Balık Kesim Gelinlikler

Firmaları Göster
Callido
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Romantik Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
BRP 6
Bursa Pazarı Gelinlik
Tesettür Hakim yaka
15.000 TL - 20.000 TL
NHC 1
Nişantaşı Haute Couture
Romantik Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
KRG 52
Kırçiçeği Gelinlik
Romantik Boyundan bağlamalı
5.000 TL - 7.000 TL
NSM 1
Nisse Moda
Romantik Tek omuz
5.000 TL - 7.000 TL
ASB 14
As Brides
Romantik V yaka
9.000 TL - 12.000 TL
Balık
Pınar Bent
Vintage Modern Cesur Zayıf gösteren Boyundan bağlamalı
18.000 TL - 20.000 TL
Camai
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Romantik İllüzyon yaka
5.000 TL - 7.000 TL
NHC 3
Nişantaşı Haute Couture
Romantik Straplez
3.000 TL - 5.000 TL
Spica
Merve Alkan Bridal
Sade Tarlatansız Zayıf gösteren Modern Boyundan bağlamalı
5.000 TL - 7.000 TL
Celine Balık Model Gelinlik
Mediha Cambaz
Vintage Bohem Cesur Bisiklet yaka
46.243,03 TL
BRM 5
Bridelymade
Romantik Klasik V yaka
7.000 TL - 10.000 TL
NHC 2
Nişantaşı Haute Couture
Romantik Straplez
3.000 TL - 5.000 TL
16-008
Hayal Moda Evi
Romantik Klasik Straplez
3.500 TL - 7.000 TL
Folma
Merve Alkan Bridal
Vintage Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Canace
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Romantik U yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Perla
Büşra Tezel Modaevi
Romantik Düşük omuz
5.000 TL - 7.000 TL
Capricornio
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
EVS 7
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Romantik İllüzyon yaka
5.500 TL - 8.500 TL
EVS 11
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Romantik V yaka
5.500 TL - 8.500 TL
Şebnem Sönmez 41
Şebnem Sönmez
Romantik Klasik Straplez
5.000 TL - 15.000 TL
Carrera
Miry May Bridal
Romantik Modern Straplez
12.000 TL - 17.000 TL
ASB 23
As Brides
Romantik Helen Straplez
9.000 TL - 12.000 TL
Celine Balık Model Gelinlik
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa
Vintage Bohem Romantik Modern Helen Cesur Spor Tarlatansız İki parça Eteği çıkabilen Zayıf gösteren Uzun gösteren Bisiklet yaka
46.243,03 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Balık Kesim Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • Balık kesim gelinlik fiyatları ne kadar?
  Balık kesim gelinlik fiyatları 1.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler balık kesim gelinlik modelleri nelerdir?
  İddialı ve feminen bir görünüm isteyen gelin adaylarının favorisi balık gelinliklerin en popüler seçenekleri arasında romantik detaylara sahip dantelli gelinlikler yer alıyor. Rahatça hareket edebilmek isteyen gelin adayları yırtmaçlı balık gelinliklere de ilgi gösteriyor. Tam balık modellere kıyasla daha rahat hareket imkanı sunması nedeniyle yarım balık gelinliklere ilginin yoğun olduğunu da söyleyebiliriz.
 • Balık kesim gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre balık kesim gelinlik denildiğinde İstanbul 16.446, Ankara 3.391, İzmir 2.954, Bursa 1.873, ve Kocaeli 753 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • Balık kesim gelinlik denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre balık kesim gelinlik denildiğinde beyaz 1.905, kırık beyaz 318, krem 143 ve renkli 41 ürün olduğu görülmektedir.

Tüm Modeller

Balık Model Gelinlik Nasıl Olur?

Balık gelinlik modelleri adını etek kesiminden alan tasarımlardır. Bu gelinlikler, gövdeyi ve üst bacağı sararak iner ve diz altından itibaren genişler. Bu özelliğiyle balık ve deniz kızı silüeti yarattığı için bu iki isimle de adlandırıldığını görebilmeniz mümkün. Balık kesim gelinlik modellerinin etek tipine göre iki farklı çeşidi bulunuyor. Bu modellere ve kimler için uygun olduğuna bakalım:

Tam Balık Tipi Gelinlik Modelleri

Tam balık gelinlikler, vücudu dizlere kadar sararak inen, dizlere kadar tamamı dar gelinlik modelleridir. Dizlerden sonra ise genişleyerek açılır. Tüm vücudu saran bu tasarımları giyebilmek için de orantılı vücut hatlarına sahip olmak gerekir. Tam balık tipi gelinlik modelleri ile düğün gününden önce yürüyüş alıştırması yapmak önemlidir. Böylece vücuda sıkıca oturan balık tipi gelinliğinizle rahat edersiniz.

Yarım Balık Gelinlik Modelleri

Balık kesim gelinlikler ise gövdeyi sarar ve basenden itibaren genişleyerek açılır. Yarım balık gelinlikler en popüler tasarımlardan. Yarım balık gelinlikler, balık kesim tasarımlara kıyasla rahat hareket imkanı sunuyor. Yırtmaçlı tasarımlar ise bu rahatlığı daha da artırıyor. Siz de hem şık hem de içinde rahat hareket edebileceğiniz bir model arıyorsanız yırtmaçlı yarım balık gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz.

Balık Kesim Gelinlikler Kimler İçin Uygundur?

Her vücut tipinin kolay kolay giyemeyeceği balık gelinlik modellerini özellikle kum saati vücut tipine sahip gelin adayları için ideal diyebiliriz. Bu vücut tipine sahip gelin adayları balık kesim gelinlik modelleriyle orantılı vücut hatlarını öne çıkarırken, fit ve hoş bir görünüm yaratabilir. Kollarında fazlalıklarına sahip ya da sonbahar kış düğünü yapacak gelin adayları uzun kollu balık gelinlik modellerine yönelebilir.

Son yıllarda özellikle işlemesiz sade kumaştan balık uzun kollu gelinliklerin en trend modeller arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bu gelinlik modelleriyle hem vücut hatlarınızı vurgulayabilir hem de trendlere uygun bir görünüm yakalayabilirsiniz. Balık etek gelinlik modelleri arasında en popüler tasarımlardan biri de straplez balık gelinlik modelleri diyebiliriz. Göğüsleri orta ya da küçük gelin adaylarının rahatlıkla giyebileceği balık straplez gelinlikler, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında evlenecek gelinler için uygun.

Askısız olması nedeniyle gelinliğin kayması ve rahat hareket edememe gibi endişeleri bulunan gelin adayları ise balık straplez gelinliklerin hayal tül ile tamamlanan illüzyon yakalı seçeneklerini tercih edebilir. İnce askılı balık gelinlik modelleri de yine straplez balık gelinliklerin yaratacağı hoş havayı sunarken bir yandan da konfor sağlayacaktır.

Hoş bir görünüm yaratmak istediğiniz bölge boyun ya da omuzlarınızsa bunun için de farklı balık gelinlik modelleri olduğunu ekleyelim. Boynunuzu olduğundan uzun, omuzlarınızı da daha geniş göstermek istiyorsanız kayık yaka balık gelinlikler tam size göre! Düşük omuz gelinlikler de yine omuz ve boyun için ihtiyacınız olan illüzyonu yaratacaktır.

Kısa Boylulara Balık Gelinlik Uyar mı?

Balık gelinlik giymek isteyen gelin adaylarının en çok sorduğu sorulardan biri de bu modellerin kısa boylu gelinlere uygun olup olmadığı… Bu gelinlikler kum saati vücut tipine sahip kısa boylu gelin adaylarının tercih edebileceği tasarımlar arasında yer alıyor. Ancak olduğunuzdan uzun bir görünüm yaratmak için tamamı işlemeli ya da tamamı sade tasarımları tercih etmenizde fayda var.

Örneğin; son yıllarda oldukça popüler olan tamamı işlemesiz kumaştan saten balık gelinlikler, uzun ve göz alıcı bir görünüme sahip olmanızı sağlayabilir. Bu tasarımlarla kalın platform topuklu gelin ayakkabıları giyerek de boyunuzu yükseltebilirsiniz. Ayrıca bacak boyu ya da gövdesi kısa gelin adaylarının da tercih etmesi gereken modellerin farklı.

Gelinliğin etek kısmı ne kadar yukarıdan başlarsa bacak boyu o kadar uzun görünecektir. Gövdesini uzun göstermek isteyen gelin adayları ise bacak boyunu uzatmak için düşük bel balık gelinlik modellerini tercih edebilir. Hangi tarzda balık gelinlik modeli size uygun bilmiyor musunuz? Balık gelinlik modellerinin farklı tarzlara uygun seçenekleri de bulunuyor. İşte farklı tarzlara uygun balık gelinlik modelleri:

Minimalist Gelinlere: Sade Balık Gelinlik Modelleri

Zarif balık gelinlik modelleri ilginizi çekiyorsa son yılların en trend tasarımları arasında yer alan işlemesiz, sade kumaşlardan tasarlanan modelleri düşünebilirsiniz. Bu modeller zamansız duruşları ile vintage bir havaya da sahipler. Özellikle saten, ipek gibi göz alıcı ve işlemesizken de göz alıcı olan kumaşların kullanıldığı balık tarzı gelinliklerle düğün günü tüm bakışları üzerinizde toplayabilirsiniz.

En Sadesini Arayanlara: Balık Elbise Gelinlik Modelleri

Nikah ya da kokteyl düğünü yapacak gelin adayları daha en sade balık gelinlikleri arıyor olabilir. Bu durumda önerdiğimiz gelinlik modelleri balık elbise formlu tasarımlar. İşlemesiz kumaştan balık elbise gelinliklerle şık ve modern bir görünüm yakalamak mümkün. Balık elbise gelinliklerin yarım balık etek formuna sahip ya da yırtmaçlı seçenekleriyle de ihtiyacınız olan konfora sahip olabilirsiniz.

Romantik Gelinlere: Dantelli Balık Gelinlik Modelleri

Romantik tasarımlardan hoşlanan gelinlerin favori detayları olan danteller, balık gelinlik modellerine de hareket katıyor. Balık dantelli gelinlikler, balık ismini dantelin kullanıldığı bölgeden alıyor. Vücudunuzda daha kalın görünmesini istediğiniz bölgede bu işlemelerin kullanıldığı gelinlik modellerine yönelebilirsiniz. Örneğin; göğüsleri küçük gelin adayları, daha iri göğüslü bir görünüm için gövdesi dantelli balık gelinlik modellerini tercih edebilir.

İhtişam Seven Gelinlere: Hem Balık Hem Kabarık Gelinlik Modelleri

Kabarık gelinlikler ilginizi çekiyorsa seçenekleriniz A ve prenses kesim tasarımlarla sınırlı değil. kabarık balık gelinlik modelleri ile yarım balık gelinlikler de birçok markanın ürün seçenekleri arasında yer alıyor. Kalçadan kabarık şekilde tasarlanan etek kesimine sahip yarım balık gelinlikler ile diz altında kabarık eteklere sahip balık gelinliklerle ihtişamlı bir görünüm yakalamak mümkün.

Cesur Gelinlere: Transparan Balık Gelinlik Modelleri

Balık gelinlik modelleri arasında sıkça karşımıza çıkan transparan tasarımlar hem seksi hem de şık bir görünüm yaratmak için ideal. Çoğunlukla işlemeli tülden tasarlanan transparan balık gelinliklerde bu detay gövdede kullanılırken, iddialı birçok marka tamamı transparan tasarımlara da imza atıyor. Bu tasarımların fazla açık olduğunu düşünen gelin adayları, gelinliğin içine parçalı astar yaptırarak dekolte dozunu ayarlayabilir.

Göz Alıcı Bir Silüet İsteyenlere: Kuyruklu Balık Gelinlik Modelleri

En güzel balık gelinlikler gösterişli olanlardır diyorsanız, iddialı bir silüet yaratan balık kuyruklu gelinlik modellerini de tercih edebilirsiniz. Düğün mekanınız ne kadar ihtişamlıysa gelinliğin kuyruğunun da aynı oranda uzun olabileceği ipucunu da vermeden geçmeyelim. Tarihi mekanlara veya şık otel düğünlerine kuyruklu balık gelinlik modellerinin çok yakıştığını da söyleyelim.

Balık Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Balık model gelinlik fiyatlarını araştırdığınızda geniş bir fiyat aralığıyla karşılaşmanız mümkün. Çünkü gelinlik fiyatlarını etkileyen başlıca kriterler balık gelinlik modellerinde de kendini gösterir. Gelinliği alım şekliniz, malzemesi, işlemeleri, markası gibi etkenlere göre fiyatlarda farklılıklar oluştuğunu söylemek mümkün. Gelinlik balık model olduğunda özel dikim veya hazır dikim olması fiyatı etkileyen faktörlerden.

Gelinliğin kumaşı, fiyatları etkileyen diğer bir konu. Gelinlikte kullanılan kumaşın ipek oranı arttıkça, fiyatı da yükselir. Sentetik oranı yüksek olan kumaşların kullanıldığı gelinlikleri ise uygun fiyatlara alabilmek mümkün. Gelinliğin işlemeleri de fiyatlarda değişiklikler yaratan etkenlerden. Örneğin; dantelli balık gelinliklerde; Fransız danteli kullanılan tasarımlar klasik dantelli modellere kıyasla daha yüksek fiyatlıdır.

Balık gelinlik fiyatlarını etkileyen faktörlerin başında dikim şekli gelir. Hazır dikim gelinlikler, özel dikimlere göre daha uygun fiyatlıdır. Hazır gelinlikler, birkaç küçük tadilatla satın alınabilirken, özel dikim için ekstra zaman ve iş gücü gerekmesi, fiyatların da yükselmesine neden olur. Özel dikim gelinliklerde de kiralama fırsatının bulunduğunu unutmayın.

Balık model gelinliğinizi satın mı alacaksınız yoksa kiralayacak mısınız buna da karar vermelisiniz. Çünkü satılık ve kiralık gelinlikler arasında fiyat farkı mevcut. Kiralık balık gelinlik modelleri, satılık tasarımlara kıyasla yüzde 20-30 oranında daha düşük fiyatlıdır. Düğün sonrası gelinliği saklama konusunda yer sıkıntısı yaşayacak gelinlerin de kiralama seçeneğini düşünmesinde fayda var.

Balık gelinlik modellerine ilişkin tarz, kumaş, fiyat gibi detaylara yer verdik. Burada anlatılan balık model gelinlik tasarımlarından dilediğinizi inceleyebilir, düğün mekanınıza ve düğün zamanınıza göre size en uygun gelinliği seçebilirsiniz. Size uygun tasarımı bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık balık model gelinlikleri inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.