Catering Hizmetleri

İstanbul Catering Firmaları

HK Organizasyon ve Catering adıyla 2002 yılında kuruluk ve yaklaşık 20 yıllık kariyeriniz boyunca muhteşem davetlere imza atmayı başardık. Sizin için de mutfağa girmek ve leziz yemeklerimizi,...

500 TL'den fazla
1.000 kişi
İncele

Diğer Firmalar

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

İstanbul Catering Firmaları ile Davetlerinizi Taçlandırın

İstanbul’da vereceğiniz nişan ve düğün davetleriniz için konuklarınıza hoş bir yemek organize edebilirsiniz. Düğününüz için seçtiğiniz mekanın yemek hizmetini tercih etmeyebilir ve kendi seçtiğiniz catering firması ile göze ve damağa hitap eden güzel bir düğün menüsü hazırlatabilirsiniz. Sevdikleriniz için menüye ekleteceğiniz atıştırmalıklar tamamen sizin tercihinize kalmış bir seçim. Alkollü bir yemek daveti düşünüyorsanız, menüye ek aperatifler konuklarınızı memnun edecektir.

Sade bir nikah töreni yapacak çiftler de nikah sonrası yapacakları bir düğün yemeği organizasyonu ile yakınlarıyla hoşça vakit geçirebilirler. Bu sayfada pek çok catering hizmeti alabileceğiniz yemek şirketi bulabileceğinizi unutmayın. Catering fiyatları konusunda firmalardan bilgi almak ve ücretsiz fiyat teklifi almak için üye olabilirsiniz.

Catering Firmalarının Sunduğu Hizmetler Neler?

Catering firmaları size düğün, nikah, nişan ve kına davetlerinizde toplu yemek hizmeti sunan şirketlerdir. Anlaşacağınız firma seçiminize göre, konuklarınıza tören yerinde hazırlanıp ikram edilecek bir yemek hizmeti sağlayabilir ya da tabldot yemek seçeneğini sunabilir. Bütçenize, mekana ve organizasyona uygun olarak catering firmanızdan bir açık büfe standı kurmasını da talep edebilirsiniz. Böylece yemek seçeneğini davetlilerinizin damak zevkine kalır. Çiftlerin çoğunlukla tercih ettiği masaya özel servis imkânı sağlayan konseptlerde de, hazır yemek menüsü seçeneklerinden birini tercih ederek hoş bir sunum elde edebilirsiniz. Pek çok firma hazır menü seçeneğinin yanı sıra size kendi özel menünüzü oluşturma imkanı da sağlayabiliyor. Düğün gibi daha çok ayrıntı gerektiren bir davette seçtiğiniz catering firmasını önceden ziyaret ederek menüleri tatmanız, değişiklikler yapmanıza olanak sağlar.

Nişan ve kına gecesi organizasyonlarında da hazır yemekler firmaları, kolaylığı açısından oldukça tercih edilir hale geldi. Tabldot yemek bu organizasyonlar için uygun bir seçim olabilir.

İstanbul Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası catering firmaları hakkında detaylı tüm bilgiler için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz firmalarla iletişime geçerek ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.

Dışarıdan Catering Hizmeti Almanın Avantajları / Dezavantajları Neler?

Düğün mekanının size sunacağı yemek menüleri kısıtlıdır. Birçok mekanda vegan, çocuk, alkollü/alkolsüz gibi menü seçenekleri var. Ancak yemekleri kendiniz seçmek, dilediğiniz gibi bir menü oluşturmak isteyebilirsiniz. İşte bu süreçte catering firmaları devreye girer ve size çok sayıda menü sunar. Dışarıdan catering hizmeti almanın avantajlarından en önemlisi yemek seçeneğinin daha fazla olmasıdı. Catering firmaları birçok kişiyle çalıştıkları ve müşteri memnuniyetine önem verdikleri için bünyelerinde pek çok alternatif barındırırlar. Sadece düğünler değil; partiler, doğum günleri, iş yemekleri ve daha birçok etkinliğe yemek hizmeti verirler. Bundan dolayı sadece yemek çeşitliliği açısından değil, sunum açısından da farklı seçenekleri olması gerekir. Catering firmaları, sizin düğün konseptinize göre de nasıl sunum yapacaklarını belirleyebilirler. Mesela pembe konseptte bir düğün yapacaksanız, catering firması eğer mevcutsa yemek sunumunu pembe beyaz tabaklarda yapabilir. Tabii bu detayları önceden konuşmanız gerekir. Ancak düğün mekanına dışarıdan bir catering firması getirtecekseniz bütçenizden biraz daha fazla pay ayırmanız gerekebilir. Çünkü düğün mekanının kendi sunduğu yemekli paketi genelde daha uygun olur. Ekstra hizmetler -catering, organizasyon vs.- biraz daha maliyetli olsa da alacağınız hizmetin kalitesi ve yemeklerin lezzeti açısından memnun kalırsınız.

Catering Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Referans: Anlaşmadan önce catering firmasının referanslarını incelemelisiniz. Daha önce kimlerle çalışmış, herhangi bir düğün etkinliğine yemek hizmeti vermiş mi? Bu soruların dışında firma sayfalarına yapılan yorumlar da bu aşamada size yardımcı olacaktır. Menüler / Tadım: Sonrasında catering firmasının menü çeşitliliğini ve önceden tadım yaptırıp yaptırmadıklarını öğrenmelisiniz. İlginizi çeken menüler varsa önceden gidip tadabilir ve ona göre en beğendiğinizi seçebilirsiniz. A La Carte / Açık Büfe: Firma a la carte sunum mu yapıyor, açık büfe mi? Yoksa her ikisi de mi mevcut? Bu öğrenmeniz gereken bir diğer önemli konu. Çünkü bu soru direkt bütçenizi de etkiler. Eğer bütçenizin dışına çıkmamak istiyorsanız a la carte yerine açık büfeyi tercih etmek isteyebilirsiniz. Hijyen: Tabii en önemli konu hijyen. Tadım yapmaya gittiğinizde firmanın mutfağını incelemek, gezmek, hangi şartlarda yemek yapıyorlar diye öğrenmek isteyebilirsiniz. Ya da dilerseniz hijyenle ilgili ellerinde bulunan evraklara göz atabilirsiniz. Marka: Firmanın yemekleri hazırlarken kullandığı malzemelerin markaları da bir diğer önemli konu. Hangi markaları kullandıklarını öğrenirseniz bu içinizin rahat etmesini de sağlayacaktır. Paket İçeriği: Ödenecek olan fiyat dahilinde yemek dağıtım hizmeti var mı? Yani a la carte sunum esnasında kendi personellerinin dağıtım yapıp yapmayacaklarını sormalısınız. Çünkü ona göre düğün mekanının garsonlarını devreye sokmanız gerekebilir. Opsiyon: Siz firmayla anlaşırken bir kişi sayısı vermeniz gerekecek ve catering firması ona göre menüyü hazırlayacak. Bu kişi sayısının artma ihtimaline karşın, yemeklerin opsiyonlu hazırlanıp hazırlanmadığını öğrenmelisiniz. Davetsiz misafirlerinizin aç kalmaması için bu önemli bir detay.

Düğün Mekanının Sunduğu Catering Hizmetinde Hangi Menü Seçilmeli?

Menü seçerken dikkat etmeniz gereken birçok konu var. Öncelikle düğün mekanına göre menü seçimi yapmalısınız. Mesela kulüp / davet alanı gibi bir mekanda düğün yapacaksanız daha çok kokteyl menüye yönelebilirsiniz. Tarihi mekan, düğün salonu gibi bir mekanda düğün yapacaksanız; set menü tercih etmelisiniz. Set menü, davetliler masalarında otururken sırasıyla ara sıcakların, ana yemeğin ve tatlının masalarına kadar götürülüp sunulduğu menü tarzıdır. Kır düğünleri için de özellikle son yıllarda açık büfe menüler tercih edilmeye başlandı. Davetliler gidip diledikleri yemekleri tabaklarına alıyorlar. Bu seçenek bütçe açısından daha da avantajlı olabiliyor. Menü seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da mevsim! Düğünü yapacağınız mevsime göre sunacağınız yemek menüsünün de içeriği değişebilir. Bahar aylarında bir düğün yapacaksanız daha çok zeytinyağlılara yer verebilirsiniz. Onun dışında kanepe gibi atıştırmalıklara da ağırlık verilebilir. Yaz aylarında düğün yapacaksanız tüm yemeklerin hafif olmasına özen gösterilmeli. Haşlanmış sebzeler, az yağlı etler ve tatlı olarak da dondurma tercih edilebilir. Kış aylarında gerçekleşecek bir düğünde ise diğer aylardan farklı olarak çorba sunumu yapılabilir. Aynı zamanda ara sıcak tabağındaki yemeklere de daha fazla özen gösterilmelidir.

Düğünde Catering Hizmeti Neyi Kapsar / Neyi Kapsamaz?

Düğün catering hizmetinin neleri kapsadığı firmalara göre değişiklik gösterir. Mesela; bazı firmalar yemek dağıtım hizmeti verirken bazıları bunu size sunmaz. Catering firmalarının düğününüz için size vermesi gereken hizmetler genel olarak şunlardır: Düğün öncesinde birçok firma size tadım yaptırır. Sonrasında belirtilen tarihte ve saatte yemeklerin taze olarak düğün mekanında bulunması gerekir. Tabii bunun için catering firması mutfağından düğün mekanına yemeklerin başarılı bir şekilde nakliye aracıyla taşınması onların sorumluluğundadır. Yolda ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunu da firmanın telafi etmesi gerekir. Bazı catering firmaları ekipman imkanı sunarken bazıları bunu sunmayabilir. Ekipmandan kasıt; dilediğin konseptteki sunum tabakları, peçetelikler vs.dir. Ayrıca alkollü yemek menüsü sunan firmaların yanı sıra alkol hizmeti vermeyen firmalar da bulunmaktadır. O nedenle bazı catering firmalarının paketleri alkol servisini kapsamaz.

Catering’de Ücretlendirme Neye Göre Değişir?

Catering firmaları düğününüz için size kişi başı menü fiyatı verir. Yani kokteyl menüler ve yemekli menüler için durum böyledir. Ancak kişi sayısı artıkça firma size daha avantajlı fiyatlar sunabilir. Şöyle ki; catering firması 200 kişi için menü başına 80 TL istiyorsa, 300 kişi için menü başına 75 TL isteyebilir. Seçtiğiniz menüye göre fiyatlar değişecektir. Yani dünya mutfağından yemeklerin sunulduğu bir menü seçerseniz standart bir menüye göre fiyatlar artacaktır. Ayrıca kokteyl menüler de yemekli menülere göre çok daha avantajlı fiyatlara sahiptir. Bu arada belirtmekte fayda var; kokteyl menüler de kendi aralarında farklı standartlara ve fiyatlara sahiptir. Standart kokteyl menüde cips, kanepe, kuruyemiş gibi atıştırmalıklar bulunurken; kokteyl prolange menüsünde pizza, mini köfte, şiş kebap gibi daha doyurucu aperatifler bulunur. Seçtiğiniz menüde deniz ürünü mü kullanılacağı yoksa kırmızı ete mi yer verileceği de bir fiyatlandırma konusudur. Her menünün içeriğine göre kendine ait bir fiyatı bulunmaktadır. Bir diğer konu düğün menüsünün alkollü olup olmayacağıdır. Eğer alkollü menü istiyorsanız menü fiyatına ekstra rakamlar eklenecektir.

İçkili ve İçkisiz Düğün Menüsü Arasında Fiyat Farkı Ne Kadar Olur?

Düğününüzü içkili yapmak isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda karşınıza iki seçenek çıkacaktır: Sınırsız veya kişi başı iki yerli alkollü/alkolsüz içecek. Sınırsız alkolü seçtiğiniz takdirde catering firmaları size toptan bir fiyat sunarlar. Tabii sınırsız alkolün içerisinde de size şişe adedi belirtirler ve bu adetler üzerinden fiyatlandırma yaparlar. Düğün menünüzde yemek ve kişi başı iki adet yerli alkollü/alkolsüz içeceği tercih ederseniz; yemek menüsü fiyatı üzerine minimum 30-50 TL şeklinde bir rakam eklenecektir. Tabii bu menülerde verilecek olan alkolün yerli mi yabancı mı olacağı da önemli bir konu. Anlaştığınız catering firmasından yerli ve yabancı alkol için fiyat farkının ne kadar olduğunu öğrenmelisiniz. Kafanıza takılan soruları sormak için catering firmalarıyla irtibata geçebilirsiniz. Direkt olarak sorunuzu sorabileceğiniz gibi, firmalardan fiyat teklifi almanız da mümkün. Hem unutmayın; ne kadar çok firmadan fiyat teklifi alırsanız, sizin için en avantajlı firmayı bulabilmeniz o kadar kolay olur.

Tüm İlçeler Catering Firmaları

Tüm Şehirler Catering Firmaları