Straplez Gelinlikler

Straplez gelinlik modelleri hem seksi hem de zarif bir görünüm vadediyor!

Sade Cesur Zayıf gösteren Uzun gösteren Straplez
IGN 10
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: IGN 10

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Straplez
Aivis
Miry May Bridal

Model: Aivis

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Straplez
NEW 25
New In Style Moda Evi

Model: NEW 25

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern Straplez
VZJ 1
Vizaje Gelinlik

Model: VZJ 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Straplez
Callido
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Callido

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Straplez
MAF 3
Merve Alkan Bridal

Model: MAF 3

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Straplez
Luxury’19
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: Luxury’19

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Straplez
GME 2
Gülten Moda Evi

Model: GME 2

3.000 TL - 5.000 TL

Klasik Romantik Straplez
YS-101
Yasemin Gelinlik & Modaevi

Model: YS-101

3.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Cesur Straplez
CSS 2
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture

Model: CSS 2

3.000 TL - 7.000 TL

Romantik Straplez
Angel
Madame Amour

Model: Angel

5.000 TL - 7.000 TL

Klasik Romantik Straplez
YS-102
Yasemin Gelinlik & Modaevi

Model: YS-102

3.000 TL - 7.000 TL

Romantik Cesur Straplez
MHM 2
Mehtap Moda Evi

Model: MHM 2

3.000 TL - 5.000 TL

Klasik Romantik Straplez
NSC  1
Nermin Saraylı Couture

Model: NSC 1

3.000 TL - 7.000 TL

Modern Romantik Straplez
YLD 2
Yelda İşlekel Moda Evi

Model: YLD 2

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Straplez
ELP 3
Elif Platin Haute Couture

Model: ELP 3

1.000 TL - 3.000 TL

Romantik Modern Straplez
MEC 7
Mediha Cambaz

Model: MEC 7

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Straplez
SDY 6
Sude Yağmur Moda Evi

Model: SDY 6

3.000 TL - 5.000 TL

Görkemli Straplez
IGN 5
İğne İplik Moda İzmir

Model: IGN 5

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Klasik Straplez
NSC 4
Nergis Şahan Couture

Model: NSC 4

3.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Straplez
Carrera
Miry May Bridal

Model: Carrera

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Straplez
GME 8
Gülten Moda Evi

Model: GME 8

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Straplez
Berta
Nurcan Ege Wedding Dress

Model: Berta

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Modern Straplez
MAF 7
Merve Alkan Bridal

Model: MAF 7

7.000 TL - 10.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Straplez Yaka Gelinlik Nedir?

Straplez yaka gelinlik modellerini basitçe, askısız gelinlik modelleri olarak tanımlayabiliriz. Bu tasarımlar, askı ya da omuz detayı olmadan, göğsün üzerine oturtularak hem şık hem de iddialı bir görüntü oluşturuyor.

Gelinlik Straplez Yaka Çeşitleri Nelerdir?

Yaka formlarının şekillerine göre straplez yakaların düz, kalp (öpücük), M, illüzyon ve asimetrik olmak üzere 5 farklı çeşidi bulunuyor. Bu yaka tiplerine sahip straplez yaka gelinliklere de kısaca değinelim:

Düz Straplez Gelinlik Modelleri

Göğsün üzerinde dümdüz uzanan straplez yaka tipi, düz straplez olarak adlandırılıyor. Göğsü saran yapısı nedeniyle bu yaka tipini en çok küçük göğüslü gelinlere öneriyoruz.

Kalp Yaka / Öpücük Yaka Gelinlik Modelleri

Öpücük yaka olarak da bilinen kalp yaka tipi, iki eğrinin kalp şeklinde birleşiminin oluşturduğu formdaki yaka şeklidir. Sütyen yaka gelinlik olarak da adlandırılan bu yaka tipine sahip tasarımlar, özellikle küçük göğüslü gelin adayları için uygun seçenekler arasında.

M Yaka Gelinlik Modelleri

Bu yaka tipi M harfi şeklinde köşeli bir tasarıma sahiptir. İddialı tarza sahip gelin adaylarına önerdiğimiz bu yaka tipine sahip gelinliklerin de küçük göğüsler için uygun olduğunu eklemeden geçmeyelim.

Asimetrik Straplez Gelinlik Modelleri

Askısız gelinlik modelleri farklı formlarda yaka tiplerine de sahip olabiliyor. Kalp, M gibi belirli çizgilere sahip olmayan şekillerde straplez yakalı tasarımlar asimetrik yaka gelinlik olarak adlandırılıyor.

İllüzyon Straplez Gelinlik Modelleri

Omuz ve boyun bölgesi hayal tülden tasarlanan straplez yakalı gelinlikler de son dönemlerin favori tasarımlarından. Bu gelinlikler özellikle straplez yaka ile rahat edemeyeceğini düşünen gelinlerin tercihi oluyor.

Straplez Yaka Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Straplez yaka tipine sahip gelinlikler, askısız tasarımı ile omuzlarını ve küçük göğüslerini öne çıkarmak isteyen gelinlere önerdiğimiz modeller arasında. Göğüslerinin çok küçük olmasından yakınan gelinler, üstü işlemeli ya da drapeli straplez yakalarla daha fit bir görünüm yakalayabiliyor. Bu yaka tipinde omuzlar ve kollar açıkta olduğu için özellikle üst bedeni ince gelin adaylarının straplez modelleri tercih etmesinde fayda var.

Kalp straplez yaka gelinlikler ise kısa gövdeyi olduğundan uzun gösterme özelliğine sahip. Bel bölgesi kıvrımsız dikdörtgen vücut tipindeki gelin adayları da üst vücudu saran tasarıma sahip straplez gelinliklerle olduğundan kıvrımlı bir görünüm yakalayabiliyor.

Hangi Etek Kesiminde Gelinlik Modelleri Straplez Yaka ile Uyumludur?

Straplez yaka tiplerinin farklı etek kesimleriyle birlikte kullanıldığını görmek mümkün. Bu tasarımlar arasından seçim yapılırken vücut tipinin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Peki hangi etek kesimine sahip straplez gelinlik hangi vücut tipiyle uyumlu? Hemen yanıtlayalım:

Straplez Balık Gelinlik Modelleri

Straplez balık gelinlik modelleri orantılı vücut hatlarına sahip kum saati vücut tipindeki gelin adayları için bire bir! Vücudu saran, tepeden tırnağa tüm vücut hatlarını öne çıkaran balık straplez gelinlikler, iddialı tarza sahip gelin adaylarının, tarihi mekan, otel gibi ihtişamlı düğün mekanlarında tercih edebileceği tasarımlar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Straplez Prenses Model Gelinlikler

Straplez prenses gelinlikler de en çok tercih edilen askısız tasarımlardan. Özellikle ihtişamlı bir silüet arayan gelinlerin tercihi olan prenses model straplez gelinlikler de balık gelinlikler gibi gösterişli düğün mekanlarında tercih edilebilecek tasarımlardan. Armut vücut tipine sahip gelin adaylarının giyebileceği straplez gelinlikler prenses model ya da A kesim gibi kabarık etek kesimine sahip olmalı. Çünkü straplez kabarık gelinlik modelleri geniş basenleri kamufle etme özelliğiyle fit bir görünüm yaratabiliyor.

A Kesim Straplez Gelinlik Modelleri

Kabarık straplez gelinlik modelleri arasında rahat hareket etme imkanı sunan bir seçenek arayan gelin adayları A etek kesimine de yönelebiliyor. Havuz başı, kır gibi açık hava düğün mekanlarına yakıştırdığımız bu tasarımlar armut vücut tipindeki gelin adaylarının geniş basenlerini kamufle ederken ince gövdelerini öne çıkarabiliyor.

Düz Kesim Straplez Gelinlik Modelleri

Eğer daha sade gelinlik modelleri ilginizi çekiyorsa straplez düz gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Beren Saat’in gelinliğinden hatırlayabileceğiniz straplez düz gelinlikler, ince vücut yapısına sahip, özellikle bel bölgesi düz dikdörtgen vücut tipindeki gelin adayları için ideal.

Farklı Tarzlara Uygun Straplez Yaka Gelinlik Modelleri

Görkemli ya da minimalist, bohem ya da romantik… Straplez gelinlik modelleri birçok tarza hitap eden seçeneklere sahip.

Straplez dantelli gelinlikler en çok karşımıza çıkan askısız tasarımlar arasında. Özellikle romantik tarzda gelinlik arayan gelin adaylarının tercihi dantel detaylarla süslenen gelinliklerden yana oluyor.

Minimal tasarımları beğenen gelinler ise seçimini straplez sade gelinlik modelleri arasından yapıyor. Son yıllarda bu tasarımların cepli seçenekleri de spor gelinlik arayan gelinlerin tercih edebileceği modeller arasında yer buluyor.

İhtişamlı düğün yapacak gelinler ise taşlarla süslenmiş straplez gelinlikleri çok seviyor. Yakası straplez taşlı gelinlikler görkemli düğünlere çok yakışıyor. Straplez gelinliklerin bohem tarzda seçenekleri de var. Bu tarzda tasarımlardan hoşlanan gelin adayları kabarık olmayan, Salaş ve şık straplez bohem gelinlikleri tercih ederek tarzını konuşturuyor.

Straplez Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Birçok gelinlik modelinde olduğu gibi straplez gelinlik modellerinde de geniş fiyat aralığı hakim. Bu geniş fiyat skalasının nedenleri arasında ise modelin tasarımcısı, kumaşı, işlemeleri gibi detayları sıralayabiliriz.

Bir gelinliğin üretim açısından iki seçeneği var: Özel dikim ve hazır modeller. Markaların hazır model straplez gelinlikleri arasından seçim yapılması, özel olarak diktirmeye kıyasla, işçilik ve süre gibi nedenlere bağlı olarak daha uygun fiyatlı oluyor.

Straplez gelinlik modellerinin fiyatları hangi markaya ait olduklarına göre de değişiyor. Dünyaca ünlü bir markanın koleksiyonu arasında yer alan straplez gelinlikler, yerel markalara kıyasla daha yüksek fiyatlara sahip oluyor. Marka değeri, kullanılan kumaş ve işlemelerin kalitesi gibi etkenler bu değişime neden oluyor.

Kumaş ve işlemeler fiyatları etkileyen temel faktörlerden. Sentetik karışımlı kumaşlar ipek ağırlıklı olan kumaşlara kıyasla daha uygun fiyatlı. İşlemeler arasında da fiyat farklılıklarına yol açan çeşitlilik hakim. Örneğin; Fransız dantelli bir model, klasik dantelle süslenen tasarımlara kıyasla daha yüksek fiyatlı olabiliyor.

Straplez Gelinlik Giyerken Bunlara Dikkat

Straplez gelinlikler, konfor ve şıklığı bir arada isteyen gelin adaylarının çekindiği tasarımlar arasında. Ancak vereceğimiz ipuçlarıyla, yakalı tasarımlarla olduğu kadar rahat etmek mümkün.

Gelinlik denemesi yaparken içinde yaka modeline uyumlu bir sütyen olanlar seçilebilir. Bu sütyen ayrı olarak değil genellikle gelinliğin içine dikili tek parça oluyor. Kuplu straplez de denilen bu modeller, rahat hareket etme imkanı sağlıyor.

Eğer gelinliğinin altına giyeceğiniz iç çamaşırını gece değiştirecekseniz odak noktanız gelinlik olmalı. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey, sütyenin gelinlikle aynı tonda olması, tutuculuğu ve kalitesi. Yüksek tutuculuğa sahip sütyenler gelinliğin düğün boyunca kaymasını engelleyerek rahat hareket etme olanağı tanıyor.

Uygun kup ya da sütyen kullanımının da endişelerini gideremediği gelin adayları illüzyon straplez yakalı tasarımlara yönelebiliyor. Omuz ve yaka kısmında hayal tül kullanılarak göğüsten itibaren straplez görünümü verilen illüzyon yaka gelinlikler en konforlu seçenekler arasında yer alıyor.

Straplez gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Sırada size uygun tasarımı bulmak var. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık straplez gelinlik modellerini ve fiyatlarını inceleyebilir, beğendiğiniz tasarımlar için firmalarla iletişime geçerek bilgi ve randevu alabilirsiniz.