A Kesim Gelinlikler

Kabarık gelinlikler arasında zarafetiyle öne çıkan A kesim gelinlik modellerinin en şık örnekleri bir arada!

Romantik Düşük omuz
GME 1
Gülten Moda Evi

Model: GME 1

3.000 TL - 5.000 TL

Klasik Romantik Straplez
YS-101
Yasemin Gelinlik & Modaevi

Model: YS-101

3.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern V yaka
WHM 1
White House Moda Evi

Model: WHM 1

5.000 TL - 7.000 TL

Klasik Romantik Düşük omuz
SSH 2
Songül Sarpbaş Haute Couture

Model: SSH 2

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Vintage V yaka
KRG 1
Kırçiçeği Gelinlik

Model: KRG 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
NSG 2
Neşe Gelinlik

Model: NSG 2

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik V yaka
NSC  2
Nermin Saraylı Couture

Model: NSC 2

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Düşük omuz
Aybük
Nurcan Ege Wedding Dress

Model: Aybük

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Straplez
Angel
Madame Amour

Model: Angel

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Düşük omuz
MDC 4
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: MDC 4

3.000 TL - 5.000 TL

Bohem Boyundan bağlamalı
RGM 3
Rüyam Gelinlik Moda Evi

Model: RGM 3

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik V yaka
GME 4
Gülten Moda Evi

Model: GME 4

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Vintage V yaka
CSS 1
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture

Model: CSS 1

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
NEG 1
Nesife Erdem Gelinlik Bursa

Model: NEG 1

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Eteği çıkabilen V yaka
YLD 3
Yelda İşlekel Moda Evi

Model: YLD 3

7.000 TL - 10.000 TL

Sade V yaka
PRY 19
Piraye Vera By Sevil Özaşan

Model: PRY 19

3.000 TL - 5.000 TL

Vintage V yaka
MB003
Melis Bartu

Model: MB003

6.000 TL - 8.000 TL

Romantik Klasik Straplez
NSC 4
Nergis Şahan Couture

Model: NSC 4

3.000 TL - 7.000 TL

Sade Hakim yaka
Farengiz
Setr-i Nur Fatih

Model: Farengiz

4.200 TL - 6.000 TL

Romantik Klasik V yaka
BRM 4
Bridelymade

Model: BRM 4

7.000 TL - 10.000 TL

Tesettür Hakim yaka
Tesettür 2
Pınar Bent

Model: Tesettür 2

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Düşük omuz
AVR 4
Avrupa Modaevi

Model: AVR 4

 
Romantik Kare yaka
YS-104
Yasemin Gelinlik & Modaevi

Model: YS-104

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Görkemli Modern Düşük omuz
MEC 4
Mediha Cambaz

Model: MEC 4

7.000 TL - 10.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

A Kesim Gelinlik Nedir?

A tipi gelinlikler, adını, eteğin yarattığı siluetten alıyor. Belden aşağıya doğru A harfi şeklinde inen gelinlik etek kesimine A form gelinlik adı veriliyor. Bir başka deyişle bel bölgesinden evaze gelen etek modeline sahip tasarımlar bu isimle anılıyor. Bu modellerin çan gelinlik, A gelinlik gibi farklı şekillerde adlandırıldığını da görmek mümkün.

A Kesim Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Bu gelinlikleri kimlere önerdiğimize, yani vücut tipine göre “A kesim gelinlik kimlere yakışır?” sorusunun yanıtına da bakalım:

A kesim gelinlikler, her vücut tipine uygun. Ancak kabarık etek kesimiyle geniş basenleri kamufle etme özelliğine sahip olduğu için özellikle armut vücut tipindeki gelin adaylarına önerdiğimiz modellerin başında geliyor.

A etek kesimine sahip gelinlikler, minyon orta boylu gelin adayları için de ideal. Belden itibaren vücudu bölmeden yere kadar uzanan etek kesimi bacak boyunu uzun gösterdiği için gelin adaylarını olduğundan daha uzun görünmesini sağlıyor.

Elma vücut tipine sahip gelinler de A kesim gelinlikleri tercih edebiliyor. Çünkü bu etek kesimi, kalça ve basenler ile göğüslerin dengeli görünmesini sağlıyor ve elma vücut tipine sahip gelinlerin bel bölgelerinin daha ince görünmesini sağlıyor.

Büyük beden A kesim gelinlikler de kilolu gelinlerin en çok tercih ettiği tasarımlar arasında. Özellikle basen bölgesi kalın büyük beden gelinler, bu tasarımlarla fit bir görüntüye sahip olabiliyor. Uzun kollu A kesim gelinlikler de hem basen hem de kollarındaki fazlalıkları kamufle edebilir.

A Model Gelinlikler Hangi Düğün Mekanlarında Giyilir?

A kesim gelinlikler tüm düğün mekanıyla da uyum sağlıyor. Bu etek kesimine sahip gelinlikleri, farklı kumaş, yaka, kuyruk, ya da aksesuar seçimiyle her düğün mekanına uyum sağlayacak hale dönüştürmek mümkün.

Havuz başı, kır ya da kumsal gibi açık hava düğünlerinde az kabarık A kesim gelinlik modellerini çok yakıştırıyoruz. Otel ve tarihi mekan gibi ihtişamlı alanlarda yapılacak düğünlerde ise kumaşı ağırlaştırmak şart. Taş gibi parıltılı detaylarla hareketlendirilen kabarık A kesim gelinlik modelleri bu mekanlarda tercih edilebilir.

Restoran, kulüp ve davet alanları gibi sade düğün mekanlarında ise A kesimli, modern tasarımlar kullanılabilir. Yırtmaçlı, asimetrik kesimli, tek omuzlu A kesim saten gelinlikler bu mekanlar için uygun seçenekler arasında yer alıyor.

A Kesim Gelinlikler Hangi Kumaşlarla Uyumludur?

A kesim gelinlikler, uyumlu kumaşlar konusunda da birçok seçeneğe elverişli. Tül, saten, ziberlin, mikado, organze, dantel gibi kumaşlar A kesim modellerde sıklıkla karşımıza çıksa da aklına gelecek her tür gelinlik kumaşının çan gelinliklere uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Nasıl bir kumaş seçmesi gerektiğine karar veremeyen gelin adaylarına ise bu konuda belirleyici olanın düğün mekanı ve mevsimi olduğunu belirtelim. Örneğin; ilkbahar, yaz aylarında yapılacak açık hava düğünlerinde şifon ya da tül gibi hafif kumaşların kullanıldığı A kesim gelinliklerle hem mevsime hem de mekanın fresh havasına uyum sağlanabiliyor.

A Kesim Gelinliklerle Uyumlu Yaka Tipleri Nelerdir?

A etek kesimi pek çok yaka tipiyle uyum sağlıyor. Kayık yaka, straplez, V yaka, kalp yaka, illüzyon yaka, minimal, ihtişamlı, tül, dantel, birbirinden farklı yaka tipine sahip A kesim gelinlikleri markaların koleksiyonları arasında bulmak mümkün.

Birçok yaka tipi arasından nasıl seçim yapması gerektiğini düşünen gelin adaylarına ise bu noktada vücut yapısının belirleyici olacağını söyleyebiliriz. Örneğin; boynunun olduğundan uzun görünmesini isteyen gelin adayları A kesim V yaka gelinlik modelleri gibi açık yakalı, uzun boyunlu gelin adayları ise hakim yaka çan gelinlikler gibi kapalı yaka kesimine sahip modelleri tercih edebilir.

İri göğüslü gelin adayları da fazla derin olmayan A kesim V yaka gelinlik modelleriyle, göğüsleri küçük gösteren bir illüzyon yaratabilir. Ya da omuzlarını öne çıkarmak ve olduğundan daha geniş göstermek isteyen gelinler de kayık yaka A kesim gelinliklerle dengeli bir görünüm yaratabilir.

Farklı Tarzlara Uygun A Kesim Gelinlik Modelleri

Bohem, vintage, gösterişli, romantik… Her tarzda A kesim gelinlik bulabilmek mümkün. Örneğin; romantik bir gelinlik arayanlar için dantelli A kesim gelinlikler ideal seçenekler arasında. Vintage tarzda bir tasarım isteyen gelinlere ise A kesim Helen gelinlikler uygun olabilir. Minimalist gelinler tercihlerini sade A kesim gelinlik modelleri arasından yapabilir.

“Ben ihtişamlı bir gelinlik istiyorum” diyen gelin adaylarının tercihi ise A kesim kabarık gelinlik modelleri oluyor. A kesim kuyruklu gelinlik modelleri de yine gösterişli bir seçim yapmak isteyenler için uygun seçeneklerden. Sırt bölgesine güvenen ve feminen bir görünüm kazanmak isteyen gelin adaylarına, A kesim sırt dekolteli gelinlikleri öneriyoruz.

A Kesim Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

A kesim gelinlik fiyatlarını araştırdığınızda geniş bir aralıkla karşılaşmanız mümkün. Çünkü A kesim gelinlik fiyatları, tasarımda kullanılan kumaş, gelinliğin markası, özel dikim ya da hazır model olması gibi kriterlere bağlı olarak değişiklik gösteriyor.

Gelinliğin dikim şekli fiyatlara etki eden en önemli faktörlerden. A kesim hazır model gelinlikler arasından seçim yapmanı halinde özel dikim gelinliklere kıyasla daha uygun bir tercihte bulunmuş olabilirsiniz.

Farklı kumaş ve işlemelerin kullanıldığı A kesim gelinlik modelleri arasında da fiyat farklılıkları görülüyor. Gelinlik kumaşlarında, kumaştaki ipek oranı arttıkça fiyat da yükseliyor. Eğer uygun fiyatlı A kesim gelinlik arayışındaysanız firmaların sentetik oranı yüksek tasarımları arasından seçim yapabilirsiniz.

Ünlü tasarımcıların A kesim gelinlikleri de marka bilinirliği, işçilik ve kullanılan malzemelerin kalitesi gibi nedenlerle piyasaya göre daha pahalı olabiliyor. A kesim gelinliklerin fiyatlarını etkileyen kriterler arasında satılık ya da kiralık olması durumunu da sayabiliriz. Kiralık gelinliklerin, satılık gelinliklere kıyasla daha uygun fiyatlı olduğunu söylemek mümkün. Ancak aradaki farkın çok yüksek olduğunu söyleyemeyiz. Kiralık gelinlik fiyatları, satılık modellerin yaklaşık yüzde 30’u oranında daha uygun fiyatlı oluyor.

A kesim gelinlik nereden alınır ya da kiralanır diye düşünüyorsanız bulunduğunuz sayfadaki birbirinden şık tasarımları incelemenizde fayda var. Firmaların gelinlik modellerini size uygun kriterlere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçerek detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.