Çiçekçiler

İzmir Çiçekçiler

Mevsimine Göre Düğün Çiçek Süsleme

Her mevsimin kendine özel çiçekleri vardır. Eğer çiçek konseptli bir düğün istiyorsanız, düğün yaptığınız mevsimin çiçeklerini dikkate alarak bir süsleme yapabilirsiniz. Peki, hangi mevsimde hangi gelin çiçeği?

Düğününüz ilkbahar, yaz aylarından birindeyse çiçek seçimi konusunda daha fazla çeşitliliğe sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Özellikle kır düğünü tercih edenler için tam bir çiçek cümbüşü olabilir. Yaz düğünü için manolya, lavanta, karanfil, zambak ve papatyaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca her mevsim kullanabileceğiniz gülleri de hatırlatmak isteriz. Düğününüzün sadeliğine ya da gösterişli olmasına göre çiçek seçimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Örneğin sade bir yaz düğünü için beyaz zambak, gül ve manolyaları, gösterişli bir düğün için mor zambak, kırmızı gül ve lavantaları tercih edebilirsiniz. Özellikle nikah çiçeği olarak beyaz ya da kırmızı gülleri seçmenizi önerebiliriz. Sadece düğün ya da nikah için değil, nişan içinde mevsim çiçeklerini göz önünde bulundurmalısınız. Nişan çiçeği için mevsim çiçeklerinden renkli bir aranjman önerebiliriz. Örneğin Renkli güller ve egzotik yeşillikler hoş bir tercih olabilir.

İlkbaharda zambak, nergis, leylak, şakayık ve frezya seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Düğün mekanınızın bir alanını çiçeklerle süsleyerek fotoğraf çekimi için özel olarak hazırlatabilirsiniz. Mesela misina ile tek tek aşağı sarkıtılan nergislerin altında poz verebilirsiniz. Sonbahar için; orkide, kasımpatı, hazeran, kış içinse; sümbül, kamelya, süsen ve kardelen seçeneklerine göz atabilirsiniz. Her mevsimin kendine has özelliklerini düğününüze taşıyarak, harika bir uyum elde edebilirsiniz. İzmir çiçekçileri ile iletişime geçerek çiçekler hakkında daha detaylı bilgi edinebileceğinizi unutmayın!

El Çiçeğiniz Canlı Gelin Çiçeği Olsun!

Gelin çiçeği bir gelinin en dikkat çeken aksesuarlarından biridir. Gelin çiçeğini canlı çiçek tercih ederek mis gibi kokan bir buket elde edebilirsiniz. Canlı gelin çiçeği için özellikle mevsim çiçeklerini iyi bilmeniz gerekir. Böylece seçeneğinizi çoğaltabilirsiniz. Tabi el çiçeğinizi seçerken yalnızca mevsime değil, düğün konseptinize ve gelinliğinize de yakışıp yakışmadığına dikkat etmelisiniz. Bir yaz geliniyseniz ve sade bir gelinliğiniz varsa rengarenk yaz çiçeklerini egzotik yeşillikler ya da kuru dallarla bir araya getirerek harika bir el çiçeği elde edebilirsiniz. Sadece yaz gelini olmanız gerekmiyor tabi, sade bir gelin olarak her mevsimin kendine özel renkli çiçekleriyle sadeliğinizi dengede tutabilirsiniz.

Mekan süslemesinde ya da gelin el çiçeğinde tercih edebileceğiniz tüm seçenekleri İzmir’deki çiçekçileri inceleyerek karar verebilirsiniz. Firmalardan detaylı bilgi alabilir Bir tıkla ücretsiz fiyat teklifleri isteyebilirsiniz.

Tüm İlçeler Çiçekçiler

Tüm Şehirler Çiçekçiler