Damat Şok Olmasın!

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:07 dakika

29.06.2020

Düğünde en güzel halinizdeydiniz peki ertesi sabah?

Düğün gecenizde, gelinliğiniz, saçınız ve makyajınız ile adeta bir peri kızıydınız… Bu kadar uzun süren hazırlıklardan sonra; ertesi gün aynanın karşısına geçip de yorgun ve makyajsız halinizi görünce ‘’Allahım ben 5 dakikada eşimin yanına nasıl döneceğim??’’ diye düşünmeniz kaçınılmaz. Vereceğim ipuçları ile ertesi sabah ve tüm balayında güzelliğinizi basitçe öne çıkartabilirsiniz. Düğünün ertesi günü ve balayında kullanacağınız makyaj düğün gecenize göre çok daha hafif olmalıdır, Ayrıca makyajınız planladığınız balayının türüne, gideceğiniz yerin ısısına göre değişiklik gösterecektir.

Genel olarak benimsenmesi gereken tarz ışıltılı, sağlıklı ve donuk olmayan bir görüntü olmalıdır. Bunu sağlamak için allıkla yapacağınız hafif bir uygulama yüzünüzde canlanma sağlayacaktır. Balayınızda sakın yüzünüze, düğününüzde uygulanan ileri kontür tekniklerini uygulamaya kalkmayın. Balayında amacınız, sağlıklı görünmek ve gençlik ışıltınızı vurgulamak olmalıdır.

damat-sok-olmasin

BALAYI TAVSİYELERİ

Havaların hala çok sıcak seyrettiği şu günlerde genellikle deniz kenarı bir numaralı balayı mekanı olduğundan tavsiyelerim de buna göre şekilleniyor; Kışın kullandığınız fondötenleri unutun. Tinted Moisturizer (renkli nemlendirici) daha uygun olacaktır.

Yaz aylarında ışıltılı farlar bol rimel kullanımı ile çok hoş duracaktır.

Göz kaleminiz için günlük kullanımda siyah yerine kahverengi tercih ederseniz daha naturel bir görüntü yakalayabilirsiniz. Mutlaka waterproof rimel kullanın. Güneş korunma ürünlerini asla ihmal etmeyin. Ne kadar yorgun olursanız olun asla makyajınızı temizlemeden yatmayın.

damat-sok-olmasin2

BALAYI MAKYAJ ÇANTANIZDA MUTLAKA BULUNSUN

Güneş kremi

Renkli nemlendirici yada hafif yapılı fondöten

Waterproof Rimel

Göz kalemi ve kalem açacağı

Hafif ışıltılı farlar

Pembe şeftali tonları rujlar yada tercihe göre parlatıcılar

Göz altı kapatıcısı

Pudra

Alllık

Harika bir balayı geçirmeniz dileği ile,

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 yorum

Hilal Topçu

Düğün Tarihi: 29.12.2014


Waterproof Rimel için temizlemesi çok zor diyenler var ve kirpiği döküyor havasız kalıyor diyorlar doğru mu acaba ? Ben makyaj yaptığım zaman hemen sivilce çıkıyor hele allık kullanınca. Flormarın allık ve pudrasını kullanıyordum. Acaba markadan dolayı mı ?


BİHTER ALTINTAŞ

Düğün Tarihi: 12.04.2016


Bende Waterproof Rimel kullanıyorum. Nivea Visage Çift Etkili Göz Makyaj Temizleyicisi çok güzel çıkartıyor.ben hiç bir sıkıntı yaşamadım.ona çok alıştığım için başka rimel de kullanamıyorum.