İzmir Düğün Organizasyon Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

7:00 dakika

13.07.2020

Düğün organizasyon hizmetlerinin sınırı yok. Peki İzmir düğün organizasyon firmalarının senin için hangi hizmet seçeneklerini sunduğunu ve düğün organizasyon fiyatlarını biliyor musun? Biz senin için araştırdık!

izmir düğün organizasyon fiyatları

İzmir Düğün Organizasyon Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Düğün organizasyonunda hizmetler ve kullanılan malzemeler çeşitlendikçe her şehirde olduğu gibi İzmir’de de düğün organizasyon fiyatları çeşitleniyor. Net bir rakam yok.

Firmaların sunduğu seçenekler arasından seçimlerin, düğün organizasyon maliyetini belirliyor. Düğün mekanına, düğününün temasına, konseptine, davetli sayısına, kullanmak istediğin sandalye ve masaya, çiçeğe, şamdana ve daha birçok şeye göre değişkenlik gösteriyor. Ayrıca firmaların sunduğu fiyat seçeneklerini etkileyen bazı faktörler de bulunuyor. Dolayısıyla çok öznel bir fiyatlandırma söz konusu. Şimdi dilersen bu faktörlere kısaca göz atalım:

İzmir Düğün Organizasyon Paketleri

Düğün organizasyon İzmir'de, kişi başı fiyatlandırılırken bazı kalemler için ise kişi sayısından bağımsız rakamlar verilebiliyor. İzmir düğün organizasyon şirketleri fiyatları, genellikle çiftlerin standart bir düğünde ihtiyaç duyacağı hizmet seçeneklerinden oluşan bir paket üzerinden belirliyor. İzmir düğün organizasyonu paketleri ve içine dahil olan hizmetler genellikle kişi başı fiyatlandırılıyor. Yani yalnızca düğün masa süsleme fiyatları gibi seçenekler yerine A'dan Z'ye tüm düğün için gerekli hizmet seçenekleri için bir paket halinde fiyat belirleniyor. Bu tür durumlarda davetli sayısı arttıkça kişi başı fiyatta da indirime gidiliyor.

Peki standart bir pakette neler oluyor dersen bakalım:

  • Mekana ait sandalye süsleme

  • Masa üstü yapay çiçekli süs

  • Çerçeveli ayna supla

  • Kadeh

  • Tek kollu şamdan, mumlar

  • Masa ortası ayna

  • Yürüme yolu halısı ve süslemesi

  • Yapay çiçekli gelin takı

  • Hoşgeldiniz tabelası

  • Numaratör

Firmadan firmaya değişse de ortalama bir düğün organizasyon paketi için fiyatların İzmir'de kişi başı 5-75 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Ekipmanın Kiralık Olup Olmaması

İzmir’de düğün organizasyon fiyatlarını etkileyen en önemli kriterlerden biri de organizasyon firmasını depolu mu yoksa kiralama usulü mü çalıştığı. Firmaların depolarında ürün bulunması onları dışa bağımlı hale getirmediği için daha uygun fiyat seçenekleri sunmalarını sağlıyor. Kiralık usulü çalışan firmalar ise talep ettiğin ürünleri başka bir firmadan temin ediyor, üzerine kendi komisyon farkını da ekleyerek daha maliyetli bir fatura çıkarabiliyor.

Düğün Mekanının Malzemeleri

Anlaştığın düğün mekanının sunduğu seçenekler de ne kadar eşyayı dışarıdan getireceğini belirlediği için organizasyon firmasından talep ettiğin hizmetlerde belirleyici oluyor. Örneğin; düğün mekanının masa ve sandalyelerini kullanmak yerine dışarıdan özel masa ve sandalye getirtmek isteyebilirsin. Bu durumda işin içine nakliye bedeli ve ürünlerin kira bedelleri de ekleneceğinden maliyet artacaktır.

düğün organizasyon izmir

İhtişam deyince akla bu salonlar geliyor: İzmir'in En Lüks Düğün Salonları

Ekstralar

İzmir’de düğün organizasyonu için firmaların sunduğu standart paketlerin yanı sıra ekstra taleplerin de olabilir. Örneğin; pakette tek kollu şamdan, normal peçete ve masa örtüsü sunulurken sen 6 kollu bir şamdan, dantel peçetelik ya da saten masa örtüsü isteyebilirsin. Bu durumda fiyatların artacağını da bilmelisin. Peki firmaların sunduğu ekstra hizmetler ve fiyat aralıkları nedir dersen en çok talep edilenlerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

Hizmet Ortalama Fiyat (TL)
Napolyon / Tiffany sandalye 7-20 TL
Lake, cam ya da aynalı şölen masalar 100 - 300 TL
Gelin Takı 400-1.500 TL
Gelin yolu süslemesi 120 – 1.500 TL
Nikah kürsüsü 350 – 1.000 TL
Işık ve ses sistemi 2.500 - 15.000 TL
Gazebo 1.000 – 3.000 TL
Mekan duvar ve yer kaplama 2000 - 40.000 TL
İki kişilik hostes ekibi 300 - 500 TL
Kırmızı ya da beyaz halı 100 - 250 TL
Peçete ve peçetelik 3 - 10 TL

Çiftlerin en sevdiği mekanlar burada: İzmir'de Çiftlerin Favori Düğün Mekanları

İzmir Düğün Organizasyon Firmaları

İzmir düğün organizasyon firmalarını ve sunduğu hizmet seçeneklerine bakacak olursak yukarıda anlattığımız standart paketleri birçok firmada bulabilmen mümkün. Ancak paketlerde bulunan malzemeler firmaya göre değişiklik gösterebiliyor.

Standart paketlerin yanı sıra İzmir organizasyon firmalarından alabileceğin öyle çok hizmet var ki... Masa düzeni, mekan dekorasyonu, düğün danışmanlığı, catering hizmeti, gelin yolu, hostes, nikah masası süslemesi, havai fişek gösterileri, video çekimi, ışık, ses ve müzik sistemi, gelin arabası süsleme… Düğün organizasyon hizmetleri saymakla bitmiyor.

Firmalarla iletişime geçtiğinde standart paketlerinde neler olduğunu ve istediğin ekstraların fiyatlarını da öğrenebilirsin.

İzmir düğün organizasyon fiyatları konusunda sana fikir verebilecek, öne çıkan bazı firmaları senin için sıraladık:

1-CNV Organizasyon

İzmir Gaziemir'de hizmet veren CNV Organizasyon ile düğün tarihinizden en geç 3 hafta önce iletişime geçmek, tüm faaliyetlerin planlanması için yeterli oluyor. Firmada minimum fiyatlar, 20-30 TL.

CNV Organizasyon

2-SY Düğün Davet Organizasyon

İzmir Bornova düğün organizasyon firmalarından olan SY Düğün Davet Organizasyon, modern ve şık görünümlü bir etkinlik düzenleyecek çiftler için ideal. Şehir dışında da hizmet veren firmanın, kararsız çiftler için konsept geliştirme desteği de bulunuyor. SY Düğün Davet Organizasyon'un minimum paket fiyatları 40-50 TL arasında.

SY düğün davet

Bekarlığa veda partini nerede yapacağına karar vermeden önce bu yazıya göz at: İzmir’in Bekarlığa Veda Mekanları

3-Elsa Davet Organizasyon

Bornova'da bulunan İzmir organizasyon firmalarından biri de Elsa Davet Organizasyon. Firma Bornova'da bulunuyor ama hizmet alanı yalnızca bu ilçe ile sınırlı değil. İzmir'in diğer ilçelerinin yanı sıra şehir dışında da hizmet veren firmanın profilini incelediğinde, gerçekleştirdiği özellikle açık hava organizasyonlarının şık ve farklı dekorasyonu çok hoşuna gidecek!

Masa-sandalye temini, mekan giydirme, nikah şekeri, pasta, sanatçı, servis ve hizmet elemanı, süsleme gibi hizmetleri bulunan firmada minimum paket fiyatları 40-50 TL arasında.

elsa davet organizasyon

Otelden kır bahçesine her düğün mekanının fiyatını yazdık: İzmir’deki Düğün Mekanlarının Fiyatlarını Öğrenin!

4-Mona Event Wedding

Mona Event Wedding, çiftlere, davet mekanının araştırılması ve seçiminde, menü seçimi ve degüstasyonuna, düğün akışının planlanmasından dekor ve tasarım seçeneklerine, birçok hizmet seçeneği sunuyor. Firmanın düğün organizasyon fiyatları İzmir ortalamasına yakın. Kişi başı 40-50 TL.

mona event wedding

5-Türkata Concept

Organizasyon stilini "hem modern hem rustik hem de alternatif seçenekler" şeklinde tanımlayan Türkata Concept, İzmir Buca düğün organizasyon firmalarından. Çiftlere özel tema geliştirme hizmeti veren firmada minimum paket fiyatları kişi başı 20-30 TL civarında.

Türkata konsept

6-Wi Love Wedding

Davetiye, dekor, DJ, fotoğraf ve video, havai fişek, ışık ve ses ekipmanları, kına gecesi, LCV hizmeti, masa-sandalye temini, mekan giydirme, Wi Love Wedding'ten alabileceğin hizmetlerden sadece birkaçı. Merkezi İzmir Konak'ta bulunan firma, düğün konseptine henüz karar vermediysen ya da aklında bir konsept var ama neler yapabileceğin konusunda yardım istiyorsan firmanın konsept geliiştirme hizmetinden faydalanabilirsin.

Wi Love Wedding'in minimum paket fiyatları ise 50-75 TL arasında.

wi love wedding

7-Lavinya Organizasyon

Lavinya Organizasyon, Bornova'da hizmet veren uygun fiyatlı düğün organizasyon firmalarından. Barkovizyon, catering, çiçek, davetiye, Dekor, DJ, fotoğraf ve video, havai fişek gibi, düğün için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm hizmetleri alabileceğiniz firmada minimum paket fiyatları kişi başı 20-30 TL.

lavinya organizasyon

İzmir'in ihtişamlı düğün mekanları da burada: İzmir'in En Lüks Düğün Mekanlar

8-Sema Özoran Decorative Design

İster gösterişli ister minimal... İzmir düğün organizasyon firmalarından Sema Özoran Decorative Design'dan istediğin tarzda bir düğün için hizmet alabilirsin. Havai fişek, ışık ve ses ekipmanları, LCV hizmeti, masa- sandalye temini, mekan giydirme ve süsleme firmanın verdiği hizmetlerden sadece birkaçı.

Sema Özoran Decorative Design, Karabağlar düğün organizasyon firmaları arasında bulunsa da İzmir'in her yerinde ve şehir dışında gerçekleşecek düğünler için de organizasyon hizmeti sağlıyor.

Düğün tarihinden en az 1 hafta önce iletişime geçmen gereken firmanın minimum paket fiyatları ise 75-100 TL arasında.

Sema Özoran Decorative Design

İzmir'de gelinlik alışverişin için de firma önerisine ihtiyacın varsa şu yazımıza göz atabilirsin: İzmir'de Gelinlerin Favori Gelinlik Mağazaları

9-Atölye Levni

İzmir Konak düğün organizasyon firmaları arasında yer alan Atölye Levni, çiçek, fotoğraf ve video, süsleme, davetiye, LCV hizmeti, pasta, sanatçı, masa-sandalye temini, havai fişek, ışık ve ses ekipmanları gibi hizmetlerde sana yardımcı olabilir. Düğün dekorasyonunda zarif ve şık tarzıyla dikkat çeken firmadan konsept geliştirme hizmeti de alabilirsin.

Firmanın minimum düğün organizasyon paket fiyatlarını merak ediyorsan da 100 TL üzerinde olduğunu söyleyebiliriz. Kına gecesi organizasyonu için de Atölye Levni organizasyon firması ile iletişime geçebilirsin.

Atölye Levni

İzmir'deki fotoğrafçıların ortalama fiyatlarını da araştırdık: İzmir Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

10-Namlı Wedding

Karşıyaka'da bulunan Namlı Wedding ekibi de İzmir'de düğün organizasyonu yapacak çiftler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Öncelikle çiftlerle bir araya gelerek zevklerini öğrenen firma, daha sonra mekanı ziyaret ederek yapılabilecek uygulamaları belirliyor. Bunun üzerinden davet masaları, yürüyüş yolu ve gelin-damat masası her detay için çifte özel tasarım oluşturuyor.

Namlı Wedding'de de en düşük fiyatlar 50-75 TL arasında.

Namlı Wedding

11-Narvien Düğün Organizasyonu

Konak düğün organizasyon firmaları arasında yer alan Narvien, çiftlerin belirlediği konsept tasarımlarını başarıyla uygulamasının yanı sıra, düğün temasına karar veremeyenlere de sunduğu konsept geliştirme hizmetiyla yardımcı oluyor.Modern tasarımlarıyla dikkat çeken Narvien, yalnızca İzmir'de değil, şehir dışı organizasyonlar da gerçekleştiriyor.

Firmada fiyatlar ise 50-75 TL'den başlıyor.

Narvien Düğün Organizasyonu

12-Vourla Events

Özellikle zarif ve şık bir düğün isteyen İzmirli çiftlere uygun bir organizasyon firması önerimiz var: Vourla Events. Havai fişek, LCV hizmeti, dekor, barkovizyon, ışık ve ses ekipmanları, masa-sandalye temini, sanatçı, catering, DJ, mekan giydirme, servis ve hizmet elemanı, kapalı çadır gibi hizmetleri firmadan alabilirsin. Vourla Events ile düğünden iki hafta önce iletişime geçmeniz yeterli.

Bayraklı'da bulunan firmanın minimum paket fiyatlarını da merak ediyorsan 50-75 TL civarında olduğunu söyleyelim.

vourla Events

Düğün bütçeni planlarken, davetiye harcamalarını unutma: İzmir'de Düğün Davetiyesi Fiyatları

İzmir düğün organizasyon fiyatlarını etkileyen faktörler ve öne çıkan firmaları senin için yazdık. Ancak seçeneklerin bunlarla sınırlı değil. Sen de şehrindeki düğün organizasyon firmaları firmalarının profillerini inceleyerek daha ayrıntılı bir araştırma yapabilirsin. İlgini çeken firmalarla iletişime geçmeyi de ihmal etme!

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Organizasyon Firmaları

Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

EG

Emek Gülse

14/10/2014

Detaylı olarak verdiğiniz fiyat bilgileri için cok tesekkürler