Straplez Gelinlikler

Straplez gelinlik modelleri hem seksi hem de zarif bir görünüm vadediyor!

Juliet

Model

: Juliet

Özellikler

: Sade, Vintage, Romantik, Straplez

16.555 TL

Libra

Model

: Libra

Özellikler

: Klasik, Romantik, Straplez

18.438 TL

Euphoria

Model

: Euphoria

Özellikler

: Romantik, Modern, Straplez

20.280 TL

Şifon Balon Kollu Düz Kesim Gelinlik

Model

: Şifon Balon Kollu Düz Kesim Gelinlik

Özellikler

: Sade, Vintage, Romantik, Uzun gösteren, Straplez

13.600 TL

Even

Model

: Even

Özellikler

: Romantik, Straplez

17.700 TL

Tute

Model

: Tute

Özellikler

: Romantik, Modern, Straplez

20.280 TL

Flumen

Model

: Flumen

Özellikler

: Romantik, Modern, Straplez

24.115 TL

Luxury 91

Model

: Luxury 91

Özellikler

: Romantik, Modern, Straplez

24.881 TL

Alisse

Model

: Alisse

Özellikler

: Romantik, Straplez

17.900 TL

Airline

Model

: Airline

Özellikler

: Bohem, Straplez

16.907 TL

Karin Star

Model

: Karin Star

Özellikler

: Romantik, Straplez

15.023 TL

Euphoria

Model

: Euphoria

Özellikler

: Romantik, Straplez

20.200 TL

Flumen

Model

: Flumen

Özellikler

: Romantik, Straplez

24.100 TL

MEC 13

Model

: MEC 13

Özellikler

: Romantik, Modern, Straplez

7.000 TL - 10.000 TL

Luxury’19

Model

: Luxury’19

Özellikler

: Romantik, Straplez

24.800 TL

Libra

Model

: Libra

Özellikler

: Romantik, Straplez

18.400 TL

Cole

Model

: Cole

Özellikler

: Romantik, Straplez

18.536 TL

Luxury

Model

: Luxury

Özellikler

: Romantik, Straplez

5.000 TL - 7.000 TL

Airline

Model

: Airline

Özellikler

: Bohem, Straplez

7.085 TL

Oly

Model

: Oly

Özellikler

: Romantik, Straplez

7.117 TL

Phoneix

Model

: Phoneix

Özellikler

: Romantik, Modern, Straplez

24.800 TL

Opa

Model

: Opa

Özellikler

: Romantik, Straplez

5.950 TL

New ZB

Model

: New ZB

Özellikler

: Romantik, Straplez

8.775 TL

Carol

Model

: Carol

Özellikler

: Romantik, Klasik, Straplez

8.775 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Straplez Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

Tüm modeller

Straplez Yaka Gelinlik Nedir?

Straplez yaka gelinlik modellerini basitçe, askısız gelinlik modelleri olarak tanımlayabiliriz. Bu tasarımlar, askı ya da omuz detayı olmadan, göğsün üzerine oturtularak hem şık hem de iddialı bir görüntü oluşturuyor. Yaka formlarının şekillerine göre gelinlik straplez yakaların 5 farklı çeşidi bulunuyor. Bu yaka tiplerine sahip straplez yaka gelinliklere de kısaca değinelim:

Düz Straplez Gelinlik Modelleri

Göğsün üzerinde dümdüz uzanan straplez yaka tipi, düz straplez olarak adlandırılıyor. Göğsü saran yapısı nedeniyle bu yaka tipini en çok küçük göğüslü gelinlere öneriyoruz. Daha hareketsiz, sade yakaları tercih eden gelinler bu düz straplez yaka gelinlik modellerinden tercih edebilir. Düz yakaların bohem tarzlara ve kır düğünlerine çok yakıştığını söylemeden geçmeyelim.

Kalp Yaka / Öpücük Yaka Gelinlik Modelleri

Öpücük yaka olarak da bilinen kalp yaka tipi, iki eğrinin kalp şeklinde birleşiminin oluşturduğu formdaki yaka şeklidir. Sütyen yaka gelinlik olarak da adlandırılan bu yaka tipine sahip tasarımlar, özellikle küçük göğüslü gelin adayları için uygun seçenekler arasında. Daha romantik bir silüet isteyen gelin adaylarının kalp yaka straplez gelinliklerden seçmeleri uygun olacaktır.

M Yaka Gelinlik Modelleri

Bu yaka tipi M harfi şeklinde köşeli bir tasarıma sahiptir. İddialı tarza sahip gelin adaylarına önerdiğimiz bu yaka tipine sahip gelinliklerin de küçük göğüsler için uygun olduğunu eklemeden geçmeyelim. M Yaka straplez gelinlik modellerini modern ve iddialı duruşları sebebiyle şık otel düğünlerine çok yakıştırıyoruz. Düğün gününde şıklıktan ödün vermeyen gelinler için ideal.

Asimetrik Straplez Gelinlik Modelleri

Askısız gelinlik modelleri farklı formlarda yaka tiplerine de sahip olabiliyor. Kalp, M gibi belirli çizgilere sahip olmayan şekillerde straplez yakalı tasarımlar asimetrik yaka gelinlik olarak adlandırılıyor. Asimetrik straplez gelinlikler de modern duruşları ile pek çok farklı düğün mekanına uyum sağlayabiliyor. Daha salaş görünümlü asimetrik yaka gelinlik modelleri kır düğünlerinde sıkça tercih edilen modellerden.

İllüzyon Straplez Gelinlik Modelleri

Omuz ve boyun bölgesi hayal tülden tasarlanan straplez yakalı gelinlikler de son dönemlerin favori tasarımlarından. Bu gelinlikler özellikle straplez yaka ile rahat edemeyeceğini düşünen gelinlerin tercihi oluyor. Hem straplez görüntüsünü verirken hem de bisiklet yakanın verdiği rahatlığı sağlayan illüzyon yaka straplez gelinlik modelleri, gelinlerin tercih edebileceği rahat modeller arasında.

Straplez Yaka Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Straplez yaka tipine sahip gelinlikler, askısız tasarımı ile omuzlarını ve küçük göğüslerini öne çıkarmak isteyen gelinlere önerdiğimiz modeller arasında. Göğüslerinin çok küçük olmasından yakınan gelinler, üstü işlemeli ya da drapeli straplez yakalarla daha fit bir görünüm yakalayabiliyor. Özellikle üst bedeni ince gelin adaylarının straplez modelleri tercih etmesinde fayda var.

Hangi Etek Kesiminde Gelinlik Modelleri Straplez Yaka ile Uyumludur?

Straplez yaka tiplerinin farklı etek kesimleriyle birlikte kullanıldığını görmek mümkün. Bu tasarımlar arasından seçim yapılırken vücut tipinin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Etek kesiminin yakaya uygun seçimi doğru gelinliği bulmaktaki en temel noktalardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Peki hangi etek kesimine sahip straplez gelinlik hangi vücut tipiyle uyumlu? Hemen yanıtlayalım:

Straplez Balık Gelinlik Modelleri

Straplez balık gelinlik modelleri orantılı vücut hatlarına sahip kum saati vücut tipindeki gelin adayları için bire bir! Vücudu saran, tepeden tırnağa tüm vücut hatlarını öne çıkaran balık straplez gelinlikler, iddialı tarza sahip gelin adaylarının, tarihi mekan, otel gibi ihtişamlı düğün mekanlarında tercih edebileceği tasarımlar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Straplez Prenses Model Gelinlikler

Straplez prenses gelinlikler de en çok tercih edilen askısız tasarımlardan. Özellikle ihtişamlı bir silüet arayan gelinlerin tercihi olan prenses model straplez gelinlikler de balık gelinlikler gibi gösterişli düğün mekanlarında tercih edilebilecek tasarımlardan. Armut vücut tipine sahip gelin adaylarının giyebileceği straplez gelinlikler prenses model olmalı. Çünkü straplez kabarık gelinlik modelleri fit bir görünüm yaratabiliyor.

A Kesim Straplez Gelinlik Modelleri

Kabarık straplez gelinlik modelleri arasında rahat hareket etme imkanı sunan bir seçenek arayan gelin adayları A etek kesimine de yönelebiliyor. Havuz başı, kır gibi açık hava düğün mekanlarına yakıştırdığımız bu tasarımlar armut vücut tipindeki gelin adaylarının geniş basenlerini kamufle ederken ince gövdelerini öne çıkarabiliyor ve fit bir görünüm sağlayabiliyor.

Düz Kesim Straplez Gelinlik Modelleri

Eğer daha sade gelinlik modelleri ilginizi çekiyorsa straplez düz gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Beren Saat’in gelinliğinden hatırlayabileceğiniz straplez düz gelinlikler, ince vücut yapısına sahip, özellikle bel bölgesi düz dikdörtgen vücut tipindeki gelin adayları için ideal. Straplez yaka düz gelinlik modelleri sade tasarımlardan tercih edilerek kumsal düğünlerine uygun olabilirler.

Farklı Tarzlara Uygun Straplez Yaka Gelinlik Modelleri

Görkemli ya da minimalist, bohem ya da romantik… Straplez gelinlik modelleri birçok tarza hitap eden seçeneklere sahip. Straplez dantelli gelinlikler en çok karşımıza çıkan askısız tasarımlar arasında. Özellikle romantik tarzda gelinlik arayan gelin adaylarının tercihi dantel detaylarla süslenen gelinliklerden yana oluyor. Minimal tasarımları beğenen gelinler ise seçimini straplez sade gelinlik modelleri arasından yapıyor.

Son yıllarda bu tasarımların cepli seçenekleri de spor gelinlik arayan gelinlerin tercih edebileceği modeller arasında yer buluyor. İhtişamlı düğün yapacak gelinler ise taşlarla süslenmiş straplez gelinlikleri çok seviyor. Yakası straplez taşlı gelinlikler görkemli düğünlere çok yakışıyor. Straplez gelinliklerin bohem tarzda seçenekleri de var. Bu tarzda tasarımlardan hoşlanan gelin adayları salaş gelinlikleri tercih ederek tarzını konuşturuyor.

Straplez Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Birçok gelinlik modelinde olduğu gibi straplez gelinlik modellerinde de geniş fiyat aralığı hakim. Bu geniş fiyat skalasının nedenleri arasında ise modelin tasarımcısı, kumaşı, işlemeleri gibi detayları sıralayabiliriz. Bir gelinliğin üretim açısından iki seçeneği var: Özel dikim ve hazır modeller. Markaların hazır model straplez gelinlikleri arasından seçim yapılması, özel olarak diktirmeye kıyasla daha uygun fiyatlı oluyor.

Straplez gelinlik modellerinin fiyatları hangi markaya ait olduklarına göre de değişiyor. Dünyaca ünlü bir markanın koleksiyonu arasında yer alan straplez gelinlikler, yerel markalara kıyasla daha yüksek fiyatlara sahip oluyor. Marka değeri, kullanılan kumaş ve işlemelerin kalitesi, kullanılan işçilik gibi etkenler bu değişime neden oluyor.

Kumaş ve işlemeler fiyatları etkileyen temel faktörlerden. Sentetik karışımlı kumaşlar ipek ağırlıklı olan kumaşlara kıyasla daha uygun fiyatlı. İşlemeler arasında da fiyat farklılıklarına yol açan çeşitlilik hakim. Örneğin; Fransız dantelli bir model, klasik dantelle süslenen tasarımlara kıyasla daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Daha uygun fiyatlı gelinlik modelleri için muadil kumaşlara bakmakta fayda var.

Straplez Gelinlik Giyerken Bunlara Dikkat

Straplez gelinlikler, konfor ve şıklığı bir arada isteyen gelin adaylarının çekindiği tasarımlar arasında. Bu gelinliklerle yakalı tasarımlarla olduğu kadar rahat etmek mümkün. Gelinlik denemesi yaparken içinde yaka modeline uyumlu bir sütyen olanlar seçilebilir. Bu sütyen genellikle gelinliğin içine dikili tek parça oluyor. Kuplu straplez de denilen bu modeller, rahat hareket etme imkanı sağlıyor.

Eğer gelinliğinin altına giyeceğiniz iç çamaşırını gece değiştirecekseniz odak noktanız gelinlik olmalı. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey, sütyenin gelinlikle aynı tonda olması, tutuculuğu ve kalitesi. Yüksek tutuculuğa sahip sütyenler gelinliğin düğün boyunca kaymasını engelleyerek rahat hareket etme olanağı tanıyor. Uygun kup ya da sütyen kullanımının da endişelerini gideremediği gelin adayları illüzyon straplez yakalı tasarımlara yönelebiliyor.

Omuz ve yaka kısmında hayal tül kullanılarak göğüsten itibaren straplez görünümü verilen illüzyon yaka gelinlikler en konforlu seçenekler arasında yer alıyor. Straplez gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık straplez gelinlik modellerini ve fiyatlarını inceleyebilir, beğendiğiniz tasarımlar için firmalarla iletişime geçerek bilgi ve randevu alabilirsiniz.