Ankara Catering Firmaları

Ankara'nın en iyi catering firmaları Düğün.com'da! İster açık büfe, ister alakart, ister kokteyl... Ankara yemek firmalarına göz at, fiyat teklifi iste, tadım gününü ayarla!


3 Firma listeleniyor

Catering Hizmeti için planladığın yaklaşık bütçe nedir?
Diğer Firmalar

Tüm Şehirler Catering Firmaları

Ankara Catering Firmalarıyla İkramlarınızdaki Her Detayı Belirleyin

En özel günlerinde sunulacak düğün ikramlarının lezzetli, kaliteli, sağlıklı ve hijyenik olmasına özen gösteren, Ankara’da evlenecek gelin ve damat adayları için şehirlerindeki catering firmaları iyi birer alternatiftir. Müstakbel gelin ve damadın, davetlilerine hoş bir sunumla lezzet şöleni yaşatabilmek için yapmaları gereken en temel şey, doğru firmaya karar verip, yemek menüleri arasından kendi düğünleri için en uygun olanını belirlemektir.

Düğün yemeği yapan firmalar, set menülü davet yemeği alternatifi sunabilecekleri gibi, size açık büfe, kokteyl, kokteyl prolonge şeklinde seçeneklerle de gelebilirler.

Düğününüz İçin Menü Seçenekleri

Davet yemeği, masa düzeninde oturulan, garsonlar tarafından sırayla başlangıçlar, ara sıcak, ana yemek, tatlının sunulduğu menü seçeneğidir. Ordövr tabağı ve çorba ile yapılan başlangıç sonrası, tercihinize göre Türk ya da dünya mutfağından lezzetlere yer verebilirsiniz. Menünüzü en az ikişer çeşitten oluşacak şekilde çoktan seçmeli hale getirerek, yemeğinizin tüm konuklarınıza hitap etmesini sağlayabilirsiniz.

Set menüye göre daha ekonomik bir alternatif arıyorsanız, tüm yiyecek ve içeceklerin büyük tek bir masada sunulduğu açık büfe seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Kesin gelecek davetli listenizden emin olamıyorsanız açık büfe ikramları düğününüz için ideal olabilir.

Yaklaşık iki saatten daha az sürecek organizasyonlarınız için kokteyl seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Yine ekonomik bir alternatif olabilen kokteylde hızlı ve yemesi kolay atıştırmalıklar ile içecekler, garsonlar tarafından tepsilerde kokteyl masalarına dolaştırılarak servis yapılır. Limitli ya da limitsiz alkollü-alkolsüz içecekler, peynir tabakları, kanepeler, kuruyemiş, cipsler genelde bu tarz davetlerde sunulan hızlı atıştırmalıklardır. Eğer organizasyonunuz 2 saatten daha uzun sürecekse, kokteyl prolonge şeklinde daha doyurucu yiyecek ikramına yer verilen menü seçeneğini tercih edebilirsiniz. Soğuk ve sıcak aperatifler, mini börekler, pizza ve tatlıların yer aldığı bu alternatif kokteyle göre daha kapsamlıdır.

Nişan ve Düğün İçin Hazır Yemek

Nişan ya da düğün yemeği seçiminizi yaparken, konuklarınızın yaş ortalamasına, mekana, mevsime göre farklılaşan tercihlerde bulunabilirsiniz. Davetlileriniz daha çok yaşı ileri olan akrabalarınızdan oluşuyorsa, uzun süre ayakta kalmak onları yorabileceği için masa düzeninin olduğu yemekli organizasyonları tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Düğününüz bir balo salonunda gerçekleşecekse set menü sizin için daha uygun olacakken, kır ya da sahil düğünü düşünüyorsanız açık büfe yemek servisini tercih edebilirsiniz.

Düğün menünüzü oluştururken diabetik, hamile, yaşlı, çocuk gibi farklı grupları da düşünerek, sağlıklı alternatifler de hazırlayabilirsiniz. Catering firmanıza vejetaryen ya da vegan menü seçenekleri olup olmadığını sorabilir, yağı, tuzu ve şekeri azaltılmış yiyeceklere yer vermesini isteyebilirsiniz.

Tercihinizi hangi menüden yana yaparsanız yapın, bu sayfada bulunan, Ankara’da hizmet veren catering firmalarını incelemeden karar vermeyin. İstediğiniz firmanın sayfasını inceleyebilir, ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.