Straplez Gelinlikler

Firmaları Göster
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Straplez Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • Straplez gelinlik fiyatları ne kadar?
  Straplez gelinlik fiyatları 1.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler straplez gelinlik modelleri nelerdir?
  Straplez gelinlik modelleri özellikle iddialı gelin adaylarının tercihi oluyor. Bu özelliğiyle kabarık etek kesimleri de bu yaka tipine çok yakışıyor. Özellikle straplez prenses gelinlik modelleri gelin adaylarının favori tasarımları arasında. Straplez balık gelinlik modelleri de gelin adaylarının iddialı tarzlarını ortaya koymak için en çok tercih ettiği tasarımlardan.
 • Straplez gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre straplez gelinlik denildiğinde İstanbul 16.613, Ankara 4.224, İzmir 3.619, Bursa 2.229, ve Adana 986 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • Straplez gelinlik denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre straplez gelinlik denildiğinde beyaz 2.070, kırık beyaz 353, krem 120 ve renkli 68 ürün olduğu görülmektedir.

Tüm Modeller

Straplez Yaka Gelinlik Nedir?

Straplez yaka gelinlik modellerini basitçe, askısız gelinlik modelleri olarak tanımlayabiliriz. Bu tasarımlar, askı ya da omuz detayı olmadan, göğsün üzerine oturtularak hem şık hem de iddialı bir görüntü oluşturuyor. Yaka formlarının şekillerine göre gelinlik straplez yakaların 5 farklı çeşidi bulunuyor. Bu yaka tiplerine sahip straplez yaka gelinliklere de kısaca değinelim:

Düz Straplez Gelinlik Modelleri

Göğsün üzerinde dümdüz uzanan straplez yaka tipi, düz straplez olarak adlandırılıyor. Göğsü saran yapısı nedeniyle bu yaka tipini en çok küçük göğüslü gelinlere öneriyoruz. Daha hareketsiz, sade yakaları tercih eden gelinler bu düz straplez yaka gelinlik modellerinden tercih edebilir. Düz yakaların bohem tarzlara ve kır düğünlerine çok yakıştığını söylemeden geçmeyelim.

Kalp Yaka / Öpücük Yaka Gelinlik Modelleri

Öpücük yaka olarak da bilinen kalp yaka tipi, iki eğrinin kalp şeklinde birleşiminin oluşturduğu formdaki yaka şeklidir. Sütyen yaka gelinlik olarak da adlandırılan bu yaka tipine sahip tasarımlar, özellikle küçük göğüslü gelin adayları için uygun seçenekler arasında. Daha romantik bir silüet isteyen gelin adaylarının kalp yaka straplez gelinliklerden seçmeleri uygun olacaktır.

M Yaka Gelinlik Modelleri

Bu yaka tipi M harfi şeklinde köşeli bir tasarıma sahiptir. İddialı tarza sahip gelin adaylarına önerdiğimiz bu yaka tipine sahip gelinliklerin de küçük göğüsler için uygun olduğunu eklemeden geçmeyelim. M Yaka straplez gelinlik modellerini modern ve iddialı duruşları sebebiyle şık otel düğünlerine çok yakıştırıyoruz. Düğün gününde şıklıktan ödün vermeyen gelinler için ideal.

Asimetrik Straplez Gelinlik Modelleri

Askısız gelinlik modelleri farklı formlarda yaka tiplerine de sahip olabiliyor. Kalp, M gibi belirli çizgilere sahip olmayan şekillerde straplez yakalı tasarımlar asimetrik yaka gelinlik olarak adlandırılıyor. Asimetrik straplez gelinlikler de modern duruşları ile pek çok farklı düğün mekanına uyum sağlayabiliyor. Daha salaş görünümlü asimetrik yaka gelinlik modelleri kır düğünlerinde sıkça tercih edilen modellerden.

İllüzyon Straplez Gelinlik Modelleri

Omuz ve boyun bölgesi hayal tülden tasarlanan straplez yakalı gelinlikler de son dönemlerin favori tasarımlarından. Bu gelinlikler özellikle straplez yaka ile rahat edemeyeceğini düşünen gelinlerin tercihi oluyor. Hem straplez görüntüsünü verirken hem de bisiklet yakanın verdiği rahatlığı sağlayan illüzyon yaka straplez gelinlik modelleri, gelinlerin tercih edebileceği rahat modeller arasında.

Straplez Yaka Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Straplez yaka tipine sahip gelinlikler, askısız tasarımı ile omuzlarını ve küçük göğüslerini öne çıkarmak isteyen gelinlere önerdiğimiz modeller arasında. Göğüslerinin çok küçük olmasından yakınan gelinler, üstü işlemeli ya da drapeli straplez yakalarla daha fit bir görünüm yakalayabiliyor. Özellikle üst bedeni ince gelin adaylarının straplez modelleri tercih etmesinde fayda var.

Hangi Etek Kesiminde Gelinlik Modelleri Straplez Yaka ile Uyumludur?

Straplez yaka tiplerinin farklı etek kesimleriyle birlikte kullanıldığını görmek mümkün. Bu tasarımlar arasından seçim yapılırken vücut tipinin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Etek kesiminin yakaya uygun seçimi doğru gelinliği bulmaktaki en temel noktalardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Peki hangi etek kesimine sahip straplez gelinlik hangi vücut tipiyle uyumlu? Hemen yanıtlayalım:

Straplez Balık Gelinlik Modelleri

Straplez balık gelinlik modelleri orantılı vücut hatlarına sahip kum saati vücut tipindeki gelin adayları için bire bir! Vücudu saran, tepeden tırnağa tüm vücut hatlarını öne çıkaran balık straplez gelinlikler, iddialı tarza sahip gelin adaylarının, tarihi mekan, otel gibi ihtişamlı düğün mekanlarında tercih edebileceği tasarımlar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Straplez Prenses Model Gelinlikler

Straplez prenses gelinlikler de en çok tercih edilen askısız tasarımlardan. Özellikle ihtişamlı bir silüet arayan gelinlerin tercihi olan prenses model straplez gelinlikler de balık gelinlikler gibi gösterişli düğün mekanlarında tercih edilebilecek tasarımlardan. Armut vücut tipine sahip gelin adaylarının giyebileceği straplez gelinlikler prenses model olmalı. Çünkü straplez kabarık gelinlik modelleri fit bir görünüm yaratabiliyor.

A Kesim Straplez Gelinlik Modelleri

Kabarık straplez gelinlik modelleri arasında rahat hareket etme imkanı sunan bir seçenek arayan gelin adayları A etek kesimine de yönelebiliyor. Havuz başı, kır gibi açık hava düğün mekanlarına yakıştırdığımız bu tasarımlar armut vücut tipindeki gelin adaylarının geniş basenlerini kamufle ederken ince gövdelerini öne çıkarabiliyor ve fit bir görünüm sağlayabiliyor.

Düz Kesim Straplez Gelinlik Modelleri

Eğer daha sade gelinlik modelleri ilginizi çekiyorsa straplez düz gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Beren Saat’in gelinliğinden hatırlayabileceğiniz straplez düz gelinlikler, ince vücut yapısına sahip, özellikle bel bölgesi düz dikdörtgen vücut tipindeki gelin adayları için ideal. Straplez yaka düz gelinlik modelleri sade tasarımlardan tercih edilerek kumsal düğünlerine uygun olabilirler.

Farklı Tarzlara Uygun Straplez Yaka Gelinlik Modelleri

Görkemli ya da minimalist, bohem ya da romantik… Straplez gelinlik modelleri birçok tarza hitap eden seçeneklere sahip. Straplez dantelli gelinlikler en çok karşımıza çıkan askısız tasarımlar arasında. Özellikle romantik tarzda gelinlik arayan gelin adaylarının tercihi dantel detaylarla süslenen gelinliklerden yana oluyor. Minimal tasarımları beğenen gelinler ise seçimini straplez sade gelinlik modelleri arasından yapıyor.

Son yıllarda bu tasarımların cepli seçenekleri de spor gelinlik arayan gelinlerin tercih edebileceği modeller arasında yer buluyor. İhtişamlı düğün yapacak gelinler ise taşlarla süslenmiş straplez gelinlikleri çok seviyor. Yakası straplez taşlı gelinlikler görkemli düğünlere çok yakışıyor. Straplez gelinliklerin bohem tarzda seçenekleri de var. Bu tarzda tasarımlardan hoşlanan gelin adayları salaş gelinlikleri tercih ederek tarzını konuşturuyor.

Straplez Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Birçok gelinlik modelinde olduğu gibi straplez gelinlik modellerinde de geniş fiyat aralığı hakim. Bu geniş fiyat skalasının nedenleri arasında ise modelin tasarımcısı, kumaşı, işlemeleri gibi detayları sıralayabiliriz. Bir gelinliğin üretim açısından iki seçeneği var: Özel dikim ve hazır modeller. Markaların hazır model straplez gelinlikleri arasından seçim yapılması, özel olarak diktirmeye kıyasla daha uygun fiyatlı oluyor.

Straplez gelinlik modellerinin fiyatları hangi markaya ait olduklarına göre de değişiyor. Dünyaca ünlü bir markanın koleksiyonu arasında yer alan straplez gelinlikler, yerel markalara kıyasla daha yüksek fiyatlara sahip oluyor. Marka değeri, kullanılan kumaş ve işlemelerin kalitesi, kullanılan işçilik gibi etkenler bu değişime neden oluyor.

Kumaş ve işlemeler fiyatları etkileyen temel faktörlerden. Sentetik karışımlı kumaşlar ipek ağırlıklı olan kumaşlara kıyasla daha uygun fiyatlı. İşlemeler arasında da fiyat farklılıklarına yol açan çeşitlilik hakim. Örneğin; Fransız dantelli bir model, klasik dantelle süslenen tasarımlara kıyasla daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Daha uygun fiyatlı gelinlik modelleri için muadil kumaşlara bakmakta fayda var.

Straplez Gelinlik Giyerken Bunlara Dikkat

Straplez gelinlikler, konfor ve şıklığı bir arada isteyen gelin adaylarının çekindiği tasarımlar arasında. Bu gelinliklerle yakalı tasarımlarla olduğu kadar rahat etmek mümkün. Gelinlik denemesi yaparken içinde yaka modeline uyumlu bir sütyen olanlar seçilebilir. Bu sütyen genellikle gelinliğin içine dikili tek parça oluyor. Kuplu straplez de denilen bu modeller, rahat hareket etme imkanı sağlıyor.

Eğer gelinliğinin altına giyeceğiniz iç çamaşırını gece değiştirecekseniz odak noktanız gelinlik olmalı. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey, sütyenin gelinlikle aynı tonda olması, tutuculuğu ve kalitesi. Yüksek tutuculuğa sahip sütyenler gelinliğin düğün boyunca kaymasını engelleyerek rahat hareket etme olanağı tanıyor. Uygun kup ya da sütyen kullanımının da endişelerini gideremediği gelin adayları illüzyon straplez yakalı tasarımlara yönelebiliyor.

Omuz ve yaka kısmında hayal tül kullanılarak göğüsten itibaren straplez görünümü verilen illüzyon yaka gelinlikler en konforlu seçenekler arasında yer alıyor. Straplez gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık straplez gelinlik modellerini ve fiyatlarını inceleyebilir, beğendiğiniz tasarımlar için firmalarla iletişime geçerek bilgi ve randevu alabilirsiniz.