79053
Maxxen Angel Wedding Dress
Romantik Straplez
10.000 TL - 15.000 TL
BGH 111
Burcu Güner Haute Couture
Romantik Modern Straplez
5.500 TL - 12.500 TL
79051
Maxxen Angel Wedding Dress
Romantik V yaka
10.000 TL - 15.000 TL
NSC 6
Nergis Şahan Couture
Modern Cesur V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
NSM 6
Nisse Moda
Bohem Halter yaka
3.000 TL - 5.000 TL
Spica Mini
Merve Alkan Bridal
Modern V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
KRG 24
Kırçiçeği Gelinlik
Romantik Cesur Görkemli V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Lynn
Miry May Bridal
Modern Tek omuz
6.000 TL - 8.500 TL
ELP 11
Elif Platin Haute Couture
Cesur Düşük omuz
1.000 TL - 3.000 TL
Glamour Bridal 49
Glamour Bridal
Romantik Modern Straplez
3.000 TL - 5.000 TL
Glamour Bridal 21
Glamour Bridal
Romantik Cesur Vintage Hakim yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Şebnem Sönmez 6
Şebnem Sönmez
Modern Romantik Halter yaka
5.000 TL - 7.000 TL
After gelinlik
Pınar Bent
Modern Spor Cesur Straplez
7.000 TL - 12.000 TL
Glamour Bridal 36
Glamour Bridal
Bohem Helen Cesur V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Glamour Bridal 41
Glamour Bridal
Cesur Modern Halter yaka
3.000 TL - 5.000 TL
MAF 34
Merve Alkan Bridal
Romantik Modern Bohem Bisiklet yaka
5.000 TL - 7.000 TL
CSS 19
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture
Romantik Düşük omuz
5.000 TL - 7.000 TL
Glamour Bridal 46
Glamour Bridal
Vintage Romantik Hakim yaka
3.000 TL - 5.000 TL
CSS 6
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture
Modern Romantik Cesur U yaka
5.000 TL - 7.000 TL
M-0124
Neslihan Moda
Vintage Romantik U yaka
3.000 TL - 5.000 TL
PIB 32
Pınar Bent
Bohem Cesur V yaka
15.000 TL - 17.000 TL
HYL 1
Hayal Moda Evi
Romantik Halter yaka
3.500 TL - 7.000 TL
K-125
Studio Bride
İki parça Eteği çıkabilen Straplez
3.500 TL - 5.500 TL
MNC 3
Minnet Cabbar Moda Evi
Romantik Bohem İllüzyon yaka
8.500 TL - 12.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Mini Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • Mini gelinlik fiyatları ne kadar?
  Mini gelinlik fiyatları 1.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler mini gelinlik modelleri nelerdir?
  Romantik tarzda tasarımlarla ilgilenen gelin adayları, dantelli gelinlik modellerini çok seviyor. Nostaljik tasarımları beğenen gelin adayları ise vintage tarzda kısa gelinlik modellerine yöneliyor. Zarafetini konuşturmak isteyen minimalist gelin adaylarının tercihi sade kısa gelinlik modelleri oluyor. Sade ve samimi düğünlerde giyilebilecek beyaz kısa gelinlik modellerini nikahta ya da nikah sonrası yemeğinde tercih edebilirsiniz.
 • Mini gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre mini gelinlik denildiğinde İstanbul 1.508, İzmir 300, Ankara 280, Bursa 249, ve Tekirdağ 61 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • Mini gelinlik denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre mini gelinlik denildiğinde beyaz 160, kırık beyaz 30, renkli 12 ve krem 6 ürün olduğu görülmektedir.

Tüm Modeller

Vücut Tipine Göre Kısa Gelinlik Modelleri

Diz üstü etek boyuna sahip gelinlikleri kısa gelinlik olarak adlandırabiliriz. After party giysisi veya nikah giysisi olarak da tercih edebilen mini gelinlikler düğünlerin de vazgeçilmezi. Mini gelinlik de denilen bu tasarımların her vücut tipine uygun seçenekleri markaların koleksiyonları arasında yer alıyor. Farklı vücut tiplerine uygun kısa gelinlik modellerini hemen anlatalım:

Armut vücut tipi ile başlayalım. Bu vücut tipine sahip gelin adaylarının geniş basenlerini kamufle etmek için kısa kabarık gelinlik modellerini tercih edebilir. A ve prenses etek kesimine sahip gelinlikler basenleri gizlemek için uygun seçim olacaktır. İnce üst bedeni öne çıkarmak için de göğüs dekolteli, askılı tasarımlar, armut vücut tipine sahip gelin adayları için ideal.

Üst bedeni alta oranla daha geniş olan elma vücut tipine sahip gelinler ise ince bacaklarını öne çıkarmak için mini gelinlikleri tercih edebilir. Ancak mini kabarık gelinlikler daha çok armut vücutlar için idealdir ve elma vücut tiplindeki gelinler bu tasarımlardan uzak durmalı. Bunun yerine üst kısmı işlemesiz kalem formunda mini etekli gelinlikleri tercih edebilirler.

Her kesimde gelinliği rahatlıkla tercih edebilen kum saati vücut tipindeki gelin adaylarına ise her gelinin kolay kolay giyemeyeceği dar kesim gelinliklere yönelebilir. Böylece orantılı vücut hatları vurgulanarak fit ve feminen bir görünüm yaratılabilir. Bel bölgesi düz inen, dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adayları ise düz kesim, salaş mini gelinliklere yönelebilir.

Ayrıca son yıllarda markaların koleksiyonları arasında sıkça görmeye başladığımız iki parça göbek dekolteli gelinliklerin de belin olduğundan daha kıvrımlı görünmesine yardımcı olacak bir illüzyon yarattığını da eklemeden geçmeyelim. Ters üçgen de denilen atletik vücut şekline sahip gelin adaylarının dikkat etmesi gereken konu alt bedeni daha geniş, üst bedenini daha dar göstermek.

Bunun için korseli gövde ve eteği kabarık olan straplez mini gelinlikler tercih edilebilir. Derin U ve V yaka tipleri de üst bedeni olduğundan daha ince gösterir. Kalın askılı modeller de geniş omuzlarını bölerek daha dar bir görünüm yaratmaya yardımcı olabilir. Bu özelliklere sahip bir gelinlik ile kum saatine yakın bir silüet yaratmak mümkün.

Mini gelinlik modellerinin hangi vücut tipine uygun olduğunu öğrendik! Şimdi de sıra tarzınıza göre doğru minik gelinlik modelini bulmakta! Romantik, klasik, sade ya da bohem… Her tarza uygun bir mini gelinlik bulabilmek mümkün. İstediğiniz tarzda mini gelinliği bulmak için bazı ipuçları var. Peki hangi tarza hangi mini gelinlik uygundur diye merak ediyorsanız, örneklendirerek anlatalım.

Dantelli Kısa Gelinlik Modelleri

Romantik tarzda tasarımlarla ilgilenen gelin adayları, dantelli gelinlik modellerini çok seviyor. Kolu, gövdesi, eteği ya da tamamı dantelli kısa gelinlik modelleri arasından seçim yaparken vücut tipinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Olduğundan daha kalın göstermek istediğiniz bölgede dantel detaylardan yardım alabilirsiniz. Örneğin; kollarının olduğundan kalın görünmesini isteyen gelin adayları kolları dantelli kısa gelinlik modellerini tercih edebilir.

Vintage Kısa Gelinlik Modelleri

Nostaljik tasarımları beğenen gelin adayları ise vintage tarzda kısa gelinlik modellerine yöneliyor. 20’lerin püsküllü ya da 60’ların babydoll formundaki kısa gelinlikleriyle ait olduğunu düşündüğünüz döneme uygun bir gelin görünümü yaratabilirsiniz. Vintage mini gelinlikler tarihi mekan veya gösterişli otel düğünlerine çok yakışıyor! Siz de zamansız bir gelin olmak istiyorsanız vintage kısa gelinliklere yönelebilirsiniz.

Sade Kısa Gelinlik Modelleri

Zarafetini konuşturmak isteyen minimalist gelin adaylarının tercihi sade kısa gelinlik modelleri oluyor. Restoran, kulüp ve davet alanlarında yapılacak sade ve samimi düğünlerde giyilebilecek beyaz kısa gelinlik modellerini nikahta ya da nikah sonrası yemeğinde tercih edebilirsiniz. Gösterişten uzak, yalın bir silüet yaratmak isteyen gelin adayları farklı formlardaki sade mini gelinlik modellerinden vücut tiplerine uyanı tercih edebilirler.

Tek Askılı Kısa Gelinlik Modelleri

Mini gelinlik modelleri arasından farklı bir tasarım arıyorsanız tek askılı tasarımları tercih edebilirsiniz. Üst kısmı tek askılı asimetrik bir tasarıma sahip bu modelleri, küçük göğüslü gelin adaylarına öneriyoruz. Tek askılı mini gelinlikler asimetrik duruşları ile omuzları olduğundan daha geniş gösteriyorlar. Omuzlarınızı geniş göstermek için gelinlik tercihinizi bu modelden yana kullanabilirsiniz.

Organizasyona Göre Kısa Gelinlik Modelleri

Farklı organizasyonlar, farklı gelinlik modellerini gerektiriyor. Gelinliğin düğün gününün tamamı ile uyum içinde olması oldukça önemli. Peki organizasyona göre kısa gelinlik modelleri neye göre değişiyor? Düğün çekimleri, after parti ya da nikah gibi farklı organizasyonlar için ideal gelinlik modelleri kısa boy modeller de olabiliyor. Bu organizasyonlara uygun gelinlik modellerini de inceleyelim:

Fotoğraf Çekimleri İçin Kısa Gelinlik Elbise Modelleri

Düğün, save the date ya da gelin-damat çekimlerinde rahatça hareket edebilmek ve feminen bir görünüme sahip olabilmek için kısa gelinlik elbiseleri tercih edebilirsiniz. Bu tasarımlar arasından seçim yaparken vücut tipinizi ve tarzınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Modern bir tarzınız varsa beyaz mini gelinlikleri, vintage tarzda tasarımlar ilginizi çekiyorsa da krem gelinlik elbise modellerini tercih edebilirsiniz.

İki Farklı Görünüm İçin Çıkarılabilir Etekli Kısa Gelinlik Modelleri

Düğün için ayrı, nikah ya da after parti için ayrı bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adayları, son yıllarda popüler olan eteği çıkabilen gelinlik modellerini de tercih ediyor. Gelinliğin gövdesine bir kemer ya da lastik yardımıyla eklenen uzun etek kısmı, nikah için ya da düğünden sonra çıkarılabiliyor ve gelin adaylarına rahat hareket imkanı ile farklı bir görünüm sunuyor.

Nikah İçin Ceketli Kısa Gelinlik Modeli

Ceketli kısa gelinlik modelleri, en trend tasarımlar arasında yer alıyor. Şifon kumaştan, drapeli kısa elbisenin üzerine, elbisenin boyunda bir blazer giyerek hem cool hem de şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ceketli kısa gelinlik modellerinin nikah törenleri için uygun tasarımlar olduğunu da belirtelim. Ceketli kısa elbiseler maskülen duruşları ile son yılların da moda trendleri arasında.

Kısa After Party Gelinlikleri

Tüylü, püsküllü, fırfır ya da volan detaylı kısa gelinlik modelleri, sahip oldukları hareketli tasarımla after partilerin eğlenceli havasına eşlik ediyor. Vintage tarzda bir görünüm için tüy ve püskül detaylı, bohem ve romantik bir görünüm için ide fırfırlı ve volanlı kısa gelinlik elbiseleri tercih edebilirsiniz. Mini after party elbisenizi seçerken önemli olanın rahat etmek olduğunu unutmayın.

Kısa Gelinlik Satın Almadan Bunlara Dikkat!

Kısa gelinlik modelleri ve fiyatlarını araştırdığınızda birçok farklı seçenek karşınıza çıkacak. Bu nedenle gelinlik alışverişine çıkmadan önce fiyatları etkileyen faktörleri de bilmenizde fayda var. Bütçenizi oluşturduktan sonra farklı kısa gelinlik modellerine bakmaya başlayabilirsiniz. Tarz ve etek kesimi dışında gelinlik seçiminde fiyat da çok önemli bir değişkendir. Şimdi de kısaca bu etkenlerden de bahsedelim.

Gelinliğin dikim şekli fiyatlara etki eden en önemli faktörlerden. Kısa gelinlik alabileceğiniz firmalarının hazır modelleri arasından seçim yapmanız halinde özel dikim gelinliklere kıyasla daha uygun fiyatlı bir tercihte bulunmuş olursunuz. Çünkü istediğiniz kısa gelinliği özel olarak diktirmeniz uzun süre ve işçilik gerektireceği için hazır modelleri satın almaya kıyasla daha maliyetli olabiliyor.

Gelinliğin kumaşı ve işlemeleri de fiyatlara etki ediyor. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükseliyor. Uygun fiyatlı kısa gelinlik arayışındaysanız, firmaların sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellerine göz atabilirsiniz. Gelinliğinizi satın almak zorunda değilsiniz. Şehrinizde gelinlik kiralama imkanı sunan firmalardan beğendiğiniz ya da özel diktirdiğiniz modeli kiralayabilirsiniz.

Ancak kiralık gelinlik fiyatlarının satılık gelinlik fiyatlarına yakın olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Satılık modellerden % 20-30 oranında daha uygun bir fiyata gelinliğinizi kiralayabilirsiniz. Kısa gelinlik modelleri, nikah, after parti gibi organizasyonlar için tercih edilebiliyor. Bu durumda birçok gelin adayı düğün için uzun, nikah ya da after için kısa bir gelinlik alabiliyor.

Mini gelinlik modelleri ile ilgili tarz, etek kesimi, fiyat gibi detaylara yer verdik. Sırada size uygun kısa gelinlik modelini bulmak var! Kısa gelinlik satın almak ya da kiralamak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık tasarımları inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.