İzmir Düğün Organizasyon Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

5:34 dakika

23.02.2021

Düğün organizasyon hizmetlerinin sınırı yok. Peki İzmir düğün organizasyon firmalarının senin için hangi hizmet seçeneklerini sunduğunu ve düğün organizasyon fiyatlarını biliyor musun? Biz senin için araştırdık!

izmir düğün organizasyon fiyatları

İzmir Düğün Organizasyon Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Düğün organizasyonunda hizmetler ve kullanılan malzemeler çeşitlendikçe her şehirde olduğu gibi İzmir’de de düğün organizasyon fiyatları çeşitleniyor. Net bir rakam yok.

Firmaların sunduğu seçenekler arasından seçimlerin, düğün organizasyon maliyetini belirliyor.

Düğün mekanına, düğününün temasına, konseptine, davetli sayısına, kullanmak istediğin sandalye ve masaya, çiçeğe, şamdana ve daha birçok şeye göre değişkenlik gösteriyor.

Ayrıca firmaların sunduğu fiyat seçeneklerini etkileyen bazı faktörler de bulunuyor. Dolayısıyla çok öznel bir fiyatlandırma söz konusu. Şimdi dilersen bu faktörlere kısaca göz atalım:

İzmir Düğün Organizasyon Paketleri

Düğün organizasyon İzmir'de, kişi başı fiyatlandırılırken bazı kalemler için ise kişi sayısından bağımsız rakamlar verilebiliyor.

İzmir düğün organizasyon şirketleri fiyatları, genellikle çiftlerin standart bir düğünde ihtiyaç duyacağı hizmet seçeneklerinden oluşan bir paket üzerinden belirliyor.

İzmir düğün organizasyonu paketleri ve içine dahil olan hizmetler genellikle kişi başı fiyatlandırılıyor. Yani yalnızca düğün masa süsleme fiyatları gibi seçenekler yerine A'dan Z'ye tüm düğün için gerekli hizmet seçenekleri için bir paket halinde fiyat belirleniyor.

Bu tür durumlarda davetli sayısı arttıkça kişi başı fiyatta da indirime gidiliyor.

Peki standart bir pakette neler oluyor dersen bakalım:

  • Mekana ait sandalye süsleme

  • Masa üstü yapay çiçekli süs

  • Çerçeveli ayna supla

  • Kadeh

  • Tek kollu şamdan, mumlar

  • Masa ortası ayna

  • Yürüme yolu halısı ve süslemesi

  • Yapay çiçekli gelin takı

  • Hoşgeldiniz tabelası

  • Numaratör

Firmadan firmaya değişse de ortalama bir düğün organizasyon paketi için fiyatların İzmir'de kişi başı 5-75 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Ekipmanın Kiralık Olup Olmaması

İzmir’de düğün organizasyon fiyatlarını etkileyen en önemli kriterlerden biri de organizasyon firmasını depolu mu yoksa kiralama usulü mü çalıştığı. Firmaların depolarında ürün bulunması onları dışa bağımlı hale getirmediği için daha uygun fiyat seçenekleri sunmalarını sağlıyor.

Kiralık usulü çalışan firmalar ise talep ettiğin ürünleri başka bir firmadan temin ediyor, üzerine kendi komisyon farkını da ekleyerek daha maliyetli bir fatura çıkarabiliyor.

Düğün Mekanının Malzemeleri

Anlaştığın düğün mekanının sunduğu seçenekler de ne kadar eşyayı dışarıdan getireceğini belirlediği için organizasyon firmasından talep ettiğin hizmetlerde belirleyici oluyor.

Örneğin; düğün mekanının masa ve sandalyelerini kullanmak yerine dışarıdan özel masa ve sandalye getirtmek isteyebilirsin. Bu durumda işin içine nakliye bedeli ve ürünlerin kira bedelleri de ekleneceğinden maliyet artacaktır.

düğün organizasyon izmir

İhtişam deyince akla bu salonlar geliyor: İzmir'in En Lüks Düğün Salonları

Ekstralar

İzmir’de düğün organizasyonu için firmaların sunduğu standart paketlerin yanı sıra ekstra taleplerin de olabilir. Örneğin; pakette tek kollu şamdan, normal peçete ve masa örtüsü sunulurken sen 6 kollu bir şamdan, dantel peçetelik ya da saten masa örtüsü isteyebilirsin.

Bu durumda fiyatların artacağını da bilmelisin. Peki firmaların sunduğu ekstra hizmetler ve fiyat aralıkları nedir dersen en çok talep edilenlerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

Hizmet Ortalama Fiyat (TL)
Napolyon / Tiffany sandalye 7-20 TL
Lake, cam ya da aynalı şölen masalar 100 - 300 TL
Gelin Takı 400-1.500 TL
Gelin yolu süslemesi 120 – 1.500 TL
Nikah kürsüsü 350 – 1.000 TL
Işık ve ses sistemi 2.500 - 15.000 TL
Gazebo 1.000 – 3.000 TL
Mekan duvar ve yer kaplama 2000 - 40.000 TL
İki kişilik hostes ekibi 300 - 500 TL
Kırmızı ya da beyaz halı 100 - 250 TL
Peçete ve peçetelik 3 - 10 TL

Çiftlerin en sevdiği mekanlar burada: İzmir'de Çiftlerin Favori Düğün Mekanları

İzmir Düğün Organizasyon Firmaları

İzmir düğün organizasyon firmalarını ve sunduğu hizmet seçeneklerine bakacak olursak yukarıda anlattığımız standart paketleri birçok firmada bulabilmen mümkün. Ancak paketlerde bulunan malzemeler firmaya göre değişiklik gösterebiliyor.

Standart paketlerin yanı sıra İzmir organizasyon firmalarından alabileceğin öyle çok hizmet var ki...

Masa düzeni, mekan dekorasyonu, düğün danışmanlığı, catering hizmeti, gelin yolu, hostes, nikah masası süslemesi, havai fişek gösterileri, video çekimi, ışık, ses ve müzik sistemi, gelin arabası süsleme… Saymakla bitmiyor.

Firmalarla iletişime geçtiğinde standart paketlerinde neler olduğunu ve istediğin ekstraların fiyatlarını da öğrenebilirsin.

İzmir düğün organizasyon fiyatları konusunda sana fikir verebilecek, öne çıkan bazı firmaları senin için sıraladık:

1- Lavinya Organizasyon

Lavinya Organizasyon, Bornova'da hizmet veren uygun fiyatlı düğün organizasyon firmalarından.

Barkovizyon, catering, çiçek, davetiye, Dekor, DJ, fotoğraf ve video, havai fişek gibi, düğün için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm hizmetleri alabileceğiniz firmada minimum paket fiyatları kişi başı 20-30 TL.

lavinya organizasyon

2- Elsa Davet Organizasyon

Bornova'da bulunan İzmir organizasyon firmalarından biri de Elsa Davet Organizasyon. İzmir'in diğer ilçelerinin yanı sıra şehir dışında da hizmet veriyor.

Firmanın profilini incelediğinde, gerçekleştirdiği özellikle açık hava organizasyonlarının şık ve farklı dekorasyonu çok hoşuna gidecek! Fiyatları da 50-75 TL'den başlıyor.

elsa davet organizasyon

3- Wi Love Wedding

Davetiye, dekor, DJ, fotoğraf ve video, havai fişek, ışık ve ses ekipmanları, kına gecesi, LCV hizmeti, masa-sandalye temini, mekan giydirme, Wi Love Wedding'ten alabileceğin hizmetlerden sadece birkaçı.

Merkezi İzmir Konak'ta bulunan firma, düğün konseptine henüz karar veremeyen çiftlere konsept geliştirme hizmeti sunuyor. Fiyatları da 50-75 TL'den başlıyor.

wi love wedding

4- Mona Event Wedding

Mona Event Wedding, çiftlere, davet mekanının araştırılması ve seçiminde, menü seçimi ve degüstasyonuna, düğün akışının planlanmasından dekor ve tasarım seçeneklerine, birçok hizmet seçeneği sunuyor.

Firmanın düğün organizasyon fiyatları İzmir ortalamasına yakın. Kişi başı 50-75 TL.

mona event wedding

5- Md Tasarım & Organizasyon

Modern tasarımlarıyla dikkat çeken Md Tasarım & Organizasyon, İzmir Gaziemir düğün organizasyon firmalarından.

Çiftlere özel tema geliştirme hizmeti veren firmada minimum paket fiyatları kişi başı 50-75 TL civarında.

Md Tasarım &

6- Urla Events

İzmir düğün organizasyon firmaları arasında yer alan Urla Events, çiftlerin belirlediği konsept tasarımlarını başarıyla uygulamasının yanı sıra, düğün temasına karar veremeyenlere de sunduğu konsept geliştirme hizmetiyle yardımcı oluyor.

Firmada fiyatlar ise 50-75 TL'den başlıyor.

Urla Events

Urla Events

Urla Events

Firmayı İncele

7- SYM Event & Organization

Özellikle zarif ve şık bir düğün isteyen İzmirli çiftlere uygun bir organizasyon firması önerimiz var: SYM Event & Organization.

Havai fişek, LCV hizmeti, dekor, barkovizyon, ışık ve ses ekipmanları, masa-sandalye temini, sanatçı, catering, gibi hizmetleri firmadan alabilirsin. Bayraklı'da bulunan firmanın minimum paket fiyatları 40-50 TL civarında.

SYM Event

8- Hera'da Davet

İster gösterişli ister minimal... İzmir düğün organizasyon firmalarından Hera'da Davet'ten istediğin tarzda bir düğün için hizmet alabilirsin.

Havai fişek, ışık ve ses ekipmanları, LCV, mekan giydirme ve süsleme firmanın verdiği hizmetlerden sadece birkaçı. Düğün tarihinden en az 2 hafta önce iletişime geçmen gereken firmanın fiyatları ise 50-75 TL'den başlıyor..

Herada Davet

Hera'da Davet

Hera'da Davet

Firmayı İncele

9- Çeşme Plus Ilıca Havuz Başı Düğün Davet

İzmir Konak'ta bulunan Çeşme Plus Ilıca Havuz Başı Düğün Davet ile düğün tarihinizden en geç 1 hafta önce iletişime geçmek, tüm faaliyetlerin planlanması için yeterli oluyor. Firmada minimum fiyatlar, 30-40 TL.

Çeşme Plus

10- SY Düğün Davet Organizasyon

İzmir Bornova düğün organizasyon firmalarından olan SY Düğün Davet Organizasyon, modern ve şık görünümlü bir etkinlik düzenleyecek çiftler için ideal.

Şehir dışında da hizmet veren firmanın, kararsız çiftler için konsept geliştirme desteği de bulunuyor. Minimum paket fiyatları 40-50 TL arasında.

SY düğün davet


İzmir düğün organizasyon fiyatlarını etkileyen faktörler ve öne çıkan firmaları senin için yazdık. Ancak seçeneklerin bunlarla sınırlı değil. Sen de şehrindeki düğün organizasyon firmaları firmalarının profillerini inceleyerek daha ayrıntılı bir araştırma yapabilirsin. İlgini çeken firmalarla iletişime geçmeyi de ihmal etme!

Şunlar da ilgini çekebilir:

İzmir’in Bekarlığa Veda Mekanları

İzmir’deki Düğün Mekanlarının Fiyatlarını Öğrenin!

İzmir'in En Lüks Düğün Mekanlar

İzmir'de Gelinlerin Favori Gelinlik Mağazaları

İzmir Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

İzmir'de Düğün Davetiyesi Fiyatları

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Organizasyon Firmaları

Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

EG

Emek Gülse

14/10/2014

Detaylı olarak verdiğiniz fiyat bilgileri için cok tesekkürler