Ankara Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

4:37 dakika

07.03.2022

Düğün mekanı, gelinlik, damatlık, gelin arabası ve hatta gelin ayakkabısı için bütçen hazır. Peki ya gelin saçı ve makyajın? Bütçe planlamanda sana fikir vermesi için Ankara gelin saçı ve makyajı fiyatlarını ve bu fiyatları etkileyen faktörleri araştırdık! Hemen incelemeye ne dersin?

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Ankara Gelin Makyajı ve Gelin Başı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Saç ve makyaj, gelin adaylarının gelinlikten sonra kafalarına taktığı en büyük hazırlık evresi sanırım. Düğün günün gelene kadar “Ya istediğim gibi olmazsa?” diye düşünüp duracaksın, biliyorum. Ancak güvenilir bir kuaförle çalışırsan ve önceden de provanı yaptırırsan stres miktarında büyük oranda azalma olacağını söyleyebilirim.

Bir diğer önemli konu da kuaförlerin fiyatları, malum. İşte kafana takılan soruları çözebilmen için bu yazıyı hazırladım. Tabii aklındaki “Ankara’nın en iyi kuaförü hangisi?” sorusuna da firmaları inceleyerek yanıt bulabileceksin. Ankara gelin makyajı ve saçı uzmanlarının profillerini inceledik, sorduk, öğrendik. Haydi, Ankara kuaför fiyatlarını etkileyen faktörleri ve fiyatlarına birlikte göz atalım!

Ankara’da Gelin Saçı ve Makyajı Paketleri

Ankara’da gelin başı yapan kuaförler, gelin saçı ve makyajı için paket seçenekleri sunuyor. Bu paketin içeriğine genellikle gelin saçı ve gelin makyajı ile manikür-pedikür dahil ediliyor.

Ama tabii paket içerikleri kuaförlere göre değişiyor. Görüştüğümüz bazı firmalar pakete sadece saç ve makyajı dahil ederken, bazıları ise paketin içerisinde manikür-pedikür, ağda, saç ve cilt bakımı hizmeti de sunuyor.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Gelin başı fiyatları Ankara kuaförlerinde minimum bir paket içeriği ile 1.500-3.000 TL civarında. Fiyatlar paketlerin içeriğine göre de değişiklik gösteriyor. Kuaförlerin popülerliğine göre yükselebiliyor.

Prova

Birçok kuaför gelin saçı ve makyajına provayı da ekliyor ancak bazı istisnalar söz konusu olabiliyor. Düğün günü nasıl bir gelin olacağını önceden görebilmen açısından avantaj sağlayan gelin saçı makyajı provası da pakete dahil edilmediğinde ekstra maliyetli olabiliyor.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Gelin Paketi İstemeyenler İçin

Kuaförlerin sunduğu paketleri istemeyebilirsin veya saçını ve makyajını farklı uzmanlara yaptırmak isteyebilirsin. Öncelikle şunu belirteyim ki; bu seçenek için bütçeni biraz artırman gerekecek. Gelin başı fiyatları Ankara kuaförlerinde paket fiyatlarına oranla daha yüksek kalıyor.

Gelin başı ve makyajına ekstra olarak manikür pedikür yaptırarak da güzelliğini tamamlayabilirsin. Bu da masraflarına en az 100-150 TL ekleneceğini gösteriyor.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

"Saç Makyaj Uzmanları Eve Gelsin!"

Kuaför salonuna gitmek yerine, saç makyaj uzmanlarının senin hazırlanacağın yere gelmesini isteyebilirsin. Böylelikle hem kalabalık bir ortamda hazırlanmamış olursun hem de daha rahat edersin. Böyle bir durumda fiyatların neredeyse iki katına çıktığını da söyleyelim.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Marka

Gelin saçı ve makyajın için ünlü markaları tercih edeceksen, daha yüksek ücret ödemen gerektiğini de bilmelisin. Kullanılan malzemelerin kalitesi, marka bilinirliği gibi durumlar da bu fiyat farkının en önemli sebepleri diyebiliriz.

Erken Randevu

Özellikle düğün sezonu olarak bilinen yaz döneminde kuaförlerin randevularının çok dolu olduğunu hatırlatalım. Bu yüzden erkenden harekete geçmeni öneriyoruz. Bu durum yalnızca istediğin tarihe randevu alabilmen açısından değil, gelin saçı ve makyajın için uygun fiyatlı kampanyalardan yararlanman için avantaj sağlıyor.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Ankara Gelin Saç Makyaj Uzmanları

Gelin saçı ve makyajı yapan 10 Ankara kuaförünü senin için seçtik. Tabii fiyatlarda taleplerine göre değişiklikler olabiliyor. O nedenle en sağlıklı bilgiye firma sayfasından fiyat teklifi alarak ulaşabileceğini de belirtelim. Şimdi Ankara kuaför tavsiyelerine geçelim.

Peki Ankara’da gelin saçı nerede yaptırılır, ona bakalım:

1- Hare Kuaför Makyaj

Ankara düğün makyajı yapan yerlerden Hare Kuaför Makyaj Keçiören'de hizmet veriyor. Sayfasındaki yorumlardan da gelinlerin firmadan memnun kaldığı anlaşılıyor. Paket fiyatları ise minimum 3.000-5.000 TL arasında.

Hare Kuaför Makyaj

2- Aslı Aksahin

Çankaya'da yer alan Aslı Aksahin gelinle birlikte 15 davetliye daha hizmet verebiliyor. Firma ücretsiz prova ve dilediğiniz mekanda saç/makyaj hizmetiyle öne çıkıyor. Gelin paketi fiyatları ise 3.000-5.000 TL aralığında.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Aslı Aksahin

Aslı Aksahin

Firmayı İncele

3- Mecan Ağım Studio

Çankaya'da faaliyet gösteren Mecan Ağım Studio, romantik ve modern saç-makyaj modellerine imza atıyor. Önceki çalışmalarına mutlaka göz atmanı önerdiğimiz firma mekan ayrımı yapmıyor şehir dışında dahi hizmet veriyor. Firmada en düşük gelin paketi fiyatları 5.000-7.500 TL.

Mecan Ağım Studio

4- Mustafa Cebeci Make Up Artist

Ankara profesyonel makyaj uzmanlarından biri Mustafa Cebeci! Cebeci'nin gelin saçı ve makyajı için paket fiyatları 3.000-5.000 TL’den başlıyor. Ayrıca buradan Ankara porselen makyaj fiyatları hakkında da bilgi alabilirsin.

Mecan Ağım Studio

5- Seta Kuaför Ankara

Keçiören'de yer alan Seta Kuaför Ankara’nun paket fiyatları minimum 1500-3000 TL’den başlıyor. Firma yüz şeklinize ve hayalinizdeki görünüme göre saç ve makyaj tasarımı önerilerinde bulunuyor.

My Wedding

6- Özge Bilgin Kördemirci

Ankara’da gelin makyajı yapan yerlerden ve modern görünümler yaratan Özge Bilgin Kördemirci, Çankaya’da hizmet veriyor. Firmada paket fiyatları ise 3.000-5.000 TL’den başlıyor.

Özge Bilgin Kördemirci

7- Ömer Sarıoğlu Kuaför Salonu

Keçiören'de bulunan gelin saçı makyajı firmalarından Ömer Sarıoğlu Kuaför Salonu, salonun yanı sıra mekanda ve evde de hizmet verebiliyor. Ücretsiz prova imkanı da sunan firmada minimum paket fiyatları 3000-5000 TL civarında.

Ömer Sarıoğlu Kuaför Salonu

8- Arzu Tatarer Makeup Studio & Lelo Kuaför

Ankara'da gelin saçı ve makyajı alanında hizmet veren profesyonel firmalardan biri de Arzu Tatarer Makeup Studio & Lelo Kuaför . Sektörde uzun süredir faaliyet gösteren firma, Çankaya'da bulunan salonunda gelin adaylarını en özel gününe hazırlıyor. Düğün mekanında ya da evde de hizmet alabileceğin firmada fiyatlar 3000-5000 TL'den başlıyor.

Arzu Tatarer Makeup Studio

9- Ruhiye Bezek Make Up

Ruhiye Bezek Make Up, Ankara Çankaya'da hizmet veriyor. Minimum fiyatlar ise 3.000-5.000 TL civarında.

Ruhiye Bezek Make Up

10- Akın Özkan Hair Saloon

25 yılı aşkın süredir Ankara’da gelin saçı ve makyajı yapan Akın Özkan Hair Saloon’un paket fiyatları 3000-5000 TL’den başlıyor. Firmanın düğün günü 25 kişiye kadar hizmet kapasitesi bulunduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Akın Özkan Hair Saloon

Ankara’da gelin makyajı ve gelin saçı fiyatları ile bu alanda öne çıkan firmaları sana fikir vermesi için anlattık. Ankara’da en iyi gelin başı ve makyajı yapan kuaförü bulabilmen için firmaları incelemeni ve beğendiklerinle iletişime geçmeni öneriyoruz. Bunun için Ankara gelin saçı ve makyajı firmaları listesini inceleyebilirsin.

Şunlar da ilgini çekebilir:

Ankara Düğün Mekanları Fiyatları

Gelin Adayları İçin Ankara Gelin Saçı Kuaför Tavsiyeleri

Vintage Gelinlik Ankara’da Hangi Mağazalarda Bulunur?

Ankara’nın Öne Çıkan Kına Gecesi Mekanlarını Listeledik!

Ankara’da Gelinlerin Favorisi Gelinlikçiler

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Sıradaki Makaleler

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 yorum

Bektas afes

Düğün Tarihi: 01.05.2016


Teşekürler :)


kübra ögütçü

Düğün Tarihi: 14.10.2014


böyle bilgiler için teşekkürler iyi günler dilerim..


defne özdemir

Düğün Tarihi: 14.10.2014


ellerinize sağlık bu güzel makale için