İzmir Düğün Organizasyon Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

5:26 dakika

05.10.2022

Düğün organizasyon hizmetlerinin sınırı yok. Peki İzmir düğün organizasyon firmalarının senin için hangi hizmet seçeneklerini sunduğunu ve düğün organizasyon fiyatlarını biliyor musun? Biz senin için araştırdık!

izmir düğün organizasyon fiyatları

İzmir Düğün Organizasyon Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Düğün organizasyonunda hizmetler ve kullanılan malzemeler çeşitlendikçe her şehirde olduğu gibi İzmir’de de düğün organizasyon fiyatları çeşitleniyor. Net bir rakam yok.

Firmaların sunduğu seçenekler arasından seçimlerin, düğün organizasyon maliyetini belirliyor.

Düğün mekanına, düğününün temasına, konseptine, davetli sayısına, kullanmak istediğin sandalye ve masaya, çiçeğe, şamdana ve daha birçok şeye göre değişkenlik gösteriyor.

Ayrıca firmaların sunduğu fiyat seçeneklerini etkileyen bazı faktörler de bulunuyor. Dolayısıyla çok öznel bir fiyatlandırma söz konusu. Şimdi dilersen bu faktörlere kısaca göz atalım:

İzmir Düğün Organizasyon Paketleri

Düğün organizasyon İzmir'de, kişi başı fiyatlandırılırken bazı kalemler için ise kişi sayısından bağımsız rakamlar verilebiliyor.

İzmir düğün organizasyon şirketleri fiyatları, genellikle çiftlerin standart bir düğünde ihtiyaç duyacağı hizmet seçeneklerinden oluşan bir paket üzerinden belirliyor.

İzmir düğün organizasyonu paketleri ve içine dahil olan hizmetler genellikle kişi başı fiyatlandırılıyor. Yani yalnızca düğün masa süsleme fiyatları gibi seçenekler yerine A'dan Z'ye tüm düğün için gerekli hizmet seçenekleri için bir paket halinde fiyat belirleniyor.

Bu tür durumlarda davetli sayısı arttıkça kişi başı fiyatta da indirime gidiliyor.

Peki standart bir pakette neler oluyor dersen bakalım:

 • Mekana ait sandalye süsleme

 • Masa üstü yapay çiçekli süs

 • Çerçeveli ayna supla

 • Kadeh

 • Tek kollu şamdan, mumlar

 • Masa ortası ayna

 • Yürüme yolu halısı ve süslemesi

 • Yapay çiçekli gelin takı

 • Hoşgeldiniz tabelası

 • Numaratör

Firmadan firmaya değişse de ortalama bir düğün organizasyon paketi için fiyatların İzmir'de kişi başı 50-100 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Ekipmanın Kiralık Olup Olmaması

İzmir’de düğün organizasyon fiyatlarını etkileyen en önemli kriterlerden biri de organizasyon firmasını depolu mu yoksa kiralama usulü mü çalıştığı. Firmaların depolarında ürün bulunması onları dışa bağımlı hale getirmediği için daha uygun fiyat seçenekleri sunmalarını sağlıyor.

Kiralık usulü çalışan firmalar ise talep ettiğin ürünleri başka bir firmadan temin ediyor, üzerine kendi komisyon farkını da ekleyerek daha maliyetli bir fatura çıkarabiliyor.

Düğün Mekanının Malzemeleri

Anlaştığın düğün mekanının sunduğu seçenekler de ne kadar eşyayı dışarıdan getireceğini belirlediği için organizasyon firmasından talep ettiğin hizmetlerde belirleyici oluyor.

Örneğin; düğün mekanının masa ve sandalyelerini kullanmak yerine dışarıdan özel masa ve sandalye getirtmek isteyebilirsin. Bu durumda işin içine nakliye bedeli ve ürünlerin kira bedelleri de ekleneceğinden maliyet artacaktır.

düğün organizasyon izmir

İhtişam deyince akla bu salonlar geliyor: İzmir'in En Lüks Düğün Salonları

Ekstralar

İzmir’de düğün organizasyonu için firmaların sunduğu standart paketlerin yanı sıra ekstra taleplerin de olabilir. Örneğin; pakette tek kollu şamdan, normal peçete ve masa örtüsü sunulurken sen 6 kollu bir şamdan, dantel peçetelik ya da saten masa örtüsü isteyebilirsin.

Bu durumda fiyatların artacağını da bilmelisin. Peki firmaların sunduğu ekstra hizmetler ve fiyat aralıkları nedir dersen en çok talep edilenlerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Hizmet
 • Napolyon / Tiffany sandalye
 • Lake, cam ya da aynalı şölen masalar
 • Gelin Takı
 • Gelin yolu süslemesi
 • Nikah kürsüsü
 • Işık ve ses sistemi
 • Gazebo
 • Mekan duvar ve yer kaplama
 • ki kişilik hostes ekibi
 • Kırmızı ya da beyaz halı
 • Peçete ve peçetelik

Çiftlerin en sevdiği mekanlar burada: İzmir'de Çiftlerin Favori Düğün Mekanları

İzmir Düğün Organizasyon Firmaları

İzmir düğün organizasyon firmalarını ve sunduğu hizmet seçeneklerine bakacak olursak yukarıda anlattığımız standart paketleri birçok firmada bulabilmen mümkün. Ancak paketlerde bulunan malzemeler firmaya göre değişiklik gösterebiliyor.

Standart paketlerin yanı sıra İzmir organizasyon firmalarından alabileceğin öyle çok hizmet var ki...

Masa düzeni, mekan dekorasyonu, düğün danışmanlığı, catering hizmeti, gelin yolu, hostes, nikah masası süslemesi, havai fişek gösterileri, video çekimi, ışık, ses ve müzik sistemi, gelin arabası süsleme… Saymakla bitmiyor.

Firmalarla iletişime geçtiğinde standart paketlerinde neler olduğunu ve istediğin ekstraların fiyatlarını da öğrenebilirsin.

İzmir düğün organizasyon fiyatları konusunda sana fikir verebilecek, öne çıkan bazı firmaları senin için sıraladık:

1- Lavinya Organizasyon

Lavinya Organizasyon, Bornova'da hizmet veren uygun fiyatlı düğün organizasyon firmalarından.

Barkovizyon, catering, çiçek, davetiye, Dekor, DJ, fotoğraf ve video, havai fişek gibi, düğün için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm hizmetleri alabileceğiniz firmada minimum paket fiyatları kişi başı 100 TL üzerinde.

lavinya organizasyon

2- Elsa Davet Organizasyon

Bornova'da bulunan İzmir organizasyon firmalarından biri de Elsa Davet Organizasyon. İzmir'in diğer ilçelerinin yanı sıra şehir dışında da hizmet veriyor. Firmanın profilini incelediğinde, gerçekleştirdiği özellikle açık hava organizasyonlarının şık ve farklı dekorasyonu çok hoşuna gidecek! Fiyatları da 100 TL'den başlıyor.

elsa davet organizasyon

3- First Step Wedding

Davetiye, dekor, DJ, fotoğraf ve video, havai fişek, ışık ve ses ekipmanları, kına gecesi, LCV hizmeti, masa-sandalye temini, mekan giydirme, First Step Wedding'den alabileceğin hizmetlerden sadece birkaçı.

Merkezi İzmir Konak'ta bulunan firma, düğün konseptine henüz karar veremeyen çiftlere konsept geliştirme hizmeti sunuyor. Fiyatları da 100 TL'nin üzerinde.

First Step Wedding

4- Serdar Özen Organizasyon

Serdar Özen Organizasyon, çiftlere, davet mekanının araştırılması ve seçiminde, düğün akışının planlanmasından dekor ve tasarım seçeneklerine, birçok hizmet seçeneği sunuyor.

Firmanın düğün organizasyon fiyatları İzmir ortalamasına yakın. Kişi başı 100 TL'nin üzerinde.

Serdar Özen Organizasyon

5- B Flowers

Modern tasarımlarıyla dikkat çeken B Flowers, İzmir Konak düğün organizasyon firmalarından.

Çiftlere özel tema geliştirme hizmeti veren firmada minimum paket fiyatları 100 TL'nin üzerinde.

B Flowers

6- My Night

İzmir düğün organizasyon firmaları arasında yer alan My Night, çiftlerin belirlediği düğün konsept tasarımlarını başarıyla uygulamasının yanı sıra, kına, nişan gibi organizasyonlarda da geniş yardımcı oluyor. Firmada fiyatlar ise 5-10 TL'den başlıyor.

My Night

My Night

My Night

Firmayı İncele

7- Daymyday Düğün Organizasyonu

Özellikle zarif ve şık bir düğün isteyen İzmirli çiftlere uygun bir organizasyon firması önerimiz var: Daymyday Düğün Organizasyonu. Havai fişek, LCV hizmeti, dekor, barkovizyon, ışık ve ses ekipmanları, masa-sandalye temini, sanatçı, catering, gibi hizmetleri firmadan alabilirsin. Karşıyaka'da bulunan firmanın minimum paket fiyatları 100 TL'nin üzerinde .

Daymyday

8- Cocoon Luxury Design & Wedding

İster gösterişli ister minimal... İzmir düğün organizasyon firmalarından Cocoon Luxury Design & Wedding'den istediğin tarzda bir düğün için hizmet alabilirsin. Havai fişek, ışık ve ses ekipmanları, LCV, mekan giydirme ve süsleme firmanın verdiği hizmetlerden sadece birkaçı. Düğün tarihinden en az 4 hafta önce iletişime geçmen gereken firmanın fiyatları ise 100 TL'nin üzerinde.

Cocoon

9- Çeşme Plus Ilıca Havuz Başı Düğün Davet

İzmir Konak'ta bulunan Çeşme Plus Ilıca Havuz Başı Düğün Davet ile düğün tarihinizden en geç 1 hafta önce iletişime geçmek, tüm faaliyetlerin planlanması için yeterli oluyor. Firmada minimum fiyatlar, 100 TL üzerinde.

Çeşme Plus

10- Armon Event

İzmir Bornova düğün organizasyon firmalarından olan Armon Event, modern ve şık görünümlü bir etkinlik düzenleyecek çiftler için ideal. Şehir dışında da hizmet veren firmanın, kararsız çiftler için konsept geliştirme desteği de bulunuyor. Minimum paket fiyatları 20-30 TL arasında.

armon event

Armon Event

Armon Event

Firmayı İncele

İzmir düğün organizasyon fiyatlarını etkileyen faktörler ve öne çıkan firmaları senin için yazdık. Ancak seçeneklerin bunlarla sınırlı değil. Sen de şehrindeki düğün organizasyon firmaları firmalarının profillerini inceleyerek daha ayrıntılı bir araştırma yapabilirsin. İlgini çeken firmalarla iletişime geçmeyi de ihmal etme!

Şunlar da ilgini çekebilir:

İzmir’in Bekarlığa Veda Mekanları

İzmir’deki Düğün Mekanlarının Fiyatlarını Öğrenin!

İzmir'in En Lüks Düğün Mekanları

İzmir'de Gelinlerin Favori Gelinlik Mağazaları

İzmir Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

İzmir'de Düğün Davetiyesi Fiyatları

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

Emek Gülse

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Detaylı olarak verdiğiniz fiyat bilgileri için cok tesekkürler