Gelinlik

Yalova Gelinlik Firmaları

Merkez Paris Modaevi

10.000-20.000 TL

Merkez Sümeyye Gelinlik

10.000-20.000 TL

Merkez Alyans by Stella

20.000-30.000 TL

Merkez Kuğu Modaevi

10.000-20.000 TL

Merkez Şükran İz Moda Evi

10.000-20.000 TL

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Yalova Gelinlik Firmaları ve Modaevleri

Yalova gelinlikçileri, yeni evlenecek kadınların imdadına koşuyor! Öncelikle firmalardan kiralama ve satın alma yapabileceğinizi belirtelim.

Yalova modaevleri, gelin adaylarına hazır modellerin yanı sıra özel tasarımlar da sunuyor. Diyelim ki siz bir gelinlik beğendiniz. Ancak bunu şehrinizdeki gelinlikçilerden bulamıyorsunuz. Bu durumda, giriyorsunuz gelinlikçiye ve istediğiniz modelin fotoğrafını gösteriyorsunuz. Sonra da çalışmalar başlıyor.

Yalova’daki gelinlikçiler, sizi ortalama 1-3 provaya çağırıyorlar. Öncesinden de ölçüleriniz alındığı için sizin üzerinizde çok fazla prova yapmaları gerekmiyor. Siz de böylece çok yorulmamış oluyorsunuz. Özel tasarım gelinliklerde prova sayısı biraz daha artabiliyor.

Firmalardan gelinliklerin yanı sıra; gecelik / sabahlık, kuşak, ayakkabı, bolero, gelin buketi, şapka, duvak, şemsiye, gelin kesesi, eldiven, iç çamaşırı, yelpaze gibi aksesuarları da temin edebiliyorsunuz. Hatta seçtiğiniz gelinlik modeline uygun aksesuarlara beraber karar veriyorsunuz.

Firmalar, gelinlikleri ortalama 4 hafta içerisinde teslim edebiliyor. Tabii düğününüze az bir zaman kalmışsa, bu süre daha da kısaltılıyor.

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yalovalı gelinlerin, gelinlik modeline karar vermeden önce dikkat etmesi gereken bazı konular bulunuyor. Öncelikle vücut tipine uygun gelinliklere bakmaları gerekiyor.

Armut vücut tipine sahip gelinler, A kesim ve prenses kesim modellere yönelmeliler. Bu sayede alt taraflarındaki fazlalıkları kapatabilirler. Kum saati vücut tipine sahip olan gelin adaylarına ise kesinlikle balık kesim gelinlik modellerini öneriyoruz. Bellerinin inceliğini ortaya çıkarabilecekleri balık modeller, onlar için yaratılmış!

Elma vücut tipine sahip, büyük göğüslü kadınlar; dekolteli, A veya düz kesim gelinlik modellerini tercih edebilirler. Özellikle V yaka gelinlikler, göğüsleri daha küçük göstermek için tercih ediliyor.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise düğün mekanınız. Gelinliğinizi düğün mekanınıza uygun bir şekilde seçmeniz şart!

Kır düğünü yapacaksanız; uçuş uçuş, tül, organze ya da şifon gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca kır düğünü için A kesim modeller uygun olacaktır. Tekne düğünlerinde de rahat bir şekilde hareket edebilmek çok önemli. Yırtmaçlı tasarımlar, mini/midi boy gelinlikler tekne düğününde tercih edebileceğiniz modeller arasında.

Yalova gibi denize kıyısı olan şehirlerde, çiftler plaj düğünü yapmayı tercih edebiliyor. Sizin de aklınızda böyle bir fikir varsa kesinlikle uçuş uçuş bir gelinlik modeli seçmelisiniz.

Tarihi bir mekanda düğün yapacaksanız, vintage gelinlik modellerini incelemelisiniz. Otel düğünleri için de prenses ve balık kesim gibi ağır gelinlik modelleri ideal olacaktır.

Düğün yerine nikah sonrasında yemek gibi bir organizasyon yapmayı planlıyor olabilirsiniz. Bu durumda, ihtişamlı gelinliklerden uzak durmalı, sade olanlar arasından seçim yapmalısınız.

Yalova Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Yalova’da gelinliklerin fiyatlarını etkileyen faktörlerin başında dikim şekli geliyor. Hazır dikim gelinlikler, özel dikimlere göre çok daha uygun fiyatlı oluyor. Hazır gelinlikler, birkaç küçük tadilatla satın alınabilirken; özel dikimler için ekstra zaman harcanması gerekiyor.

Gelinliğin kumaşı, fiyatları etkileyen diğer bir konu. Gelinlikte kullanılan kumaşın ipek oranı arttıkça, fiyatı da yükseliyor. Sentetik oranı yüksek olan kumaşların kullanıldığı gelinlikler ise uygun fiyatlara sunuluyor. Gelinliğin işlemeleri de fiyatlarda değişiklikler yaratıyor. Mesela dantelli gelinliklerde; Fransız danteli kullanılan gelinlikler diğerlerine göre daha yüksek fiyatlara satılıyor.

Yalova’daki firmalardan gelinliğinizi satın mı alacaksınız yoksa kiralayacak mısınız? Buna karar vermeniz şart. Çünkü satılık ve kiralık gelinlikler arasında fiyat farkı bulunuyor.

Gelinlik modelinize hala karar veremediyseniz, Yalova’daki modaevlerinin fikirlerinden yararlanabilirsiniz. Diktirmek istediğiniz bir model varsa firmaların sayfalarına girip, fiyat teklifi alabilirsiniz. Ayrıca Yalova gelinlikçilerinin sayfalarındaki fotoğraflar da model konusunda size fikir verebilir.

Tüm İlçeler Gelinlik Firmaları

Tüm Şehirler Gelinlik Firmaları