Damatlık

İstanbul Damatlık, Takım Elbise ve Smokin

Şişli Lanvin

Bayrampaşa Tailord Kişiye Özel Dikim

10.000 TL'den fazla

Kadıköy Kiğılı

2.000 TL'den az

Kadıköy Cemil Moda Evi

4.000-5.000 TL

Beşiktaş lamisura

Kadıköy Abdullah Kiğılı Exclusive Cut

2.000 TL'den az

Güngören Jag Club

Ataşehir My Tailor Houte Couture

3.000-4.000 TL

Küçükçekmece İmza Giyim

2.000 TL'den az

Beyoğlu Yılmaz Moda Evi

10.000 TL'den fazla

Şişli Corentte

3.000-4.000 TL

Ataşehir Sarar

Başakşehir Hatemoğlu

2.000 TL'den az

Beşiktaş Faruk Saraç

10.000 TL'den fazla

Beylikdüzü Fatih Kitapçı

Başakşehir Rumeysa Perde

Fatih YSF Giyim

10.000 TL'den fazla

Şişli Barbarosşensoy Bespoke

3.000-4.000 TL

Beşiktaş Network

Bakırköy Terzi Baki

Şişli Yalçın Say by Refik Say

3.000-4.000 TL

Beyoğlu Arossi

2.000-3.000 TL

Şişli Osman Bulut Bespoke Design Studio

10.000 TL'den fazla

Kağıthane Efor

2.000 TL'den az

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Damatlık Nereden Alınır?

Damatlığınızı nereden alacağınızı seçmeden önce özel dikim bir damatlık mı yoksa hazır bir damatlık mı istediğinize karar vermelisiniz. Eğer özel dikim bir damatlık istiyorsanız bu konuda uzman olan terzilerle ya da bu şekilde tasarım yapan damatlık markaları ile anlaşmanız gerekir. Bu sayfada hem özel tasarım yapan damatlık firmalarını hem de hazır damatlık modelleri üreten firmaları bulabilirsiniz.

Damatlık Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Son yıllarda gittikçe artan farklı modeldeki damatlıklar ile damat adaylarının da düğün günlerinde stillerine uygun kıyafet bulma imkanları arttı. Şık bir damat olmak istiyorsanız damatlık seçerken anahtar kelime uyumdur. Damatlığınızın düğününüzün yapıldığı mekanla, temanızla ve gelinle uyum içerisinde olmasına dikkat etmelisiniz.

Kutlamanızı büyük ve şık bir otelin balo salonunda yapmayı planlıyorsanız rahat alternatifleri rafa kaldırmanız gerekiyor. Otel düğünlerinde damat adayları damatlık olarak bir smokin ya da frak giyinmeli. Ancak bu iki kıyafetten de hoşlanmıyorsanız ve rahatlık sizin için ön plandaysa elegan bir takım elbise de tercih edebilirsiniz. Aksesuar olarak kullanacağınız şık bir kol düğmesi stil sahibi görünmenize yardımcı olacaktır.

Kır düğünü şeklinde bir kutlama yapacaksınız daha rahat bir damatlık kullanabilirsiniz. İçinde kendinizi oldukça rahat hissedeceğiniz yeşil ya da toprak tonlarında keten bir takım kır düğünleri için ideal. Aksesuar olarak yaka mendili ya da yaka çiçeği kullanabilirsiniz. Tabii çok isterseniz damatlık olarak smokin giymekte de özgürsünüz.

Deniz, kum ve güneşin bir araya geldiği uçsuz bucaksız sahillerde bir düğün planladıysanız eğer böyle bir mekana smokinin ağır kalacağını bilmelisiniz. Ortamla uyum sağlamak için uçuk mavi tonlarında pamuk ya da keten kumaştan bir takım elbise ya da son dönemlerde moda olan şortlu takımları da deneyebilirsiniz.

Damatlık Ayakkabısı Nasıl Seçilmeli?

Düğün günü damatlığınızın altına giyeceğiniz şık bir ayakkabı olmadan görünümünüz tamamlanmış sayılmaz. Damatlık ayakkabısı seçerken eğer smokin giymeyi düşünüyorsanız bağcıklı, takım elbise kullanacaksanız da klasik modelde bir ayakkabı tercih etmelisiniz.

Ayakkabınızın rengi, damatlığınızla uyumlu olmalıdır. Eğer siyah bir damatlık kullanacaksanız siyah; lacivert ve mavi tonlarında bir damatlık kullanmayı düşünüyorsanız lacivert, kahve ya da taba tonlarında ayakkabı seçmelisiniz. Düğününüzde açık renk bir damatlık giyecekseniz ayakkabılarınızın da açık tonlarda olması gerektiğini unutmayın.

Damatlık ayakkabısı alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer konu ise ayakkabınızın rahatlığıdır. Ayakkabı alışverişinde ayakkabınızın ayağınızı sıkmadığına veya vurmadığına dikkat etmelisiniz. Ayakkabınızın konforunu arttırmak için içerisine jel ayakkabı desteği yerleştirebilirsiniz.

Ankara’daki şık damatlıklar bulabileceğiniz firmalara bu sayfa üzerinden ulaşabilir ve ücretsiz fiyat teklifi alarak damatlık fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tüm İlçeler Damatlık Firmaları

Tüm Şehirler Damatlık Firmaları