Antalya'da Gelinlik Fiyatlarını Öğrenin

Büyük gün için hızla gelinlik modeli araştırmaya başladın. Fakat henüz ne kadar bütçe ayırman gerektiğini bilmiyorsun. O halde bu yazıyı okuduktan sonra bilgi sahibi olacağına emin olabilirsin. Çünkü Antalya gelinlik moda evleri hayallerini gerçeğe dönüştürmeden önce senin için gelinlik fiyatlarını araştırdım.

Gelinliğin Fiyatı

Gelinlik, hazır, özel dikim veya kiralama olmasına göre fiyatlandırılıyor. Her seçeneğin avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Kişiye özel dikim gelinlik hem kumaşına göre hem de aksesuarlarına göre fiyatlandırılıyor. Özel dikimde bütçeyi en fazla değiştiren kumaşın kalitesidir. Kumaşının kalitesi arttıkça fiyatı da aynı oranda artar. Anlaşmana göre, kumaşın üzerine eklemek istediğin aksesuarlar ya bütçenin içine dahil edilir ya da anlaştığın fiyatın üzerine ek bir maliyette çıkartılabilir. Bu konuda sana verebileceğim en iyi öneri tüm kalemleri anlaşma yapmadan tek tek konuşman. Antalya’da gelinlik fiyatları özel dikim gelinlikler için minimum 1200 TL ile 2000 TL arasında değişiyor. Eğer hala giymek istediğin modele karar vermediysen gelinlik modelleri galerilerini inceleyerek modelini seçebilirsin.

Antalya gelinlik mağazaları kendi tasarladıkları gelinlik fiyatlarını minmium 600 TL ile 1800 TL arasında fiyatlandırıyor. Tabii beğendiğin modele dantel, kristal taş veya ışıltı gibi aksesuar eklemek istersen, seçmiş olduğun aksesuara göre de fiyatın arttığını unutmamalısın. Hazır gelinliğinin en büyük avantajı, gelinliğinin son halini üzerinde görebilmen. Böylece gelinlikte beğenmediğin veya eksik bulduğun yerlerine anında müdahale ettirebilirsin. Hem de bir sürprizle de karşılaşmamış olursun. Antalya gelinlik firmalarından fiyat teklifi almak için hemen tıkla!

antalya_makale_gorselleri_31_12_14 - Antalya gelinlik moda evleri ve gelinlik modelleri

Kiralanan gelinlikler ise gelinlik senin olmayacağı için en uygun olanı. Kiralama seçeneğinde Düğün günü beğendiğin modeli giyiyor, düğünden sonra da kuru temizleme yaptırıp iade ediyorsun. Bu tercihin en kötü tarafı gelinliğini asla saklayamayacak olman. Fakat bütçen kısıtlıysa bu fırsatı mutlaka değerlendirmeni öneririm.

Gelinlik İndirimleri

Yapım Aşaması

Özel dikim yapan tüm gelinlikçiler ilk provada vücut ölçülerini alarak, istemiş olduğun modeli vücuduna göre uyarlamakla başlıyor dikim sürecine. Kişiye özel dikim her zaman birkaç prova gerektirir. Bu da yaklaşık 4 ile 6 hafta sürecinde değişir. Özel dikim gelinlik yaptırmayı düşünüyorsan gelinlik modelleri arasından hayalindeki gelinliği seçebilirsin.

Beğendiğin gelinlik yurtdışından gelecek hazır bir model ise yine en az 4 haftayı göze almalısın. Bu sürece ek olarak bir iki hafta da gelinliğin üzerine oturtulması ve tadilat süreci için beklemen gerekir. Tabii hayalindeki gelinlik gittiğin moda evinin koleksiyonlarında varsa hiç beklemeden de sahip olabilirsin…

Şehrindeki 436 Gelinlik Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (1)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

YK Yasin Koca

Kiralık gelinlikler fiyatı nedir? En uygun gelinlik fiyatı nedir.? Dıktırmek daha mı uygun?

D Düğün.com

Merhaba, https://dugun.com/gelinlik/antalya?city=antalya linkinden şehrinizdeki firmalara ulaşabilir, iletişime geçerek, sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.