Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Bohem Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • Bohem gelinlik fiyatları ne kadar?
  Bohem gelinlik fiyatları 1.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler bohem gelinlik modelleri nelerdir?
  Salaş bohem gelinlik modelleri sunduğu şıklık ve konforla gelin adaylarının en sevdiği tasarımlardan. Özellikle Helen bohem gelinlikler son yıllarda öne çıkıyor. İlkbahar ve yaz aylarında tek omuzlu Helen bohem gelinlikler, sonbahar ve kış aylarında ise uzun kollu bohem gelinliklerin sıklıkla tercih edildiğini söylemek mümkün.
 • Bohem gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre bohem gelinlik denildiğinde İstanbul 8.777, İzmir 1.540, Bursa 800, Ankara 779, ve Samsun 496 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • Bohem gelinlik denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre bohem gelinlik denildiğinde beyaz 765, kırık beyaz 186, krem 55 ve renkli 27 ürün olduğu görülmektedir.

Tüm Modeller

Bohem Gelinlik Nasıl Olur?

Bohem gelinlikler, rahatlık ve doğallığın ön planda olduğu, çabasız güzelliğin vücut bulduğu modellerdir. Kabarık olmadığı için, hareket kolaylığı sağlayan bohem gelinlikler, asimetrik etekler, fırfırlar, volanlar, püsküller ile hareketlendirilen ve süslemelerde aşırıya kaçılmayan tasarımlardır. 70’li yıllarda önemli bir figür olan ve dönemin hippi gençliğini simgeleyen çiçekler de bohem gelinliklerde bolca kullanılır.

Gypsy temalı düğünlerin vazgeçilmezi de bohem gelinliklerdir. Halk arasında çingene gelinlikleri da denilen iki parçalı, fırfır ya da volan detaylara sahip tasarımları da bohem model gelinliklerin rahatlığı ve şıklığını en iyi tanımlayan modellerden. Samimi ve rahat mekanların en ideal gelinlik modelleri bohem tasarımlardır diyebiliriz. Bohem gelinlikleri modelleri kır, kumsal, çiftlik gibi yerlere çok yakıştırdığımızı söyleyebiliriz.

Doğa ile iç içe olunabilen düğün mekanları, bohem tarzda çiftler için ideal. Bu mekanlarda yapılacak düğünlere de alandaki ambiyansla uyumlu gelinlikleri öneriyoruz. Örneğin; kır düğünü için uçuş uçuş, ince kumaşlardan, çiçek ya da yaprak motifli modeller tercih edilebilir. Kumsalda gerçekleşecek bir bohem düğün için ise en hoş alternatifler, kordone dantelli, transparan modellerdir diyebiliriz.

Bohem Nikah Elbisesi Modelleri

Bohem tarzda tasarımlardan hoşlanan gelinler nikah merasimlerinde de rahatlığından ve tarzından ödün vermeden hoş bir görünüm yakalayabilir. Etnik çizgiler ve geometrik motiflere sahip dantellerle hareketlendirilen hafif kumaşlardan tasarlanan zamansız ve romantik bohem gelinlikler konforundan ödün vermeyen gelin adaylarının tercihi oluyor. Beyaz bohem nikah elbisesi modelleri en popüler seçenekler arasında.

Abartıdan uzak, düz ya da kabarık olmayan A kesim etek tasarımı ve ince ya da düşük askılara sahip gelinlikler de nikah için uygun alternatifler arasında yer alıyor. Volanlarla hareketlendirilen tek ya da iki parça sade tasarımlar da bohem nikah elbisesi modelleri arasında oldukça popüler. Nostaljik esintiler için kırık beyaz bohem gelinlikler, bej bohem tasarımlar tercih edilebilir.

Vücut Tiplerine Göre Bohem Tarzı Gelinlik Modelleri

Bohem gelinlik modellerinin her vücut tipine uygun seçeneklerini bulabilmek mümkün. 5 vücut tipine uygun bohem gelinliklerin hangileri olduğuna kısaca değinelim: Armut vücut tipine sahip gelin adaylarının geniş basenlerini kamufle edecek modellere yönelmesi fit bir görünüm yaratır. Bunun için fazla kabarık olmayan salaş A kesim bohem gelinlikler bu vücut tipi için ideal.

Elma vücut tipindeki gelinler ise dikkatleri ince alt bedene çekecek modellere yönelmeli. Bunun için uçuş uçuş etekli, yırtmaçlı ya da asimetrik etekli bohem gelinlikler uygun seçim olacaktır. Göğüslerin olduğundan büyük görünmemesi için de fresh görünüm yaratan V yakalı gelinlik modelleri uygun olacaktır. Çünkü büyük göğüslü gelinler mümkün olduğunca kapalı yakalardan uzak olmalı.

Bohem tarzı gelinliğini dikdörtgen vucüt tipine sahip gelinler nasıl seçmeli derseniz de; dikdörtgen vücut tipinde gelin adaylarına düz bel bölgelerini kamufle edecek ya da kıvrımlı gösterecek modelleri öneriyoruz. Düz kesim bohem gelinlikler dikkatleri bel bölgesinden alıp orantılı bir görünüm yaratırken iki parça bohem gelinlikler kıvrımlı bir bel görünümü yaratır.

Ters üçgen vücut tipine uygun bohem gelinliklerin de robalı tasarımlar olduğunu belirtelim. Çünkü bu modeller vücudun alt ve üst bölgesi arasında orantılı bir görünüm yaratırken dikkatleri geniş üst vücuttan alıp, alt kısma çeker. Kum saati vücut tipindeki gelin adayları ise orantılı vücut hatlarıyla model seçiminde özgür!

Kovboy tarzı balık ya da yarım balık, püsküllü, tasarımları bu vücut tipine çok yakıştırdığımızı da söylemeden geçmeyelim. Bohem gelinlik modelleri farklı düğün mekanlarına uygunluk sağlayabilmeleri ve rahat seçeneklerinin bolluğu açısından oldukça popüler. Şimdi de en popüler bohem – salaş gelinlik modelleri denince akla ilk gelen, bu tarz gelinlikleri beğenen gelinler tarafından sıkça tercih edilen tasarımlardan da bahsedelim.

Helen Bohem Gelinlik Modelleri

Bohem gelinlikler en çok tercih edilenler arasında Helenistik tasarımlar geliyor. Helen gelinlikler düğün gününde şıklığı kadar rahatlığına da önem veren gelinler için hoş bir seçenek. Hem nostaljik hem de bohem havaya sahip bu tasarımlardan tek omuzlu ya da derin V dekolteli, salaş, tül ve şifon kumaşlardan Helenistik gelinlikler bohem konseptli düğünler için ideal.

Bol Gelinlik Modelleri

Vücudu sarmayan, salaş, bol gelinlik modelleri de bohem tarzda gelinlikler arasında sayılabilir. Özellikle düz kesim, İspanyol kollu bol tasarımlar, kumsal düğünlerine çok yakışıyor. Fazlalıklarını gizlemek isteyen kilolu gelin adaylarının da dökümlü kumaşlardan tasarlanan bol gelinliklere yöneldiğini de eklemeden geçmeyelim.

Uzun Kollu Bohem Gelinlik Modelleri

Özellikle sonbahar aylarında evlenecek gelinler bohem tarzda uzun kollu gelinlikleri tercih edebilir. İspanyol kollu seçeneklerini sıkça gördüğümüz bu gelinliklerin en çok tercih edilenleri hippi gelinlik modelleri oluyor. Bu modeller ile duvak yerine Helenistik saç aksesuarları, örgülü saçlar, ince saç bantları ve renkli saç aksesuarları kullanarak dönemin ruhuna uygun bir görünüm yakalamak mümkün.

Hippi Gelinlik Modelleri

70'li yılların hippi tarzını düğününe taşımak isteyenler ile şıklığı kadar rahatlığına da önem veren gelin adaylarının tercihi olan hippi gelinlik modelleri, özellikle bohem tarzda kır ve çiftlik düğünlerine çok yakışıyor. Bu gelinliklerle görünümüne uyum sağlaması için gelin saçı olarak kır çiçekleriyle ya da tüy detaylarla süslenen, hippi saç modelleri tercih edilebilir.

Çingene Gelinliği Modelleri

Gypsy temalı, bohem tarzda kır düğünleri için tercih edebileceğiniz, çingene gelinlikleri olarak da bilinen bohem gelinlikler eğlenceli ve şık bir görünüm yaratıyor. Saç bandı formunda takılan duvaklar, çoklu bilezikler, iddialı kolyeler ve saç aksesuarları bu gelinlik modelleriyle hoş bir görünüm yaratıyor. Asimetrik eteklerin de Hippi gelinliklere uyum sağlıyor. Salaş hippi gelinlikler sahil düğünlerine çok yakışıyor.

Bohem İki Parça Gelinlik Modelleri

İki parçalı hippi elbise modelleri özellikle sahil düğünlerine çok yakışıyor. Oldukça seksi ve trendy bir tasarım olan modeller ile bone tarzı dantel saç aksesuarı takılabilir. Renkli iki parça bohem tasarımlar, hippi tarzda gelinlik arayanlar için ideal seçeneklerden. Bu modellerin düz ya da A etek kesimine sahip seçenekleri bohem tarza uyum sağlıyor.

Kovboy Gelinlik Modelleri

Özellikle püskül detaylarla hareketlendirilen örgü gelinliklerin en popüler seçenekleri arasında yer aldığı kovboy gelinlik modelleri bohem tarzı oldukça iyi yansıtıyor. Rustik ve bohem tarzda düğünlerin vazgeçilmezi olan western botlar, iri kolyeler, tüylü, ipli saç aksesuarları gibi tamamlayıcılarla çok hoş görünüyor. Kovboy şapkalı gelinlikler de değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında.

Bohem Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişir?

Bohem gelinlik satın almadan önce fiyatları etkileyen faktörleri bilmeniz, bütçenize uygun modeli kolayca bulmanızı sağlayacaktır. Bohem gelinliklerin dikim şekline göre iki seçeneği bulunuyor: Markaların hazır bohem gelinlikleri ile özel olarak dikilen gelinlik modelleri. Bohem tarzda bir gelinlik giymek istiyorsanız markaların koleksiyonları arasından hazır bohem gelinlik modellerini inceleyebilir, size en uygun modeli seçebilirsiniz.

Hazır modeller arasından seçim yapmak yerine hayalinizdeki bohem gelinliği diktirebilirsiniz. Bu noktada bilmeniz gereken gelinlik diktirme fiyatlarının hazır modellere kıyasla daha yüksek olduğudur. Çünkü bu modeller kişinin zevkine göre sıfırdan yapılır. Bu da hem işçilik gem süre açısından hazır modellere kıyasla daha zahmetli olur ve bu durum fiyatlara da yansır.

Gelinlikte kullanılan kumaş ve işlemeler de fiyatlara etki eden faktörlerden. Bohem gelinlikte kullanılan sentetik karışımlı kumaşlar daha uygun fiyatlıdır. Bu nedenle, bu kumaşların kullanıldığı gelinliklerin daha düşük maliyetli olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca gelinliğin işlemeleri de fiyatlara etki ediyor. Dantelli bir bohem gelinlikler arasında Fransız dantellilerin daha yüksek fiyatlı olduğunu da belirtelim.

Satılık ve kiralık bohem gelinlik modelleri arasında da fiyat farkları mevcut. Markaların satılık bohem gelinlikleri arasından seçim yapmanız halinde, kiralama seçeneğine kıyasla daha yüksek ücretlerle karşılaşabilirsiniz. Gelinliğinizi kiralamanız halinde satın almaya kıyasla %30 daha düşük bir ücret ödemeniz gerekir. Gelinliğin tasarımcısı da fiyat farkına neden oluyor.

Dünyaca ünlü markaların bohem gelinlik modellerinin yerel markalara göre daha yüksek fiyatlı olduğunu söylemek mümkün. Bohem gelinlik modellerine dair detaylardan bahsettik. Sırada size uygun tasarımı bulmak var. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık modelleri inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken bohem gelinlikler için ilgili firmalar ile iletişime geçerek bilgi ve randevu alabilirsiniz.