Düğün Organizasyon

Düğün organizasyonu ile ilgili ihtiyacın olan her şey Düğün.com'da! İlham veren düğün organizasyon fikirlerine göz at, şehrindeki en profesyonel düğün organizasyon firmalarını incele, firmalarla hızlıca iletişime geç ve fiyat teklifi iste! Düğün.com kullanıcılarına özel indirimlerinden faydalan!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğününe sihirli bir dokunuş katacak organizasyon firmalarının tümü Düğün.com'da!

Düğün Organizasyonu Galerileri

Tüm dünyadan düğün mekanı süsleme örnekleri, hayran bırakacak düğün organizasyon fikirleri, birbirinden farklı masa süsleme alternatifleri ve son moda düğün teması görselleri burada! Organizasyon firmana karar vermeden önce ilham almak için mutlaka incele!

ORGANİZASYON GALERİLERİ

Düğün Organizasyon İndirimleri

En uygun düğün organizasyon fiyatları için Düğün.com'a özel indirimleri incele ve tek tıkla firmalarla iletişime geç.

Şehrindeki Firmalar

Düğünün için ihtiyaç duyduğun tüm kategorilerde firmaları bul, ilham al, düğününü kolayca planla!

Düğün Organizasyon İçeriklerini Keşfet

Hayalindeki düğünü planlamak için ilham al!

Bu Kategoride Öne Çıkan Çift Yorumları

Bilge & Kerem

Düğün Tarihi: 10.09.2023

Eylül ayında düğünümüzü yaptık. Tüm isteklerimizi karşıladılar. Gayet ilgili ve bizim kadar heyecanl...

DEVAM

Figen & Emre

Düğün Tarihi: 09.09.2023

Merhaba Sihirli Organizasyonla oğlumun sünnet düğününde tanıştım. Muhteşem bir düğün oldu. Aşırı yar...

DEVAM

Kübra & Yusuf

Düğün Tarihi: 12.08.2023

Mecidiye Kasrın'da yaptığımız düğünün planlamasını Aslı Hanım ve Kenan Bey yaptı bu aşamada biz hiçb...

DEVAM


Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Uzun süreler boyunca hayal ettiğiniz gibi bir düğün yapmak için uğraşırsınız. Ancak hayallerinize ulaşabilmeniz için planlı bir şekilde hareket etmeniz gerekir.

Aklınıza ilk olarak sandalye masa kaplamaları ve şamdanlar gelse de düğün organizasyon süslemelerden ibaret değildir. Çiftlerin birbirine kendileri hakkında soru sorarak eğlendikleri düğün organizasyon oyunundan karaokeye kadar birçok aktiviteyi kapsayabilir.

Aslında düğünden çok daha önceki bir süreçte organizasyon çalışmaları başlar. Mesela evlenmeye karar verdiğiniz andan itibaren söz masaları süslemelerini nasıl yapacağınızı planlamalısınız. İlk başta tüm bunlar basit gibi görünebilir. Ancak bir konsept yaratır ve ona göre süslemeler yaparsanız gördüğünüz söz masaları arasında en güzellerinden biri sizinki olabilir.

Sonraki aşama nişan törenidir. Nişan konsepti fikrinizin kıyafetinizle uyumu, herhangi bir eğlence yapılacaksa mekanın ona uygun hazırlanması, çalınacak şarkıların seçilmesi ve daha birçok detayı önceden planlamanız gerekir.

Düğün nişan organizasyonlarında her detayı en ince şekilde düşünen birçok firma bulunuyor. O yoğunluğunuzun içerisinde bir de organizasyonla uğraşmak sizi yorabileceğinden, bu firmalarla iletişime geçmeniz işinize yarayacaktır.

Düğün Organizasyonunda Neler Olmalı?

Düğünlerde yapılabilecek süslemeler ve aktiviteler sınırsızdır. Eğer düğün trendlerini takip ederek organizasyonunuzu yapmak isterseniz, sıkı bir takipçi olmanız gerekecektir. Mesela geçtiğimiz senelerde sadece masa sandalye süslemeleri yeterli olabiliyorken; son yıllarda anı köşelerinden masalardaki isimliklere kadar her detay düşünülüyor. Sizin de aklınıza gelen farklı düğün organizasyon fikirleri varsa bunu çalıştığınız firma ile görüşebilir, beraber uygulayabilirsiniz.

Düğün organizasyonunda olması gereken önemli şey uyumdur. Yani mekanın bir köşesinde bohem düğünler için kullanılan makrome arka fonlara yer verilmişken diğer kısımlarında gösterişli kristal şamdanların kullanılması tuhaf olacaktır. O nedenle ilk olarak nasıl bir konsept istediğinize karar vermelisiniz.

Düğün için organizasyon şirketleri genelde tüm etkinliği saati saatine planlar. Gelin çıkışının saati, ilk dans müziği, giriş müziği, takı töreninin nasıl yapılacağı, eğer yemekli bir düğünse hangi lezzetlere yer verileceği, davetlilere verilecek hediyelerin nasıl olacağı, fotoğrafçıların çekeceği karelerin kalitesine kadar her detayla ilgili bir plan çıkarılır. Çiftlere düğün tarihinden önce sunulan bu plan doğrultusunda hareket edilir.

Düğün Organizasyonu Ne Kadara Mal Olur?

Düğün organizasyon Ankara fiyatları çok farklı olabilirken Antalya’da çiftlere bambaşka bir fiyat skalası sunulabilir. Ama şehirlerden de öte fiyatı etkileyen en temel faktör kesinlikle içeriğidir. Düğün organizasyon firmalarının sunduğu standart paketler mevcuttur. Bu paketler içerisinde genelde masa süslemeleri, servis tabakları, konfetiler, volkan şovlar, DJ veya orkestra, ses – ışık sistemleri, gelin yolu gibi seçenekler yer alır.

Bu standart paketlerin fiyatlandırması kişi başı yapılır. Mesela 400 kişilik bir düğün yapıyorsanız ve kişi başı 20 TL gibi bir ücrete anlaştıysanız, salon kiralama dışında sadece organizasyon için 8.000 TL gibi bir ödeme yapmanız gerekir. Ayrıca davetli sayınız arttıkça kişi başı fiyat düşebilmektedir.

Organizasyon paketine ekstra olarak havai fişek şovu, ünlü bir sanatçının sahne alması gibi hizmetler isterseniz bunu firmayla konuşup ona göre bir fiyatlandırma yapmalarını talep etmelisiniz. “Düğün organizasyon fiyatları ne kadar” sorusuna bir cevap vermemizi isterseniz de süslemelerde kullanılan malzemelerin bile fiyat farklılıklarında payı büyüktür. Mesela yapay çiçek yerine canlı çiçek kullanılmasını talep ederseniz fiyatlar yükselecektir.

Düğün Organizasyon Şirketleri Neler Yapar?

Düğün hazırlık döneminin hayatınızın en güzel zamanlarından biri olması beklense de çoğu çiftin stres ve yorgunluktan ötürü zorlu geçirdikleri bir zamandır. Peki, siz işin sadece eğlenceli kısmını yapmaya ne dersiniz?

Nasıl olacak diye sorarsanız düğün organizasyon şirketleri İstanbul’da ve Türkiye’nin diğer şehirlerinde düğün davetinizi düzenlemek ve A’dan Z’ye tüm detaylarla ilgilenmek için sizi bekliyor. Kusursuz bir düğün davet organizasyonu için Düğün.com’un seçtiği tecrübeli organizasyon firmalarını inceleyebilir ve tarzınıza en yakın firma ile anlaşarak mükemmel bir kutlama yapabilirsiniz.

Düğün için bir organizasyon firması ile anlaşmanın avantajları tahmin ettiğinizden de fazla. Sizi stres ve iş yükünden kurtarmaları tabii ki en güzeli. Organizasyon firmaları düğününüzün bütün detaylarıyla tek tek ilgilendikleri için siz tüm hazırlıkları tatlı birer telaş olarak hatırlarsınız. Size yalnızca bir araya getirdikleri alternatiflerden en beğendiğinizi seçmek kalır.

Bunun yanı sıra hayallerinizi yaşamak isterken aksilik çıkmasın diye uğraşmaktan bu anların zevkini çıkartamamanız oldukça üzücü olurdu. Bu şirketlerin daha önce defalarca düğün organizasyonu yaptıklarından tecrübeli ekipleri ile size hiçbir aksiliğin çıkmayacağını garantilemeleri ise ikinci avantajları.

Organizasyon şirketiyle çalışmanın üçüncü avantajı ise bu alanda profesyonel olduklarından; unutulmaz bir düğüne imza atacak olmaları. Anlaşacağınız firmanın portfolyosunu inceleyip düğün organizasyon tecrübelerini ve masa sandalye giydirmelerinden gelin yolu süslemelerine kadar nasıl çalışmalar yaptıklarını görebilir, çalışmaları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Unutmayın ki siz ilk kez evleniyorsunuz ancak onlar birçok düğünü organize ettiler.

Düğün organizasyonu kadar kına gecesi ve bekarlığa veda partilerinin önemini de göz ardı etmemeli. Hayatınızda dönüm noktası olan bu günlerin dillerden düşmeyecek anılarla çok özel ve eğlenceli geçmesini istiyorsanız kına gecesi organizasyonu için düğününüzde beraber çalışacağınız firma ile anlaşabilirsiniz.

Ayrıca organizasyon firmaları bütçenizin de dostudur. Düğün organizasyon firmaları çiftlere her şey dahil paketler sunabildikleri için uygun fiyatlar sunarlar. Yani sizin tek tek o parçaları kiralamanız bütçenizi biraz yorabilir.

Düğün Organizasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Düğün organizasyonu esnasında yaşanabilecek aksiliklere karşı her zaman ikinci bir plan olması gerekir. Aynı zamanda en çok dikkat etmeniz gereken konular stres yapmamak ve rahat hissetmektir.

Düğün organizasyonu için gerekli malzemeler önceden mutlaka görülmelidir. Yani düğün günü masalarda kalitesini hiç beğenmediğiniz bir şamdanla karşılaşmak istemezsiniz. O nedenle servis tabaklarından kullanılacak dekoratif lambalara kadar her detayı önceden incelemenizi öneririz.

Anlaştığınız organizasyon firmasıyla önceden birkaç kez toplantı yapmalısınız. Düğününüzde çalacak olan müzik grubunun tarzı size yakın mı? Çalgısız düğün organizasyonu yapacaksanız DJ’in performansı nasıl? Düğün masası süslemesi nasıl olacak? Gün içerisinde saat kaçta düğün mekanını süslemeye başlayacaklar? Sizinle düğün günü ilgilenen bir ekip olacak mı? Bunun gibi birçok konuyu firma yetkilisine sorabilirsiniz.

Düğün Organizasyon Malzemeleri Nereden Alınır?

Düğün organizasyonu için gerekenleri satın alabileceğiniz birçok farklı nokta vardır. Eğer düğün mekanı süslemelerini kendiniz yapmak istiyorsanız mum, vazo, çiçek gibi malzemeleri bu tarz ürünler satan mağazalardan satın alabilirsiniz. Ancak tiffany sandalyeler, lake masalar, bar tabureleri, dekoratif lambalar ve diğer aydınlatmaları satın almak yerine kiralamak çok daha mantıklıdır. Dilerseniz aynı şekilde organizasyon firmalarından bu ürünleri kiralayabilirsiniz.

Düğününüzün organizasyonunu bu konuda uzmanlaşmış bir firmaya yaptıracaksanız onlar sizin için her malzemeyi ayarlayacaktır. Böylelikle düğününüzde kullanmak istediğiniz ürünleri tek tek aramanıza gerek kalmaz.

Düğün organizasyonu için farklı fikirler üretebilir ve standartların dışında ürünlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Mesela düğününüzde kovboy konsepti uygulamak istediniz ve düğün mekanında birçok şapkaya yer vereceksiniz diyelim. Böyle durumlarda organizasyon firmanızdan talepte bulunabilirsiniz. Size en hızlı şekilde istediğiniz malzemeleri temin edeceklerdir.

Düğününüz için farklı düğün organizasyon malzemeleri ile hazırlanan konseptler yaratarak, yenilikçi bir düğüne ev sahipliği yapabilirsiniz.

Aklınıza takılan konular için düğün organizasyonu makalelerimizi okuyabilirsiniz. Ayrıca bütçe planlaması açısından da birden fazla firmadan fiyat teklifi almak işinize yarayacaktır.

Tüm Kategoriler


Tüm Şehirler Organizasyon Firmaları