İstanbul Damatlık, Takım Elbise ve Smokin

"İstanbul'da damatlık nereden alınır?" sorusunun cevabı burada. Sektöründeki öncü İstanbul damatlık firmaları Düğün.com'da! Hemen tıkla, modelleri incele, fiyat teklifi iste!

Milimetric Bespoke Tailors

Sarıyer

Milimetric Bespoke Tailors

Kişiye özel gömlek ve takım elbise/damatlık alanında öncü marka Milimetric Kurucu Ortağı Kağan Gökalp’ten damatlığa yönelik tavsiyeler: Düğün dünü gelip çattığında kuğu gibi süzülen gelinin...

5.000 TL'den fazla

Min. Fiyat

8

Yorum

37
2
İncele
Damat Tween

İstanbul

Damat Tween

1986 yılında Orka Holding çatısı altında kurulduğu andan itibaren erkek hazır giyim sektörüne yön veren Damat Tween, modayı bir hayat tarzı haline getirerek, doğru fiyatlama ve kaliteli ürün...

2.000-3.000 TL

Min. Fiyat

117
İncele
D'S Damat

İstanbul

D'S Damat

1986 yılına sektöre adım atan Orka Holding çatısı altında kurulduğu 2002 yılından bu yana erkek hazır giyim sektöründe pazar lideri olan ve bu konumdaki duruşunu korumaya devam eden D’S damat...

1.000-2.000 TL

Min. Fiyat

2931
İncele
Esnek sözleşme Tailor Gueda

Beşiktaş

Tailor Gueda

Londra merkezli Tailor Gueda firması, dünyada ilk kez 3 boyutlu vücut taraması ile kişiye özel tasarım ve hızlı dikim yapan bir şirkettir. Ülkemizde İstanbul Kuruçeşme'de ilk mağazasını açan...

5.000 TL'den fazla

Min. Fiyat

Hediye
11
İncele

Diğer Firmalar

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm İlçeler Damatlık Firmaları
Tüm Şehirler Damatlık Firmaları

Damatlık Nereden Alınır?

Damatlığınızı nereden alacağınızı seçmeden önce özel dikim bir damatlık mı yoksa hazır bir damatlık mı istediğinize karar vermelisiniz. Eğer özel dikim bir damatlık istiyorsanız bu konuda uzman olan terzilerle ya da bu şekilde tasarım yapan damatlık markaları ile anlaşmanız gerekir. Bu sayfada hem özel tasarım yapan damatlık firmalarını hem de hazır damatlık modelleri üreten firmaları bulabilirsiniz.

Damatlık Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Son yıllarda gittikçe artan farklı modeldeki damatlıklar ile damat adaylarının da düğün günlerinde stillerine uygun kıyafet bulma imkanları arttı. Şık bir damat olmak istiyorsanız damatlık seçerken anahtar kelime uyumdur. Damatlığınızın düğününüzün yapıldığı mekanla, temanızla ve gelinle uyum içerisinde olmasına dikkat etmelisiniz.

Kutlamanızı büyük ve şık bir otelin balo salonunda yapmayı planlıyorsanız rahat alternatifleri rafa kaldırmanız gerekiyor. Otel düğünlerinde damat adayları damatlık olarak bir smokin ya da frak giyinmeli. Ancak bu iki kıyafetten de hoşlanmıyorsanız ve rahatlık sizin için ön plandaysa elegan bir takım elbise de tercih edebilirsiniz. Aksesuar olarak kullanacağınız şık bir kol düğmesi stil sahibi görünmenize yardımcı olacaktır.

Kır düğünü şeklinde bir kutlama yapacaksınız daha rahat bir damatlık kullanabilirsiniz. İçinde kendinizi oldukça rahat hissedeceğiniz yeşil ya da toprak tonlarında keten bir takım kır düğünleri için ideal. Aksesuar olarak yaka mendili ya da yaka çiçeği kullanabilirsiniz. Tabii çok isterseniz damatlık olarak smokin giymekte de özgürsünüz.

Deniz, kum ve güneşin bir araya geldiği uçsuz bucaksız sahillerde bir düğün planladıysanız eğer böyle bir mekana smokinin ağır kalacağını bilmelisiniz. Ortamla uyum sağlamak için uçuk mavi tonlarında pamuk ya da keten kumaştan bir takım elbise ya da son dönemlerde moda olan şortlu takımları da deneyebilirsiniz.

Damatlık Ayakkabısı Nasıl Seçilmeli?

Düğün günü damatlığınızın altına giyeceğiniz şık bir ayakkabı olmadan görünümünüz tamamlanmış sayılmaz. Damatlık ayakkabısı seçerken eğer smokin giymeyi düşünüyorsanız bağcıklı, takım elbise kullanacaksanız da klasik modelde bir ayakkabı tercih etmelisiniz.

Ayakkabınızın rengi, damatlığınızla uyumlu olmalıdır. Eğer siyah bir damatlık kullanacaksanız siyah; lacivert ve mavi tonlarında bir damatlık kullanmayı düşünüyorsanız lacivert, kahve ya da taba tonlarında ayakkabı seçmelisiniz. Düğününüzde açık renk bir damatlık giyecekseniz ayakkabılarınızın da açık tonlarda olması gerektiğini unutmayın.

Damatlık ayakkabısı alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer konu ise ayakkabınızın rahatlığıdır. Ayakkabı alışverişinde ayakkabınızın ayağınızı sıkmadığına veya vurmadığına dikkat etmelisiniz. Ayakkabınızın konforunu arttırmak için içerisine jel ayakkabı desteği yerleştirebilirsiniz.

Ankara’daki şık damatlıklar bulabileceğiniz firmalara bu sayfa üzerinden ulaşabilir ve ücretsiz fiyat teklifi alarak damatlık fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.