Konya Gelin Saçı ve Makyajı

Gelin saçını ve makyajını teslim edeceğin tüm Konya kuaförlerini gelin adayları için tek bir sayfada topladık. Tek tıkla kuaförleri incele ve beğendiğin modeller için fiyat teklifi iste!

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Gelin Makyajında Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelin makyajı yaptırırken bilmeniz gereken en önemli şey, yüz tipinize, göz ve ten renginize uygun makyaj yaptırmaktır. Aksi takdirde, makyajınız mükemmel görünebilir ancak size yakışmayabilir. Bu gibi bir durumla karşılaşmamak için, profesyonel makyaj yaptırırken, makyözünüzün size uygun bir makyaj yaptığına emin olmalısınız. Örneğin kahverengi gözlere sahipseniz, mor, lacivert, yeşil ve açık kahve tonları size yakışacak renklerdir. Eğer göz renginiz açık kahve tonlardaysa, uzak durmanız gereken renkler koyu kahve ve siyahtır. Altın sarısı, açık yeşil, mavi, pembe renkli farlar, lacivert ve mor eyelinerlar sizin tercihiniz olabilir. Kahverengi gözlüler için gelin göz makyajı ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için “Kahverengi Gözlüler İçin Göz Makyajı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey” başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Eğer kare yüz şekline sahipseniz yüzünüzde yapılması gereken makyaj hilesi, yüz şeklinizi oval yüz tipine benzetmeye çalışmak olmalıdır. Bunun için de yüzünüzde kontürleme tekniği uygulanmalı. Cilt renginden iki ton koyu renk bir fondöten ile çene, elmacık kemikleri gibi köşeli alanlarınız yumuşatılmalı. Eğer minimalist gelin adaylarından biriyseniz ve çok abartılı makyajlardan hoşlanmıyorsanız, doğal gelin makyajı size uygun olacaktır. Doğal makyajın en önemli malzemeleri iyi bir nemlendirici, toprak ya da pembe tonlarda far, nude tonlarda ruj, yüz renginde bir fondöten ve eyeliner ile rimeldir. Eğer yüzünüzde sorun yoksa, fondöten yerine BB kremleri de tercih edebilirsiniz. Aynı malzemeler nişan makyajı için de geçerlidir. Şehrinizde sizin için en uygun makyöz ve saç artistlerini, bulunduğunuz sayfa aracılığı ile listeleyebilir, filtreleme özelliği sayesinde de istediğiniz kriterlere göre sıralayabilirsiniz. Firmalardan ücretsiz fiyat teklifleri istemeyi unutmayın.

Tüm İlçeler Kuaför ve Güzellik Salonları
Tüm Şehirler Kuaför ve Güzellik Salonları