Catering Hizmetleri

Ankara Catering Firmaları

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Ankara Catering Firmalarıyla İkramlarınızdaki Her Detayı Belirleyin

En özel günlerinde sunulacak düğün ikramlarının lezzetli, kaliteli, sağlıklı ve hijyenik olmasına özen gösteren, Ankara’da evlenecek gelin ve damat adayları için şehirlerindeki catering firmaları iyi birer alternatiftir. Müstakbel gelin ve damadın, davetlilerine hoş bir sunumla lezzet şöleni yaşatabilmek için yapmaları gereken en temel şey, doğru firmaya karar verip, yemek menüleri arasından kendi düğünleri için en uygun olanını belirlemektir.

Düğün yemeği yapan firmalar, set menülü davet yemeği alternatifi sunabilecekleri gibi, size açık büfe, kokteyl, kokteyl prolonge şeklinde seçeneklerle de gelebilirler.

Düğününüz İçin Menü Seçenekleri

Davet yemeği, masa düzeninde oturulan, garsonlar tarafından sırayla başlangıçlar, ara sıcak, ana yemek, tatlının sunulduğu menü seçeneğidir. Ordövr tabağı ve çorba ile yapılan başlangıç sonrası, tercihinize göre Türk ya da dünya mutfağından lezzetlere yer verebilirsiniz. Menünüzü en az ikişer çeşitten oluşacak şekilde çoktan seçmeli hale getirerek, yemeğinizin tüm konuklarınıza hitap etmesini sağlayabilirsiniz.

Set menüye göre daha ekonomik bir alternatif arıyorsanız, tüm yiyecek ve içeceklerin büyük tek bir masada sunulduğu açık büfe seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Kesin gelecek davetli listenizden emin olamıyorsanız açık büfe ikramları düğününüz için ideal olabilir.

Yaklaşık iki saatten daha az sürecek organizasyonlarınız için kokteyl seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Yine ekonomik bir alternatif olabilen kokteylde hızlı ve yemesi kolay atıştırmalıklar ile içecekler, garsonlar tarafından tepsilerde kokteyl masalarına dolaştırılarak servis yapılır. Limitli ya da limitsiz alkollü-alkolsüz içecekler, peynir tabakları, kanepeler, kuruyemiş, cipsler genelde bu tarz davetlerde sunulan hızlı atıştırmalıklardır. Eğer organizasyonunuz 2 saatten daha uzun sürecekse, kokteyl prolonge şeklinde daha doyurucu yiyecek ikramına yer verilen menü seçeneğini tercih edebilirsiniz. Soğuk ve sıcak aperatifler, mini börekler, pizza ve tatlıların yer aldığı bu alternatif kokteyle göre daha kapsamlıdır.

Nişan ve Düğün İçin Hazır Yemek

Nişan ya da düğün yemeği seçiminizi yaparken, konuklarınızın yaş ortalamasına, mekana, mevsime göre farklılaşan tercihlerde bulunabilirsiniz. Davetlileriniz daha çok yaşı ileri olan akrabalarınızdan oluşuyorsa, uzun süre ayakta kalmak onları yorabileceği için masa düzeninin olduğu yemekli organizasyonları tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Düğününüz bir balo salonunda gerçekleşecekse set menü sizin için daha uygun olacakken, kır ya da sahil düğünü düşünüyorsanız açık büfe yemek servisini tercih edebilirsiniz.

Düğün menünüzü oluştururken diabetik, hamile, yaşlı, çocuk gibi farklı grupları da düşünerek, sağlıklı alternatifler de hazırlayabilirsiniz. Catering firmanıza vejetaryen ya da vegan menü seçenekleri olup olmadığını sorabilir, yağı, tuzu ve şekeri azaltılmış yiyeceklere yer vermesini isteyebilirsiniz.

Tercihinizi hangi menüden yana yaparsanız yapın, bu sayfada bulunan, Ankara’da hizmet veren catering firmalarını incelemeden karar vermeyin. İstediğiniz firmanın sayfasını inceleyebilir, ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.

Ankara’da Catering Firmalarının Fiyatları Neye Göre Değişiklik Gösteriyor?

Kişi Sayısı: Ankara’daki catering firmaları size davetli sayınıza göre bir fiyat verir. Davetli sayınız artıkça kişi başı fiyatta indirim de yapabilirler. Menü Tercihi: Düğününüzde davetlilerinize ikram edeceğiniz menünün içeriğine göre fiyatlar değişiklik gösterir. Mesela kokteyl menü ile yemekli menü arasında neredeyse yarı yarıya bir fiyat farkı vardır. Menüde et tercih edecekseniz bu etin kırmızı et mi, beyaz et mi yoksa deniz mahsulü mü olacağı da fiyatı etkileyen bir diğer faktördür. Alkollü / Alkolsüz: Ankara’daki catering firmalarının bir kısmı alkollü menü hizmeti vermektedir. Eğer yemekli menünüze ilaveten alkollü içecek talep ederseniz fiyatta artışlar olacaktır. Alkolsüz menüler her zaman fiyat olarak daha uygundur. Servis Elemanı: Eğer catering firması size servis elemanı da temin edecekse ona göre bir fiyat verecektir. Ancak düğün mekanında servis elemanları varsa ve catering firmasından sadece yemekleri hazırlamasını isterseniz daha uygun fiyata anlaşabilirsiniz. Set Menü / Açık Büfe: Set menü, hazırlanan tabakların masaya kadar götürülüp davetlilerinize servis edilmesidir. Bu noktada hem sunum açısından hem de servis elemanı açısından ekstra ücret ödemeniz gerekebilir. Açık büfede ise maliyetler biraz daha düşer. Davetliler kendi yemeğini alacağı için de garson ücreti ödemenize gerek kalmayabilir.

Ankara’da Catering Hizmeti Almak İsteyenler Neye Dikkat Etmeli?

Ankara’daki firmalara öncelikle hijyen belgelerini sormalı ve hatta gerekirse mutfaklarını gezip kendiniz temizliğinden emin olmalısınız. Görüştüğünüz catering firmalarının menü çeşitliliğini mutlaka öğrenmelisiniz. Birkaç menüyle mi sınırlandırılmış, yoksa dünya mutfağını bile içinde barındıran bir menü listeleri mi var diye bakabilirsiniz. Düğün gününüzden önce menüleri tadıp tadamayacağınızı öğrenmelisiniz. Birçok firma tadım imkanını sunsa da bazı firmalar bu hizmeti vermez. Tadım yapmak en beğendiğiniz menüyü seçebilmek ve davetlilerden önce yemeklerin lezzetine bakabilmek açısından çok önemlidir. Anlaştığınız catering firmasına düğün tarihi yaklaşırken net bir sayı vermeniz gerekir. Ancak önemli olan şudur: Firma sizin verdiğiniz sayının biraz üstüne çıkıp opsiyonlu menü hazırlıyor mu? Sonradan eklenebilecek olan kişi sayısını da göz önünde bulundurmalısınız. Ankara’da araştırdığınız firmaların referansları da bir diğer önemli konu. Firmaların referanslarını incelemeli, daha önce hizmet verdiği düğünlerin sunum fotoğraflarına bakmalı, hatta varsa firma sayfasındaki yorumları okumalısınız. Son anda ortaya çıkan aksaklıklardan kaynaklanan iptal durumlarında firmanın tutumunun ne olacağını öğrenmelisiniz. Talep ettikleri fiyatın bir kısmını mı sizden alacaklar, yoksa böyle bir talepleri olmayacak mı? Bu da önemli bir konu.

Tüm İlçeler Catering Firmaları

Tüm Şehirler Catering Firmaları