Gelinlik

Malatya Gelinlik Firmaları

Hanzade Gelinlik
5 Yorum
Battalgazi

Ne tarz bir gelinlik istediğinize karar verme konusunda kararsızlık yaşıyor ve size yardımcı olacak birilerini mi arıyorsunuz? Tecrübeli ekibimiz ile birlikte Malatya Hanzade Gelinlik olarak size...

10.000 TL'den az
İncele

Diğer Firmalar

Merkez Aşkı Nur Erol Gelinlik

10.000-20.000 TL

Battalgazi Setri Osmanlı Gelinlik

10.000-20.000 TL

Battalgazi Kuğu Gelinlik ve Kuaför

10.000-20.000 TL

Battalgazi Duygu Moda Gelinlik

10.000-20.000 TL

Yeşilyurt Mossarıcı Gelinlik

10.000-20.000 TL

Yeşilyurt İnovia Sposa

10.000-20.000 TL

Battalgazi Asr-ı Nazende Gelinlik

10.000 TL'den az

Merkez Zeynep Spoza

10.000-20.000 TL

Battalgazi Setr-i Nur Malatya

10.000 TL'den az

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Malatya Gelinlik Mağazaları ve Modaevleri İçin Doğru Yerdesiniz

Gelinlik alışverişiniz için rotanızı belirlerken, Malatya gelinlik mağazalarının yoğun olduğu bölgeleri tercih etmeniz size kolaylık sağlayacaktır. Malatya Fuzuli Caddesi’ndeki gelinlikçiler gibi birçok markanın bir arada bulunduğu bölgeler, gelinlik alışverişindeki adresiniz olabilir.

Malatya'daki gelinlikçilerde her tarz ve kesimde gelinlik bulabileceğiniz gibi, kiralık ve satılık gelinliklere de ulaşabilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz bir modeli diktirebileceğiniz, özel dikim hizmeti veren firmaları da şehirdeki gelinlik modaevleri arasında bulabilirsiniz.

Bu firmalarda farklı gelinlik modellerini incelemenin yanı sıra gelinliğin tamamlayıcısı aksesuarlara da ulaşabilirsiniz. Gelinliğinize uygun duvak modelleri, saç aksesuarları, buket, ayakkabı, çanta, bileklik, kolye gibi aksesuarlar için mağaza mağaza gezmenize gerek kalmadan tüm seçenekleri bir arada bulabilirsiniz. Malatya'daki gelinlikçiler size bu imkanların hepsini sunuyor.

Malatya’da bir gelinlik firmasıyla anlaşmanız halinde ilk provada beden ölçüleriniz alınıyor. Gelinliğiniz özel dikim olacaksa bu ölçüler üzerinden sıfırdan dikim yapılıyor. Eğer hazır tasarımsa ölçülerinize uygun şekilde tadilatlar yapılıyor.

Gelinliğinizi düğün tarihinizden ne kadar süre önce teslim alacağınızı en baştan firmanızla konuşmanızda, prova tarihlerinizi buna göre ayarlamanızda da fayda var. Eğer düğün tarihine kadar gelinliğinizi muhafaza edebileceğiniz yeriniz yoksa bazı gelinlik firmalarının, gelinliğinizi istediğiniz tarihe kadar sizin için sakladığını da söyleyelim.

Malatya'da Gelinlik Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelinlik modelleri arasında seçim yaparken unutmamanız gereken en temel kural, vücut tipinize uygun gelinliği seçmek olmalı. Bu nedenle öncelikle modaevinizin de yönlendirmeleriyle vücut tipinize uygun gelinlikleri denemelisiniz. Bu sayede sizin için ideal olan etek kesimini, yaka tipini, kumaş türlerini ve işlemeleri keşfetmeniz mümkün.

Eğer ince bir beliniz, küçük göğüsleriniz, geniş basenleriniz varsa armut vücut tipine sahipsiniz demektir. Bu durumda A kesim ve yarım balık gelinlikler sizin için uygun diyebiliriz. Büyük göğüslü ve ince bacaklı yani elma vücut tipine sahip bir gelin adayıysanız, V yakalı yırtmaçlı tasarımlar sizin için ideal. Kum saati vücut tipi için balık kesimler, dikdörtgen vücutlar için ise iki parça gelinliklerin uygun seçenekler olduğunu da ekleyelim.

Nasıl bir mekanda düğün yapacağınız, gelinlik seçiminizi etkileyen kriterler arasında. Örneğin; tarihi mekan ya da otel gibi gösterişli alanlara hacimli, prenses kesim gelinlik modelleri; kumsal düğünlerine ise uçuşan kumaşlardan düz ya da A kesim gelinlikler giymek daha doğrudur.

Gelinlik alırken, düğün yapacağınız mevsimi de göz önünde bulundurmalısınız. Havaların serin olacağı bir dönemde düğün yapacaksanız, kapalı yaka ya da uzun kollu tasarımları tercih edebilirsiniz. Bolero, şal gibi aksesuarlar da kullanabilirsiniz.

Gelinliğinizi seçerken düğün konseptinizi düşünmelisiniz. Mesela 20’ler temalı, vintage tarzda bir düğün yapacaksanız, bu dönemin ruhunu yansıtacak püsküllü, ışıltılı tasarımları tercih edebilirsiniz. Tüylü saç aksesuarları, kafes duvaklar, saç bantları gibi aksesuarlarla da konsepte uygun görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Alışverişiniz sırasında Malatya gelinlikçileri de nasıl gelinlik seçmeniz gerektiği konusunda da size yardımcı oluyor. Bu nedenle uzman görüşlerine de kulak vermenizde fayda var.

Malatya Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Malatya gelinlik fiyatları geniş bir aralığa sahip. Çünkü gelinliğin modeli, markası, işlemeleri, dikim şekli ve ve ne kadar işçilik gerektirdiği gibi kriterler fiyatlara etki ediyor.

Özel dikim gelinlik fiyatları, model kişinin zevkine göre sıfırdan tasarlanıp dikildiği için hazır model gelinlik fiyatlarına göre daha yüksek oluyor.

Gelinliğin kumaşı ve işlemeleri de fiyatları doğrudan etkiliyor. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükseliyor. Malatya’da uygun fiyatlı gelinlik arayışındaysanız, firmaların sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellerine göz atabilirsiniz.

Marka bilinirliği ve işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi nedeniyle tasarımcı gelinlikleri de en pahalı gelinlikler oluyor.

Gelinliğinizi satın almak zorunda değilsiniz. Malatya gelinlik kiralama imkanı sunan firmalar açısından da oldukça zengin. Ancak Malatya gelinlik kiralama fiyatlarının satılık gelinlik fiyatlarına yakın olduğunu da söyleyelim.

Gelinlik kiralama seçeneği, hayalinizdeki gelinliği giymenize de engel değil. Eğer aklınızda bir model varsa, bu tasarımı diktirip kiralamanız da mümkün.

Hayalinizdeki gelinlik için Malatya'daki modaevlerini, size uygun özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilginizi çeken firmaları inceleyerek fiyat teklifi alabilirsiniz!

Tüm İlçeler Gelinlik Firmaları

Tüm Şehirler Gelinlik Firmaları