Mini Gelinlikler

Mini boy gelinliklerle hem şık hem rahat bir gelin olabilirsin!

Romantik Modern Straplez
BGH 111
Burcu Güner Haute Couture

Model: BGH 111

3.000 TL - 7.000 TL

Sade Modern Düşük omuz
Willow
Ju İstanbul

Model: Willow

4.500 TL

Bohem Modern Cesur V yaka
GBF 2
Göksu Bilgin Fashion Design

Model: GBF 2

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Kayık yaka
MNC 2
Minnet Cabbar Moda Evi

Model: MNC 2

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Bohem İllüzyon yaka
MNC 3
Minnet Cabbar Moda Evi

Model: MNC 3

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
NVM 3
Nevin Modaevi

Model: NVM 3

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik V yaka
ASO 3
Aso Sümerler

Model: ASO 3

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern Vintage Kayık yaka
SET 3
Seda Ersan Tasarım

Model: SET 3

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Romantik Straplez
HLE 2
Hale Haute Couture & Bridal

Model: HLE 2

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Cesur V yaka
AHC 4
Aslıhan Haute Couture

Model: AHC 4

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern V yaka
TMM 5
Tailor Made Moda

Model: TMM 5

3.000 TL - 5.000 TL

Görkemli Romantik Modern Cesur Bisiklet yaka
OLB 6
Olat Bridal

Model: OLB 6

7.000 TL - 10.000 TL

Modern Cesur Bohem V yaka
DLS 2
Dilek Süslüer

Model: DLS 2

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern Hakim yaka
TUV 4
Tuvanam Bridal

Model: TUV 4

10.000 TL - 30.000 TL

Romantik Modern Cesur U yaka
CSS 6
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture

Model: CSS 6

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Cesur V yaka
NSC 6
Nergis Şahan Couture

Model: NSC 6

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Straplez
TMM 4
Tailor Made Moda

Model: TMM 4

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern İki parça Straplez
HLE 3
Hale Haute Couture & Bridal

Model: HLE 3

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Halter yaka
NSM 6
Nisse Moda

Model: NSM 6

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern V yaka
E-1938
Esin Arıcan Haute Couture

Model: E-1938

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik V yaka
SMR 8
Saraylı Moda

Model: SMR 8

1.000 TL - 3.000 TL

Romantik Modern Düşük omuz
TMM 8
Tailor Made Moda

Model: TMM 8

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Cesur V yaka
SAG 9
Sagaza Couture

Model: SAG 9

10.000 TL - 30.000 TL

Romantik Modern Straplez
RSB 9
Raşit Bağzıbağlı

Model: RSB 9

10.000 TL - 30.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Vücut Tipine Göre Kısa Gelinlik Modelleri

Diz üstü etek boyuna sahip gelinlikleri kısa gelinlik olarak adlandırabiliriz. Mini gelinlik de denilen bu tasarımların her vücut tipine uygun seçenekleri markaların koleksiyonları arasında yer alıyor. Farklı vücut tiplerine uygun kısa gelinlik modellerini hemen anlatalım:

Armut vücut tipi ile başlayalım. Bu vücut tipine sahip gelin adaylarının geniş basenlerini kamufle etmek için kısa kabarık gelinlik modellerini tercih edebilir. A ve prenses etek kesimine sahip gelinlikler basenleri gizlemek için uygun seçim olacaktır. İnce üst bedeni öne çıkarmak için de göğüs dekolteli, askılı tasarımlar, armut vücut tipine sahip gelin adayları için ideal.

Üst bedeni alta oranla daha geniş olan elma vücut tipine sahip gelinler ise ince bacaklarını öne çıkarmak için mini gelinlikleri tercih edebilir. Ancak mini kabarık gelinlikler daha çok armut vücutlar için idealdir ve elma vücut tiplindeki gelinler bu tasarımlardan uzak durmalı. Bunun yerine üst kısmı işlemesiz, sade kumaştan, V yakalı, düz ya da kalem formunda mini etekli gelinlikleri tercih edebilirler. Böylece iri göğüsler olduğundan küçük görünecek ve dikkatler ince bacaklar üzerinde olacaktır.

Her kesimde gelinliği rahatlıkla tercih edebilen kum saati vücut tipindeki gelin adaylarına ise her gelinin kolay kolay giyemeyeceği dar kesim gelinliklere yönelebilir. Böylece orantılı vücut hatları vurgulanarak fit ve feminen bir görünüm yaratılabilir.

Bel bölgesi düz inen, dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adayları ise düz kesim, salaş mini gelinliklere yönelebilir. Ayrıca son yıllarda markaların koleksiyonları arasında sıkça görmeye başladığımız iki parça göbek dekolteli gelinliklerin de belin olduğundan daha kıvrımlı görünmesine yardımcı olacak bir illüzyon yarattığını da eklemeden geçmeyelim.

Ters üçgen de denilen atletik vücut şekline sahip gelin adaylarının dikkat etmesi gereken konu alt bedeni daha geniş, üst bedenini daha dar göstermek. Bunun için korseli gövde ve eteği kabarık olan straplez mini gelinlikler tercih edilebilir. Derin U ve V yaka tipleri de üst bedeni olduğundan daha ince gösterir. Kalın askılı modeller de geniş omuzlarını bölerek daha dar bir görünüm yaratmaya yardımcı olabilir. Kalın askılı, V yakalı ve A etek kesimine sahip bir gelinlik ile kum saatine yakın bir silüet yaratmak mümkün.

Farklı Tarzlara Mini Gelinlik Modelleri

Romantik, klasik, sade ya da bohem… Her tarza uygun bir mini gelinlik bulabilmek mümkün. Peki hangi tarza hangi mini gelinlik uygundur diye merak ediyorsanız, örneklendirerek anlatalım.

Dantelli Kısa Gelinlik Modelleri

Romantik tarzda tasarımlarla ilgilenen gelin adayları, dantelli gelinlik modellerini çok seviyor. Kolu, gövdesi, eteği ya da tamamı dantelli kısa gelinlik modelleri arasından seçim yaparken vücut tipinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Olduğundan daha kalın göstermek istediğiniz bölgede dantel detaylardan yardım alabilirsiniz. Örneğin; kollarının olduğundan kalın görünmesini isteyen gelin adayları kolları dantelli kısa gelinlik modellerini tercih edebilir.

Vintage Kısa Gelinlik Modelleri

Nostaljik tasarımları beğenen gelin adayları ise vintage tarzda kısa gelinlik modellerine yöneliyor. 20’lerin püsküllü ya da 60’ların babydoll formundaki kısa gelinlikleriyle ait olduğunu düşündüğünüz döneme uygun bir gelin görünümü yaratabilirsiniz.

Sade Kısa Gelinlik Modelleri

Zarafetini konuşturmak isteyen minimalist gelin adaylarının tercihi sade kısa gelinlik modelleri oluyor. Restoran, kulüp ve davet alanlarında yapılacak sade ve samimi düğünlerde giyilebilecek beyaz kısa gelinlik modellerini nikahta ya da nikah sonrası yemeğinde tercih edebilirsiniz.

Tek Askılı Kısa Gelinlik Modelleri

Mini gelinlik modelleri arasından farklı bir tasarım arıyorsanız tek askılı tasarımları tercih edebilirsiniz. Üst kısmı tek askılı asimetrik bir tasarıma sahip bu modelleri, küçük göğüslü gelin adaylarına öneriyoruz.

Organizasyona Göre Kısa Gelinlik Modelleri

Düğün çekimleri, after parti ya da nikah gibi farklı organizasyonlar için ideal gelinlik modelleri kısa boy modeller de olabiliyor. Bu organizasyonlara uygun gelinlik modellerini de inceleyelim:

Fotoğraf Çekimleri İçin Kısa Gelinlik Elbise Modelleri

Düğün, save the date ya da gelin-damat çekimlerinde rahatça hareket edebilmek ve feminen bir görünüme sahip olabilmek için kısa gelinlik elbiseleri tercih edebilirsiniz. Bu tasarımlar arasından seçim yaparken vücut tipinizi ve tarzınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Modern bir tarzınız varsa beyaz mini gelinlikleri, vintage tarzda tasarımlar ilginizi çekiyorsa da krem gelinlik elbise modellerini tercih edebilirsiniz.

İki Farklı Görünüm İçin Çıkarılabilir Etekli Kısa Gelinlik Modelleri

Düğün için ayrı, nikah ya da after parti için ayrı bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adayları, son yıllarda popüler olan eteği çıkabilen gelinlik modellerini de tercih ediyor. Gelinliğin gövdesine bir kemer ya da lastik yardımıyla eklenen uzun etek kısmı, nikah için ya da düğünden sonra çıkarılabiliyor ve gelin adaylarına rahat hareket imkanı ile farklı bir görünüm sunuyor.

Nikah İçin Ceketli Kısa Gelinlik Modeli

Ceketli kısa gelinlik modelleri, en trend tasarımlar arasında yer alıyor. Şifon kumaştan, drapeli kısa elbisenin üzerine, elbisenin boyunda bir blazer giyerek hem cool hem de şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ceketli kısa gelinlik modellerinin nikah törenleri için uygun tasarımlar olduğunu da belirtelim.

Kısa After Party Gelinlikleri

Tüylü, püsküllü, fırfır ya da volan detaylı kısa gelinlik modelleri, sahip oldukları hareketli tasarımla after partilerin eğlenceli havasına eşlik ediyor. Vintage tarzda bir görünüm için tüy ve püskül detaylı, bohem ve romantik bir görünüm için ide fırfırlı ve volanlı kısa gelinlik elbiseleri tercih edebilirsiniz.

Bu süslemelerin kullanıldığı bölgeyi olduğundan daha kalın gösterdiğini de eklemeden geçmeyelim. Bu nedenle fazlalıklarınızın olduğu bölgenin sade tasarımlı olmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin; basenleri geniş armut vücut tipine sahip gelin adayları etek kısmı sade, üstü fırfırlı modeller arasından seçim yapabilir.

Kısa Gelinlik Satın Almadan Bunlara Dikkat!

Kısa gelinlik modelleri ve fiyatlarını araştırdığınızda birçok farklı seçenek karşınıza çıkacak. Bu nedenle gelinlik alışverişine çıkmadan önce fiyatları etkileyen faktörleri de bilmenizde fayda var. Kısaca bu etkenlerden de bahsedelim.

Gelinliğin dikim şekli fiyatlara etki eden en önemli faktörlerden. Kısa gelinlik alabileceğiniz firmalarının hazır modelleri arasından seçim yapmanız halinde özel dikim gelinliklere kıyasla daha uygun fiyatlı bir tercihte bulunmuş olursunuz. Çünkü istediğiniz kısa gelinliği özel olarak diktirmeniz uzun süre ve işçilik gerektireceği için hazır modelleri satın almaya kıyasla daha maliyetli olabiliyor.

Gelinliğin kumaşı ve işlemeleri de fiyatlara etki ediyor. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükseliyor. Uygun fiyatlı kısa gelinlik arayışındaysanız, firmaların sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellerine göz atabilirsiniz.

Gelinliğinizi satın almak zorunda değilsiniz. Şehrinizde gelinlik kiralama imkanı sunan firmalardan beğendiğiniz ya da özel diktirdiğiniz modeli kiralayabilirsiniz. Ancak kiralık gelinlik fiyatlarının satılık gelinlik fiyatlarına yakın olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Satılık modellerden % 20-30 oranında daha uygun bir fiyata gelinliğinizi kiralayabilirsiniz.

Kısa gelinlik modelleri, nikah, after parti gibi organizasyonlar için tercih edilebiliyor. Bu durumda birçok gelin adayı düğün için uzun, nikah ya da after için kısa bir gelinlik alabiliyor. Bazı firmaların ikinci gelinliği daha uygun fiyatlara sunduğunu ya da hediye ettiğini de eklemeden geçmeyelim.

Kısa gelinlik satın almak ya da kiralamak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık tasarımları inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.