Model 8
Blanc Bridal
Romantik Kare yaka
7.999 TL - 8.999 TL
Balık
Pınar Bent
Vintage Modern Cesur Zayıf gösteren Boyundan bağlamalı
18.000 TL - 20.000 TL
78016
Maxxen Angel Wedding Dress
Sade Romantik İllüzyon yaka
13.000 TL - 18.000 TL
79029
Maxxen Angel Wedding Dress
Cesur Sade Straplez
15.000 TL - 20.000 TL
Celine Balık Model Gelinlik
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa
Vintage Bohem Romantik Modern Helen Cesur Spor Tarlatansız İki parça Eteği çıkabilen Zayıf gösteren Uzun gösteren Bisiklet yaka
46.243,03 TL
Alice Şifon Balon Kollu Düz Kesim Gelinlik
Mediha Cambaz
Vintage Romantik Uzun gösteren V yaka
27.176 TL
Model 7
Blanc Bridal
Romantik Düşük omuz
7.999 TL - 8.999 TL
Celine Balık Model Gelinlik
Mediha Cambaz
Vintage Bohem Cesur Bisiklet yaka
46.243,03 TL
Bellatrix
Merve Alkan Bridal
Sade Straplez
3.000 TL - 5.000 TL
78015
Maxxen Angel Wedding Dress
Sade Straplez
15.000 TL - 20.000 TL
79048
Maxxen Angel Wedding Dress
Klasik V yaka
15.000 TL - 20.000 TL
79028
Maxxen Angel Wedding Dress
Sade Straplez
20.000 TL - 25.000 TL
Saten Gelinlik
Pınar Bent
Sade Klasik Uzun gösteren V yaka
15.000 TL - 18.000 TL
78007
Maxxen Angel Wedding Dress
Sade Kare yaka
15.000 TL - 20.000 TL
79030
Maxxen Angel Wedding Dress
Sade Straplez
25.000 TL - 30.000 TL
Balık Gelinlik
Pınar Bent
Vintage Romantik Tarlatansız Zayıf gösteren Uzun gösteren Halter yaka
18.000 TL - 23.000 TL
79009
Maxxen Angel Wedding Dress
Modern Sade Straplez
16.000 TL - 20.000 TL
78010
Maxxen Angel Wedding Dress
Sade V yaka
15.000 TL - 20.000 TL
Balık Gelinlik
Pınar Bent
Modern Cesur Tarlatansız Zayıf gösteren Uzun gösteren Vintage Halter yaka
15.000 TL - 18.000 TL
79018
Maxxen Angel Wedding Dress
Sade Romantik Kare yaka
16.000 TL - 20.000 TL
79010
Maxxen Angel Wedding Dress
Sade V yaka
14.000 TL - 18.000 TL
79011
Maxxen Angel Wedding Dress
Sade V yaka
16.000 TL - 20.000 TL
79026
Maxxen Angel Wedding Dress
Sade Kare yaka
15.000 TL - 20.000 TL
79008
Maxxen Angel Wedding Dress
Sade İllüzyon yaka
14.000 TL - 18.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Nikah Elbisesi - Sıkça Sorulan Sorular

 • Nikah elbisesi fiyatları ne kadar?
  Nikah elbisesi fiyatları 1.500 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler nikah elbisesi modelleri nelerdir?
  Nikah merasimleri için en sevilen tasarımların başında beyaz nikah elbisesi modelleri geliyor. Son yıllarda sade şık nikah elbiseleri oldukça popüler. Nostalji sevenlere retro nikah elbiseleri, romantik gelinlere dantel nikah elbisesi modelleri bire bir! Salaş tarzı sevenlere uçuş uçuş nikah elbisesi modellerini öneriyoruz. Mevsime göre kısa ya da uzun nikah elbisesi seçeneklerini düşünebilirsiniz.
 • Nikah elbisesi denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre nikah elbisesi denildiğinde İstanbul 1.050, İzmir 461, Bursa 329, Ankara 311, ve Kocaeli 112 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • Nikah elbisesi denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre nikah elbisesi denildiğinde beyaz 135, kırık beyaz 64, renkli 6 ve krem 4 ürün olduğu görülmektedir.

Tüm Modeller

Nikah Elbisesi Modelleri

Nikahta giyilecek kıyafetlerin birbirinden farklı ve şık seçenekleri, markaların ürün seçenekleri arasında yaygın şekilde bulunuyor. Her tarz ve vücut tipine hitap eden nikah kıyafetleri, artık çeşitlilik açısından gelinliklerle yarışıyor. Etek kesimi, rengi, kol tipi, tarzı… Çeşit çeşit nikah elbiselerinin en popüler seçeneklerine birlikte göz atalım!

Beyaz Nikah Elbisesi Modelleri

Beyaz nikah elbisesi modelleri, nikah kıyafetleri arasında en popüler tasarımlar diyebiliriz. Klasik tarzda modellerden hoşlanan gelin adayları, nikah için beyaz renkte elbiseleri tercih ediyor. Gelin adayları özellikle sade, beyaz uzun nikah elbiselerine nikahta hem rahatlık hem de şıklık için ilgi gösteriyor.

Ekru Nikah Elbisesi

Ekru nikah elbiseleri de en az beyaz elbiseler kadar ön planda. Ten rengine beyaz elbiselerin yakışmadığını düşünen, özellikle de beyaz tenli gelin adayları, ekru gibi beyaz tonlarına yöneliyor. Genellikle romantik, retro ve sade tarzlarda seçenekleri bulunan ekru nikah elbiselerinden tercih edecekseniz, genellikle beyaz üretilen şapka, eldiven, ayakkabı gibi tamamlayıcıları da bu tonlardan seçmeye dikkat etmelisiniz.

Renkli Nikah Elbisesi

Renkli gelinlikler son birkaç yıldır özellikle gelinlik trendleri arasında sıkça yer buluyor. Bu da renkli nikah elbiselerinin renkli seçeneklerini de popüler hale getiriyor. Ekru, pudra, mavi, bej gibi renklerde elbiseleri nikah için tercih edebilir, farklı ve canlı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Sade Şık Nikah Elbiseleri

Nikah organizasyonlarının samimi havasına uyum sağlaması ve rahatlığın önemli olması, sade tasarımları, bu merasimler için ideal hale getiriyor. Sade şık nikah elbiseleri arasında ilk olarak işlemesiz modelleri gösterebiliriz. İster kısa ister uzun işleme detayı bulunmayan elbiseleri nikahta tercih edebilirsiniz. Özellikle slip dress de denilen işlemesiz, akışkan elbiseler çok moda!

Sade elbiseler arasında kabarık olmayan modelleri de gösterebiliriz. Düğünlere kıyasla daha samimi olan nikah organizasyonlarının bu tarzına, kabarık olmayan tasarımlar çok yakışıyor. Eğer vücudunuz ve tarzınız kabarık modellerden yanaysa, A kesim nikah elbisesi modellerinin farklı boylarda seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Bohem Nikah Elbisesi Modelleri

Bohem gelinliklere ilgi her geçen gün artıyor. Özellikle şıklığı kadar rahatlığına da önem veren gelinlerin tercihi olan bu modeller, nikah organizasyonlarında da sıkça karşımıza çıkıyor. Uzun, salaş, düz kesim elbiseleri en trend modeller arasında gösterebiliriz. İspanyol kollu, iki parça tasarımlar da son yıllarda bu modeller arasında yer alıyor.

Uçuş Uçuş Nikah Elbisesi Modelleri

En popüler nikah elbiselerinden bahsederken uçuş uçuş modellere de değinmemek olmaz. Tül, şifon, ipek gibi hafif ve ince kumaşlardan tasarlanan, genellikle düz kesim, bohem ve vintage tarzda elbiseler, nikah merasimleri için gelin adaylarının favorileri arasında. Şıklığı ve rahatlığı bir arada sunması da bu modellere olan ilgiyi artırıyor.

Saten Nikah Elbisesi Modelleri

Nikah elbiselerinin genel olarak sade ve zarif tasarımlar olduğunu söyleyebiliriz. Bir yerde sadelik ve zarafetten bahsediyorsak, saten kumaşa mutlaka değinmek gerekir! Samimi ve elegant bir nikah merasimi planlıyorsanız saten nikah elbiselerini seçenekleriniz arasına mutlaka almalısınız. Özellikle beyaz saten nikah elbiseleri, firmaların, bu organizasyonlar için en çok çalıştığı modellerden…

Dantel Nikah Elbisesi Modelleri

Gelinliklerin vazgeçilmez süslemeleri olan danteller, nikah elbiselerinde de sıkça karşımıza çıkıyor. Özellikle romantik tarzda tasarımlar ilginizi çekiyorsa, dantelli nikah elbiseleri tam size göre! Yalnız dantel gibi hareketli süslemelerin, kullanıldıkları bölgeye hacim kattığını da hatırlatalım. Bu nedenle olduğundan daha kalın görünmesini istediğiniz bölgelerde, bu işlemelerden yararlanabilirsiniz.

Uzun ve Kısa Nikah Elbiseleri

Düğünlerde genellikle uzun gelinlikler karşımıza çıkıyor ancak nikah merasimlerinde, farklı boylarda tasarımlardan söz etmek mümkün. Nikahta ister uzun sade bir elbise giyerek zarif bir görünüm yakalayabilir ister mini bir nikah elbisesiyle feminen bir görüntü yaratabilirsiniz. “İkisi de benlik değil” diyenlerin imdadına ise midi nikah elbisesi modelleri koşuyor. Diz ile bilek arasında biten bu tasarımların özellikle vintage tarzda seçenekleri nikah için sıklıkla tercih ediliyor.

Tasarım Nikah Elbiseleri

Gelinlik modellerinde olduğu gibi nikah elbiselerinde de markalar, tasarım hizmeti veriyor. Beğendiğiniz bir modeli kendinize uygun şekilde yeniden tasarlatabilirsiniz. Ya da sizi, zevklerinizi, tarzınızı yansıtması için firmanızla görüşüp, size en uygun modeli tasarlamasını isteyebilirsiniz. Tasarım nikah elbiselerinde sınır yok ancak her gelinlik firmasının özel tasarım hizmeti vermediğini bu nedenle firmalarla görüşürken hizmet seçenekleri arasında kişiye özel tasarımın olup olmadığını da sormanızda fayda var.

Nikah Takım Elbisesi Modelleri

Takım elbiseler, nikah organizasyonlarının sade ve elegant havasına uyum sağlaması nedeniyle gelin adayları tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bu modeller, pantolon-ceket ya da döpiyes gibi etek-ceket gibi seçeneklerden oluşuyor. Son yıllarda büstiyer-pantolon, bluz-pantolon gibi ikililerin de nikah takımları seçenekleri arasına girdiğini de belirtelim.

Balık Nikah Elbisesi Modelleri

İddialı tarzınızı ve orantılı hatlarınızı öne çıkarmak isterseniz nikah elbiselerinin balık etekli seçeneklerine yönelebilirsiniz. Özellikle kum saati vücut tipindeki gelin adaylarına önerdiğimiz balık nikah elbiseleri genellikle kalem etek gibi midi ya da vücudu saran dar, kısa elbiseler oluyor. Ancak uzun bir model istiyorsanız tam balık modeller yerine yarım balıkların konforunun nikah merasimleri için daha uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Nikah Elbisesi Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Araştırma yaparken karşınıza birçok nikah elbisesi modeli ve çeşitli fiyat seçenekleri çıktığını göreceksiniz. Fiyatlar, tasarımda kullanılan kumaş, işlemeler, özel dikim ya da hazır model olması, gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Eğer bu faktörleri bilirseniz hem zevkinize hem de bütçenize uygun gelinliği kolayca bulabilirsiniz. Bulunduğunuz sayfada her bütçeye uygun nikah elbisesi modellerini bir arada inceleyebilir, ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçerek randevu alabilirsiniz.