Ankara Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

5:12 dakika

06.01.2020

Düğün mekanı, gelinlik, damatlık, gelin arabası ve hatta gelin ayakkabısı için bütçen hazır. Peki ya gelin saçı ve makyajın? Bütçe planlamanda sana fikir vermesi için Ankara gelin saçı ve makyajı fiyatlarını ve bu fiyatları etkileyen faktörleri araştırdık! Hemen incelemeye ne dersin?

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Ankara Gelin Makyajı ve Gelin Başı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Saç ve makyaj, gelin adaylarının gelinlikten sonra kafalarına taktığı en büyük hazırlık evresi sanırım. Düğün günün gelene kadar “Ya istediğim gibi olmazsa?” diye düşünüp duracaksın, biliyorum. Ancak güvenilir bir kuaförle çalışırsan ve önceden de provanı yaptırırsan stres miktarında büyük oranda azalma olacağını söyleyebilirim.

Bir diğer önemli konu da kuaförlerin fiyatları, malum. İşte kafana takılan soruları çözebilmen için bu yazıyı hazırladım. Tabii aklındaki “Ankara’nın en iyi kuaförü hangisi?” sorusuna da firmaları inceleyerek yanıt bulabileceksin. Ankara gelin makyajı ve saçı uzmanlarının profillerini inceledik, sorduk, öğrendik. Haydi, Ankara kuaför fiyatlarını etkileyen faktörleri ve fiyatlarına birlikte göz atalım!

Ankara’da Gelin Saçı ve Makyajı Paketleri

Ankara’da gelin başı yapan kuaförler, gelin saçı ve makyajı için paket seçenekleri sunuyor. Bu paketin içeriğine genellikle gelin saçı ve gelin makyajı ile manikür-pedikür dahil ediliyor.

Ama tabii paket içerikleri kuaförlere göre değişiyor. Görüştüğümüz bazı firmalar pakete sadece saç ve makyajı dahil ederken, bazıları ise paketin içerisinde manikür-pedikür, ağda, saç ve cilt bakımı hizmeti de sunuyor.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Bu standart paketlerin fiyatları ortalama 800 TL civarında. Kuaförlerin popülerliğine göre 2.000 TL’ye kadar da yükselebiliyor. Tabii kampanyalı dönemlere denk gelirsen 700 TL'lik bir paket bulman bile mümkün.

Prova

Birçok kuaför gelin saçı ve makyajına provayı da ekliyor ancak bazı istisnalar söz konusu olabiliyor. Düğün günü nasıl bir gelin olacağını önceden görebilmen açısından avantaj sağlayan gelin saçı makyajı provası da pakete dahil edilmediğinde ekstra maliyetli olabiliyor.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Gelin Paketi İstemeyenler İçin

Kuaförlerin sunduğu paketleri istemeyebilirsin veya saçını ve makyajını farklı uzmanlara yaptırmak isteyebilirsin. Öncelikle şunu belirteyim ki; bu seçenek için bütçeni biraz artırman gerekecek. Gelin başı fiyatları Ankara kuaförlerinde paket fiyatlarına oranla daha yüksek kalıyor.

Gelin saçı Ankara’da750 TL’den başlıyor. E tabii onun dışında bir de makyaj yaptırman gerekecek. Ankara gelin makyajı fiyatları da ortalama 750 TL civarında. Yani gelin saçı ve gelin makyajı Ankara’da da ayrı ayrı yaptırıldığında pahalıya geliyor.

Gelin başı ve makyajına ekstra olarak manikür pedikür yaptırarak da güzelliğini tamamlayabilirsin. Bu da masraflarına en az 100-150 TL ekleneceğini gösteriyor.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

"Saç Makyaj Uzmanları Eve Gelsin!"

Kuaför salonuna gitmek yerine, saç makyaj uzmanlarının senin hazırlanacağın yere gelmesini isteyebilirsin. Böylelikle hem kalabalık bir ortamda hazırlanmamış olursun hem de daha rahat edersin. Böyle bir durumda fiyatların neredeyse iki katına çıktığını da söyleyelim.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Marka

Gelin saçı ve makyajın için ünlü markaları tercih edeceksen, daha yüksek ücret ödemen gerektiğini de bilmelisin. Kullanılan malzemelerin kalitesi, marka bilinirliği gibi durumlar da bu fiyat farkının en önemli sebepleri diyebiliriz.

Erken Randevu

Özellikle düğün sezonu olarak bilinen yaz döneminde kuaförlerin randevularının çok dolu olduğunu hatırlatalım. Bu yüzden erkenden harekete geçmeni öneriyoruz. Bu durum yalnızca istediğin tarihe randevu alabilmen açısından değil, gelin saçı ve makyajın için uygun fiyatlı kampanyalardan yararlanman için avantaj sağlıyor.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Ankara Gelin Saç Makyaj Uzmanları

Gelin saçı ve makyajı yapan 10 Ankara kuaförünü senin için seçtim. Tabii fiyatlarda taleplerine göre değişiklikler olabiliyor. O nedenle en sağlıklı bilgiye firma sayfasından fiyat teklifi alarak ulaşabileceğini de belirteyim. Şimdi Ankara kuaför tavsiyelerine geçelim.

Peki Ankara’da gelin saçı nerede yaptırılır, ona bakalım:

1- My Wedding Make-up & Hair Studio

Çankaya’da yer alan My Wedding Make-up & Hair Studio’nun paket fiyatları minimum 400-600 TL’den başlıyor. Ayrıca Düğün.com çiftlerine özel %37’ye varan indirimleri var. Kampanyayı kaçırmamak için acele et!

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Gelin saçı ve makyajına karar verirken gelinliğinin modeline de dikkat etmelisin. Hala gelinliğini satın almadıysan senin için bir yazımız var: Ankara'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

2- Mustafa Cebeci Make Up Artist

Ankara profesyonel makyaj uzmanlarından biri Mustafa Cebeci! Freelance olarak çalışan Cebeci, hafta içi yapılan gelin makyajlarında %40’a varan indirimler de sağlıyor. Paket fiyatları ise 600-800 TL’den başlıyor. Ayrıca buradan Ankara porselen makyaj fiyatları hakkında da bilgi alabilirsin.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Hayalindeki düğünü gerçekleştirecek organizasyon firmasına henüz karar vermediysen şu yazımıza göz atmanı öneriyoruz: Ankara Düğün Organizasyon Fiyatları

3- Mustafa Revan Make-up & Hair Studio

Mustafa Revan Make-up & Hair Studio’nun, gelin saçı ve makyajı trendlerini takip etmek amacıyla düzenli olarak yurt dışındaki eğitimlere katılan bir ekibi var. Firmanın paket fiyatları ise 400-600 TL’den başlıyor.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Düğününden hatıra kalacak fotoğrafları çekecek firmayı da araştırıyorsan şu yazımız sana yardımcı olabilir: Ankara'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

4- Özge Bilgin Kördemirci

Ankara’da gelin makyajı yapan yerlerden Özge Bilgin Kördemirci, Düğün.com çiftlerine özel %20 indirim sunuyor. Çankaya’daki kuaförün paket fiyatları ise 400-600 TL’den başlıyor.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Bütçe planlamanı yaparken şu yazımızı incelemende de fayda var: Ankara Düğün Mekanları Fiyatları

5- Bianco Kuaför & Make Up Betül

Yenimahalle’de yer alan ve 20 yıllık tecrübeye sahip olan Bianco Kuaför, sadece gelinlere değil damatlara da hizmet veriyor. Yani müstakbel eşinle beraber aynı kuaförde hazırlanabilirsin. Paket fiyatları da minimum 800-1.000 TL aralığında.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Hala kına mekanını seçmediysen bu yazıyı incele: Ankara’nın Öne Çıkan Kına Gecesi Mekanlarını Listeledik!

6- FA Sanat Kuaför & Güzellik Salonu

Ankara kuaförlerinden FA Sanat, Yenimahalle’de konumlanmış. Kuaförün saç ve makyaj alanında aldığı birçok ödülü var ve Düğün.com çiftlerine özel %50’ye varan indirimler sunuyor. Paket fiyatlarını merak ettiysen de 400-600 TL’den başlıyor.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Gelinliğin için de firma önerilerine ihtiyacın varsa şu yazımızı inceleyebilirsin: Ankara’da Gelinlerin Favorisi Gelinlikçiler

7-Tuğçe Affak Make-Up & Hair Studio

Tuğçe Affak Make-Up & Hair Studio, birçok ünlü isimle çalışmasıyla biliniyor. Bu kuaför Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde yer alıyor. Ayrıca gelin saçı, makyaj, kirpik paketi Düğün.com çiftlerine özel 800 TL!

Tuğçe Affak

8-San Coiffure Ankara

Ankara’da gelin saçı ve makyajı yapan kuaförlerden San Coiffure’ün Türkiye genelinde farklı şehirlerde de şubeleri var. Paket fiyatları ise 1.000-2.000 TL’den başlıyor.

San Coiffure

9-Gürsel Deliktaş & Ece Çıtak Aktaş Wedding

Çankaya kuaförlerinden bir diğeri de Gürsel Deliktaş & Ece Çıtak Aktaş Wedding. Ücretsiz prova imkanı sunan firmada şehir içi olsun olmasın evde ya da mekanda da hizmet alabilirsin. Firma ile düğün tarihinden 4 hafta önce iletişime geçebilirsin. Fiyatlara gelecek olursak: Minimum paket fiyatının 400-600 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz.

10-Ali Varlı Official

Ankara düğün makyajı yapan yerlerden Ali Varlı Official, Düğün.com çiftlerine özel %20 indirim sunuyor. Firma sayfasındaki yorumlardan da gelinlerin memnun kaldığı anlaşılıyor. Paket fiyatları ise minimum 800-1.000 TL arasında.

ali varlı

Ankara’da gelin makyajı ve gelin saçı fiyatları ile bu alanda öne çıkan firmaları sana fikir vermesi için anlattık. Ankara’da en iyi gelin başı ve makyajı yapan kuaförü bulabilmen için firmaları incelemeni ve beğendiklerinle iletişime geçmeni öneririm. Bunun için Ankara gelin saçı ve makyajı firmaları listesini inceleyebilirsin. Birden fazla firmadan fiyat teklifi alman da karar vermen açısından ve bütçe bakımından işine yarayacak!

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi Gelin Saçı ve Makyajı firmaları burada!

Her 2 çiftten biri aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Kuaför ve Güzellik Salonları

Sıradaki Makaleler

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 yorum

Defne Özdemir

14/10/2014

ellerinize sağlık bu güzel makale için


Kübra Ögütçü

14/10/2014

böyle bilgiler için teşekkürler iyi günler dilerim..


BA

Bektas Afes

01/05/2016

Teşekürler :)