Tesettür Gelinlikler

Firmaları Göster
BRP 6
Bursa Pazarı Gelinlik
Tesettür Hakim yaka
15.000 TL - 20.000 TL
BRP 5
Bursa Pazarı Gelinlik
Tesettür Hakim yaka
7.000 TL - 10.000 TL
OZL 4
Özlemce Gelinlik
Tesettür Hakim yaka
3.000 TL - 5.000 TL
NSM 8
Nisse Moda
Tesettür Hakim yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Platin
İstanbul Gelinlik ve Moda Evi
Tesettür Hakim yaka
11.000 TL - 13.000 TL
ASB 15
As Brides
Tesettür Hakim yaka
9.000 TL - 12.000 TL
BCG 9
Bride's Choice Gelinlik
Tesettür Hakim yaka
3.000 TL - 10.000 TL
SDY 24
Sude Yağmur Moda Evi
Tesettür Hakim yaka
3.000 TL - 5.000 TL
EVS 16
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Tesettür Hakim yaka
8.500 TL - 12.000 TL
GME 12
Gülten Moda Evi
Tesettür Hakim yaka
5.000 TL - 7.000 TL
EVS 28
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Tesettür Hakim yaka
5.500 TL - 8.500 TL
BCG 16
Bride's Choice Gelinlik
Tesettür Hakim yaka
3.000 TL - 10.000 TL
NSC 30
Nergis Şahan Couture
Tesettür Hakim yaka
3.000 TL - 7.000 TL
EVS 29
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Tesettür Hakim yaka
8.500 TL - 12.000 TL
SRM 13
Sara Moda Evi
Tesettür Hakim yaka
1.000 TL - 5.000 TL
Tesettür 1
Pınar Bent
Tesettür Hakim yaka
15.000 TL - 25.000 TL
FMD 3
Filiz Sert Wedding Dress
Tesettür Hakim yaka
2.000 TL - 9.000 TL
FMD 8
Filiz Sert Wedding Dress
Tesettür Hakim yaka
2.000 TL - 9.000 TL
EVS 45
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Tesettür Hakim yaka
8.500 TL - 12.000 TL
PIB 138
Pınar Bent
Tesettür Hakim yaka
15.000 TL - 20.000 TL
PIB 140
Pınar Bent
Tesettür Hakim yaka
15.000 TL - 20.000 TL
Tesettür 2
Pınar Bent
Tesettür Hakim yaka
15.000 TL - 25.000 TL
BRP 2
Bursa Pazarı Gelinlik
Tesettür Hakim yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Rose
Studio Bride
Tesettür Hakim yaka
4.000 TL - 6.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Tesettür Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • Tesettür gelinlik fiyatları ne kadar?
  Tesettür gelinlik fiyatları 1.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler tesettür gelinlik modelleri nelerdir?
  Kapalı gelinler arasında popüler farklı tarzlarda birçok gelinlik modeli var. Minimal tasarımlardan hoşlanan türbanlı gelin adaylarının tercihi sade tesettür gelinlik modelleri oluyor. Romantik tarzda gelinler ise özellikle dantellerle süslenmiş A kesim tesettür gelinlik modellerine yöneliyor. İhtişamlı bir görünüm isteyenler ise prenses model tesettür gelinliklerle istediği silüete kavuşabiliyor. İddialı gelinlerin ise tesettür balık modellere ilgi gösterdiğini belirtelim.
 • Tesettür gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre tesettür gelinlik denildiğinde İstanbul 4.715, İzmir 1.279, Kocaeli 1.008, Ankara 924, ve Bursa 815 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • Tesettür gelinlik denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre tesettür gelinlik denildiğinde beyaz 694, kırık beyaz 229, krem 40 ve renkli 4 ürün olduğu görülmektedir.

Tüm Modeller

Tesettür Gelinlik Modelleri Neye Göre Çeşitlenir?

Tesettür gelinlik yaka tipi, kol tipi, kullanılan kumaş ve etek kesimine göre çeşitlilik gösteriyor. Yaka tipine göre gelinliklerin kayık, bisiklet, hakim, ve illüzyon yaka gibi seçenekleri bulunuyor. Kapalı gelinlik modelleri uzun kollu olsa da uzun kol modellerinin balon kol, bishop kol ve illüzyon kol gibi alternatiflerini bulmak mümkün.

Bunların yanı sıra gelinlikler kullanılan kumaşın cinsine göre de farklılık gösteriyor. Türbanlı gelinlik modellerinin kumaşına göre tül, organze, saten, ziberlin, tafta, dantel, Fransız danteli ve şifon tesettür gelinlik modelleri gibi seçenekleri de bulunuyor. Türbanlı gelinlik modelleri genellikle, etek kesimine göre adlandırılıyor. Balık, prenses, düz ve A kesim tesettür gelinlik modelleri, adlarını etek kesimlerinden alıyor.

Tesettür Prenses Gelinlik Modelleri

Belden itibaren kabararak hacim kazanan gelinlik modellerine prenses gelinlik ismi veriliyor. Bu kesim, belden kabararak basenleri ve kalçayı en iyi şekilde gizliyor ve beli ön plana çıkarıyor. Prenses model tesettür gelinlikler düğün gününde ihtişamlı bir görünüme sahip olmak isteyen tesettürlü gelin adayları tarafından tercih ediliyor.

Tesettürlü kabarık gelinlik modelleri, A kesim ve prenses kesimlerden oluşsa da A kesim gelinliklerden daha iddialı bir tasarım isteyen gelin adaylarının tercih ettiği tesettür gelinlik modelleri prenses modeller oluyor. A Kesim ve prenses kesim modeller gelinlik tesettür modelleri arasında çokça tercih ediliyor. Bu gelinlik modelleri kapalı gelinler için geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

A Kesim Tesettür Gelinlik Modelleri

A kesim gelinlik tesettür modelleri arasında sıkça tercih ediliyor. A kesim tesettürlü gelinlikler belden aşağıya doğru A harfi şeklinde inen gelinliklere deniyor. Kullanımının rahat olması ve her ortama ve vücut tipine uygun olması gibi nedenlerle A kesim tesettür gelinlik modelleri, türbanlı gelinler tarafından sıkça tercih ediliyor.

Balık Model Tesettür Gelinlikler

Gelinlik modelleri arasında iddialı tasarımlarıyla dikkat çeken tesettür balık gelinlik modelleri, farklılıktan hoşlanan gelinlerin tercihi oluyor. Balık gelinliklerin tam ve yarım balık olmak üzere iki çeşidi bulunuyor. Balık model tesettür gelinliklerden tam balık tasarımlar en belirgin özelliği vücudu dizlere kadar sımsıkı sarmaları. Dize kadar sıkıca tüm vücuda oturan gelinlik dizlerden sonra denizkızı kuyruğu gibi genişliyor

Yarım balık gelinlikler ise vücudu dize kadar değil, kalçanın bitişine kadar saran tasarımlardır. Tesettür balık gelinliklere kıyasla vücudu daha az sardığı için yarım balık gelinlik modellerinin kapalı gelin adayları tarafından daha çok tercih edildiğini söyleyebiliriz. Ayrıca pelerinli tesettür gelinlikler de balık gelinlikler ile beraber kullanılabilir.

Denizkızı modeli de denilen balık gelinlik tesettürlü gelinler için farklı tasarımlarla kombinleniyor. Vintage gelinlik tesettürlü balık gelinlik modelleri içinde yer alabiliyor. Vintage tasarımlara eşlik eden şapkalı tesettür gelinlik modelleri de oldukça trend modeller arasında sayılıyor. Balon kol gelinlik tesettürlü gelin adaylarına vintage havasını sağlayabiliyor. Balık modeller tarlatansız gelinlik tesettür modelleri olarak da bilinebiliyor.

Tesettür Taşlı Gelinlikler

Göz alıcı bir görünüm isteyen kapalı gelin adaylarının tercihi tesettür taşlı gelinlikler oluyor. İhtişamlı bir düğün yapacak gelinlere, kabarık A ve prenses kesim taşlı kapalı gelinlikler uygun olacaktır. Daha sade bir görünüm isteyen gelinlere ise taş işlemelerle hareketlendirilmiş, kabarık olmayan, düz kesim gelinlikleri çok yakıştırıyoruz.

Düz Kesim Türbanlı Gelinlik Modelleri

Özellikle kabarık olmayan tesettür gelinlik modelleri bakan gelin adayları seçimlerini düz tesettür gelinlik modellerinden yana yapıyor. Düz kesim gelinlikler diğer gelinlik kesimlerinin aksine belden oturan bir yapıya sahip olmuyor. Yukarıdan aşağıya doğru genellikle girintisiz bir biçimde dümdüz iniyor.

Eğer aradığınız türbanlı gelinlik, A kesim, prenses ya da balık gibi iddialı modeller değilse, düz kesim tasarımlar ilginizi çekebilir. Daha çok elbiseyi andırması nedeniyle tesettür nikah elbisesi arayan gelin adayları da bu modelleri tercih edebiliyor.

Tesettür Gelinlik Nasıl Olmalı?

Tesettür gelinlik satın almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilirseniz, işiniz daha da kolaylaşır. Genel olarak göz önünde bulundurmanız gereken 3 temel kriter var: Vücut tipiniz, düğününüzün hangi mevsimde olacağı ve düğün mekanı. Tabii bu kriterler yalnızca gelinlik için değil, tesettür nişanlık modelleri için de geçerli. Seçiminizi bu 3 kritere göre nasıl yapmanız gerektiğinden de kısaca bahsedelim:

Mekana Uygun Kapalı Gelinlik Modelleri

Düğün mekanına göre gelinlik seçimi, ortamla uyumlu bir görünüm yakalamanız için önemli. Mesela düz kesim bohem tarzda bir gelinliği tarihi mekan ya da otel düğünlerinde giymeniz, istediğiniz etkiyi yaratmayacaktır. Bu mekanlar için kapalı balık gelinlik modelleri ile prenses kesimli tasarımları tercih edebilirsiniz. Taşlı tesettür gelinlik modelleri de uygun bir seçim olabilir.

Kır düğünü için ise şifon tesettür gelinlik modellerinin uçuş uçuş tasarımından yararlanarak mekana uygun bir seçim yapabilirsiniz. Sosyal tesisler ile kulüp ve davet alanlarında yapılacak düğünlerde ise dantelli A kesim tasarımları tercih edebilirsiniz. Restoran tekne düğünlerinde ise daha hafif seçimler yapabilirsiniz. İçinde rahat hareket edebileceğiniz, düz kesim, sade tesettür gelinlik modelleri, uygun seçenekler olacaktır.

Vücut Tipine Göre Türbanlı Gelinlik Modelleri

Gelinlik alışverişinde dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de vücut tipinize uygun tesettür gelinlik seçmek. Çünkü en güzel tesettür gelinlikler vücudunuza uygun olanlardır. Kum saati gibi kusursuz hatlara sahip bir vücut şekliniz varsa balık model tesettür gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Göğüsleri küçük, basenleri geniş, armut vücut tipine sahiplere de A kesim ve prenses gelinlik tesettür modellerini öneriyoruz.

Mevsime Uygun Tesettürlü Gelinlik Modelleri

İlkbahar ve yaz mevsiminde düğün yapacak kapalılar için gelinlik modelleri saten, şifon ya da tül gibi kumaşlarla tasarlanmış sade gelinlikler diyebiliriz. Sonbaharda ise tafta, ipek, saten gelinlik tesettürlü gelinlere çok yakışıyor. Kışın evlenecek tesettürlü gelin adaylarında ise saten kumaşın kullanıldığı, daha gösterişli ve taşlarla süslenmiş modeller gayet hoş duracaktır.

En Yeni Kapalı Gelinlik Modelleri: Tesettür Gelinlik Trendleri Nedir?

En yeni gelinlik trendleri tesettürlü gelinliklerde de etkisini gösteriyor. Sadelik en yeni tesettürlü gelinlik modelleri arasında ön planda. Sade gelinlik modelleri tesettürlü gelinler için de son yıllarda oldukça popüler. İster işlemesiz kabarık ister düz ve az işlemeli… Sade tasarımlar, tüm tesettürlü gelinlik mağazalarında karşınıza çıkacak.

Son yıllarda popülaritesi artan pelerinli türbanlı gelinlikler de en yeni kapalı gelinlik modelleri arasında sayabiliriz. Pelerinli gelinlik tesettürlü modeller arasında popülaritesini koruyan tek tasarım değil. 3 boyutlu tesettürlü gelinlikler de romantik gelin adayları için birbirinden şık alternatifleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Çıkarılabilir parçalı gelinlik modelleri tesettür gelinlik koleksiyonları arasında da yer buluyor. Üstelik sadece pelerinli gelinlikleri değil, çıkarılabilir etekli tasarımları da en yeni ve modern tesettür gelinlikler arasında sayabiliriz. Özellikle balık kesim gelinliklerin, kalçalarınızı çok fazla ortaya çıkardığını düşünüyorsanız, belden kemerle takılan etek tasarımına sahip balık gelinlikleri düşünebilirsiniz.

Tesettür Gelin Başı Modelleri

Tesettür gelin başı modellerinin, seçilecek gelinlik, ayakkabı, aksesuarlar gibi tüm bileşenlerle uyum içinde olması şart diyebiliriz. Örneğin; spor bir tesettürlü gelinlikle, ışıltılı taşlarla süslü taçlı bir gelin başı yaptırmak yerine sade tasarımları tercih edebilirsiniz. Kapalı gelin başı modelleri usta bir kuaför ile hayalinizdeki gibi olabilir. Kuaförünüz size, gelinliğinize, konseptinize, mekana uygun gelin başı hakkında en doğru fikirleri verebilir.

Türbanlı gelin başı modelleri düğün mekanıyla da uyumlu olmalı. Mesela kır düğünü için doğayla iç içe bir görünüm yakalayabileceğiniz çiçekli saç aksesuarları ve taçları kullanabilirsiniz. Tarihi mekan için de gösterişli taçlı türbanlı gelin başı modellerini tercih edebilirsiniz. Türban gelin başı modelinize karar verirken düğün konseptinizi de göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Tesettür Gelinlik Nereden Alınır?

Tesettürlü gelinlik modelleri ve fiyatları şehirden şehre, hatta aynı şehirde ilçeden ilçeye göre bile değişiklik gösteriyor. Ancak her ilde tesettür gelinlik markalarının yoğun olarak bulunduğu bölgeler olduğunu da söyleyebiliriz. Örneğin; İstanbul’da tesettür gelinlik modelleri Fatih, Bakırköy gibi gelinlik alışverişi için uygun olan ilçelerde birçok farklı seçeneğiyle bulunuyor.

Gelinlik fiyatları tesettürlü gelinliklerde de kiralık ve satılık gelinlikler arasında değişiyor. Kiralık tesettür gelinlik fiyatları, satılık tesettürlü gelinlik fiyatlarına göre daha uygun fiyatları olabiliyor. Siz de düğün gününüzde büyüleyici bir gelin olmak için bu sayfalarda yer alan gelinlik modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. İlginizi çeken firmalarla kapalı gelinlik fiyatları için iletişime geçebilir, randevu talep edebilirsiniz.