Antalya'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

5:45 dakika

07.07.2020

Büyük gün için sana en uygun gelinlik modelini araştırmaya başladın. Fakat ne kadar bütçe ayırman gerektiğini bilmiyor musun? O halde bu yazıyı okuduktan sonra bilgi sahibi olacağına emin olabilirsin. Çünkü Antalya gelinlik fiyatlarını senin için araştırdık!

antalya gelinlik

Antalya’da Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişir?

Antalya’da gelinlik satın alabileceğin birçok modaevi bulunuyor. Hem mağazalar arasında hem de aynı modaevindeki gelinlik fiyatları çeşitlilik gösteriyor. Peki fiyatlar neye göre değişiyor? Tek tek inceleyelim!

Dikim Şekli

Gelinliğin dikim şekline göre iki seçeneğin var: Hazır modeller ile özel dikim gelinlikler. İster Antalya'da gelinlik mağazalarının hazır modellerinden birini birkaç küçük tadilatla alabilir istersen de hayalindeki gelinliği tarif ederek özel dikim yaptırabilirsin.

Peki bu koşullar fiyatları nasıl etkiliyor dersen özel dikim gelinlik fiyatlarının hazır modellere kıyasla hem işçilik hem de süre gibi koşullar nedeniyle daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

antalya gelinlik fiyatları

Eğer hangisinin daha avantajlı olacağı konusunda aklında sorular varsa şu yazımıza göz atmanda fayda var: Gelinliği Hazır Almak mı Diktirmek mi Daha Doğru?

Tasarımcı Gelinlikleri

Dünyaca ünlü tasarımcıların gelinliklerinin, yerel markalara kıyasla daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden gelinlik alışverişinde gezeceğin mağazaları belirlerken Antalya’da da şubesi bulunan yabancı markaların ya da yurtdışından gelinlik getirten gelinlik mağazalarının modelleri için fiyatların daha yüksek olacağını bilerek hareket etmende fayda var.

Eğer hala giymek istediğin modele karar vermediysen gelinlik modelleri galerilerimizi inceleyerek ilham alabilirsin.

Gelinliğin Kumaşı ve İşlemeleri

Gelinliğin fiyatını etkileyen en önemli kriterlerden biri de tasarımda kullanılan kumaş, taş, boncuk gibi malzemeler ve işçilik. Örneğin; Fransız dantel, yerli dantele göre daha pahalı. Gelinlikte kullanımı çok yaygın olan tüllerde ise ithal tüller yerli tüllere göre daha maliyetli. Dantelin cinsi dışında uygulaması da fiyatı değiştiriyor.

Eğer işlemeli bir gelinlik giymek istiyorsan gelinliğin detaylarını oluşturan boncuk, taş gibi detaylar da fiyatlarda çeşitliliğine neden oluyor. Swarovski taşlı bir gelinliğin, plastik pulların kullanıldığı modellere kıyasla daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

antalya gelinlik fiyatları

Daha teknik bilgi istersen, işlemeli gelinlik kumaşıyla ilgili daha fazla şu yazımızdan ulaşabilirsin: İşlemeli Gelinlik Kumaşı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Kiralama ya da Satın Alma

Antalya gelinlik mağazalarından sana uygun gelinliği satın alabileceğin gibi, firmaların sunduğu gelinlik kiralama imkanından da yararlanabilirsin. Eğer gelinliğini düğünden sonra saklamaya gerek olmadığını düşünüyorsan ya da bunun için yerin yoksa kiralık gelinlik seçeneğini düşünebilirsin.

Antalya gelinlik kiralama fiyatları, satın almaya kıyasla daha uygundur. Ancak yarı yarıya daha uygun olur gibi bir düşüncen varsa baştan uyaralım, Antalya kiralık gelinlik fiyatları, satılık gelinlik fiyatlarına kıyasla ortalama 500-1000 TL arasında bir fiyat avantajı sağlıyor.

Sen de gelinliğini kiralamak istersen, kiralık gelinlik seçeneği sunan firmaların modellerini inceleyebilirsin.

antalya gelinlik fiyatları

Gelinlik seçiminde şu yazımız da sana yardımcı olabilir: Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir?

Gelinliğini Aldığın Yer

Her şehirde olduğu gibi Antalya’da da gelinlik mağazalarının yoğun olarak bulunduğu bölgeler var. Gelinlik alışverişi için bu bölgelere yönelmen, birçok mağazayı model ve fiyat açısından kıyaslayabilmeni sağlar. Antalya gelinlikçiler çarşısı gibi birçok modaevini bir arada bulabileceğin yerlerin diğer bölgelere göre daha uygun fiyatlı seçenekler sunduğunu söyleyebiliriz. Gelinlik alışverişinde sana kolaylık sağlaması için bu konuyu ayrı bir başlıkta detaylı olarak incelemekte fayda olduğunu düşündük.

Antalya’da Gelinlik Nereden Alınır?

Antalya kiralık gelinlik ya da satılık modeller bakabileceğin birçok modaevi bulunuyor. Peki nereye gitmeliyim dersen Antalya’da gelinlik modaevlerinin Muratpaşa, Lara bölgelerinde yoğunlaştığını söyleyebiliriz. Ayrıca Işıklar ve Güllük Caddeleri de önerilerimiz arasında. Özellikle Antalya Işıklar gelinlikçiler açısından oldukça zengin. Özellikle Muratpaşa Kışlahan, uygun fiyatlı gelinlik arayan gelin adaylarının tercihi olabiliyor. Sen de aradığın gelinlik için rotanı bu bölgelere çevirebilirsin.

Antalya Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

Gelinlik modelleri Antalya firmalarında İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlere kıyasla daha uygun fiyatlı diyebiliriz. Öyle ki; firmaların minimum fiyatlarının 1000-4000 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Firmaların kendi ürettikleri tasarımlar ile yurtdışından getirilen modellerde fiyat değişikliği olabileceğini hatırlatarak ünlü bir tasarımcının elinden çıkmış bir gelinlik giymek istiyorsan bütçeni ona göre ayarlamanı tavsiye ediyoruz.

Biz de senin için ilgini çekebileceğini düşündüğümüz bazı firmaları sıraladık. Gel, birlikte inceleyelim!

Aslıhan Haute Couture Gelinlik Fiyatları

Antalya Muratpaşa abiye ve gelinlik firmaları arasında yer alan Aslıhan Haute Couture’de balık kesimden A kesime, klasikten boheme her kesim ve tarzda gelinlik çeşitlerini bulman mümkün. Özel dikim gelinlik, abiye ve nişanlık seçenekleri sunması ve hafta sonları hizmet vermesi gibi özellikleriyle öne çıkan firmada gelinlik fiyatları 2000-3000 TL’den başlıyor.

Aslıhan Haute Couture

Gelinliğini tamamlayacak gelin saçı ve makyajı için de fiyat araştırması yapıyorsan şu yazımız sana yardımcı olabilir: Antalya Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Nişantaşı Haute Couture Gelinlik Fiyatları

Nişantaşı Haute Couture, balık, prenses, düz kesim gibi birçok gelinlik modelini bulabileceğin firma aynı zamanda antalya gelinlik dikim evi seçe. Antalya gelinlik dikim evi seçeneklerinden de yararlanabileceğin firmada minimum fiyatlar 2000-3000 TL civarında.

Nişantaşı haute couture ümmühan

Prensesler gibi görüneceğin gelinliğinle harika fotoğraflar çektirebileceğin düğün fotoğrafı mekanlarına göz atmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: Antalya’da Düğün Fotoğrafı için İdeal Mekanlar

Kuzey Gelinlik Serik

Serik'te bulunan Kuzey Gelinlik, 20 yılı aşkın süredir gelin adaylarını en özel gününe hazırlıyor. Kabarık tasarımların ağırlıkta olduğu firmanın hazır gelinlik modellerinin yanı sıra özel dikim ve kiralama hizmeti de sunuyor. Modaevinde fiyatlar ise 1000 TL-3000 TL'den başlıyor.

Kuzey Gelinlik Serik

Jua Wedding Gelinlik Fiyatları

Antalya kiralık gelinlik bulabileceğin firmalar açısından zengin. Jua Wedding de bu firmalardan biri. Hazır modellerin yanı sıra özel dikim ve kiralık gelinlik seçenekleri de sunan firmada minimum gelinlik fiyatları 1000-2000 TL arasında. Muratpaşa gelinlik firmaları arasında yer alan Jua Wedding’i haftanın 7 günü ziyaret edebilirsin.

Jua Wedding Gelinlik

Düğün bütçeni planlarken şu yazımız da sana yardımcı olabilir: Antalya’da Düğün Mekanı Fiyatları

La Sirena Modaevi Gelinlik Fiyatları

Antalya’da bohem ve vintage tarzda gelinlikleri nerede bulurum diye merak ediyorsan La Sirena Modaevi’ni düşünebilirsin. Hazır modellerin yanı sıra özel dikim seçeneği de sunan modaevinde minimum gelinlik fiyatları 4000-5000 TL arasında. La Sirena nerede dersen de firmanın Antalya Işıklar Caddesi gelinlik modaevleri arasında yer aldığını söyleyelim.

la sirena modaevi

Bu fiyatlara da göz at: Antalya'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Irmak Modaevi Gelinlik Fiyatları

Irmak Modaevi özel dikim seçenekleriyle gelin adaylarının hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Minimum fiyatların 1000-2000 TL arasında olduğu modaevi Muratpaşa gelinlik firmaları arasında yer alıyor.

ırmak modaevi

Deniz manzarası düğününüze eşlik etsin: Antalya’nın En Şık Deniz Kenarı Düğün Mekanları

Madam Frida Couture Gelinlik Fiyatları

Madam Frida Couture, Antalya Muratpaşa'da faaliyet gösteriyor. Farklı ve modern tasarımlara imza atan firmada minimum gelinlik fiyatları 2000-3000 TL.

Madam Frida Couture

Eslina Moda Gelinlik Fiyatları

Muratpaşa'da hizmet veren firmalardan biri de Eslina Moda. Romantik tasarımlarıyla öne çıkan firmada özel dikim ve kiralama seçenekleri de bulunuyor. Eslina Moda'da gelinlik fiyatları 2000-3000 TL'den başlıyor.

eslina modaevi

Echol Moda Gelinlik Fiyatları

Gösterişli tasarımlarıyla öne çıkan Antalya modaevlerini araştırıyorsan seni Echol Moda ile tanıştıralım. İşlemeli, taşlı, A kesim, prenses... İhtişamlı bir görünüm için firmanın tasarımlarına mutlaka göz atmalısın. Minimum fiyatlar ise 2000-3000 TL arasında.

Echol Moda

Isparta Erdoğan Gelinlik Fiyatları

Antalya Aksu'da faaliyet gösteren Isparta Erdoğan Gelinlik de birbirinden ihtişamlı tasarımlarını gelin adaylarının beğenisini sunuyor. Firmayı ziyaret ettiğinde hazır modellerini deneyebilir, dilersen özel dikim ve kiralama seçenekleriyle ilgili de görüşebilirsin. Isparta Erdoğan Gelinlik'in minimum fiyatları 500-1000 TL arasında.

ısparta erdoğan gelinlik

Tafta Gelinlik Fiyatları

Muratpaşa gelinlikçilerinden olan Tafta Gelinlik, birbirinden şık tasarımlarının yanı sıra kısa teslim süresiyle de dikkat çekiyor. Firmanın gelinlik fiyatları Antayla ortalamasına yakın. 1000-2000 TL'den başlıyor.

tafta gelinlik

Antalya’da gelinlik fiyatları hakkında sana fikir verecek detayları paylaşmaya çalıştık. Sen daha detaylı bir araştırma yapmak istiyorsan şehirdeki diğer modaevlerini de inceleyebilir beğendiğin modeller için firmalarla iletişime geçebilirsin.

Antalya gelinlik

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlikçi Firmaları

Gelinlikçi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

AK

Aysegul Koca

22/07/2019

hic giyilmemis gelinliklerin fiyati nedir

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yazımızda da belirttiğimiz üzere 2019 yılı için Antalya gelinlik firmalarının minimum fiyatları 1000-4000 TL arasında değişiyor.


YK

Yasin Koca

02/04/2018

Kiralık gelinlikler fiyatı nedir? En uygun gelinlik fiyatı nedir.? Dıktırmek daha mı uygun?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, https://dugun.com/gelinlik/antalya?city=antalya linkinden şehrinizdeki firmalara ulaşabilir, iletişime geçerek, sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.