Çiçekçiler

Ankara Çiçekçiler

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Gelin Buketi Nasıl Seçilmeli?

Gelinliğinizi tamamlayacak bir gelin buketi seçerken çiçeğinizin düğünüzün temasıyla ve dekorasyonuyla uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Dekorasyonda kullandığınız tonlardan ve çiçeklerden oluşan bir düğün çiçeği tercih ederseniz, düğününüz ahenk içinde olacaktır. Konsept düğün yapacaksanız buketinizi seçerken temanız size yol göstersin. Kurutulmuş portakallar ve lavantalardan oluşan bir temanız varsa gelin çiçeğinizde de bu detayları kullanmanız ortaya hoş görüntülerin çıkmasına yardımcı olabilir.

Canlı bir gelin buketi kullanacaksanız bulunduğunuz mevsimin çiçekleri arasından bir seçim yapmalısınız. İlkbaharda renkli şakayıklar, yazın zarif papatyalar, sonbaharda görkemli orkideler, kışın ise sümbüller kullanabileceğiniz çiçekler arasında yer alıyor. Gelin buketinizi seçtikten sonra damat adayıyla uyum içinde olmak adına buketinizle eş bir damat yaka çiçeği yaptırabilirsiniz.

Canlı Gelin Çiçeği mi yoksa Yapma Gelin Çiçeği mi Kullanmalısınız?

Buketinizi seçerken canlı çiçekler mi yoksa yapma çiçekler mi kullanacağınıza beklentilerinize göre karar vermelisiniz. Düğün çiçeğinizi yıllarca saklamak istiyorsanız yapma çiçekler kullanılarak hazırlanan bir gelin buketi size uygun olacaktır. Yapay çiçeklerden bir buket yaptıracaksanız kullanılan ürünlerin kaliteli ve gerçek gibi durmasına özen göstermelisiniz. Çiçeğinizi yıllarca saklamak planlarınız arasında değilse mevsim çiçeklerini kullanarak mis kokulu bir canlı el çiçeği de tercih edebilirsiniz. Gerçek çiçeklerden yapılan gelin buketi kullanmayı düşünüyorsanız eğer çiçeğinizin solmaması için doğru koşulların sağlanmasına dikkat etmelisiniz. Bu konuda çiçekçinize ne yapmanız gerektiğini sorabilirsiniz. Düğününüzde kullanacağınız bir diğer buket alternatifi de kuru çiçeklerden yapılan modellerdir. Bu şekilde olan gelin çiçekleri, tıpkı yapma çiçeklerde olduğu gibi yıllarca saklanabilir. Canlı çiçeklerin kurutularak yapıldığı bu buketler oldukça narin bir yapıya sahiptir. Eğer saklamak istiyorsanız kırılıp parçalanmamaları için yapma çiçeklerden çok daha dikkatli bir biçimde muhafaza etmelisiniz.

“Ankara’da gelin çiçeği nereden alınır” diye düşünüyorsanız bu sayfadaki firmalar size en güzel gelin çiçekleri konusunda yardımcı olacaktır. Burada bulacağınız çiçekçilerden sadece gelin buketiniz değil aynı zamanda nikah çiçeği, nişan buketi ve diğer düğün süslemeleri için de hizmet alabilirsiniz.

Tüm İlçeler Çiçekçiler

Tüm Şehirler Çiçekçiler

Diğer Çiçekçiler