Damatlık

Ankara Damatlık, Takım Elbise ve Smokin

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Ankara’da Damatlık Takım Elbise Nereden Alınır?

Gelin adayları için gelinlik seçimi ne derece zorsa, damat adayları için de durum aynıdır. Birçok damatlık seçeneği arasında kalan damat adayları, smokin mi, takım elbise mi yoksa frak damatlık mı? diye düşünüp damatlığı nereden alacağını araştırırken, siz doğru sayfadasınız. Sizlere yardımcı olmak için hazırladığımız Ankara’daki damatlık firmalarının listesinde, şık ve özel tasarım damatlıklardan hazır damatlıklara, gömlek çeşitlerinden kol düğmelerine, ayakkabıdan kravata ve damat seti de dahil aradığınız her şeyi bulabilme imkânına sahipsiniz. Ücretsiz fiyat teklifi alabileceğiniz en iyi damatlık markaları bir tık uzağınızda.

Damatlık Çeşitleri Nelerdir?

Damat adayları damatlık seçiminde öncelikle düğün konseptini, düğün mekanını, bütçesini ve gelinle olan uyumunu göz önünde bulundurmalıdır. Peki, damatlık seçenekleri ve aralarındaki farklar nelerdir? Smokin, takım elbise, keten takım ve frak tercihiniz ne olursa olsun, seçiminizi yaparken oldukça özenli olmanız gerekli. Smokin genel olarak siyah renkteki takımlara denir ama artık farklı renklerde tercih edilmektedir. Smokin için papyonlu ve kuşaklı olmanız gereklidir. Eğer düğününüzü tarihi bir mekanda ya da bir otelde yapmayı düşünüyorsanız smokin seçimi sizin için uygun olacaktır. Firmalardan smokin kiralama konusunda bilgi almayı da sakın unutmayın.

Takım elbise smokine nazaran daha az resmi ve daha rahat edebileceğiniz bir tercih olabilir. Genel olarak papyonsuz tercih edilebildiği gibi kuşak kullanımı konusunda da özgürsünüzdür. İster askılı ister kemerli isterseniz de kuşakla kullanabilirsiniz. Yelekli bir takım tercih ediyorsanız kuşak yerine kemer ya da askı tercih etmeniz gerektiğini unutmayın. Takımınızın rengini mevsime ve düğün konseptinize göre belirleyebilirsiniz. Özel tasarım damatlık tercih ediyorsanız damatlık modelleri galerimize bakarak fikir alabilirsiniz.

Eğer doğayla iç içe olacağınız kumsal veya kır düğünü planlıyorsanız seçiminizi yazlık damatlık seçimlerinden biri olan keten takımdan yana yapabilirsiniz. Tamamen rahatlığınızın ön planda olacağı bu seçim çok resmi olmanızı gerektirmeyecek doğa konseptli bir düğün için oldukça uygundur.

Frak damatlık oldukça resmi bir düğünde tercih edebileceğiniz bir takımdır. Kesin kuralları vardır ve özgürlük alanınız kısıtlıdır. Genel olarak devlet erkanının törenlerde tercih ettiği frakın ceket ön boyu bel hizasındadır, kuyruğu ise dizlere kadar uzanır. Frakta beyaz papyon kullanılır. Smokinle frakı ayıran en önemli özellik de budur. Damatlık gömleği frakta oldukça sert ve kolalıdır.

Düğün mekânınıza, konseptinize ve bütçenize göre damatlık tercihiniz ne olursa olsun olsun Ankara’da bulabileceğiniz en güzel damatlıklar için, firmaları inceleyin ve firmalardan ücretsiz fiyat teklifleri alın.

Tüm İlçeler Damatlık Firmaları

Tüm Şehirler Damatlık Firmaları