NSC 1
Nergis Şahan Couture
Romantik Helen V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
Jasmine
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa
Helen Spor Tarlatansız Zayıf gösteren Uzun gösteren Romantik V yaka
39.083,76 TL
SDY 23
Sude Yağmur Moda Evi
Vintage Helen Halter yaka
3.000 TL - 5.000 TL
BRM 1
Bridelymade
Bohem Romantik Helen V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Celine Balık Model Gelinlik
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa
Vintage Bohem Romantik Modern Helen Cesur Spor Tarlatansız İki parça Eteği çıkabilen Zayıf gösteren Uzun gösteren Bisiklet yaka
46.243,03 TL
BRM 7
Bridelymade
Romantik Helen V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
CSS 7
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture
Romantik Helen V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
EVS 6
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Romantik Helen Kayık yaka
8.500 TL - 12.000 TL
ASB 23
As Brides
Romantik Helen Straplez
9.000 TL - 12.000 TL
Helen
Avior Tekirdağ
Helen Sade V yaka
18.000 TL - 26.000 TL
Hellene
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa
Romantik Helen Cesur İllüzyon yaka
32.605,22 TL
MRM 1
Miry May Bridal
Romantik Helen V yaka
12.000 TL - 17.000 TL
Model 2
Blanc Bridal
Romantik Helen İllüzyon yaka
8.000 TL - 9.000 TL
ELP 28
Elif Platin Haute Couture
Sade Helen Tarlatansız Spor V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
NSC 2
Nergis Şahan Couture
Bohem Romantik Vintage Helen Straplez
3.000 TL - 7.000 TL
BRM 11
Bridelymade
Romantik Helen V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
79041
Maxxen Angel Wedding Dress
Helen Cesur V yaka
30.000 TL - 35.000 TL
79038
Maxxen Angel Wedding Dress
Romantik Helen Straplez
30.000 TL - 35.000 TL
NSM 9
Nisse Moda
Romantik Helen V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
Model 4
Blanc Bridal
Romantik Helen V yaka
8.000 TL - 9.000 TL
79039
Maxxen Angel Wedding Dress
Helen Romantik Straplez
30.000 TL - 35.000 TL
April
Meryem Cicerali Haute Couture
Sade Vintage Bohem Romantik Modern Helen Uzun gösteren Zayıf gösteren Cesur Gotik Klasik Görkemli Kayık yaka
29.000 TL - 37.000 TL
Silvia
Meryem Cicerali Haute Couture
Modern Helen Uzun gösteren Cesur Gotik Görkemli Straplez
26.000 TL - 32.000 TL
Carol
Meryem Cicerali Haute Couture
Sade Vintage Bohem Romantik Modern Helen Uzun gösteren Zayıf gösteren Cesur Gotik Klasik Görkemli Straplez
25.000 TL - 31.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Helen Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • Helen gelinlik fiyatları ne kadar?
  Helen gelinlik fiyatları 2.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler helen gelinlik modelleri nelerdir?
  Hem nostaljik hem de bohem bir havaya sahip helen gelinlik modelleri vücudu sarmayan etek kesimine sahip oluyor. Bu nedenle en popüler seçenekleri düz ve A kesim Helen gelinlikler diyebiliriz. Uçuş uçuş ve fazla kabarık olmayan seçenekleri Helen bohem gelinlik; gold ya da metalik tonlarda detayları bulunan seçenekleri ise Helenistik vintage gelinlik arayan gelinler tercih edebilir.
 • Helen gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre helen gelinlik denildiğinde İstanbul 3.509, Ankara 549, İzmir 545, Bursa 504, ve Samsun 428 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • Helen gelinlik denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre helen gelinlik denildiğinde beyaz 276, kırık beyaz 115, krem 33 ve renkli 8 ürün olduğu görülmektedir.

Tüm Modeller

Helen Model Gelinlik Nedir?

Bohem ve vintage tarzlardan hoşlanan gelin adaylarının en çok tercih ettiği modeller arasında iki tarzı da bir arada bulunduran Helen tarzı gelinlikler yer alıyor. Peki Helen gelinlik nedir, nasıl olur diye merak edenler için hemen anlatalım. Salaş tasarımlı bu gelinlikler, şıklığı kadar rahatlığına da önem veren gelin adayları için ideal.

Adını Antik Yunan döneminin sade ama bir o kadar da gösterişli kıyafetlerinden alan Helen gelinliklerin en yaygın özellikleri gold ya da metalik tonlarda askılar, kemer ve kol aksesuarları ile tamamlanan uçuş uçuş tasarımlar olmalarıdır. Dökümlü kumaşların kullanılması, çok kabarık olmamaları ve genellikle zarif bir görünüme sahip olması da Yunan Helen tarzı gelinliklerin dikkat çeken özelliklerinden.

Helen Tarzı Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Helenistik gelinlik modellerinin birçok farklı kesimde çeşidi bulunuyor. Her tarza ve vücut tipine hitap eden Helen gelinlik çeşidi bulmak mümkün. Ancak bu tasarımların sıklıkla karşımıza çıkan bazı çeşitlerinin hangi gelinler için uygun olduğunu da anlatmadan geçmeyelim. Yaka, göğüs ve etek uçlarında kullanılan gold detaylarla hareketlendirilen Helen gelinlikler, bu tarzın en popülerlerinden diyebiliriz.

Bu tasarımlar, omuzlarını geniş ve göğüslerini büyük göstermek isteyen gelin adayları için ideal. Etek kesimine göre Helen gelinlik modellerini incelediğimizde özellikle robadan, A ve düz kesim gelinliklerin öne çıktığını söyleyebiliriz. Robadan Helen gelinlikleri ters üçgen vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. Böylece omuzlarını gövdeyle orantılayarak fit bir görünüm yaratmak mümkün.

A kesim Helen gelinlikleri ise özellikle geniş basenlerini kamufle etmek isteyen gelin adaylarına önerdiğimizi söyleyebiliriz. Helen gelinliklerin salaş tasarımı gövde ve basen kısmındaki fazlalıkların dikkat çekmemesini de sağlıyor. Düz etek kesimine sahip Helen gelinlikler ise dikdörtgen vücut tipinde olduğu gibi bel kıvrımı olmayan vücut tiplerinde bu kıvrım varmış gibi bir illüzyon yaratması nedeniyle çok seviliyor.

Yırtmaçlı Helen gelinlikler ise bacaklarına güvenen elma vücut tipine sahip gelin adayları için ideal. Sade ve rahat tasarımıyla dikkat çeken bu modeller, rahat yürüme imkanı sunduğu için gelin evden çıkış elbisesi olarak da sıklıkla tercih ediliyor. Gelelim yaka tipine göre Helen gelinliklere. Helen model tasarımların birçok taka tipiyle uyumlu olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak tek omuz ve derin V yaka tipinin bu gelinliklerde sıklıkla kullanıldığını belirtelim. Özellikle tek omuzlu gelinlikler dönemin ruhunu yansıtan tasarımlar olduğu için Helen gelinlik arayan gelinler bu modellere yöneliyor. Bu yaka tipinin en çok üst bedenini ön plana çıkartmak ve omuzlarını geniş göstermek isteyen gelin adayları için uygun olduğunu da ekleyelim.

Derin V yakalı Helen gelinlikleri ise küçük göğüslü gelin adayları, dikkatleri ince gövdelerine çekmek için kullanabilir. Helen model gelinliklerin kayık, düşük omuz ve kare gibi yaka tipleriyle de oldukça uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Altın rengi omuz detayları ile süslenen derin V yakalı Helen gelinlikler omuzlarınızı daha geniş gösterecektir.

Helen Kesim Gelinlik Modelleri Hangi Düğün Mekanlarında Giyilir?

Helen gelinlik modelleri genellikle salaş ve bohem tarza hitap ettiği için özellikle sahil, kır gibi açık hava düğün mekanlarında tercih ediliyor. Özellikle ünlü tasarımcıların gelinlik modelleri arasında sıkça karşımıza çıkan renkli işlemeli Helen gelinlikler kır düğünlerine çok yakışıyor. Kumsal düğünlerinde ise son dönemlerin trend modellerinden olan asimetrik etekli Helen gelinlikler hoş bir görüntü sağlıyor.

Helen gelinliklerin az da olsa kabarık etekli modelleri, bu gelinliklerin vintage havası nedeniyle tarihi mekanlara da uyum sağlıyor. Vintage tarzda helen gelinlik modelleri, farklı yaka tipleri ve işlemelerle farklı tarzlara dönüşebiliyor. Özellikle gold ya da metalik işlemelere sahip A kesim Helen gelinlikler bu mekanların ihtişamına eşlik ediyor.

Helen Tipi Gelinlik Modelleri Hangi Kumaşlarla Uyumludur?

Çoğunlukla uçuş uçuş görünüme sahip bu gelinliklerde sade ve dökümlü kumaşların öne çıktığını söylemek mümkün. Özellikle şifon ve tül kumaşlar Helen gelinliklerde ağırlıklı olarak tercih ediliyor. Helen gelinliklerin daha modern seçeneklerinde ise ipek, saten gibi akışkan kumaşlar da kullanılarak zarif ve elegant bir görüntü yaratılıyor.

Farklı tarzlarda Helen gelinlik modellerine tasarımcılarda rastlamak mümkün. Vintage tarzıyla zamansız bir görünüme sahip olan Helen gelinlik modelleri de gelin adayları tarafından sıklıkla araştırılıyor. Biz de bu modellerin en çok merak edilen seçeneklerine, kimlere ve hangi mekanlara uygun olduğunu ayrıca anlatmak istedik. İşte en çok merak edilen Helen gelinlik modelleri:

A Kesim Helen Gelinlik Modelleri

A kesim gelinlikler sağladığı konfor ve ihtişamla yalnızca Helen modeller değil, tüm gelinlik modelleri arasında en çok tercih edilen tasarımlardan diyebiliriz. Tüm vücut tiplerine uyum sağlayan A kesim Helen gelinlikler, gelinlerin en kolay tercih edebileceği modellerden. Helen A kesim gelinlikler de hem vintage hem de romantik tarzda modellerle ilgilenen gelin adaylarının favori tasarımları arasında.

A kesim Helenistik gelinlik modellerini özellikle geniş basenlerini kamufle etmek isteyen armut vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. A kesim Helen gelinliklerde kat kullanılan tül ve şifon kumaşların büyüleyici bir görünüm yarattığını da eklemeden geçmeyelim. Bu gelinlikleri havuz başı, tarihi mekan ve kır alanı gibi mekanlara yakıştırdığımızı da ekleyelim.

Uzun Kollu Helen Gelinlik Modelleri

Sonbahar ve kış aylarında yapılacak düğünlerin vazgeçilmezi uzun kollar, Helen gelinlik modellerinde de sıklıkla kullanılıyor. Özellikle işlemeli ya da sade tül ve şifon kumaşların kullanıldığı uzun kollar, salaş Helen gelinliklere çok yakışıyor. Bilekte, yere kadar uzanan, balon, bishop ve yarasa gibi uzun kol çeşitlerinin popüler olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Özellikle balon kollu Helen gelinlikler kabarık kollarıyla antik Yunan havasını estirmeyi başarıyor. Bu kol tipinin kollardaki fazlalıkları gizleme konusundaki ustalığı da sıkça tercih edilmesini sağlıyor. Gelinliğe kattığı romantik hava da cabası! Balon kollu Helen gelinlikler sahip olduğu vintage hava ve gösterişli duruşu sayesinde tarihi mekan düğünlerini tercih eden gelinlerin de vazgeçilmezi!

Helen Bohem Gelinlik Modelleri

Helen gelinlikler özellikle bohem ve vintage tarzlara hitap ettiğini söylemek mümkün. Bu gelinliklerin salaş, uçuş uçuş ve fazla kabarık olmayan seçenekleri ise bohem tarzda tasarımlarla ilgilenen gelin adaylarına hitap ediyor. Ağırlıklı olarak bohem tarza hitap eden Helenistik gelinlikleri kır ve kumsal düğünlerine çok yakıştırıyoruz. Bu modelleri çiçekli aksesuarlarla tamamlayarak, mekanla uyumlu bir görüntü yaratmak da mümkün.

Helen Vintage Gelinlik Modelleri

Nostaljik görünümlerden hoşlanan gelin adayları için de Helen vintage gelinlik modelleri bire bir! Antik Yunan döneminin şık ve rahat görünümüne özenen gelin adayları bu tasarımları sıklıkla tercih ediyor. Bu model ile duvak yerine yaprak detaylı gold ya da metalik tonlarda Helenistik saç aksesuarları kullanarak hoş bir görünüm yaratılabiliyor.

Transparan Helen Gelinlik Modelleri

Transparan görünüm de Helen gelinliklerde sıklıkla karşımıza çıkıyor. Transparan Helen gelinlikler özellikle boyundan bele kadar uzanan aksesuarla tamamlanarak hoş bir görünüm oluşturulabiliyor. Transparan Helen gelinlikleri fazla cesur bulan gelin adayları ise içine uygun bir astar diktirerek kullanabiliyor. Birbirinden iddialı transparan helen gelinlikleri özellikle kumsal düğünlerine çok yakıştırıyoruz.

Helen Gelinlik Saç Modelleri

Helen gelinliklere uygun saç modellerini belirlerken yaka tipine dikkat edilmesi gerekir. Dekolteli, boynu ve omuzları açıkta bırakan yaka tipleriyle açık, kapalı yakalarla ise toplu gelin saçı modellerinin tercih edilmesi gerekir. Bu kurallardan hareketle Helen gelinliklerde en çok kullanılan yaka tiplerine uygun saç modellerine değinebiliriz:

Tek omuz, derin V yaka, kayık, düşük omuz ve kare gibi yaka tiplerinin bu modellerde sıklıkla tercih edildiğini belirmiştik. Bu yakalardan kayık, düşük omuz ve kare gibi yaka tiplerinin boyun ya da omuz bölgesini açıkta bıraktığı için açık ve yarım toplu gelin saçı modelleriyle uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak bu yakalar üzerine işleme, drape, fırfır gibi detaylar barındırıyorsa, toplu modellere yönelmek daha doğru olacaktır. Tek omuz ve özellikle drapeli seçenekleriyle karşılaştığımız V yaka tipleri ise bu gelinliklerin hoş detaylarını oluşturduğu için açık saçlarla gölgede bırakılmamalı. Bu nedenle belirtiğimiz yaka tipleriyle toplu gelin saçı modelleri bu yakalar için uygun seçim olacaktır.

Saç şekillerine değinmişken Helen gelinlik duvak modellerinden de bahsetmeden geçmeyelim. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki bu gelinliklerle duvak yerine dönemin ruhunu yansıtan, iddialı saç aksesuarları kullanmak daha yaygın. Ancak duvak kullanmak isteyen gelin adayları için ince metal ya da altın taçlarla birlikte kullanılanlar başta olmak üzere ince, uzun, işlemesiz tül duvakların hoş bir görüntü yarattığını da belirtelim.

Helen Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişir?

Helen model gelinlik fiyatları geniş bir aralığa sahip. Farklı bütçelere uygun bu fiyat çeşitliliğinin sebebi de gelinliğin dikim şekli, kumaşı, markası, özel dikim ya da hazır model olması gibi kriterlerdir diyebiliriz. Gelinlik mağazalarının hazır modelleri arasından seçim yapmak, özel dikim hizmeti almaya kıyasla daha uygun fiyatlı oluyor.

Helen gelinlik modelleri, tasarımda kullanılan kumaşa göre de değişiklik gösteriyor. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükseliyor. Sentetik oranı yüksek kumaşlar ise daha uygun fiyatlı seçenekler yaratıyor. Bir gelinliğin fiyatı, ait olduğu markanın bilinirliği ve işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi gibi nedenlerle değişebiliyor. Bu nedenle tasarımcı gelinlikleri en pahalı gelinlikler olabiliyor.

Helen gelinlik modellerine ilişkin tarz, kumaş, fiyat gibi detaylara değindik. Sırada size uygun gelinliği bulmak var! Helen model gelinlikleri daha yakından incelemek isterseniz ve fiyat kıyası yapmak isterseniz firmalarla iletişime geçmeyi unutmayın. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan Helen gelinlik modellerini ve fiyatlarını inceleyebilir, ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebilirsiniz.