Gelinlik

Sivas Gelinlik Firmaları

10.000-20.000 TL
10.000-20.000 TL
10.000-20.000 TL
10.000-20.000 TL
10.000-20.000 TL
10.000-20.000 TL
10.000-20.000 TL
10.000-20.000 TL
10.000-20.000 TL
Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Sivas Gelinlik Mağazaları ve Modaevleri

Gelinlik alışverişinden önce Sivas’ta gelinlik mağazalarının yoğunlukla bir arada bulunduğu bölgelere göre rotanızı oluşturabilirsiniz. Sivas’taki gelinlikçilerde istediğiniz tarz ve kesimde tasarımlar bulabilirsiniz.

Yalnızca zevkinize ve bedeninize göre değil bütçenize uygun seçeneklere de ulaşmanız mümkün. Beğendiğiniz gelinliği ister satın alabilir isterseniz de kiralayabilirsiniz.

Seçenekleriniz yalnızca hazır modellerle sınırlı değil. İnternette ya da dergilerde beğendiğiniz ya da hayalinizdeki tasarımı da özel dikim hizmeti veren firmalarda diktirebilirsiniz.

Gelinliğinizi tamamlayabileceğiniz aksesuarları da Sivas gelinlik firmalarında bulabilirsiniz. Duvaklar, gelin taçları gibi saç aksesuarları, gelin buketi, ayakkabılar, çantalar gibi gelin aksesuarlarına Sivas gelinlik mağazalarından ulaşabilirsiniz.

Bu özellikleriyle Sivas’taki gelinlik mağazalarının tüm ihtiyaçlarınızı bir arada sunduğunu, birçok mağazayı gezmeden de istediğiniz görünüme sahip olmanızı sağlayacak tasarımlara ulaşabileceğinizi söyleyelim.

Peki aradığınız modeli buldunuz. Peki süreç nasıl işliyor, ondan bahsedelim. Sivas’ta bir gelinlik firmasıyla anlaşmanız halinde ilk provada ölçüleriniz alınarak süreç başlıyor. Sonraki provalarda ise istediğiniz tasarım vücudunuza göre hazırlanıyor. Son provada ise ufak tefek rötuşlar yapılıyor. Genellikle 3-4 provada gelinliğiniz teslim ediliyor. Prova tarihlerinizi, gelinliğinizi teslim alma tarihinize göre ayarlamanızda fayda var.

Eğer gelinliğini teslim aldığınızda, düğün tarihine kadar muhafaza edebileceğiniz bir yeriniz yoksa, deposu olan gelinlik firmalarının sizin için istediğiniz tarihe kadar sakladığını da söyleyelim.

Sivas'ta Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Gelinlik alırken ilk dikkat etmeniz gereken en önemli nokta vücut tipiniz. Vücudunuza uygun gelinlik seçerken hayalinizdeki görünüme kavuşmanız hatta varsa fazlalıklarınızı gizleyerek fit bir görünüm yakalamanız da mümkün.

Eğer ince bir beliniz, küçük göğüslü, geniş basenli, armut vücut tipine sahip bir gelin adayıysanız sizin için A ve prenses kesim gibi kabarık gelinlikler uygun olacaktır. Büyük göğüslü, ince bacaklı, elma vücut tipindeki gelin adayları da V yakalı ve yırtmaçlı gelinlikleri tercih etmeli.

Gelinlik seçiminde bir diğer önemli kriter de düğün mekanınız. Örneğin; tarihi mekan ya da otel gibi gösterişli alanda düğün yapacaksanız kabarık prenses kesimler ile balık kesim gelinlikler uygun olacaktır. Kır ve kumsal düğünlerine ise uçuşan kumaşlardan düz ya da A kesim gelinlikler giymek daha doğrudur.

Gelinlik alırken, düğün yapacağınız mevsimi de göz önünde bulundurmalısınız. Havaların serin olacağı bir dönemde düğün yapacaksanız, kapalı yaka ya da uzun kollu tasarımları tercih edebilirsiniz. Bolero, şal gibi aksesuarlar da kullanabilirsiniz.

Düğün konsepti de seçeceğiniz gelinlik modelini etkiler. Gelinliğinizi seçerken Düğün konseptinizi de düşünmelisiniz. Örneğin; 20’ler temalı vintage bir düğünde püsküllü tasarımlar uygun olacaktır. Tüylü saç aksesuarları, kafes duvaklar, ışıltılı saç bantları gibi aksesuarlarla da konsepte uygun görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Bu ipuçlarının yanı sıra alışverişiniz sırasında Sivas gelinlikçileri, nasıl gelinlik seçmeniz gerektiği konusunda da size yardımcı oluyor. Bu nedenle uzman görüşlerine de kulak vermeniz, doğru seçim yapmanızda avantaj sağlar.

Peki gelinlik alışverişi için uygun zaman nedir? Gelinlik dikimi zahmetli ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle eğer özel tasarım bir model istiyorsanız düğün tarihinizden en az 6 ay önce bir gelinlik firmasıyla anlaşmanızda fayda var.

Sivas Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Sivas gelinlik fiyatlarının farklılık gösterdiğini söyleyebiliriz. Marka, gelinliğin modeli ve işlemeleri ile işçilik ve dikim şekli gibi kriterler de fiyatları etkiliyor.

Öncelikle dikim şeklinden bahsedelim. Özel dikim gelinlikler, hazır modellere kıyasla daha pahalıdır. Özel dikim gelinlik fiyatları, model kişinin zevkine göre sıfırdan tasarlanıp dikildiği için hazır model gelinlik fiyatlarına göre daha yüksek oluyor.

Kumaş ve işlemeler de fiyatları doğrudan etkiler. Sivas’ta uygun fiyatlı gelinlik arayışındaysanız, firmaların sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellerine göz atabilirsiniz. Marka bilinirliği ve işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi nedeniyle tasarımcı gelinlikleri de en pahalı gelinlikler oluyor.

Sivas gelinlik kiralama imkanı sunan firmalar açısından da oldukça zengin. Ancak Sivas gelinlik kiralama fiyatlarının satılık gelinlik fiyatlarına yakın olduğunu da söyleyelim.

Sivas'ta Gelinlik Nereden Alınır?

Sivas'ta gelinlik alışverişinde uğramanız gereken noktalardan da bahsedelim. Sivas gelinlik mağazaları yoğunlukla Merkez ilçede bulunuyor. Şehirdeki birçok ünlü marka, bu ilçede faaliyet gösteriyor. Ayrıca Şarkışla ve Yıldızeli ilçelerinde de birçok gelinlik firmasını bulabilmek mümkün. Gelinlik alışverişinizde rotanızı bu ilçelere çevirirseniz, birçok firmanın tasarımlarına ulaşabilmeniz mümkündür.

Hayalinizdeki gelinlik için Sivas'taki modaevlerini, bulunduğunuz sayfada da size uygun özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilginizi çeken firmaları inceleyerek fiyat teklifi alabilirsiniz!

Tüm İlçeler Gelinlik Firmaları

Tüm Şehirler Gelinlik Firmaları