Ankara Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

5:58 dakika

13.08.2020

Düğün mekanı, gelinlik, damatlık, gelin arabası ve hatta gelin ayakkabısı için bütçen hazır. Peki ya gelin saçı ve makyajın? Bütçe planlamanda sana fikir vermesi için Ankara gelin saçı ve makyajı fiyatlarını ve bu fiyatları etkileyen faktörleri araştırdık! Hemen incelemeye ne dersin?

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Ankara Gelin Makyajı ve Gelin Başı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Saç ve makyaj, gelin adaylarının gelinlikten sonra kafalarına taktığı en büyük hazırlık evresi sanırım. Düğün günün gelene kadar “Ya istediğim gibi olmazsa?” diye düşünüp duracaksın, biliyorum. Ancak güvenilir bir kuaförle çalışırsan ve önceden de provanı yaptırırsan stres miktarında büyük oranda azalma olacağını söyleyebilirim.

Bir diğer önemli konu da kuaförlerin fiyatları, malum. İşte kafana takılan soruları çözebilmen için bu yazıyı hazırladım. Tabii aklındaki “Ankara’nın en iyi kuaförü hangisi?” sorusuna da firmaları inceleyerek yanıt bulabileceksin. Ankara gelin makyajı ve saçı uzmanlarının profillerini inceledik, sorduk, öğrendik. Haydi, Ankara kuaför fiyatlarını etkileyen faktörleri ve fiyatlarına birlikte göz atalım!

Ankara’da Gelin Saçı ve Makyajı Paketleri

Ankara’da gelin başı yapan kuaförler, gelin saçı ve makyajı için paket seçenekleri sunuyor. Bu paketin içeriğine genellikle gelin saçı ve gelin makyajı ile manikür-pedikür dahil ediliyor.

Ama tabii paket içerikleri kuaförlere göre değişiyor. Görüştüğümüz bazı firmalar pakete sadece saç ve makyajı dahil ederken, bazıları ise paketin içerisinde manikür-pedikür, ağda, saç ve cilt bakımı hizmeti de sunuyor.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Gelin başı fiyatları Ankara kuaförlerinde minimum bir paket içeriği ile 400-600 TL, ortalama bir paket içeriği ile ise 800-1000 TL olarak karşımıza çıkıyor. Fiyatlar paketlerin içeriğine göre de değişiklik gösteriyor. Kuaförlerin popülerliğine göre 2.000 TL’ye kadar da yükselebiliyor.

Prova

Birçok kuaför gelin saçı ve makyajına provayı da ekliyor ancak bazı istisnalar söz konusu olabiliyor. Düğün günü nasıl bir gelin olacağını önceden görebilmen açısından avantaj sağlayan gelin saçı makyajı provası da pakete dahil edilmediğinde ekstra maliyetli olabiliyor.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Gelin Paketi İstemeyenler İçin

Kuaförlerin sunduğu paketleri istemeyebilirsin veya saçını ve makyajını farklı uzmanlara yaptırmak isteyebilirsin. Öncelikle şunu belirteyim ki; bu seçenek için bütçeni biraz artırman gerekecek. Gelin başı fiyatları Ankara kuaförlerinde paket fiyatlarına oranla daha yüksek kalıyor.

Gelin saçı Ankara’da 750 TL’den başlıyor. E tabii onun dışında bir de makyaj yaptırman gerekecek. Ankara gelin makyajı fiyatları da ortalama 750 TL civarında. Yani gelin saçı ve gelin makyajı Ankara’da da ayrı ayrı yaptırıldığında pahalıya geliyor.

Gelin başı ve makyajına ekstra olarak manikür pedikür yaptırarak da güzelliğini tamamlayabilirsin. Bu da masraflarına en az 100-150 TL ekleneceğini gösteriyor.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

"Saç Makyaj Uzmanları Eve Gelsin!"

Kuaför salonuna gitmek yerine, saç makyaj uzmanlarının senin hazırlanacağın yere gelmesini isteyebilirsin. Böylelikle hem kalabalık bir ortamda hazırlanmamış olursun hem de daha rahat edersin. Böyle bir durumda fiyatların neredeyse iki katına çıktığını da söyleyelim.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Marka

Gelin saçı ve makyajın için ünlü markaları tercih edeceksen, daha yüksek ücret ödemen gerektiğini de bilmelisin. Kullanılan malzemelerin kalitesi, marka bilinirliği gibi durumlar da bu fiyat farkının en önemli sebepleri diyebiliriz.

Erken Randevu

Özellikle düğün sezonu olarak bilinen yaz döneminde kuaförlerin randevularının çok dolu olduğunu hatırlatalım. Bu yüzden erkenden harekete geçmeni öneriyoruz. Bu durum yalnızca istediğin tarihe randevu alabilmen açısından değil, gelin saçı ve makyajın için uygun fiyatlı kampanyalardan yararlanman için avantaj sağlıyor.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Ankara Gelin Saç Makyaj Uzmanları

Gelin saçı ve makyajı yapan 10 Ankara kuaförünü senin için seçtik. Tabii fiyatlarda taleplerine göre değişiklikler olabiliyor. O nedenle en sağlıklı bilgiye firma sayfasından fiyat teklifi alarak ulaşabileceğini de belirtelim. Şimdi Ankara kuaför tavsiyelerine geçelim.

Peki Ankara’da gelin saçı nerede yaptırılır, ona bakalım:

1- My Wedding Make-up & Hair Studio

Çankaya’da yer alan My Wedding Make-up & Hair Studio’nun paket fiyatları minimum 800-1000 TL’den başlıyor. Ayrıca firmanın Düğün.com çiftlerine özel kampanyalarına da göz atabilirsin.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Gelin saçı ve makyajına karar verirken gelinliğinin modeline de dikkat etmelisin. Hala gelinliğini satın almadıysan senin için bir yazımız var: Ankara'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

2- Mustafa Cebeci Make Up Artist

Ankara profesyonel makyaj uzmanlarından biri Mustafa Cebeci! Freelance olarak çalışan Cebeci'nin gelin saçı ve makyajı için paket fiyatları 800-1000 TL’den başlıyor. Ayrıca buradan Ankara porselen makyaj fiyatları hakkında da bilgi alabilirsin.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Hayalindeki düğünü gerçekleştirecek organizasyon firmasına henüz karar vermediysen şu yazımıza göz atmanı öneriyoruz: Ankara Düğün Organizasyon Fiyatları

3-Tunalı Best Kuaför

Ankara'da gelin saçı ve makyajı alanında hizmet veren profesyonel firmalardan biri de Tunalı Best Kuaför. 2006 yılından bu yana sektörde faaliyet gösteren firma, Çankaya'da bulunan salonunda gelin adaylarını en özel gününe hazırlıyor. Üstelik talep etmen halinde, düğün mekanında ya da evde de Tunalı Best Kuaför ekibinden hizmet alma imkanın bulunuyor. Firmanın uygun fiyat seçenekleri sunduğunu da belirtelim! Minimum gelin paketi fiyatları 600 TL'nin altında.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Ankara'nın bohem gelinlikleriyle öne çıkan firmalarını incelemek istersen şu yazımıza bakabilirsin: Bohem Gelinlik Ankara’da Hangi Modaevlerinde Bulunur?

4- Mustafa Revan Make-up & Hair Studio

Mustafa Revan Make-up & Hair Studio’nun, gelin saçı ve makyajı trendlerini takip etmek amacıyla düzenli olarak yurt dışındaki eğitimlere katılan bir ekibi var. Firmanın paket fiyatları ise 1000-2000 TL’den başlıyor.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Düğününden hatıra kalacak fotoğrafları çekecek firmayı da araştırıyorsan şu yazımız sana yardımcı olabilir: Ankara'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

5- Özge Bilgin Kördemirci

Ankara’da gelin makyajı yapan yerlerden Özge Bilgin Kördemirci, Çankaya’da hizmet veriyor. Firmada paket fiyatları ise 400-600 TL’den başlıyor.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Bütçe planlamanı yaparken şu yazımızı incelemende de fayda var: Ankara Düğün Mekanları Fiyatları

6- Tugay Ayyıldız Hair & Makeup

Tugay Ayyıldız Hair & Makeup, Ankara Çankaya'da hizmet veriyor. Firmada gelin saçı ve makyajı hizmetinin yanı sıra ağda, el/ayak masajı, manikür, pedikür, solaryum, takma kirpik gibi ekstra hizmetler veriliyor. Minimum fiyatlar ise 1000-2000 TL civarında.

Tugay Ayyıldız Hair Makeup

Gelin saçı ve makyajın için şehirde öne çıkan firmaları da incelemek istersen şuraya bakabilirsin: Gelin Adayları İçin Ankara Gelin Saçı Kuaför Tavsiyeleri

7- San Coiffure Ankara

Ankara’da gelin saçı ve makyajı yapan kuaförlerden San Coiffure’ün Türkiye genelinde farklı şehirlerde de şubeleri var. Paket fiyatları ise 1.000-2.000 TL’den başlıyor.

San Coiffure

Gelinliğini henüz seçmediysen şu yazımıza da göz atabilirsin: Vintage Gelinlik Ankara’da Hangi Mağazalarda Bulunur?

8- Emre Turhal Make-up & Hair Studio

Ankara düğün makyajı yapan yerlerden Emre Turhal Make-up & Hair Studio Çankaya'da hizmet veriyor. Sayfasındaki yorumlardan da gelinlerin firmadan memnun kaldığı anlaşılıyor. Paket fiyatları ise minimum 1.000-2.000 TL arasında.

Emre Turhal Make-up Hair Studio

9- Ömer Sarıoğlu Kuaför Salonu

Keçiören'de bulunan gelin saçı makyajı firmalarından Ömer Sarıoğlu Kuaför Salonu, salonun yanı sıra mekanda ve evde de hizmet verebiliyor. Ücretsiz prova imkanı da sunan firmada minimum paket fiyatları 800-1.000 TL civarında.

Ömer Sarıoğlu

10- Mecan Ağım Studio

Çankaya'da faaliyet gösteren Mecan Ağım Studio, romantik ve modern saç-makyaj modellerine imza atıyor. Önceki çalışmalarına mutlaka göz atmanı önerdiğimiz firma mekan ayrımı yapmıyor şehir dışında dahi hizmet veriyor. Firmada en düşük gelin paketi fiyatları 1.000-2.000 TL.

Mecan Ağım Studio

11- Bianco Kuaför & Make Up Betül

Yenimahalle’de yer alan ve 20 yıllık tecrübeye sahip olan Bianco Kuaför, sadece gelinlere değil damatlara da hizmet veriyor. Yani müstakbel eşinle beraber aynı kuaförde hazırlanabilirsin. Paket fiyatları da minimum 800-1.000 TL aralığında.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Hala kına mekanını seçmediysen bu yazıyı incele: Ankara’nın Öne Çıkan Kına Gecesi Mekanlarını Listeledik!

12- FA Sanat Kuaför & Güzellik Salonu

Ankara kuaförlerinden FA Sanat, Yenimahalle’de konumlanmış. Kuaförün saç ve makyaj alanında aldığı birçok ödülü var. Paket fiyatlarını merak ettiysen de 400-600 TL’den başlıyor.

ankara gelin saçı ve makyajı fiyatları

Gelinliğin için de firma önerilerine ihtiyacın varsa şu yazımızı inceleyebilirsin: Ankara’da Gelinlerin Favorisi Gelinlikçiler

Ankara’da gelin makyajı ve gelin saçı fiyatları ile bu alanda öne çıkan firmaları sana fikir vermesi için anlattık. Ankara’da en iyi gelin başı ve makyajı yapan kuaförü bulabilmen için firmaları incelemeni ve beğendiklerinle iletişime geçmeni öneririm. Bunun için Ankara gelin saçı ve makyajı firmaları listesini inceleyebilirsin. Birden fazla firmadan fiyat teklifi alman da karar vermen açısından ve bütçe bakımından işine yarayacak!

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Sıradaki Makaleler

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 yorum

BA

Bektas Afes

01/05/2016

Teşekürler :)


Kübra Ögütçü

14/10/2014

böyle bilgiler için teşekkürler iyi günler dilerim..


Defne Özdemir

14/10/2014

ellerinize sağlık bu güzel makale için