Alyans ve Takı

İstanbul Alyans ve Takı Firmaları

Alyans Seçerken Bakılması Gereken İstanbul Kuyumcuları

Klasik bir alyans düşünüyorsanız kuyumcular sizin için doğru adres olacaktır. Eğer alyansınızı özel tasarım istiyorsanız bu şekilde üretim yapan mücevher firmalarıyla iletişime geçmelisiniz. Bu sayfa üzerinden İstanbul’daki hem kişiye özel tasarım yapan firmalara hem de klasik alyans modellerini bulabileceğiniz kuyumculara ulaşabilir, istediğiniz modeller için firmalarla konuşup alyans fiyatları hakkında ücretsiz bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Alyans Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Alyans seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Size uygun yüzüğü bulmak tabii ki bunların başında geliyor. Bunun için elinizin şekline göre bir yüzük seçmelisiniz. Küçük ellere sahipseniz sade ve ince modellere, geniş ellere ve uzun parmaklara sahipseniz de daha gösterişli alyanslara yönelmelisiniz.

Günlük hayattaki giyim tarzınızla uyumlu bir model seçerek alyansınızı her kombininizin bir parçası haline getirebilirsiniz. Renk ve model konusunda oldukça geniş yelpazeye sahip olan alyanslardan size uygun bir model mutlaka bulabilirsiniz. Eğer özel tasarım bir yüzük istiyorsanız alyanslarınızın hazırlanmasının biraz daha uzun süreceğini göz önünde bulundurarak erkenden sipariş vermeniz gerektiğini unutmayın.

Evlenmeye karar verdiğiniz andan itibaren hayatınızın geri kalanı boyunca elinizde taşıyacağınız yüzüğün sizi sıkmasını ya da rahatsız etmesini istemezsiniz. Bu yüzden yüzüğünüzün parmağınıza tam gelecek şekilde yaptırmalısınız. İstediğiniz zaman alyansınızı daraltıp genişletme imkanınızın olduğunu da unutmayın.

Gelin adaylarının vazgeçemediği bir diğer şey de tektaş yüzükler. Tıpkı alyanslarda olduğu gibi tektaşlarda da pek çok farklı model var. Gelin adayının zevkini iyi bilerek ona uygun yüzüğü seçmek tektaş alırken çok önemli. Damat adaylarına bir öneri, yüzük alırken gelin adayının en yakın kız arkadaşlarından fikir almanızda fayda var. Doğru yüzüğü bulmak için yapabileceğiniz bir diğer şey de Evlenme Teklifi Etmeden Önce Bilmen Gereken Her Şey rehberini incelemek.

Tektaşlarda montür kullanımı taşın görünümünü etkiler. Büyük pırlantalı bir yüzük alacaksanız taşın ön planda olması için ince tırnaklı montür; küçük pırlantalı bir yüzük alacaksanız taşın daha büyük gözükmesi için kalın tırnaklı montür tercih etmelisiniz.

Hem alyans hem de tektaş alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer noktada aldığınız yüzüğün sertifikalı olması. Bu sertifika ileride yüzüğünüzle alakalı bir problem olursa size güvence sağlayacaktır. Aynı zamanda yüzüğünüzün özellikleri de sertifikada yer aldığı için tektaşınızın ya da alyansınızın değerini de bilirsiniz.

Düğün Takıları Nereden Alınır?

Evlenen çifte takılan düğün takıları geleneklerimizin olmazsa olmazlarından biridir. Aileler genellikle damada altın veya saat; geline ise bilezik veya gelin takı seti gibi değerli eşyalar hediye eder. Hem farklı modelleri incelemek hem de bu tarz hediyeler arasından bir model seçmeden önce burada bulunan takı firmalarına bakmanızı öneriyoruz.

Tüm İlçeler Alyans ve Takı Firmaları

Tüm Şehirler Alyans ve Takı Firmaları