Manisa Gelin Saçı ve Makyajı

Gelin saçın ve makyajı konusunda en çok tercih edilen, profesyonel kuaförler Düğün.com'da! Sen de tüm Manisa kuaförlerini kolaylıkla inceleyebilir, beğendiklerinden tek bir tık ile fiyat teklifi isteyebilirsin!

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Gelin Saçı Nasıl Olmalı?

Düğününde kusursuz görünmek her gelinin hakkı elbette. Siz de gelinliğinizle, saçınızla, makyajınız ve aksesuarlarınızla gecenin açık ara yıldızı olmalısınız. Bunun için gelinliğinizin vazgeçilmez tamamlayıcısı gelin saçı hakkında bilmeniz gerekenleri inceleyelim. Gelin saçı, gelinliğinizin modeline, yüz şeklinize, düğün mekanınıza ve konseptinize göre şekillenir. Peki gelinlik modelinize uygun gelin saçı nasıl yapılıyor? Öncelikle bilmelisiniz ki, gelinlik modeliniz fazla iddialı ise dengeli bir görüntü elde edebilmek için saçlarınızda daha sade modellere yönelmeniz önemlidir. Örneğin baştan ayağa taşlı, boncuklu, parıltılı bir model tercih ettiyseniz, saçlarınızda taşlı aksesuarlara, iddialı modellere yer vermemenizi öneririz. Bunun yerine örneğin balerin topuz tercih ederek, elegan bir görüntü sergileyebilirsiniz. Aynı şeyi nişan saçları için de söylemek mümkündür. Eğer görkemli bir düğün yerine sade bir nikah töreni yapacaksanız ve ışıltılı olmayan minimal beyaz bir elbise tercih ettiyseniz, zarif stilinizi taşlı bir saç aksesuarı ile yarım toplanmış nikah saçı ile tamamlayabilirsiniz.

Gelinlik modelinizin yanı sıra yüz şeklinize uygun gelin saçı yaptırmanız da dikkat etmeniz gereken diğer bir konudur. Örneğin yuvarlak yüz şekline sahip bir gelin adayıysanız, yanaklarınız ve elmacık kemikleriniz dolgundur. Görüntünüzü ovale yaklaştırmak için örneğin yanlara atılan bir duvak iyi bir seçenek olabilir. Dikdörtgen yüz şekline sahipseniz, yüzünüzü yine ovale yaklaştıracak, hatlarınızı yumuşatacak saç modelleri tercih etmelisiniz. Konu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, “Gelin Saçınızı Yüz Şeklinize Göre Yaptırın” başlıklı makalemizi de okuyabilirsiniz.

Şehrinizde yaptığı farklı tasarımlarla hayran olabileceğiniz, işinin uzmanı kuaförleri bulabilmek için bulunduğunuz sayfadan faydalanarak, firmaları sıralayabilir, dilediklerinizden ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Tüm İlçeler Kuaför ve Güzellik Salonları
Tüm Şehirler Kuaför ve Güzellik Salonları