Prenses Kesim Gelinlikler

Firmaları Göster
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Prenses Kesim Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • Prenses kesim gelinlik fiyatları ne kadar?
  Prenses kesim gelinlik fiyatları 1.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler prenses kesim gelinlik modelleri nelerdir?
  Düğün günü ihtişamlı bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adaylarının tercihi göz alıcı tasarımlar oluyor. Bu tasarımların başında taşlı prenses gelinlik modelleri geliyor. İşlemesiz kumaştan tasarlanan prenses gelinlik modelleri de minimalist tarzda gelin adaylarının ilgi gösterdiği modeller arasında yer alıyor. Düğün günü romantik tarzınızı yansıtmak için dantelli prenses gelinlik modellerine yöneliyor.
 • Prenses kesim gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre prenses kesim gelinlik denildiğinde İstanbul 22.153, İzmir 6.054, Ankara 4.987, Bursa 3.953, ve Adana 2.557 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • Prenses kesim gelinlik denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre prenses kesim gelinlik denildiğinde beyaz 3.001, kırık beyaz 503, krem 198 ve renkli 76 ürün olduğu görülmektedir.

Tüm Modeller

Prenses Gelinlik Modeli Nasıl Olur?

Prenses gelinlik modelleri, adını etek kesiminden alır. Prenses etek modeline sahip gelinlikler, belden itibaren hacim kazanan tasarımlara verilen isimdir. A kesim gelinliklerden farkı belden bombeli şekilde açılarak inmesidir. Prenses gelinlik modellerinin "Sindirella gelinlik" ve "balo tipi gelinlik" gibi farklı isimleriyle de karşılaşmanız mümkün. Bir gelinlik prenses model olarak isimlendiriliyorsa oldukça gösterişli bir gelinlik olacağını anlamalısınız.

Prenses Gelinlik Çeşitleri Nelerdir?

Prenses gelinlik modellerinin, belden başladığı noktaya göre tam ve yarım olmak üzere iki çeşidi vardır. Tam prenses gelinlik modellerinin başlangıç bölgesi tam bel hizasındandır. Yarı prenses gelinlik modelleri ise düşük bel prenses gelinlik olarak da adlandırılır ve bu modellerde eteğin başlangıç noktası leğen kemiğine yakındır.

Prenses Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Prenses model gelinlikleri, kabarık etek kesimine sahip olduğu için özellikle geniş basenlerini kamufle etmek isteyen gelin adaylarına önerdiğimizi belirtelim. Yani en çok armut vücut tipine sahip gelin adayları bu tasarımlar ile görünümünde istediği illüzyonu yaratabilir. Bu noktada bir hatırlatma da yapalım: Armut vücut tipine sahip gelin adaylarının öne çıkarması gereken bölge.

Yani ince gövdeleri olduğu için gövdesi hareketli kabarık gelinliklerden uzak durmalı, üst kısmı sade prenses gelinlik modellerini tercih etmeliler. Her kesimde gelinliği rahatlıkla giyebilen, kum saati vücut tipine sahip gelin adayları da ihtişamlı bir görünüm için prenses model kabarık gelinlikleri tercih edebilir. Bu vücut tipine sahip gelin adaylarına da birkaç önerimiz olabilir:

Kum saati vücutlu gelinlere orantılı vücut hatlarını gölgede bırakmamaları için üst kısmı dar gelinlik modellerini önerdiğimizi söyleyebiliriz. Vücudu saran, straplez, askılı, göğüs ya da sırt dekolteli tasarımlar gibi üst kısmı dikkat çekici gelinlikler ile fit vücut hatlarınızı vurgulayabilirsiniz. Böylece proporsiyonunuza tam olarak uygun gelinliği tercih etmiş olursunuz.

Elma ve ters üçgen gibi gövdesi geniş, dikdörtgen gibi bel kıvrımı olmayan vücut tiplerine ise prenses gelinlik modellerinden uzak durmalarını öneriyoruz. Çünkü kabarık prenses model gelinlikler, vücudunuzun alt kısmını olduğundan hacimli gösterecektir. Prenses kabarık gelinlik modelleri sebebiyle gövdenizin kalınlığı ya da düz bel bölgeniz bu tasarımlarla daha çok öne çıkacaktır.

Bu vücut tipine sahip gelinler kabarık prenses gelinlik modelleri yerine daha az hacimli olan A kesim gelinlik modellerine yönelebilir. Prenses kesim gelinlik modellerini orta ya da uzun boylu ve zayıf gelin adaylarına önerdiğimizi de ekleyelim. Çünkü prenses kabarık gelinlik modellerinin, alt kısmı hacimli olduğu için büyük beden gelin adaylarını olduğundan daha kilolu, kısa boyluları ise olduğundan daha kısa gösterebilir.

Prenses Model Gelinlikler Hangi Düğün Mekanlarında Giyilebilir?

Prenses kesim gelinliklerin hacimli eteği, dikkat çekici ve ihtişamlı bir görünüm yaratır. Bu nedenle tarihi mekanlar, otellerin ışıltılı balo salonları gibi gösterişli mekanlarda prenses kesim gelinlikleri tercih etmek, gelin adaylarının mekanla uyumlu bir görünüm yakalaması için idealdir. İhtişamlı silüetler için kuyruklu gelinlik modellerinin de uygun olduğunu eklemeden geçmeyelim.

Kabarık prenses gelinliklerin farklı tarzlara uygun seçenekleri de bulunuyor. Farklı tarzlara göre prenses kesim gelinlikler düğün mekanı, vücut tipi, yılın trendi gibi faktörler göz önünde bulundurularak değerlendirilmelidir. Simli, taşlı, kolları dantelli prenses gelinlik modelleri gibi pek çok farklı tarz prenses kesim gelinliklerde bulunmaktadır. Bu tasarımlara da ayrıca değinelim:

İddialı Gelinlere: Simli / Taşlı Prenses Gelinlik Modelleri

Düğün günü ihtişamlı bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adaylarının tercihi göz alıcı tasarımlar oluyor. Bu tasarımların başında gelen gelinlik modelleri prenses taşlı tasarımlar oluyor. İnciler, swarovski taşlar gibi süslemeler prenses gelinliklere göz alıcı bir görünüm katıyor. Simli kumaştan tasarlanan gelinlik modelleri de göz alıcı bir görünüm için sıklıkla tercih ediliyor.

Cesur Gelinlere: Transparan Prenses Gelinlik Modelleri

Kabarık etekler seksi bir görünüme engel değil. Özellikle üst kısmı transparan gelinlik modelleri ile feminen bir görünüm yakalamak mümkün. Göğüs ölçülerinize, sırt yapınıza ve vücut tipinize bağlı olarak göğüs dekolteli ya da sırtı açık prenses gelinlik modellerini de seçenekleriniz arasına alabilirsiniz. İllüzyonlu gelinlik modellerini de transparan prenses gelinlik arayan gelin adaylarına öneriyoruz.

Minimalist Gelinlere: Sade Prenses Gelinlik Modelleri

Gelinliğinizin kabarık olması sade bir görünüme sahip olamayacağınız anlamına gelmiyor. İşlemesiz kumaştan tasarlanan prenses gelinlik modelleri de minimalist tarzda gelin adaylarının tercih edebileceği modeller arasında yer alıyor. Eğer ihtişamlı bir mekanda düğün yapıyorsanız, sade prenses gelinlik modelleriyle ışıltılı aksesuarlar kullanabilir, böylece mekanla uyumlu bir görünüm yaratabilirsiniz.

Romantik Gelinlere: Dantelli Prenses Gelinlik Modelleri

Düğün günü romantik tarzınızı yansıtmak için dantelli prenses gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Gövdesi, eteği, kolları ya da tamamı dantelli prenses model gelinlikler arasından vücut tipinize uyumlu bir tasarım seçebilirsiniz. Bu noktada bilmeniz gereken, dantelin, kullanıldığı bölgeyi olduğundan daha geniş gösterdiğidir. Yani üst bedeninizde fazlalıklarınız varsa, üstü sade, eteği dantelli modellere yönelmeniz daha doğru olacaktır.

Balo Tipi Gelinlik Modelleriyle En Çok Kullanılan Yaka Tipleri

Kabarık etek gelinliklerle vücudun alt ve üst kısmını dengeli göstermek için etek kesimine uygun yaka tipi seçmek de önemlidir. Düğün gününde fotoğrafları gördükten sonra hayal kırıklığına uğramamak için yaka tipine de dikkat etmelisiniz. Bu ipucundan yola çıkarak prenses etek kesimiyle en sık kullanılan yaka tiplerine de değinelim istedik.

Straplez Prenses Model Gelinlikler

Straplez prenses gelinlikler, en popüler prenses kesim tasarımlar arasında. Omuzları açıkta bırakan, askısız straplez yakalar kabarık eteklere feminen bir detay olarak eşlik ediyor. Straplez prenses gelinlikleri özellikle küçük ve orta büyüklükte göğüslere sahip gelin adaylarına önerdiğimizi de belirtelim. Göğsünüzün büyüklüğüne göre öpücük ya da düz gibi farklı straplez yaka modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

V Yaka Prenses Gelinlik Modelleri

Farklı derinlikte V yakalar da prenses etek kesimiyle çok hoş bir görüntü yaratıyor. Özellikle armut vücut tipine sahip gelin adayları derin V yakalı prenses gelinlik modelleriyle geniş basenlerini kamufle ederken ince üst bedenlerini de öne çıkarabiliyor. Etek kesimi kabarık olduğu için bu yaka tipine sahip gelinliklerle açık gelin saçı modelleri yerine yarım toplu ve toplu gelin saçı modelleri kullanılabilir.

Kayık Yaka Prenses Gelinlik Modelleri

Son yılların en trend gelin görünümleri arasında kabarık eteklere eşlik eden kayık yakalar yer alıyor. Özellikle boynunu olduğundan uzun, omuzlarını geniş göstermek isteyen gelin adaylarına önerdiğimiz kayık yakalar, prenses eteklerle hem zarif hem de iddialı bir görünüm yaratıyor. Trendlere uygun bir görünüm için kayık yakalı, uzun kollu prenses gelinlik modellerine yönelebilirsiniz.

Kayık yaka tipleri ile toplu gelin saçı modelleri kullanarak boynunuzu olduğundan daha ince ve uzun gösterebileceğinizi de eklemeden geçmeyelim. Bu yaka tiplerinden hiçbiri içinize sinmediyse, prenses model straplez gelinlik modelleriyle rahat hareket edemeyeceğini düşünen gelin adaylarına da illüzyon straplez ya da ince askılı prenses gelinlikleri öneriyoruz.

Prenses Model Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişir?

Prenses gelinlik modellerinin fiyatlarını incelediğinizde geniş bir fiyat aralığıyla karşılaşacaksınız. Bunun nedeni ise gelinliğin kumaşı, markası, işlemeleri, dikim ya da teslim alma şekli olabilir. Gelinliğinizi satın alabilir ya da kiralayabilirsiniz. Eğer istediğiniz prenses gelinliği daha uygun bir fiyata giymek isterseniz, markaların kiralık prenses gelinlik modellerine yönelebilirsiniz.

Gelinliğin özel dikim mi yoksa hazır model mi olduğuna göre de fiyatlar değişiyor. Markaların hazır prenses gelinlik modellerinden birini seçerseniz, üzerinde sadece birkaç değişiklik yapılacağı için uygun fiyatlara alabilmeniz mümkün. Ancak sıfırdan bir gelinlik dikilmesini isterseniz o noktada fiyatların yükseldiğini de bilmelisiniz. Özel dikim gelinliklerin de kiralama seçeneği olduğunu unutmayın.

Gelinlikte kullanılan kumaş da fiyatları etkiliyor. Örneğin, saten prenses gelinlikler, tül prenses gelinlik modellerine göre daha yüksek fiyatlı oluyor. Gelinlikteki dantel çeşitleri dahi fiyatların değişmesinde bir etken. Klasik dantelli tasarımlar, Fransız dantelli prenses gelinliklere göre daha uygun fiyatlarla sunuluyor. Gelinliğinizi seçerken daha uygun fiyatlı olması için muadil kumaşlara göz atabilirsiniz.

İstediği gelinlik modelleri prenses kesim olan gelin adaylarının bilmesi gereken detaylardan bahsettik. Artık gelinliğin yaka tipi, kumaş ve tarz gibi özelliklerine hakimsiniz. Şimdi sırada size uygun prenses gelinliği bulmak var. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık balo tipi gelinlik modellerini inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken tasarımlar için firmayla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın!