Düğün Pastası

İzmir Düğün Pastası Firmaları

İzmir Düğün Pastası Siparişi

İzmir pasta siparişi verebileceğiniz firmalar açısından zengin bir şehir. Düğünler için İzmir pastaneleri ve butik pastacılar hizmet veriyor.

”Pasta siparişi İzmir’de nereden verilir” diyorsanız; İzmir Karşıyaka pasta siparişi için öncü ilçelerden biri durumunda. Karşıyaka’da birçok pastacı bulunuyor. Ayrıca Konak’taki pastaneleri de mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

Düğün pastası siparişi vermeden önce gerçek mi yoksa maket pasta mı istediğinize karar vermeniz gerekiyor.

Düğünlerde birçok çift genellikle maket pasta tercih ediyor. Çünkü maket pasta istediğiniz kadar kat yaptırabileceğiniz, bozulmayacak, taşıması kolay ve risksiz bir tercih. Ayrıca bütçesi yaptıracağınız gerçek bir pastaya göre çok daha uygun oluyor.

Ama siz gösterişli bir düğün istiyorsanız ve pastanız kendi zevkinizden izler taşıyan gerçek bir pasta olmalıysa, özel yapım düğün pastaları için butik pastanelerle mutlaka iletişime geçmelisiniz. Kır düğünü için romantik ve çiçekli, otel düğünü için büyük ve gösterişli, kumsal düğünü için de minimal düğün pastası seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Dilerseniz düğününüz için iki farklı pasta da yaptırabilirsiniz. Birini az katlı ve seremoni esnasında kesmek için yaptırırsınız. Diğerini ise konuklarınıza dağıtırsınız.

Dilim sayısı ve büyüklük açısından da tedirgin olmanıza gerek yok. İzmir’deki firmalar istediğiniz dilim sayısını karşılayacak büyüklükte düğün pastaları yapabiliyorlar.

İzmir Butik Pastacılarından Özel Tasarımlar

Düğününde özgün dokunuşlara yer vermek isteyen çiftlerin tercihi butik firmalardan yana oluyor. Burada kendilerini anlatan tasarımlar yaptırabiliyor, standartların dışına çıkıyorlar.

Butik pasta İzmir’in birçok noktasındaki pastacılardan sipariş edilebiliyor. Butik pastacıların hazır modelleri de oluyor. Bu modelleri çiftlerin isimlerine özel olarak değiştirebiliyorlar.

Düğün pastası tercihlerinizde mutlaka kendi zevkinizin ön planda olması gerektiğini düşünüyoruz. Butik pastacılara yaptırmak istediğiniz pastanın tüm detaylarını verin ve sizin için harikalar yaratmalarını bekleyin. Bu sayfa üzerinden tüm pasta firmalarını detaylıca inceleyebilir ve de düğün pastası fiyatları için firmalardan ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsiniz.

İzmir’deki düğün pastası yapan yerlerin birçoğu figür çalışmasına da yer veriyor. Sizin ve müstakbel eşinizin küçük figürleri yapılıyor ve pastaların üzerine konuyor. Tabii bu figürler illa sizin olmak zorunda da değil. Mesela iki adet kuş gibi sizi yansıttığını düşündüğünüz figürleri de pastanızın üzerinde kullanabilirsiniz.

İzmir butik pasta fiyatları da talep ettiğiniz tasarımlara göre belirleniyor. Sıfırdan bir tasarım yapılmasını isterseniz, bunun fiyatları yüksek olabiliyor.

Butik pastacılar, maket tasarımlara çok yer vermiyorlar. Daha çok gerçek pasta üzerine çalışan firmalar, bu alanda İzmir’deki çiftlere hizmet sunuyorlar.

İzmir’de Düğün Pastası Nasıl Seçilir?

Pastanız sizi yansıtan izler taşımalı. Nasıl mı? Gösterişli bir düğün planlıyor ve her şeyin göz alıcı olmasını istiyorsanız, düğününüz kadar gösterişli bir pasta siparişi verebilirsiniz. Hatta pastanız gelinliğinizle birebir uyum içinde olabilir. Örneğin gelinliğiniz taşlıysa, pastanızda benzer taşlardan süsleme olabilir. Eğer gelinliğiniz dantelli bir modelse o zaman da pastada dantel motifleri kullanılarak bir uyum yakalanabilir.

Şeker hamuru pasta İzmir’deki çiftlerin sevdiği modeller arasında yer alıyor. Şeker hamuruyla pastaya verilen şekiller, ortaya çok güzel görüntüler çıkarıyor.

Pastanın üzerinde bulunan şeker hamuruna karşı hassasiyeti olan misafirleriniz olabilir. Bu nedenle düğün mekanıyla görüşerek pasta ikramı yapılırken hamurun pastadan soyularak ikramın yapılması istenilebilir.

Kır düğünü konsepti içinde çiçekli pastalara göz atabilirsiniz. Tema renginize uygun renkte çiçeklerle romantik bir pasta yaptırabileceğiniz gibi cupcake düğün pastası da tercih edebilirsiniz.

Kumsal düğünleri için iki ya da üç katlı pastalar daha uygun olacaktır. Hatta davetli sayınız çok değilse tek katlı büyük bir pasta da tercih edebilirsiniz.

Maket pasta İzmir’de tercih edilebilecek seçeneklerden biri. Özellikle çok katlı pasta kesmek isteyen çiftler için güzel bir seçenek. Fiyatının uygun olması da büyük avantaj.

Düğün Pastası İzmir’de Nasıl Fiyatlandırılıyor?

Düğün pastası fiyatları İzmir’de dilim başına veriliyor. Kaç kişilik pasta istediğinizi söylüyorsunuz, pastacılar da o sayıyla dilim başı fiyatı çarpıp ortaya toplam rakamı çıkarıyorlar. Dilim sayısı arttıkça birim fiyat da düşüyor. Yani 100 kişilik pasta için dilim başına 20 TL fiyat aldıysanız, 200 kişilikte bu rakam 15 TL’ye düşebiliyor.

İzmir pasta fiyatlarını etkileyen faktörlerin başında tasarım geliyor. Eğer anlaşacağınız İzmir pastacısındaki hazır modellerden birini seçerseniz uygun fiyatlarla karşılaşıyorsunuz. Ancak size özel bir tasarım isterseniz fiyatlar yükselebiliyor.

Fiyatları etkileyen bir diğer faktör de kaplama! Pastanızı şeker hamuruyla mı yoksa kremayla mı kaplatmayı düşünüyorsunuz? İzmir şeker hamuru pasta fiyatları, kremalılara göre daha yüksek olabiliyor. Bu durum, şeker hamurunun maliyetinin yüksek olması ve daha fazla uğraş gerektirmesinden kaynaklanıyor.

Seri üretim yapan İzmir pastanelerinde fiyatlar bir tık daha uygun olabiliyor. Ancak butik pastacılarda her şey sıfırdan yapıldığı ve daha çok emek verildiği için fiyatlar bir miktar yükselebiliyor.

Seçeceğiniz düğün pastasının üzerini nasıl süsleteceğiniz de fiyatları etkiliyor. Pastanın üzerinde canlı çiçek kullanılmasını isterseniz, çiçekler ayrıyeten fiyatlandırılabiliyor. İthal kuru çiçeklerde de farklı fiyatlandırmalar oluyor.

Eğer pastanızın üzerinde figür kullanılmasını istiyorsanız, bunun da maliyeti arttıracağını bilmenizde fayda var. Yaptıracağınız figüre ve büyüklüğüne göre ayrı bir fiyatlandırma yapılacaktır.

İzmir’de düğün pastası için bir firmayla anlaşmadan önce, birden fazla yerden fiyat teklifi almayı ihmal etmeyin. Ayrıca pastacıların öncesinde yaptıkları çalışmaları da firma sayfalarından görebilirsiniz.

Tüm İlçeler Düğün Pastası Firmaları

Tüm Şehirler Düğün Pastası Firmaları