Gelin Saçı ve Makyajı

Gelin saçı ve gelin makyajı hakkında bilmen gereken her şey Düğün.com’da! İlham verecek saç ve makyaj modelleri, seçim yaparken bilmen gerekenler ve en profesyonel isimler burada! Firmalardan fiyat teklifi teklif al, gelin saçı ve makyajı modeline kolayca karar ver!

Şehrini Seç, Gelin Saçı ve Makyajı Firmalarını Gör


Gelin Saçı ve Makyajı İndirimleri

Gelin Saçı ve Makyajı Modelleri

Bunları Okumadan Evlenmeyin

Planlama Araçları

Düğününe hazırlanırken hayatını kolaylaştıracak araçlar burada!


Bu Kategoride Öne Çıkan Çift YorumlarıGelin Saç Modelinize Kolay Karar Vermenin İpuçları

Düğün töreni bütün ayrıntıları ile önemli olsa da düğünün başrolünde olduğunuz için asıl ilgi odağı siz olacaksınız. Gelinliğinizle göz dolduracağınıza eminiz ama ya gelin saçınız?

Düğün günü gelinliğinizden sonra dikkat etmeniz gereken ikinci detayın gelin saçı olduğunu biliyor musunuz? Çünkü özenle seçtiğiniz gelinliğiniz, ayakkabılarınız ve gelin buketiniz yanında uygun bir gelin başı olmadan tamamlanmış olmayacaktır. Düğün sonrası misafirlerinizin aklından çıkmayacak bir gelin saçı için; gelin saç makyajınızı öne çıkarmanızı sağlayacak önerilerimizi okumaya devam edin!

Gelin saçınızı tamamlamak için öncelikle iki yardımcıya ihtiyacınız olacak; gelin saçı aksesuarları ve makyajınız. Gelin makyajı ten ve göz renginize göre yapılmalı, saç renginize uygun tonlarda olmalıdır. Örneğin; sarışın bir gelin adayı iseniz göz makyajınız için kahve ve turuncu tonları uygun olurken, dudaklarınızda fuşya ve pembenin hafif tonları ile makyajınızı öne çıkarabilirsiniz. Saç renginizin belirleyiciliği ise saç modelinizin daha çekici olmasını sağlayacaktır. Koyu saç rengine sahip gelinlere topuz saç modelleri yakışırken, kumral ve sarı tonlarında saç renkleri doğal ve dağınık modellerle öne çıkmaktadır. Gelinlik işlemelerinize ve diğer gelinlik aksesuarlarına göre karar vereceğiniz gelin saçı aksesuarları ise saç modelinizi öne çıkaracak diğer yardımcılardır.

Güzelliğinizin gölgelenmemesi için yılın trendlerini takip etmeli ve düşlerinizdeki gelin başı ile uyumlu hip bir modele karar vermelisiniz. Gelin saç modelinize karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken kriterlerden biri de saçınızın uzunluğunu olmalı. Kısa saçlı bir gelin adayıysanız ve gelin topuzları hayallerinizi süslüyorsa düğünden önce saçınızı uzatmaya başlamalısınız. Ya da 2013 gelin saç modelleri arasında öne çıkan vintage modasından ilham alarak kısa saçlarınızı gelin taçları ile süsleyerek kullanabilirsiniz. Birbirinden farklı seçenekleri bir araya getirdiğimiz gelin saç modelleri arasından size uygun saç modelini kolayca seçebilirsiniz.

Saç uzunluğunuzla alakalı olarak önemli olan ikinci unsur gelinlik modelinizin nasıl olduğudur. Örneğin; sırt dekoltesi olan bir gelinlik giyecekseniz topuz modelleri çok uygun olacaktır. Straplez bir gelinlik modeli içinse dağınık bir topuz veya saçlarınızı açık bırakıp yaptıracağınız bukleler dilediğiniz güzelliğe kavuşmanızı sağlayacaktır. Bütün bu önerileri aklınızdan çıkarmadan gelin saç ve makyajınızı yapacak kuaförü aramaya başlayın ve aradığınız uzman kuaförleri bulmak için şehir sayfalarımızı incelemeye koyulun. Örneğin İstanbul’da yaşıyorsanız İstanbul kuaförleri arasından beğendiğiniz saç uzmanlarından fiyat teklifi isteyerek kolayca kararınızı verebilirsiniz.

Tüm Şehirler Kuaför ve Güzellik Salonları