İzmir Düğün Organizasyon Fiyatları

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 2:37 DK

14.02.2019

İzmir düğün organizasyon firmaları sizin için baştan sona kusursuz düğünler yapmaya gönüllü! Peki ama bu işler kaça oluyor? İşte İzmir düğün organizasyon fiyatları!

İzmir organizasyon firmalarından alabileceğiniz öyle çok hizmet var ki... Masa düzeni, mekan dekorasyonu, düğün danışmanlığı, catering hizmeti, gelin yolu, hostes, nikah masası süslemesi, havai fişek gösterileri, video çekimi, ışık, ses ve müzik sistemi, gelin arabası süsleme… Düğün organizasyon hizmetleri saymakla bitmiyor. Peki ama İzmir organizasyon şirketleri kaça yapıyorlar bu işleri, diyorsanız doğru yerdesiniz! Gelin anlatayım.

hera_davet_izmir_dugun_org - Hera Davet

Peki bir düğün baştan sona her şeyiyle ne kadara mal olur, biliyor musun? İşte cevabı: A’dan Z’ye Düğün Masrafları

Fiyatlar çok değişken!

İzmir düğün organizasyon şirketleri, hizmetler çeşitlendikçe fiyatları belirleyen faktörlerin de çeşitlendiği konusunda hemfikir. Organizasyon işinde sabit, net bir rakam yok. Fiyatlar tamamen sizin taleplerinize, beğenilerinize, beklentilerinize göre şekilleniyor.

Düğün Organizasyon İndirimleri

By Barbaros Çakmak
HEDİYE
104 1 11
By Barbaros Çakmak

300 Kişi Ve Üzeri Yemekli Düğünlere Özel Anlaşmalı Mekanlarımızda Rustik Sü...

Elsa Davet Organizasyon
%30 İNDİRİM
205 3 50
Elsa Davet Organizasyon

Mart Ayının Sonuna Kadar Erken Rezervasyonda %30 İndirim!...

Düğün mekanınız, düğününüzün temasına, konseptine, davetli sayısına, kullanmak istediğiniz sandalye ve masaya, çiçeğe, şamdana ve daha birçok şeye göre değişkenlik gösteriyor. Dolayısıyla çok öznel bir fiyatlandırma söz konusu.

Masa ve sandalyeler

Öncelikle şunu bilmenizde fayda var: Mekana ne kadar eşyayı dışarıdan getirirseniz maliyetiniz o kadar artar. Örneğin en çok tercih edilen şeylerden biri mekanın masa ve sandalyeleri yerine dışarıdan Napolyon / Tiffany sandalyeler, beyaz lake, aynalı ya da camlı masalar getirmek. Bu tür sandalyelerin tanesinin 7 - 20 TL, şölen masaların tanesinin ise 100 - 300 TL aralığında olduğunu söyleyebilirim.

Çiçek kullanımı

İkinci olarak kullandığınız çiçeklerin ithal olup olmadığı fiyatı belirleyen faktörler arasında. Örneğin 10 dallık bir orkide aranjmanı 150- 250 TL aralığında. Dolayısıyla dilerseniz ithal çiçekler yerine yerli çiçek kullanabilirsiniz. Yine masa üzeri basit alçak aranjmanların 70 - 100 TL aralığında, yüksek zengin aranjmanların 100 TL ve üzerinde olduğunu söyleyebilirim.

Mekan kaplatma

Gelelim büyük kalemlerden biri olan mekan kaplamaya. Düğün mekanının duvarlarını ve zeminini kaplatmak da tercih ettiğiniz malzeme ve düğün mekanının büyüklüğüne bağlı olarak 2000 TL ile 50.000 TL arasında değişiyor.

binbir_davet_izmir_dugun_org - Düğün.com

Peki düğün fotoğraflarını nerede çektireceğine karar verdin mi? Buradaki mekanlar hoşuna gidecek: İzmir'de Düğün Fotoğrafı için İdeal Mekanlar

Paketlere bakarsak

Organizasyon işinde bazı kalemlerde kişi başı fiyatlandırmaya gidiliyor, bazı kalemler için ise kişi sayısından bağımsız rakamlar veriliyor. Paketler ve içine dahil olan hizmetler genellikle kişi başı fiyat olarak veriliyor. Bu tür durumlarda davetli sayısı arttıkça kişi başı fiyatta indirime gidiliyor.

Örneğin içerisinde masa düzeni, alçak çiçek aranjmanı, sandalye giydirme, dantel veya saten masa örtüsü gibi temel hizmetler olan standart bir ekonomik paketi kişi başı 20 TL ile 35 TL arasında bulabilirsiniz.

Bu paketlerin içerisine şamdan, supla, masa aydınlatma, masa kartları, menü tasarımı ve daha fazlası gibi ek hizmetler girdiğinde fiyatlar 35 TL ile 100 TL aralığında seyrediyor. Şamdanın 6 kollu oluşu, malzemesi, suplanın ayna olup olmaması gibi faktörler fiyatı etkiliyor elbette.

Gelelim ekstralara

Dediğim gibi fiyatlar çok göreceli, son derece değişken. Her şey sizin taleplerinizle belirleniyor aslında. Gelin tagınızı ne kadar çok çiçekle süslemek istediğiniz, gelin yolunuza ne kadar çok sütun, aydınlatma istediğiniz ve çok daha fazla etken fiyatları belirliyor. Şaşaalı, gösterişli bir düğün yapmak da, minimal, sade ve şık bir düğün yapmak da sizin elinizde. İzmir düğün organizasyon piyasasında En çok tercih edilen organizasyon hizmetlerinin bazıları ve fiyat aralıkları şöyle:

 • Napolyon / Tiffany sandalye: 7 - 20 TL

 • Lake, cam ya da aynalı masalar: 100 - 300 TL

 • Supla: 4 - 12 TL

 • Şamdan: 75 - 350 TL

 • Gelin yolu süslemesi 120 - 1.500 TL

 • Gelin tagı: 400 - 1.500 TL

 • Nikah kürsüsü: 350 - 1000 TL

 • Işık ve ses sistemi: 2500 - 15.000 TL

 • Müzik - Orkestra: 5000 - 55.000 TL

 • Gazebo: 1000 - 3000 TL

 • Mekan duvar ve yer kaplama: 2000 - 50.000 TL

 • İki kişilik hostes ekibi: 300 - 500 TL

 • Beyaz Halı: 100 - 250 TL

Şehrindeki En İyi Organizasyon Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

ORGANİZASYON FİRMALARI

Sıradaki Makaleler

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Organizasyon Firmaları

Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (1)

EG

Emek Gülse

14/10/2014

Detaylı olarak verdiğiniz fiyat bilgileri için cok tesekkürler