Damatlık Takım Elbise ve Smokin Modelleri

Damatlık modellerinden damat aksesuarlarına kadar her şey burada! Seçimini yapmadan önce mutlaka bu galerileri incele!Damatlık Takım Elbise Nasıl Seçilir?

Düğün gününün yaklaşmasıyla birlikte yalnız gelin adayları değil damat adaylarını da tatlı bir heyecan sarmaya başlar. Belki bir gelinlik alışverişi kadar detaylı araştırma gerektirmese de damatlık seçimi de üzerinde önemle durulması gereken bir konudur. Damatlığın yanı sıra ayakkabı, kravat, kravat iğnesi, kol düğmesi, fular, kemer gibi aksesuarları da atlamamak gerekir.

Damatlık takımları incelediğinizde birçok model ve renk seçeneği ile karşılaşacaksınız. Bu kadar çeşit arasında gözünüzün korkmasına hiç gerek yok. Çünkü sitemizde ilham alabileceğiniz her şeyi bulacaksınız. Bu sayfadaki damatlık modellerine göz atabilir, sizler için hazırladığımız rehber yazıları inceleyebilirsiniz.

Damatlık seçerken mutlaka vücut tipinize uygun bir tercihte bulunmalısınız. Örneğin ince ya da ideal vücut ölçülerine sahipseniz slim fit damatlık, yapılı bir vücut tipiniz varsa bol kesim bir takım elbise tercih edebilirsiniz.

Damatlık takım elbisesi olarak genellikle siyah smokin tercih edilse de aslında bu seçimin mekana göre yapılması gerekir. Mesela eğer bir restoran ya da sosyal tesis düğünü yapacaksanız, smokin yerine takım elbise tercih edebilirsiniz. Siyah, gri ve son dönemde çok yaygın şekilde kullanılan lacivert takım elbise modellerini inceleyebilirsiniz. Şık bir kol düğmesi ile takımınızı tamamlayabileceğiniz gibi gelin çiçeği ile uyumlu damat yaka çiçeği ile de gelinle ahenkli bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Smokin Seçimi Nasıl Olmalı?

Damatlık seçiminizde ilk dikkat etmeniz gereken şey giysinizin mekan ve gelinlik ile uyumlu olmasıdır. Bir otel düğünü düşünüyorsanız smokin en doğru seçimdir ve smokini mutlaka papyon ve kuşak ile birlikte kullanmalısınız. Papyonlu damatlık ile tercih edilmesi gereken gömlek ise ata yaka gömlek olmalıdır. Tercihiniz smokinden yanaysa kuşaklı damatlık modellerine de göz atmanızı öneriyoruz. Eğer smokin içine yelek giymek istiyorsanız, kuşak kullanamayacağınızı ve tek düğmeli smokinleri tercih etmeniz gerektiğiniz bilmelisiniz. Renk tercihinizi de siyah ya da beyaz smokinden yana yapmak, gelinle uyumlu olmanızı sağlayacaktır.

Smokin içerisinde iyi görünmek istiyorsanız, vücut tipinize uygun, size yakışan modellere yönelmelisiniz. Eğer kilo sorununuz varsa kruvaze ya da çift düğmeli smokin tercih etmelisiniz. Smokin ayakkabısının ise rugan ve bağcıklı ayakkabı olduğunu bilerek seçiminizi yapmalısınız.

Damatlık firmalarının sıralandığı sayfamızdan dilediğiniz firma ile zahmetsizce iletişime geçerek, ücretsiz fiyat teklifi talep edebilirsiniz.

Şehrindeki Tüm Damatlık Firmaları

Şehrindeki damatlık firmalarını incele, modellerine bak, beğendiklerin için fiyat teklifi al! Firmaları Görüntüle
Damatlık Firmaları
Mağazaları İncele
Damatlık İndirimleri
İndirimli Damatlıkları Kaçırma
Damatlık Yazıları
Damatlığa Dair Her Şeyi Öğren