Gelinlik

Hatay Gelinlik Firmaları

10.000-20.000 TL
10.000-20.000 TL
10.000-20.000 TL
10.000-20.000 TL
10.000-20.000 TL
10.000-20.000 TL
10.000-20.000 TL
Dörtyol
Asya Sposa
10.000-20.000 TL
10.000-20.000 TL
10.000-20.000 TL
10.000-20.000 TL
10.000-20.000 TL
İskenderun
Neslihan Zebun
50.000 TL'den fazla
Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Hatay Gelinlik Mağazalarının Sunduğu Hizmetler

Hataylı gelinler büyük bir telaşla gelinlik arayışına başladılar bile! Siz de o gelinlerden biriyseniz ve nereden gelinlik alacağınıza emin olamıyorsanız bu yazı size yardımcı olabilir.

Hatay’daki gelinlikçiler; kişilere kiralık ve satılık gelinlik alma imkanı sunuyor. Beğendiğiniz bir modeli diktirebileceğiniz gibi hazır tasarımlardan birini de seçebiliyorsunuz. Hatay gelinlikçileri, nasıl gelinlik seçmeniz gerektiği konusunda da size yardımcı oluyorlar.

Firmalarda, gelinliğin yanı sıra aksesuar ve ayakkabı satışı da yapılıyor. Yani gelinliğinize uygun saç aksesuarı, eldiven, çanta, bileklik, kolye ve benzeri aksesuarlar için mağaza mağaza gezmenize gerek kalmıyor. Hatay’daki gelinlikçiler size bu imkanların hepsini sunuyor.

Hatay’da gelinlikçiyle anlaştığınız takdirde ilk önce beden ölçüleriniz alınıyor. Sonrasında yeni bir dikim yapılacaksa, o ölçülere uygun olacak şekilde gelinlik dikiliyor. Sonrasında hazır tasarım da olsa özel dikim de olsa düzenli olarak provalara gitmeniz gerekiyor. Gelinlik, üzerinize oturacak şekilde en iyi kalıbı aldıktan sonra size teslim ediliyor.

Dünyaca ünlü modacıların tasarladıkları gelinlik modellerini de Hatay’daki modaevlerine diktirme imkanınız bulunuyor. Böylece istediğiniz modele uygun fiyata sahip olmuş oluyorsunuz.

Hatay’da Gelinlik Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hatay’da gelinlik alırken ilk olarak vücut tipinize uygun bir model seçmeniz gerekiyor. Mesela kum saati vücut tipine sahipseniz balık gelinliklere, dikdörtgen vücut tipine sahipseniz de düz kesim modellere yönelebilirsiniz. Görüşmeye gittiğiniz Hatay gelinlikçileri de size bu konuda yardımcı olabilir.

Gelinlik alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da düğün konseptiniz ve mekanınız. Otel ve düğün salonu gibi kapalı salonlarda yapılan organizasyonlarda balık ve prenses kesim modelleri tercih edebilirsiniz. Ancak kır düğünü yapmayı planlıyorsanız bohem ve A kesim gelinliklere yönelmenizi öneriyoruz.

Hatay gelinlikçileriyle görüşmeden önce bir bütçe belirlemelisiniz. Gelinlik için ne kadar ödeme yapabilirsiniz? Eğer bütçeniz düşükse gelinlik kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Sonra bu bütçeye uygun gelinlik modellerini inceleyebilirsiniz.

Gelinlik alırken, düğün yapacağınız mevsimi de göz önünde bulundurmalısınız. Havaların serin olacağı bir dönemde düğün yapacaksanız, yarım kollu veya uzun kollu gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Ama bahar ve yaz ayları için bu modeller uygun olmayacaktır.

Seçtiğiniz gelinlikle rahat bir şekilde yürüyebilmeniz çok önemli. O nedenle mutlaka modeli seçmeden önce yürüme çalışmaları yapın. Kendinizi şık hissetmenizin yanı sıra rahat bir şekilde hareket edebilmeniz de çok önemli.

Hatay Gelinlikçilerinin Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Hatay’daki gelinlikçilerle görüşmeye gittiğinizde size satılık ve kiralık gelinlik ücretlerini söyleyecekler. Kiralama ve satın alma arasında bariz bir fiyat farkı olmasa da gelinler, bir daha kullanmayacakları bir elbiseye daha fazla para vermek istemeyebiliyorlar. O nedenle siz de gelinliğinizi nasıl almak istediğinizi kararlaştırmalısınız.

Gelinliğin özel dikim mi yoksa hazır model mi olduğuna göre fiyatlar değişiyor. Hazır modellerden birini seçerseniz, üzerinde sadece birkaç değişiklik yapılacağı için uygun fiyatlara alabiliyorsunuz. Ancak sıfırdan bir gelinlik dikilmesini isterseniz o noktada fiyatlar yükseliyor.

Gelinlikte kullanılan kumaş da fiyatları etkiliyor. Mesela saten gelinlikler, tül kumaşın kullanıldığı modellere göre daha yüksek fiyatlı oluyor. Gelinlikteki dantel çeşitleri bile fiyatların değişmesine neden oluyor. Klasik dantel, Fransız dantele göre daha uygun fiyatlarla sunuluyor.

Gelinliğin üzerinde kullanılan taşlar ve işlemelere göre de fiyatlar şekilleniyor. Taşlar ve işçilik ne kadar artarsa fiyat da aynı oranda yükseliyor.

Kendinize en uygun gelinlik modelini bulmak istiyor veya modeli bulduysanız bunu yaptırabilecek bir modaevi arıyorsanız; firma sayfalarını mutlaka incelemelisiniz. Hatay gelinlikçilerinin modellerine bakabilir, fiyat teklifi alabilirsiniz.