Prenses Kesim Gelinlikler

İhtişamı seven gelin adaylarının tercihi prenses gelinlik modellerini incele!

Görkemli Romantik Uzun gösteren Zayıf gösteren Bisiklet yaka
MNE 21
Mine Ertuğrul Atelier

Model: MNE 21

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Modern V yaka
E-1945
Esin Arıcan Haute Couture

Model: E-1945

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
MLM 1
Meleğim Moda Evi

Model: MLM 1

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Görkemli V yaka
MXV 1
Maxvera Gelinlik

Model: MXV 1

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
Eva
Peri Kızı Gelinlik Ve Moda Evi

Model: Eva

3.000 TL - 4.500 TL

Romantik Modern Straplez
BGH 111
Burcu Güner Haute Couture

Model: BGH 111

3.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
Özel Dikim TK Gelinlik
TK Gelinlik

Model: Özel Dikim TK Gelinlik

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
Efracem
Setr-i Nur Bursa

Model: Efracem

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Straplez
OLB 1
Olat Bridal

Model: OLB 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Sade V yaka
ELS 1
Elissa Moda Tasarım

Model: ELS 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
SMR 1
Simirna Moda Tasarım

Model: SMR 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Vintage V yaka
PRY 21
Piraye Vera By Sevil Özaşan

Model: PRY 21

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik V yaka
DYG 16
Duygu Gelinlik

Model: DYG 16

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Halter yaka
RGM 1
Rüyam Gelinlik Moda Evi

Model: RGM 1

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Klasik V yaka
ZMG  1
Ze Moda Gelinlik

Model: ZMG 1

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Kayık yaka
BDG 31
Beyaz Düşler Gelinlik

Model: BDG 31

3.000 TL - 5.000 TL

Görkemli Romantik Eteği çıkabilen İllüzyon yaka
GGM 1
Gelinlik Gülse Moda

Model: GGM 1

7.000 TL - 10.000 TL

Tesettür Hakim yaka
GEP 1
Gelinlik Pınarı

Model: GEP 1

3.000 TL - 5.000 TL

Görkemli Romantik İllüzyon yaka
MLS 1
Melisima

Model: MLS 1

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Straplez
SAG 1
Sagaza Couture

Model: SAG 1

10.000 TL - 30.000 TL

Tesettür Hakim yaka
RMG  1
Rümeysa Gelinlik

Model: RMG 1

7.500 TL

Romantik Görkemli İllüzyon yaka
BNB 1
1001 Gecce Gelinlik Tasarım

Model: BNB 1

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Düşük omuz
AYG 1
Aysun Gelinlik

Model: AYG 1

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
Ekru
Mahidevran Nazan Güner

Model: Ekru

5.900 TL - 7.900 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Prenses Gelinlik Modeli Nasıl Olur?

Prenses gelinlik modelleri, adını etek kesiminden alır. Prenses etek modeline sahip gelinlikler, belden itibaren hacim kazanan tasarımlara verilen isimdir. A kesim gelinliklerden farkı belden bombeli şekilde açılarak inmesidir. Prenses gelinlik modellerinin "Sindirella gelinlik" ve "balo tipi gelinlik" gibi farklı isimleriyle de karşılaşmanız mümkün.

Prenses Gelinlik Çeşitleri Nelerdir?

Prenses gelinlik modellerinin, belden başladığı noktaya göre tam ve yarım olmak üzere iki çeşidi vardır. Tam prenses gelinlik modellerinin başlangıç bölgesi tam bel hizasındandır. Yarı prenses gelinlik modelleri ise düşük bel prenses gelinlik olarak da adlandırılır ve bu modellerde eteğin başlangıç noktası leğen kemiğine yakındır.

Prenses Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Prenses model gelinlikleri, kabarık etek kesimine sahip olduğu için özellikle geniş basenlerini kamufle etmek isteyen gelin adaylarına önerdiğimizi belirtelim. Yani en çok armut vücut tipine sahip gelin adayları bu tasarımlar ile görünümünde istediği illüzyonu yaratabilir. Bu noktada bir hatırlatma da yapalım: Armut vücut tipine sahip gelin adaylarının öne çıkarması gereken bölge, ince gövdeleri olduğu için gövdesi hareketli kabarık gelinliklerden uzak durmalı, üst kısmı sade prenses gelinlik modellerini tercih etmeliler.

Her kesimde gelinliği rahatlıkla giyebilen, kum saati vücut tipine sahip gelin adayları da ihtişamlı bir görünüm için prenses model kabarık gelinlikleri tercih edebilir. Bu vücut tipine sahip gelin adaylarına, orantılı vücut hatlarını gölgede bırakmamaları için üst kısmı dar gelinlik modellerini önerdiğimizi de ekleyelim. Vücudu saran, straplez, askılı, göğüs ya da sırt dekolteli tasarımlar gibi üst kısmı dikkat çekici gelinlikler ile fit vücut hatlarınızı vurgulayabilirsiniz.

Elma ve ters üçgen gibi gövdesi geniş, dikdörtgen gibi bel kıvrımı olmayan vücut tiplerine ise prenses gelinlik modellerinden uzak durmalarını öneriyoruz. Çünkü kabarık prenses model gelinlikler, vücudunuzun alt kısmını olduğundan hacimli gösterecek, gövdenizin kalınlığı ya da düz bel bölgeniz bu tasarımlarla daha çok öne çıkacaktır. Bu vücut tipine sahip gelinler kabarık prenses gelinlik modelleri yerine daha az hacimli olan A kesim gelinlik modellerine yönelebilir.

Prenses kesim gelinlik modellerini orta ya da uzun boylu ve zayıf gelin adaylarına önerdiğimizi de ekleyelim. Çünkü prenses kabarık gelinlik modellerinin, alt kısmı hacimli olduğu için büyük beden gelin adaylarını olduğundan daha kilolu, kısa boyluları ise olduğundan daha kısa gösterebilir.

Prenses Model Gelinlikler Hangi Düğün Mekanlarında Giyilebilir?

Prenses kesim gelinliklerin hacimli eteği, dikkat çekici ve ihtişamlı bir görünüm yaratır. Bu nedenle tarihi mekanlar, otellerin ışıltılı balo salonları gibi gösterişli mekanlarda prenses kesim gelinlikleri tercih etmek, gelin adaylarının mekanla uyumlu bir görünüm yakalaması için idealdir.

İhtişamlı silüetler için kuyruklu gelinlik modellerinin de uygun olduğunu eklemeden geçmeyelim. Tarihi mekanlar için vintage tasarımları da seçenekleriniz arasına alabilir, oteller için ise daha sade ve modern gelinlik modellerine yönelebilirsiniz.

Farklı Tarzlara Göre Prenses Kesim Gelinlikler

Kabarık prenses gelinliklerin farklı tarzlara uygun seçenekleri de bulunuyor. Bu tasarımlara da ayrıca değinelim.

İddialı Gelinlere: Simli / Taşlı Prenses Gelinlik Modelleri

Düğün günü ihtişamlı bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adaylarının tercihi göz alıcı tasarımlar oluyor. Bu tasarımların başında gelen gelinlik modelleri prenses taşlı tasarımlar oluyor. İnciler, swarovski taşlar gibi süslemeler prenses gelinliklere göz alıcı bir görünüm katıyor.

Gelinliğe ışıltı katmak için kullanılan tek yöntem ışıltılı taşlar değil. Simli kumaştan tasarlanan gelinlik modelleri de göz alıcı bir görünüm için sıklıkla tercih ediliyor. Taşlı ve simli gelinlik modelleri tarihi mekan ve otel gibi gösterişli düğün mekanlarında evlenecek gelinliklere önerdiğimiz modeller arasında da yer alıyor.

Cesur Gelinlere: Transparan Prenses Gelinlik Modelleri

Kabarık etekler seksi bir görünüme engel değil. Özellikle üst kısmı transparan gelinlik modelleri ile feminen bir görünüm yakalamak mümkün. Göğüs ölçülerinize, sırt yapınıza ve vücut tipinize bağlı olarak göğüs dekolteli ya da sırtı açık prenses gelinlik modellerini de seçenekleriniz arasına alabilirsiniz. Gövdesi hayal tül üzerine işlenen zarif detaylardan oluşan illüzyonlu gelinlik modellerini de transparan prenses gelinlik arayan gelin adaylarına öneriyoruz.

Minimalist Gelinlere: Sade Prenses Gelinlik Modelleri

Gelinliğinizin kabarık olması sade bir görünüme sahip olamayacağınız anlamına gelmiyor. İşlemesiz kumaştan tasarlanan prenses gelinlik modelleri de minimalist tarzda gelin adaylarının tercih edebileceği modeller arasında yer alıyor. Eğer ihtişamlı bir mekanda düğün yapıyorsanız, sade prenses gelinlik modelleriyle ışıltılı aksesuarlar kullanabilir, böylece mekanla uyumlu bir görünüm yaratabilirsiniz.

Romantik Gelinlere: Dantelli Prenses Gelinlik Modelleri

Düğün günü romantik tarzınızı yansıtmak için dantelli prenses gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Gövdesi, eteği, kolları ya da tamamı dantelli prenses model gelinlikler arasından vücut tipinize uyumlu bir tasarım seçebilirsiniz. Bu noktada bilmeniz gereken, dantelin, kullanıldığı bölgeyi olduğundan daha geniş gösterdiğidir. Yani üst bedeninizde fazlalıklarınız varsa, üstü sade, eteği dantelli modellere yönelmeniz daha doğru olacaktır.

Balo Tipi Gelinlik Modelleriyle En Çok Kullanılan Yaka Tipleri

Kabarık etek gelinliklerle vücudun alt ve üst kısmını dengeli göstermek için etek kesimine uygun yaka tipi seçmek de önemlidir. Bu ipucundan yola çıkarak prenses etek kesimiyle en sık kullanılan yaka tiplerine de değinelim istedik.

Straplez Prenses Model Gelinlikler

Straplez prenses gelinlikler, en popüler prenses kesim tasarımlar arasında. Omuzları açıkta bırakan, askısız straplez yakalar kabarık eteklere feminen bir detay olarak eşlik ediyor. Straplez prenses gelinlikleri özellikle küçük ve orta büyüklükte göğüslere sahip gelin adaylarına önerdiğimizi de belirtelim. Göğsünüzün büyüklüğüne göre öpücük ya da düz gibi farklı straplez yaka modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Prenses model straplez gelinlik modelleriyle rahat hareket edemeyeceğini düşünen gelin adaylarına da illüzyon straplez ya da ince askılı prenses gelinlikleri öneriyoruz.

V Yaka Prenses Gelinlik Modelleri

Farklı derinlikte V yakalar da prenses etek kesimiyle çok hoş bir görüntü yaratıyor. Özellikle armut vücut tipine sahip gelin adayları derin V yakalı prenses gelinlik modelleriyle geniş basenlerini kamufle ederken ince üst bedenlerini de öne çıkarabiliyor.

Etek kesimi kabarık olduğu için bu yaka tipine sahip gelinliklerle açık gelin saçı modelleri yerine yarım toplu ve toplu gelin saçı modelleri kullanılarak fresh bir görünüm yaratılabilir.

Kayık Yaka Prenses Gelinlik Modelleri

Son yılların en trend gelin görünümleri arasında kabarık eteklere eşlik eden kayık yakalar yer alıyor. Özellikle boynunu olduğundan uzun, omuzlarını geniş göstermek isteyen gelin adaylarına önerdiğimiz kayık yakalar, prenses eteklerle hem zarif hem de iddialı bir görünüm yaratıyor.

Trendlere uygun bir görünüm için kayık yakalı, uzun kollu prenses gelinlik modellerine yönelebilirsiniz. Kayık yaka tipleri ile toplu gelin saçı modelleri kullanarak boynunuzu olduğundan daha ince ve uzun gösterebileceğinizi de eklemeden geçmeyelim.

Prenses Model Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişir?

Prenses gelinlik modellerinin fiyatlarını incelediğinizde geniş bir fiyat aralığıyla karşılaşacaksınız. Bunun nedeni ise gelinliğin kumaşı, markası, işlemeleri, dikim ya da teslim alma şekli olabilir. Fiyatlara etki eden bu kriterlerden de kısaca bahsedelim.

Gelinliğinizi satın alabilir ya da kiralayabilirsiniz. Kiralama ve satın alma arasında bariz bir fiyat farkı olmasa da gelinler, bir daha kullanmayacakları bir elbiseye daha fazla para vermek istemeyebiliyorlar. O nedenle eğer istediğiniz prenses gelinliği daha uygun bir fiyata giymek isterseniz, markaların kiralık prenses gelinlik modellerine yönelebilirsiniz.

Gelinliğin özel dikim mi yoksa hazır model mi olduğuna göre de fiyatlar değişiyor. Markaların hazır prenses gelinlik modellerinden birini seçerseniz, üzerinde sadece birkaç değişiklik yapılacağı için uygun fiyatlara alabilmeniz mümkün. Ancak sıfırdan bir gelinlik dikilmesini isterseniz o noktada fiyatların yükseldiğini de bilmelisiniz.

Gelinlikte kullanılan kumaş da fiyatları etkiliyor. Örneğin, saten prenses gelinlikler, tül prenses gelinlik modellerine göre daha yüksek fiyatlı oluyor. Gelinlikteki dantel çeşitleri dahi fiyatların değişmesinde bir etken. Klasik dantelli tasarımlar, Fransız dantelli prenses gelinliklere göre daha uygun fiyatlarla sunuluyor.

İstediği gelinlik modelleri prenses kesim olan gelin adaylarının bilmesi gereken detaylardan bahsettik. Şimdi sırada size uygun prenses gelinliği bulmak var. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık balo tipi gelinlik modellerini inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken tasarımlar için firmayla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın!