Gelinlik Firmaları

Gelinlikçilerin özel dikim & hazır gelinlik seçenekleri, kiralık gelinlik firmaları, çift yorumları Düğün.com'da!

En Güzel Gelinlik Modelleri

Seni düğünün yıldızı yapacak en güzel gelinlik modelini bul, randevunu hemen oluştur!

ELP 31

Model

: ELP 31

Özellikler

: Romantik, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

77001

Model

: 77001

Özellikler

: Romantik, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, V yaka

15.000 TL - 25.000 TL

BRM 23

Model

: BRM 23

Özellikler

: Klasik, Romantik, Straplez

5.000 TL - 7.000 TL

WHM 10

Model

: WHM 10

Özellikler

: Romantik, Modern, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

500'den fazla moda evi ve gelinlik mağazası, 1000'lerce modeliyle Düğün.com'da. Hemen randevu al!

Gelinlik Modelleri

Gelinlik markalarının ve ünlü tasarımcıların tüm gelinlik modelleri Düğün.com'da! Modelleri incele ve hemen randevu al!

GELİNLİK MODELLERİ

Gelinlik İndirimleri

Hayallerindeki gelinliğe daha kolay ve daha hızlı ulaşmak için; gelinlik firmalarından sana özel aldığımız indirimli fiyatlar ve gelinlik fırsatlarından faydalan!

Şehrindeki Firmalar

Düğünün için ihtiyaç duyduğun tüm kategorilerde firmaları bul, ilham al, düğününü kolayca planla!

Gelinliğini Keşfet

Hayalindeki düğünü planlamak için ilham al!

Bu Kategoride Öne Çıkan Çift Yorumları

Gamze & Tolga

Düğün Tarihi: 04.11.2023

Lenta Moda Wedding

İstanbul

Hizmet kalitesi oldukça iyiydi. Söylenen tarihte hizmet gerçekleşti. Satış ile ilgilenen perosnel ol...

DEVAM

Jale & Kenan

Düğün Tarihi: 01.10.2023

Asyanur Gelinlik

İstanbul

asyanur gelinlik ailesine çok teşekkür ederiz. 1 ekim kızımın özel gününü taçlandırdığınız için zor ...

DEVAM

Beyza & Mert

Düğün Tarihi: 02.09.2023

Classy Atelier

İstanbul

Evlilik hazırlığında en önemli şeylerden biri gelinlik bence :) ve canım classy kızları (Sultan ve A...

DEVAM


Deneyimli Gelinlikçiler ve Sundukları Hizmetler

Düğün hazırlıkları sürecindeki en temel konularından biri size en uygun gelinliği ve en iyi hizmeti alabileceğiniz gelinlikçiyi bulmak… Bunun için gelinlik modaevlerinin, gelin adaylarına sundukları hizmetlere değinmekte fayda var. Çünkü modaevlerinin bütçenize uygun olması, tarzınıza uygun tasarımlar sunması, provaları ve teslim süresi gibi birçok konu size en iyi gelinlik firmalarını bulmanızda yardımcı olacaktır.

Gelinlik butiklerinden iki şekilde hizmet alabilirsiniz: Firmaların hazır gelinlik koleksiyonları arasında yer alan ürünlerden seçiminizi yapmak ve gelinlik diktirmek... Bazı firmalar hazır tasarımları, gelinlere özel dikerken, özellikle gelinlik dikim evleri başta olmak üzere bazı firmalar gelinin isteğine göre gelinlik tasarım ve dikim hizmeti verebiliyor. Siz de talep edeceğiniz hizmete göre firma araştırması yapabilirsiniz.

Gelinlik mağazalarını ziyaret etmek istediğinizde firmanın çalışma şeklini de öğrenmenizde fayda var. Gelinlik firmaları, randevulu ve randevusuz şekilde gelin adaylarını kabul edebiliyor. Randevulu hizmet veren firmalarda gelinlik deneme, farklı modelleri değerlendirme gibi işlemleri size özel olarak ayrılan sürede yapabiliyorsunuz. Bu süre genellikle daha çok geline hizmet verebilmek açısından 1 saat oluyor. Firmadan firmaya değişiklik gösterdiğini de belirtelim.

Alanında deneyimli bir gelinlik mağazası seçmek, bu süreçte alacağınız hizmetin kalitesi için önemlidir. Deneyimli firmalar, daha önce birçok gelin adayı ile çalıştığı için yeni gelinlerinin de talep ve beklentilerini önceden tahmin ederek yanıtlayabiliyor.

Ayrıca bu gelinlik modaevlerinin daha önce hizmet almış birçok gelin adayının olması, firma hakkındaki yorumlara ulaşabilmenize de olanak sağlar. Gelinlikçilerin profil sayfalarında daha önce bu firmalarla çalışan gelinlerin yorumlarına ulaşabilirsiniz. Yorumları inceleyerek firma hakkında fikir sahibi olabilir, sizin için en iyi gelinlik mağazalarını seçim sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Alanında deneyimli gelinlik firmaları, kararsız gelin adaylarına seçimlerinde de yardımcı oluyor. Eğer hayalinizde bir model yoksa, gelinlikçinize, tarzınızdan düğün mekanınızdan, varsa konseptinizden bahsederek sizi tanımasını sağlayabilirsiniz. Firmanız da bu detaylara ve vücut tipinize göre en uygun modeli size önererek düğün günü etkileyici bir gelin görünümüne sahip olmanıza imkan sağlar.

Gelinlik firmaları, belirli bir tarza odaklanarak da hizmet verebiliyor. Örneğin; bazı gelinlik markalarının ürünleri arasında büyük beden gelinler için uygun birçok tasarım yer alıyor. Tesettür gelinlik mağazaları da özellikle kapalı gelinlere hitap eden tasarımlar odaklı çalışıyor. Retro tarzdaki ürün seçeneklerine sahip gelinlik modaevleri de nostaljik tasarımlara ilgi duyan gelinleri hedefliyor.

Gelinlikçilerden gelinliğinizi iki şekilde alabilirsiniz: Biri gelinlik satın almak diğeri ise kiralamak. Hayatınızdaki en özel günlerden birinde giydiğiniz tasarımın hep sizinle olmasını isterseniz tasarımı satın alabilirsiniz. Eğer gelinliği tekrar giymeyeceğinizi düşünerek saklamak istemiyor, yer kaplamasını istemiyorsanız gelinlik kiralama hizmeti veren firmalarla görüşebilirsiniz.

Gelinlik teslim tarihinizi de gelinlikçinizle önceden konuşarak ayarlayabilmeniz mümkün. Firmalar, prova tarihlerini buna göre ayarlıyor ve dilediğiniz tarihe gelinliğinizi yetiştirecek şekilde planlama yapıyorlar. Gelinliğiniz erkenden hazır olsa da nerede muhafaza edeceğiniz konusunda endişeleriniz olabilir. Bu noktada bazı firmaların, gelinliğinizi istediğiniz tarihe kadar sizin için saklama imkanı bulunduğunu da belirtelim.

Gelinlik Modaevlerinin Ürün Seçenekleri

Gelinlikçilerde bulabileceğiniz ürün seçenekleri gelinliklerle sınırlı değil. Görünümünüzü tamamlayacak gelinlik çiçeği, taç, toka, ayakkabı, gelinlik altı iç çamaşırı, eldiven, bolero gibi aksesuarları da bu firmalardan bulabilir, farklı seçenekler arasından size en uygun olanını satın alabilirsiniz.

Gelinliğinizi tamamlayacak aksesuarların yanı sıra hazırlıkları sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz kuaför ve fotoğrafçı gibi hizmetler için de gelinlikçilerin çözüm ortağı olduğu firmalarla görüşebilirsiniz. Böylece düğün planlama listenizdeki bir maddeyi daha aradan çıkarabilirsiniz.

Gelinlikçiler düğün gelinliklerinin yanı sıra nikahta giyilebilecek tasarımlar sunma, fotoğraf çekimi için gelinlik kiralama gibi hizmetler de sunuyor. Düğün sürecindeki farklı etkinlikler için ise ürün seçenekleri arasında abiye de bulunan modaevlerini inceleyebilirsiniz. Gelinlik ve nişanlık modaevlerinde hem düğün günü giyeceğiniz gelinliği hem de söz nişan gelinliklerini bulabilirsiniz. Aynı şekilde kına için gelinlik arayan gelinler, kına gelinliklerini de bu modaevlerinde bulabilir.

En İyi Gelinlikçiler Hangileri?

Gelinlik almak için araştırmaya koyulduğunuzda şehrinizde hizmet veren, ünlü gelinlik mağazaları, butik markalar gibi birçok gelinlik firması ile karşılaşacaksınız. Şehrinizdeki en iyi gelinlikçilerin hangileri olduğunu merak ediyorsanız bu noktada belirleyici olanın sizin kriterleriniz olacaktır.

Bütçeniz, tarzınız, firma hakkındaki yorumlar, ek ürün ve hizmet seçenekleri gibi konularda sizin istekleriniz ne şekildeyse, bu talepleri karşılayan markaların sizin için en iyi gelinlik firmaları olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin; eğer ünlü bir markanın gelinliğini gitmek istiyorsanız ve bütçeniz buna elverişliyse şehrinizdeki ünlü gelinlik tasarımcıların ürünlerini bulunduran firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Gelinlik Firmalarını Nerede Bulabilirsiniz?

Gelinlik markaları, birçok şehirde belirli bölgelerde bir arada bulunuyor. Mesela her şehirde bir gelinlikçiler çarşısına rastlamak mümkün. Büyükşehirlerde ise birden fazla bölge, gelinlik markalarının buralarda bulunmasıyla ünlü. Örneğin; İstanbul gelinlikçileri denildiğinde akla birçok bölge geliyor. Kadıköy gelinlikçilerini örnek olarak gösterebiliriz.

En Uygun Gelinlik Nereden Alınır?

Eğer bütçenize uygun, ucuz gelinlik nereden alınır diye araştırıyorsanız, öncelikle hangi modellerin uygun fiyatlı olduğunu bilmelisiniz. Kısaca anlatalım: Gelinliğin kumaşı, işlemesi, özel dikim olup olmaması, gelinliğinizi aldığınız yer gibi faktörler gelinlik fiyatlarını doğrudan etkiliyor. Fiyatları piyasa ortalamasına kıyasla daha uygun gelinlik modelleri ise genellikle sade ya da az kabarık, işlemesi ya da taşları da az olan, fazla maliyeti olmayan tasarımlar oluyor.

Özellikle gelinlik için fazla masraf yapmak istemeyenlerin ve düğününde birden fazla gelinlik giyecek gelin adaylarının ikinci ya da üçüncü gelinlik için tercihi olan bu modeller, Fransız dantel gibi pahalı kumaşlar yerine tül ya da şifon kumaşlardan yapılıyor. Bu tasarımlar en çok nikah için ya da evden çıkış elbisesi olarak tercih ediliyor.

Gelinlik firmalarının, prova gerektirmeyen hazır modelleri de özel dikim gelinlik tasarımlarına kıyasla daha uygun oluyor. Eğer daha önce giyilmiş bir gelinliği giymeyi sorun etmeyecekseniz, kiralık gelinlik seçeneklerini de düşünebilirsiniz.

Gelinlik kiralama seçeneği sunan firmaları, az bir tadilat gerektiren kiralık gelinlikleri de uygun fiyata satabiliyor. Hatta en uygun gelinlik fiyatlarının bu modellerde olduğunu söyleyebiliriz. Firmalarla iletişime geçerek ellerinde bu modellerden olup olmadığını öğrenebilir, böylece bütçe dostu seçimler yapabilirsiniz.

Bütçenize en uygun gelinlikleri bulabileceğiniz firmaların özelliklerine, hizmetlerine ilişkin detaylara yer verdik. Siz de Düğün.com üzerinden şehrinizdeki gelinlik firmalarını inceleyebilir, tasarımlarına, ürün ve hizmet seçeneklerine daha birçok bilgiye erişebilirsiniz. İlginizi çeken firmalara, sayfalarında yer alan iletişim kanallarından ulaşarak, kolayca bilgi ve randevu alabileceğinizi de unutmayın!

Tüm Kategoriler


Tüm Şehirler Gelinlik Firmaları