Denizli Gelin Saçı ve Makyajı

Denizli kuaförlerini senin için listeledik. Gelin saç, makyajı konusunda uzman kuaförlerimizin galerilerini incele, beğendiğin saç ve makyaj modelleri için ücretsiz fiyat teklifi al!

18 Firma Listeleniyor

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor, siz de hemen firmanızı ekleyin, çiftlere firmanızı tanıtın!

Firmanı Ekle
Tüm İlçeler Kuaför ve Güzellik Salonları

Gelin Makyajında Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelin saçı yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunur. Bunlar saçınızın yüz şeklinizle ve gelinliğinizle uyumlu olmasıdır. Gelin saçı yaptırırken özellikle bu iki kritere dikkat etmeniz mükemmel bir gelin olabilmeniz için önemlidir. Peki, yüz şekline uygun gelin makyajı nasıl yapılmalı? Eğer oval yüz tipine sahipseniz oldukça şanslı bir gelin adayı olduğunuzu söylemeliyiz. Oval yüz şekli, tüm yüz şekilleri arasında en ideal olanıdır ve istediğiniz saç modelini yaptırabilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken tek şey gelinliğinizle uyumlu saç modelini yaptırmanızdır. Dikdörtgen yüz tipine sahipseniz gelin saçınızı yaptırırken saçlarınızın yanlara doğru hacimli olmasına özen göstermelisiniz. Kıvırcık ve dalgalı saç modelleri yaptırabilir, dağınık bir ense topuzuyla da oldukça şık olabilirsiniz. Kalp yüz tipine sahipseniz, bombeli saç modelleri yaptırabilirsiniz. Size tavsiyemiz, sıkı topuz modellerinden kaçınmaya özen göstermeniz. Eğer açık gelin saçı kullanacaksanız, iri dalgalı saç modeli yaptırabilirsiniz. Yuvarlak yüz tipine sahip gelin adayları ise, gelin saçı olarak tıpkı kalp yüz tipinde olduğu gibi tepeden bombeli saç modellerini tercih edebilirler. Eğer sırt dekolteli bir gelinlik giymeyi tercih ediyorsanız hacim kazandırılmış ve tepesi krepelendirilmiş atkuyruğu gelin saçı yaptırabilirsiniz. Kare yüz tipine sahip gelin adayları içinse bukleli yandan topuz modelleri oldukça ideal bir tercih olacaktır. Bunun yanı sıra yandan iki tutam bırakılmış atkuyruğu gelin saçı modelleri de size çok yakışacaktır. Denizli’de gelin saçı yaptıracağınız firma ararken mutlaka nasıl bir model istediğinize karar verdikten sonra firma ile anlaşma sağlamalısınız. Firmaların portfolyolarını incelemeyi ve fiyat teklifleri istemeyi de ihmal etmeyin!