Balık Kesim Gelinlikler

Balık kesim gelinlikler iddialı tarzını ve vücut hatlarını öne çıkarmak isteyen cesur gelin adaylarının tercihi oluyor!

Romantik Straplez
Callido
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Callido

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern V yaka
MEC 1
Mediha Cambaz

Model: MEC 1

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Görkemli V yaka
MHM 1
Mehtap Moda Evi

Model: MHM 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Bohem Degaje yaka
MDC 3
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: MDC 3

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Straplez
NEW 25
New In Style Moda Evi

Model: NEW 25

3.000 TL - 5.000 TL

Bohem Romantik Cesur Modern Hakim yaka
Belicia
Hülya Kılıçoğlu Wedding

Model: Belicia

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern Tarlatansız Düşük omuz
CGB 5
Çağteks Gelinlik

Model: CGB 5

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Straplez
ELP 1
Elif Platin Haute Couture

Model: ELP 1

1.000 TL - 3.000 TL

Romantik Tek omuz
ELP 2
Elif Platin Haute Couture

Model: ELP 2

1.000 TL - 3.000 TL

Romantik Modern Straplez
Aivis
Miry May Bridal

Model: Aivis

7.000 TL - 10.000 TL

Modern Vintage V yaka
Alberta
Miry May Bridal

Model: Alberta

7.000 TL - 10.000 TL

Klasik Romantik Straplez
YS-102
Yasemin Gelinlik & Modaevi

Model: YS-102

3.000 TL - 7.000 TL

Modern Romantik Straplez
VNW 14
Vianna Wedding Dress

Model: VNW 14

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Uzun gösteren Düşük omuz
CGB 4
Çağteks Gelinlik

Model: CGB 4

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Düşük omuz
Eftelya
Hülya Kılıçoğlu Wedding

Model: Eftelya

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Düşük omuz
Perla
Büşra Tezel Modaevi

Model: Perla

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Cesur Vintage V yaka
MHM 4
Mehtap Moda Evi

Model: MHM 4

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik İllüzyon yaka
EVA 4
Evlilik Atölyesi

Model: EVA 4

5.000 TL - 7.000 TL

Cesur V yaka
IGN 7
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: IGN 7

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Tarlatansız Bisiklet yaka
CGB 6
Çağteks Gelinlik

Model: CGB 6

7.000 TL - 10.000 TL

Görkemli Straplez
IGN 5
İğne İplik Moda İzmir

Model: IGN 5

5.000 TL - 7.000 TL

Klasik Romantik Straplez
NSC  1
Nermin Saraylı Couture

Model: NSC 1

3.000 TL - 7.000 TL

Romantik Klasik V yaka
BRM 5
Bridelymade

Model: BRM 5

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik U yaka
Canace
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Canace

5.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Balık Model Gelinlik Nasıl Olur?

Balık gelinlik modelleri adını etek kesiminden alan tasarımlardır. Bu gelinlikler, gövdeyi ve üst bacağı sararak iner ve diz altından itibaren genişler. Bu özelliğiyle balık ve deniz kızı silüeti yarattığı için bu iki isimle de adlandırıldığını görebilmeniz mümkün.

Etek Tipine Göre Balık Gelinlik Modelleri

Balık kesim gelinlik modellerinin etek tipine göre iki farklı çeşidi bulunuyor. Bu modellere ve kimler için uygun olduğuna bakalım:

Tam Balık Tipi Gelinlik Modelleri

Tam balık gelinlikler, vücudu dizlere kadar sararak inen, dizlere kadar tamamı dar gelinlik modelleridir. Dizlerden sonra ise genişleyerek açılır. Tüm vücudu saran bu tasarımları giyebilmek için de orantılı vücut hatlarına sahip olmak gerekir.

Yarım Balık Gelinlik Modelleri

Balık kesim gelinlikler ise gövdeyi sarar ve basenden itibaren genişleyerek açılır. Geniş basenleri kamufle etmesi ve vücudu sararak fit bir görünüm sağlaması nedeniyle yarım balık gelinlikler en popüler tasarımlardan. Yarım balık gelinlikler, balık kesim tasarımlara kıyasla rahat hareket imkanı sunması nedeniyle de sıkça tercih ediliyor. Yırtmaçlı tasarımlar ise bu rahatlığı daha da artırıyor. Siz de hem şık hem de içinde rahat hareket edebileceğiniz bir model arıyorsanız yırtmaçlı yarım balık gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz.

Balık Kesim Gelinlikler Kimler İçin Uygundur?

Her vücut tipinin kolay kolay giyemeyeceği balık gelinlik modellerini özellikle kum saati vücut tipine sahip gelin adayları için ideal diyebiliriz. Bu vücut tipine sahip gelin adayları balık kesim gelinlik modelleriyle orantılı vücut hatlarını öne çıkarırken, fit ve hoş bir görünüm yaratabilir.

Kum saati vücut tipine sahip ancak kollarında fazlalıklarına sahip ya da sonbahar kış düğünü yapacak gelin adayları uzun kollu balık gelinlik modellerine yönelebilir. Son yıllarda özellikle işlemesiz sade kumaştan balık uzun kollu gelinliklerin en trend modeller arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bu gelinlik modelleriyle hem vücut hatlarınızı vurgulayabilir hem de trendlere uygun bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Balık etek gelinlik modelleri arasında en popüler tasarımlardan biri de straplez balık gelinlik modelleri diyebiliriz. Göğüsleri orta ya da küçük gelin adaylarının rahatlıkla giyebileceği balık straplez gelinlikler, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında evlenecek gelinler için uygun. Askısız olması nedeniyle gelinliğin kayması ve rahat hareket edememe gibi endişeleri bulunan gelin adayları ise balık straplez gelinliklerin hayal tül ile tamamlanan illüzyon yakalı seçeneklerini tercih edebilir. İnce askılı balık gelinlik modelleri de yine straplez balık gelinliklerin yaratacağı hoş havayı sunarken bir yandan da konfor sağlayacaktır.

Hoş bir görünüm yaratmak istediğiniz bölge boyun ya da omuzlarınızsa bunun için de farklı balık gelinlik modelleri olduğunu ekleyelim. Boynunuzu olduğundan uzun, omuzlarınızı da daha geniş göstermek istiyorsanız kayık yaka balık gelinlikler tam size göre! Düşük omuz gelinlikler de yine omuz ve boyun için ihtiyacınız olan illüzyonu yaratacaktır.

Kısa Boylulara Balık Gelinlik Uyar mı?

Balık gelinlik giymek isteyen gelin adaylarının en çok sorduğu sorulardan biri de bu modellerin kısa boylu gelinlere uygun olup olmadığı… Bu gelinlikler kum saati vücut tipine sahip kısa boylu gelin adaylarının tercih edebileceği tasarımlar arasında yer alıyor. Ancak olduğunuzdan uzun bir görünüm yaratmak için bu etek ve gövdesi farklı olan gelinlik modellerindense tamamı işlemeli ya da tamamı sade tasarımları tercih etmenizde fayda var. Örneğin; son yıllarda oldukça popüler olan tamamı işlemesiz kumaştan saten balık gelinlikler, uzun ve göz alıcı bir görünüme sahip olmanızı sağlayabilir. Bu tasarımlarla kalın platform topuklu gelin ayakkabıları giyerek de boyunuzu yükseltebilirsiniz.

Ayrıca bacak boyu ya da gövdesi kısa gelin adaylarının da tercih etmesi gereken modellerin farklı olduğunu söylemek mümkün. Gelinliğin etek kısmı ne kadar yukarıdan başlarsa bacak boyu o kadar uzun görünecektir. Gövdesini uzun göstermek isteyen gelin adayları ise bacak boyunu uzatmak için eteğin başlangıç noktası kalçaya daha yakın olan düşük bel balık gelinlik modellerini tercih edebilir.

Hangi Tarza Hangi Balık Gelinlik Modeli Uygun?

Romantik, sade, seksi… Balık gelinlik modellerinin farklı tarzlara uygun seçenekleri de bulunuyor. İşte farklı tarzlara uygun balık gelinlik modelleri:

Minimalist Gelinlere: Sade Balık Gelinlik Modelleri

Zarif balık gelinlik modelleri ilginizi çekiyorsa son yılların en trend tasarımları arasında yer alan işlemesiz, sade kumaşlardan tasarlanan modelleri düşünebilirsiniz. Özellikle saten, ipek gibi göz alıcı ve işlemesizken de göz alıcı olan kumaşların kullanıldığı balık tarzı gelinliklerle düğün günü tüm bakışları üzerinizde toplayabilirsiniz.

En Sadesini Arayanlara: Balık Elbise Gelinlik Modelleri

Nikah ya da kokteyl düğünü yapacak gelin adayları ile restoran, kulüp, davet alanlarında evlenecek gelinler daha en sade balık gelinlikleri, hatta bu modellerin en konforlusunu arıyor olabilir. Bu durumda önerdiğimiz gelinlik modelleri balık elbise formlu tasarımlar. İşlemesiz kumaştan, kuyruksuz hatta biraz bol balık elbise gelinliklerle şık ve modern bir görünüm yakalamak mümkün. Balık elbise gelinliklerin yarım balık etek formuna sahip ya da yırtmaçlı seçenekleriyle de ihtiyacınız olan konfora sahip olabilirsiniz.

Romantik Gelinlere: Dantelli Balık Gelinlik Modelleri

Romantik tasarımlardan hoşlanan gelinlerin favori detayları olan danteller, balık gelinlik modellerine de hareket katıyor. Balık dantelli gelinlikler, balık ismini dantelin kullanıldığı bölgeden alıyor. Dantelli gelinlik giymek isteyen gelinlere ufak bir ipucu da verelim. Vücudunuzda daha kalın ya da geniş görünmesini istediğiniz bölgede bu işlemelerin kullanıldığı gelinlik modellerine yönelebilirsiniz. Örneğin; göğüsleri küçük gelin adayları, daha iri göğüslü bir görünüm için gövdesi dantelli balık gelinlik modellerini tercih edebilir.

İhtişam Seven Gelinlere: Hem Balık Hem Kabarık Gelinlik Modelleri

Kabarık gelinlikler ilginizi çekiyorsa seçenekleriniz A ve prenses kesim tasarımlarla sınırlı değil. kabarık balık gelinlik modelleri ile yarım balık gelinlikler de birçok markanın ürün seçenekleri arasında yer alıyor. Kalçadan kabarık şekilde tasarlanan etek kesimine sahip yarım balık gelinlikler ile diz altında kabarık eteklere sahip balık gelinliklerle ihtişamlı bir görünüm yakalamak mümkün.

Cesur Gelinlere: Transparan Balık Gelinlik Modelleri

Balık gelinlik modelleri arasında sıkça karşımıza çıkan transparan tasarımlar hem seksi hem de şık bir görünüm yaratmak için ideal. Çoğunlukla işlemeli tülden tasarlanan transparan balık gelinliklerde bu detay gövdede kullanılırken, iddialı birçok marka tamamı transparan tasarımlara da imza atıyor. Bu tasarımların fazla açık olduğunu düşünen gelin adayları, gelinliğin içine parçalı astar yaptırarak dekolte dozunu ayarlayabilir.

Göz Alıcı Bir Silüet İsteyenlere: Kuyruklu Balık Gelinlik Modelleri

En güzel balık gelinlikler gösterişli olanlardır diyorsanız, iddialı bir silüet yaratan balık kuyruklu gelinlik modellerini de tercih edebilirsiniz. Düğün mekanınız ne kadar ihtişamlıysa gelinliğin kuyruğunun da aynı oranda uzun olabileceği ipucunu da vermeden geçmeyelim.

Balık Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Balık model gelinlik fiyatlarını araştırdığınızda geniş bir fiyat aralığıyla karşılaşmanız mümkün. Çünkü gelinlik fiyatlarını etkileyen başlıca kriterler balık gelinlik modellerinde de kendini gösterir. Gelinliği alım şekliniz, malzemesi, işlemeleri, markası gibi etkenlere göre fiyatlarda farklılıklar oluştuğunu söylemek mümkün.

Balık gelinlik fiyatlarını etkileyen faktörlerin başında dikim şekli gelir. Hazır dikim gelinlikler, özel dikimlere göre daha uygun fiyatlıdır. Hazır gelinlikler, birkaç küçük tadilatla satın alınabilirken, özel dikim için ekstra zaman ve iş gücü gerekmesi, fiyatların da yükselmesine neden olur.

Gelinliğin kumaşı, fiyatları etkileyen diğer bir konu. Gelinlikte kullanılan kumaşın ipek oranı arttıkça, fiyatı da yükselir. Sentetik oranı yüksek olan kumaşların kullanıldığı gelinlikleri ise uygun fiyatlara alabilmek mümkün. Gelinliğin işlemeleri de fiyatlarda değişiklikler yaratan etkenlerden. Örneğin; dantelli balık gelinliklerde; Fransız danteli kullanılan tasarımlar klasik dantelli modellere kıyasla daha yüksek fiyatlıdır.

Balık model gelinliğinizi satın mı alacaksınız yoksa kiralayacak mısınız buna da karar vermelisiniz. Çünkü satılık ve kiralık gelinlikler arasında fiyat farkı mevcut. Kiralık balık gelinlik modelleri, satılık tasarımlara kıyasla yüzde 20-30 oranında daha düşük fiyatlıdır.

Balık gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Size uygun tasarımı bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık balık model gelinlikleri inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.