Mini Gelinlikler

Mini boy gelinliklerle hem şık hem rahat bir gelin olabilirsin!

Modern Cesur Straplez
AGA 10
Agraf Atelierr

Model: AGA 10

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Helen Straplez
AGA 9
Agraf Atelierr

Model: AGA 9

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Cesur V yaka
NSC 6
Nergis Şahan Couture

Model: NSC 6

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Cesur Hakim yaka
AGA 3
Agraf Atelierr

Model: AGA 3

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Romantik Cesur U yaka
CSS 6
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture

Model: CSS 6

5.000 TL - 7.000 TL

Cesur Düşük omuz
ELP 11
Elif Platin Haute Couture

Model: ELP 11

1.000 TL - 3.000 TL

Modern Sade Straplez
TND 12
Tuna Dikimevi By Zehra Tuna

Model: TND 12

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Sade Bohem Bisiklet yaka
ZMG  18
Ze Moda Gelinlik

Model: ZMG 18

3.000 TL - 5.000 TL

Modern Görkemli Cesur Kayık yaka
CGB 14
Çağteks Gelinlik

Model: CGB 14

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Cesur V yaka
IMN 3
İmza Novia

Model: IMN 3

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Cesur Görkemli V yaka
KRG 24
Kırçiçeği Gelinlik

Model: KRG 24

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Vintage Romantik Kayık yaka
SET 3
Seda Ersan Tasarım

Model: SET 3

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Düşük omuz
CSS 19
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture

Model: CSS 19

5.000 TL - 7.000 TL

Modern V yaka
SGE 8
SG Experience Wedding

Model: SGE 8

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Bohem Bisiklet yaka
MAF 34
Merve Alkan Bridal

Model: MAF 34

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Görkemli V yaka
WHM 35
White House Moda Evi

Model: WHM 35

3.000 TL - 5.000 TL

Modern Görkemli Romantik V yaka
Ada
Hülya Kılıçoğlu Wedding

Model: Ada

3.000 TL - 5.000 TL

Modern Romantik Eteği çıkabilen İllüzyon yaka
WHM 36
White House Moda Evi

Model: WHM 36

3.000 TL - 5.000 TL

Modern İllüzyon yaka
P105
Çağteks Gelinlik

Model: P105

5.000 TL - 7.000 TL

Vintage Romantik U yaka
M-0124
Neslihan Moda

Model: M-0124

3.000 TL - 5.000 TL

Modern Romantik Cesur Straplez
SET 35
Seda Ersan Tasarım

Model: SET 35

3.000 TL - 5.000 TL

Modern Cesur Boyundan bağlamalı
PIB  59
Pınar Bent

Model: PIB 59

3.000 TL - 5.000 TL

Bohem Cesur V yaka
PIB  32
Pınar Bent

Model: PIB 32

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Vintage V yaka
PIB  104
Pınar Bent

Model: PIB 104

5.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Vücut Tipine Göre Kısa Gelinlik Modelleri

Diz üstü etek boyuna sahip gelinlikleri kısa gelinlik olarak adlandırabilirizAfter party giysisi veya nikah giysisi olarak da tercih edebilen mini gelinlikler düğünlerin de vazgeçilmezi. . Mini gelinlik de denilen bu tasarımların her vücut tipine uygun seçenekleri markaların koleksiyonları arasında yer alıyor. Farklı vücut tiplerine uygun kısa gelinlik modellerini hemen anlatalım:

Armut vücut tipi ile başlayalım. Bu vücut tipine sahip gelin adaylarının geniş basenlerini kamufle etmek için kısa kabarık gelinlik modellerini tercih edebilir. A ve prenses etek kesimine sahip gelinlikler basenleri gizlemek için uygun seçim olacaktır. İnce üst bedeni öne çıkarmak için de göğüs dekolteli, askılı tasarımlar, armut vücut tipine sahip gelin adayları için ideal.

Üst bedeni alta oranla daha geniş olan elma vücut tipine sahip gelinler ise ince bacaklarını öne çıkarmak için mini gelinlikleri tercih edebilir. Ancak mini kabarık gelinlikler daha çok armut vücutlar için idealdir ve elma vücut tiplindeki gelinler bu tasarımlardan uzak durmalı. Bunun yerine üst kısmı işlemesiz kalem formunda mini etekli gelinlikleri tercih edebilirler.

Her kesimde gelinliği rahatlıkla tercih edebilen kum saati vücut tipindeki gelin adaylarına ise her gelinin kolay kolay giyemeyeceği dar kesim gelinliklere yönelebilir. Böylece orantılı vücut hatları vurgulanarak fit ve feminen bir görünüm yaratılabilir. Bel bölgesi düz inen, dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adayları ise düz kesim, salaş mini gelinliklere yönelebilir.

Ayrıca son yıllarda markaların koleksiyonları arasında sıkça görmeye başladığımız iki parça göbek dekolteli gelinliklerin de belin olduğundan daha kıvrımlı görünmesine yardımcı olacak bir illüzyon yarattığını da eklemeden geçmeyelim. Ters üçgen de denilen atletik vücut şekline sahip gelin adaylarının dikkat etmesi gereken konu alt bedeni daha geniş, üst bedenini daha dar göstermek.

Bunun için korseli gövde ve eteği kabarık olan straplez mini gelinlikler tercih edilebilir. Derin U ve V yaka tipleri de üst bedeni olduğundan daha ince gösterir. Kalın askılı modeller de geniş omuzlarını bölerek daha dar bir görünüm yaratmaya yardımcı olabilir. Bu özelliklere sahip bir gelinlik ile kum saatine yakın bir silüet yaratmak mümkün.

Mini gelinlik modellerinin hangi vücut tipine uygun olduğunu öğrendik! Şimdi de sıra tarzınıza göre doğru minik gelinlik modelini bulmakta! Romantik, klasik, sade ya da bohem… Her tarza uygun bir mini gelinlik bulabilmek mümkün. İstediğiniz tarzda mini gelinliği bulmak için bazı ipuçları var. Peki hangi tarza hangi mini gelinlik uygundur diye merak ediyorsanız, örneklendirerek anlatalım.

Dantelli Kısa Gelinlik Modelleri

Romantik tarzda tasarımlarla ilgilenen gelin adayları, dantelli gelinlik modellerini çok seviyor. Kolu, gövdesi, eteği ya da tamamı dantelli kısa gelinlik modelleri arasından seçim yaparken vücut tipinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Olduğundan daha kalın göstermek istediğiniz bölgede dantel detaylardan yardım alabilirsiniz. Örneğin; kollarının olduğundan kalın görünmesini isteyen gelin adayları kolları dantelli kısa gelinlik modellerini tercih edebilir.

Vintage Kısa Gelinlik Modelleri

Nostaljik tasarımları beğenen gelin adayları ise vintage tarzda kısa gelinlik modellerine yöneliyor. 20’lerin püsküllü ya da 60’ların babydoll formundaki kısa gelinlikleriyle ait olduğunu düşündüğünüz döneme uygun bir gelin görünümü yaratabilirsiniz. Vintage mini gelinlikler tarihi mekan veya gösterişli otel düğünlerine çok yakışıyor! Siz de zamansız bir gelin olmak istiyorsanız vintage kısa gelinliklere yönelebilirsiniz.

Sade Kısa Gelinlik Modelleri

Zarafetini konuşturmak isteyen minimalist gelin adaylarının tercihi sade kısa gelinlik modelleri oluyor. Restoran, kulüp ve davet alanlarında yapılacak sade ve samimi düğünlerde giyilebilecek beyaz kısa gelinlik modellerini nikahta ya da nikah sonrası yemeğinde tercih edebilirsiniz. Gösterişten uzak, yalın bir silüet yaratmak isteyen gelin adayları farklı formlardaki sade mini gelinlik modellerinden vücut tiplerine uyanı tercih edebilirler.

Tek Askılı Kısa Gelinlik Modelleri

Mini gelinlik modelleri arasından farklı bir tasarım arıyorsanız tek askılı tasarımları tercih edebilirsiniz. Üst kısmı tek askılı asimetrik bir tasarıma sahip bu modelleri, küçük göğüslü gelin adaylarına öneriyoruz. Tek askılı mini gelinlikler asimetrik duruşları ile omuzları olduğundan daha geniş gösteriyorlar. Omuzlarınızı geniş göstermek için gelinlik tercihinizi bu modelden yana kullanabilirsiniz.

Organizasyona Göre Kısa Gelinlik Modelleri

Farklı organizasyonlar, farklı gelinlik modellerini gerektiriyor. Gelinliğin düğün gününün tamamı ile uyum içinde olması oldukça önemli. Peki organizasyona göre kısa gelinlik modelleri neye göre değişiyor? Düğün çekimleri, after parti ya da nikah gibi farklı organizasyonlar için ideal gelinlik modelleri kısa boy modeller de olabiliyor. Bu organizasyonlara uygun gelinlik modellerini de inceleyelim:

Fotoğraf Çekimleri İçin Kısa Gelinlik Elbise Modelleri

Düğün, save the date ya da gelin-damat çekimlerinde rahatça hareket edebilmek ve feminen bir görünüme sahip olabilmek için kısa gelinlik elbiseleri tercih edebilirsiniz. Bu tasarımlar arasından seçim yaparken vücut tipinizi ve tarzınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Modern bir tarzınız varsa beyaz mini gelinlikleri, vintage tarzda tasarımlar ilginizi çekiyorsa da krem gelinlik elbise modellerini tercih edebilirsiniz.

İki Farklı Görünüm İçin Çıkarılabilir Etekli Kısa Gelinlik Modelleri

Düğün için ayrı, nikah ya da after parti için ayrı bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adayları, son yıllarda popüler olan eteği çıkabilen gelinlik modellerini de tercih ediyor. Gelinliğin gövdesine bir kemer ya da lastik yardımıyla eklenen uzun etek kısmı, nikah için ya da düğünden sonra çıkarılabiliyor ve gelin adaylarına rahat hareket imkanı ile farklı bir görünüm sunuyor.

Nikah İçin Ceketli Kısa Gelinlik Modeli

Ceketli kısa gelinlik modelleri, en trend tasarımlar arasında yer alıyor. Şifon kumaştan, drapeli kısa elbisenin üzerine, elbisenin boyunda bir blazer giyerek hem cool hem de şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ceketli kısa gelinlik modellerinin nikah törenleri için uygun tasarımlar olduğunu da belirtelim. Ceketli kısa elbiseler maskülen duruşları ile son yılların da moda trendleri arasında.

Kısa After Party Gelinlikleri

Tüylü, püsküllü, fırfır ya da volan detaylı kısa gelinlik modelleri, sahip oldukları hareketli tasarımla after partilerin eğlenceli havasına eşlik ediyor. Vintage tarzda bir görünüm için tüy ve püskül detaylı, bohem ve romantik bir görünüm için ide fırfırlı ve volanlı kısa gelinlik elbiseleri tercih edebilirsiniz. Mini after party elbisenizi seçerken önemli olanın rahat etmek olduğunu unutmayın.

Kısa Gelinlik Satın Almadan Bunlara Dikkat!

Kısa gelinlik modelleri ve fiyatlarını araştırdığınızda birçok farklı seçenek karşınıza çıkacak. Bu nedenle gelinlik alışverişine çıkmadan önce fiyatları etkileyen faktörleri de bilmenizde fayda var. Bütçenizi oluştuduktan sonra farklı kısa gelinlik modellerine bakmaya başlayabilirsiniz. Tarz ve etek kesimi dışında gelinlik seçiminde fiyat da çok önemli bir değişkendir. Şimdi de kısaca bu etkenlerden de bahsedelim.

Gelinliğin dikim şekli fiyatlara etki eden en önemli faktörlerden. Kısa gelinlik alabileceğiniz firmalarının hazır modelleri arasından seçim yapmanız halinde özel dikim gelinliklere kıyasla daha uygun fiyatlı bir tercihte bulunmuş olursunuz. Çünkü istediğiniz kısa gelinliği özel olarak diktirmeniz uzun süre ve işçilik gerektireceği için hazır modelleri satın almaya kıyasla daha maliyetli olabiliyor.

Gelinliğin kumaşı ve işlemeleri de fiyatlara etki ediyor. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükseliyor. Uygun fiyatlı kısa gelinlik arayışındaysanız, firmaların sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellerine göz atabilirsiniz. Gelinliğinizi satın almak zorunda değilsiniz. Şehrinizde gelinlik kiralama imkanı sunan firmalardan beğendiğiniz ya da özel diktirdiğiniz modeli kiralayabilirsiniz.

Ancak kiralık gelinlik fiyatlarının satılık gelinlik fiyatlarına yakın olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Satılık modellerden % 20-30 oranında daha uygun bir fiyata gelinliğinizi kiralayabilirsiniz. Kısa gelinlik modelleri, nikah, after parti gibi organizasyonlar için tercih edilebiliyor. Bu durumda birçok gelin adayı düğün için uzun, nikah ya da after için kısa bir gelinlik alabiliyor.

Mini gelinlik modelleri ile ilgili tarz, etek kesimi, fiyat gibi detaylara yer verdik. Sırada size uygun kısa gelinlik modelini bulmak var! Kısa gelinlik satın almak ya da kiralamak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık tasarımları inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.