Düğün Pastası

İstanbul Düğün Pastası Firmaları

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

İstanbul Düğün Pastası Siparişi

Düğün ya da nişan pastanızı seçerken öncelikle karar vermeniz gereken konu nasıl bir pasta istediğiniz olacaktır. Gösterişli katlı düğün pastası mı istiyorsunuz yoksa sade bir pasta mı? Pasta seçmeye karar verirken önce bu sorunun cevabını vermelisiniz. Görkemli bir düğün yapmayı planlıyorsanız katlı düğün pastaları sizin için harika bir seçim olacaktır.

Pasta konusunda kısıtlı bir bütçeniz varsa ve katlı düğün pastası istiyorsanız gerçek pasta yerine misafirlerin karşısında gösterişli bir maket düğün pastası kesebilirsiniz. Maket pastalar gerçek katlı pastalara göre çok daha uygun fiyatlıdır. Sonrasında misafirlerinize tadını beğenip seçtiğiniz pastayı ikram edebilirsiniz.

Kullandığınız pasta ile düğün temanızın uyum içerisinde olması düğününüzün akılda kalıcılığını arttıracaktır. Eğer belli bir temaya sahip düğün planlıyorsanız pastanızı ona göre yaptırmalısınız. Örneğin lavanta temalı bir kır düğünü planlıyorsanız, üzerinde lavanta motifleri bulunan şık bir pasta harika olur. Kendi tasarladığınız pastanızı hayata geçirmek için İstanbul butik pastacılarını tercih etmelisiniz.

Son zamanlarda çiftler söz törenleri için de söz pastaları kesmeye başladı. Eğer siz de bu trende uymayı planlıyorsanız küçük törenler için sıkça tercih edilen cupcake pastaları deneyebilirsiniz. Her konuk için bir cupcake ikram edip pasta bölüştürme gibi problemlerle uğraşmazsınız. Cupcake pasta kullanmayı düşünüyorsanız bu konuda uzman birçok İstanbul pasta siparişi firması bulunduğunu bilmelisiniz.

İstanbul Avrupa Yakası Pasta Siparişi

Pasta siparişi İstanbul Avrupa Yakası’nın hemen her ilçesindeki pastacılardan verilebiliyor. Ancak butik pastacıların ağırlıklı olarak Beşiktaş, Şişli gibi ilçelerde olduğunu görüyoruz. Buralardaki butik pastacılarda özel tasarım yaptırabileceğiniz gibi trendlere uygun hazır modellerden de dilediğinizi seçebiliyorsunuz.

Butik pasta İstanbul Avrupa Yakası’ndaki çiftler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Klasik pasta modellerinden sıkılan çiftler, butik pastacılarda kendilerine özel modelleri yaptırabiliyor.

İstanbul Anadolu Yakası Pasta Siparişi

İstanbul pasta siparişi için Anadolu Yakası’nda birçok firma bulunuyor. Pastacıların en yoğun oldukları ilçelerin Kadıköy, Maltepe ve Üsküdar olduğunu söyleyebiliriz. Ancak hangi ilçede olursa olsunlar istediğiniz bölgeye gönderim yapabiliyorlar.

Özel pasta siparişi İstanbul’daki pastacılarda şu sistemle veriliyor: Modeli beğeniyorsunuz. Dilim sayısını belirliyorsunuz. İstediğiniz pastanın tadımını önceden ücretsiz olarak yapabiliyorsunuz. Düğün gününüzde size en taze şekliyle teslim ediyorlar veya gidip kendiniz alıyorsunuz.

İstanbul Düğün Pastası Çeşitleri

İstanbul’da pasta siparişi vermeden önce nasıl bir model istediğinize karar vermenizi öneriyoruz.

Şeker hamurlu düğün pastaları, çiftler tarafından yoğun ilgi görüyor. Şeker hamurları sayesinde istediğiniz renk tonlarında süslemeler yaptırabiliyorsunuz. Pastalar bu malzemelerle kaplanıyor ve dilerseniz üzerine şeker hamurundan çiçekler, figürler de yapabiliyorlar. Şeker hamurlu pasta siparişi İstanbul’daki hemen hemen tüm firmalardan verilebiliyor.

Klasik krema kaplamalı pastalar da İstanbul’daki çiftlerin tercih edebileceği modellerden. Bu pastalara dilediğiniz süslemeyi yaptırabiliyorsunuz. Ancak en çok canlı çiçeklerle süslendiğini de belirtelim.

Yarı kaplamalı pastalar da son zamanların trendleri arasında yer alıyor. Pastaların her yerine krema sürmek yerine, bir kısmına dağınık bir şekilde sürülüyor. Böylece içerisindeki kek de ortaya çıkmış oluyor. Bu pasta çeşitleri daha çok rustik konseptlerde tercih ediliyor. Pastalar, kozalak ve kuru çiçek gibi aksesuarlarla süsleniyor.

Cupcake ve makaron kuleleri de son zamanlarda İstanbul’daki düğünlerde gördüğümüz modeller arasında yerini almış durumda. Farklılık yaratmak isteyen çiftler, rengarenk kekleri davetlilerine sunuyor.

Fotoğraflı düğün pastaları da eskisi kadar sık tercih edilmese de bazı çiftler tarafından yaptırılabiliyor.

Düğün Pastası Fiyatları İstanbul’da Nasıl?

Düğün pastası İstanbul’da dilim başına fiyatlandırılıyor. Yani bir pastacıya gittiğinizde “3 katlı pasta ne kadar” yerine “100 kişilik pasta ne kadar” diye sormanız gerekiyor.

Ancak durum her yerde böyle değil. Bazı büyük pasta firmaları, çok katlı pastalara toplam rakam verebiliyor. Yani 7 katlı bir pasta için dilim başına değil de net bir rakam alabiliyorsunuz. Bu da çok katlı pastalarda avantajlı bir durum oluyor.

Dilim sayısı arttıkça, birim fiyat düşüyor. Yani 100 kişilik pasta için dilim başına 30 TL fiyat aldıysanız, 200 kişilik pastada bu rakam 25 TL’ye düşebiliyor.

Düğün ve nişan pastanızı hazır modellerden mi seçmeyi planlıyorsunuz? Yoksa size özel bir tasarım mı yaptıracaksınız? Bu sorunun cevabı da fiyatı oldukça etkiliyor. Özel tasarım pastaların fiyatları hazır modellere göre daha yüksek oluyor. Pastanın üzerine müstakbel eşinizle ikinizin figürünü yaptıracaksanız rakam daha da artıyor.

İstanbul’da yaptıracağınız düğün pastasını şeker hamuruyla mı yoksa kremayla mı kaplatacağınız da fiyat açısından önemli bir detay. Şeker hamurunun maliyeti ve emeği daha çok olduğundan, bu pastaların fiyatları da yükseliyor.

Düğün pastanızın üzerindeki süslemeler de İstanbul’daki pastacıların fiyatlarını arttırmasına neden oluyor. Mesela pastanın üzerinde canlı çiçek olmasını istiyorsanız, bu çiçeğin cinsinden yerli olup olmayışına kadar her detay fiyatlandırmada önem taşıyor.

Resimli pasta fiyatları İstanbul’da uygun rakamlara sunulabiliyor. Bu modeller genelde tek katlı ve dikdörtgen şeklinde oluyor.

İstanbul’daki büyük pastanelerde fiyatlar daha uygun olabiliyor. Çünkü bu pastacılar, seri üretim yapıyorlar ve maliyeti bu şekilde düşürebiliyorlar.

İstanbul’daki pastacılarla anlaşmadan önce yaptıkları tasarımları sayfalarından inceleyebilirsiniz. Ayrıca dilim başına ne kadar talep ettiklerini öğrenmek için de firma sayfasından ücretsiz fiyat teklifi almayı unutmayın!

Tüm İlçeler Düğün Pastası Firmaları

Tüm Şehirler Düğün Pastası Firmaları