A Kesim Gelinlikler

Firmaları Göster
Model 8
Blanc Bridal
Romantik Kare yaka
7.999 TL - 8.999 TL
Jasmine
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa
Helen Spor Tarlatansız Zayıf gösteren Uzun gösteren Romantik V yaka
39.083,76 TL
Vega
Merve Alkan Bridal
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
16-004
Hayal Moda Evi
Romantik Uzun gösteren V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
OZL 1
Özlemce Gelinlik
Romantik V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
Model Yke
Studio Bride
Sade Straplez
3.000 TL - 5.000 TL
YYT 5
Yeşim Yücetürün Sposa
Romantik Halter yaka
8.000 TL - 11.000 TL
YSE 2
Yasemin Gündüz
Romantik Düşük omuz
12.000 TL - 17.000 TL
Model 6
Blanc Bridal
Görkemli Romantik V yaka
8.000 TL - 9.000 TL
KRG 51
Kırçiçeği Gelinlik
Romantik Kare yaka
5.000 TL - 7.000 TL
EVS 2
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Romantik Bohem Düşük omuz
8.500 TL - 12.000 TL
NSC 4
Nergis Şahan Couture
Romantik Klasik Straplez
3.000 TL - 7.000 TL
Model 4
Blanc Bridal
Romantik Helen V yaka
8.000 TL - 9.000 TL
Glamour Bridal 3
Glamour Bridal
Romantik Klasik Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
BRM 4
Bridelymade
Romantik Klasik V yaka
7.000 TL - 10.000 TL
Uri
Merve Alkan Bridal
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
EVS 1
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Romantik V yaka
12.000 TL - 17.000 TL
NHC 5
Nişantaşı Haute Couture
Romantik Kayık yaka
3.000 TL - 5.000 TL
Şebnem Sönmez 44
Şebnem Sönmez
Klasik Romantik Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
78010
Maxxen Angel Wedding Dress
Sade V yaka
15.000 TL - 20.000 TL
Glamour Bridal 4
Glamour Bridal
Romantik Vintage Hakim yaka
7.000 TL - 10.000 TL
FMD 5
Filiz Sert Wedding Dress
Romantik V yaka
5.500 TL - 9.000 TL
CSS 8
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture
Bohem Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
A Kesim
Pınar Bent
Klasik Romantik Uzun gösteren V yaka
18.000 TL - 25.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

A Kesim Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • A kesim gelinlik fiyatları ne kadar?
  A kesim gelinlik fiyatları 1.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler A kesim gelinlik modelleri nelerdir?
  A kesim gelinlikler her tarza uyum sağlayan seçeneklere sahip. Minimalist gelinlerin favorisi, işlemesiz A kesim sade gelinlikler diyebiliriz. Bu tasarımlar arasında da A kesim saten gelinliklerin öne çıktığını söylemek mümkün. Romantik gelinlikler dantelli A kesim gelinlikleri sıkça tercih ederken nostaljik ve bohem tarzdan hoşlanan gelinlerse A kesim Helen gelinliklere yöneliyor.
 • A kesim gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre a kesim gelinlik denildiğinde İstanbul 18.392, Ankara 4.136, İzmir 4.048, Bursa 3.927, ve Kocaeli 2.251 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • A kesim gelinlik denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre a kesim gelinlik denildiğinde beyaz 2.931, kırık beyaz 658, krem 174 ve renkli 93 ürün olduğu görülmektedir.

Tüm Modeller

A Kesim Gelinlik Nedir?

A tipi gelinlikler, adını, eteğin yarattığı siluetten alıyor. Belden aşağıya doğru A harfi şeklinde inen gelinlik etek kesimine A form gelinlik adı veriliyor. Bir başka deyişle bel bölgesinden evaze gelen etek modeline sahip tasarımlar bu isimle anılıyor. Bu modellerin çan gelinlik, A gelinlik gibi farklı şekillerde adlandırıldığını da görmek mümkün.

A Kesim Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Bu gelinlikleri kimlere önerdiğimize, yani vücut tipine göre “A kesim gelinlik kimlere yakışır?” sorusunun yanıtına da bakalım: A kesim gelinlikler, her vücut tipine uygun. Ancak kabarık etek kesimiyle geniş basenleri kamufle etme özelliğine sahip olduğu için özellikle armut vücut tipindeki gelin adaylarına önerdiğimiz modellerin başında geliyor.

A etek kesimine sahip gelinlikler, minyon orta boylu gelin adayları için de ideal. Belden itibaren vücudu bölmeden yere kadar uzanan etek kesimi bacak boyunu uzun gösterdiği için gelin adaylarını olduğundan daha uzun görünmesini sağlıyor. Elma vücut tipine sahip gelinler de A kesim gelinlik modellerini tercih edebiliyor. Çünkü kalça, basenler ve göğüslerin dengeli görünmesini sağlıyor.

Elma vücut tipine sahip gelinlerin bel bölgelerinin daha ince görünmesini sağlıyor. A kesim büyük beden gelinlikler de kilolu gelinlerin en çok tercih ettiği tasarımlar arasında. Özellikle basen bölgesi kalın büyük beden gelinler, bu tasarımlarla fit bir görüntüye sahip olabiliyor. Uzun kollu A kesim gelinlikler de hem basen hem de kollarındaki fazlalıkları kamufle edebilir.

A Model Gelinlikler Hangi Düğün Mekanlarında Giyilir?

A kesim gelinlikler tüm düğün mekanıyla da uyum sağlıyor. Bu etek kesimine sahip gelinlikleri, farklı kumaş, yaka, kuyruk, ya da aksesuar seçimiyle her düğün mekanına uyum sağlayacak hale dönüştürmek mümkün. Havuz başı, kır ya da kumsal gibi açık hava düğünlerinde az kabarık A kesim gelinlik modellerini çok yakıştırıyoruz.

Taş gibi parıltılı detaylarla hareketlendirilen kabarık A kesim gelinlik modelleri otel ve tarihi mekan gibi ihtişamlı alanlarda mekanlarda tercih edilebilir. Restoran, kulüp ve davet alanları gibi sade düğün mekanlarında ise A kesimli, modern tasarımlar kullanılabilir. Yırtmaçlı, tek omuzlu saten asimetrik kesimli gelinlikler, bu mekanlar için uygun seçenekler arasında yer alıyor.

A Kesim Gelinlikler Hangi Kumaşlarla Uyumludur?

A kesim gelinlikler, uyumlu kumaşlar konusunda da birçok seçeneğe elverişli. Tül, saten, ziberlin, mikado, organze, dantel gibi kumaşlar A kesim modellerde sıklıkla karşımıza çıksa da aklına gelecek her tür gelinlik kumaşının çan gelinliklere uygun olduğunu söyleyebiliriz. Bu konuda belirleyici olanın düğün mekanı ve mevsimi olduğunu belirtelim.

Örneğin; ilkbahar, yaz aylarında yapılacak açık hava düğünlerinde şifon ya da tül gibi hafif kumaşların kullanıldığı A kesim gelinliklerle hem mevsime hem de mekanın fresh havasına uyum sağlanabiliyor. Kış ve sonbahar mevsimlerinde ise mikado gibi daha ağır ve gösterişli kumaşlardan mekan ve mevsim ile daha uygun bir görüntü oluşturuyor.

A Kesim Gelinliklerle Uyumlu Yaka Tipleri Nelerdir?

A etek kesimi pek çok yaka tipiyle uyum sağlıyor. Kayık yaka, straplez, V yaka, kalp yaka, illüzyon yaka, minimal, ihtişamlı, tül, dantel, birbirinden farklı yaka tipine sahip A kesim gelinlikleri markaların koleksiyonları arasında bulmak mümkün. Birçok yaka tipi arasından nasıl seçim yapması gerektiğini düşünen gelin adaylarına ise bu noktada vücut yapısının belirleyici olacağını söyleyebiliriz.

Örneğin; boynunun olduğundan uzun görünmesini isteyen gelin adayları A kesim V yaka gelinlik modelleri gibi açık yakalı, uzun boyunlu gelin adayları ise hakim yaka çan gelinlikler gibi kapalı yaka kesimine sahip modelleri tercih edebilir. İri göğüslü gelin adayları da fazla derin olmayan A kesim V yaka gelinlik modelleriyle, göğüsleri küçük gösteren bir illüzyon yaratabilir.

Farklı Tarzlara Uygun A Kesim Gelinlik Modelleri

Bohem, vintage, gösterişli, romantik… Her tarzda A kesim gelinlik bulabilmek mümkün. Örneğin; romantik bir gelinlik arayanlar için dantelli A kesim gelinlikler ideal seçenekler arasında. Vintage tarzda bir tasarım isteyen gelinlere ise A kesim Helen gelinlikler uygun olabilir. Minimalist gelinler tercihlerini sade A kesim gelinlik modelleri arasından yapabilir.

“Ben ihtişamlı bir gelinlik istiyorum” diyen gelin adaylarının tercihi ise A kesim kabarık gelinlik modelleri oluyor. A kesim kuyruklu gelinlik modelleri de yine gösterişli bir seçim yapmak isteyenler için uygun seçeneklerden. Sırt bölgesine güvenen ve feminen bir görünüm kazanmak isteyen gelin adaylarına, A kesim sırt dekolteli gelinlikleri öneriyoruz.

A Kesim Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

A kesim gelinlik fiyatlarını araştırdığınızda geniş bir aralıkla karşılaşmanız mümkün. Bu konuda kafanızın karışmaması için fiyatı belirleyen faktörlerden kısaca bahsedelim. A kesim gelinlik fiyatları, tasarımda kullanılan kumaş, gelinliğin markası, özel dikim ya da hazır model olması gibi kriterlere bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Gelinliğin dikim şekli fiyatlara etki eden en önemli faktörlerden.

A kesim hazır model gelinlikler arasından seçim yapmanı halinde özel dikim gelinliklere kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Farklı kumaş ve işlemelerin kullanıldığı A kesim gelinlik modelleri arasında da fiyat farklılıkları görülüyor. Gelinlik kumaşlarında, kumaştaki ipek oranı arttıkça fiyat da yükseliyor. Eğer uygun fiyatlı A kesim gelinlik arayışındaysanız firmaların sentetik oranı yüksek tasarımları arasından seçim yapabilirsiniz.

Ünlü tasarımcıların A kesim gelinlikleri de marka bilinirliği, işçilik ve kullanılan malzemelerin kalitesi gibi nedenlerle piyasaya göre daha pahalı olabiliyor. A kesim gelinliklerin fiyatlarını etkileyen kriterler arasında satılık ya da kiralık olması durumunu da sayabiliriz. Kiralık gelinliklerin, satılık gelinliklere kıyasla daha uygun fiyatlı olduğunu söylemek mümkün. Ancak aradaki farkın çok yüksek olduğunu söyleyemeyiz.

Kiralık gelinlik fiyatları, satılık modellerin yaklaşık yüzde 30’u oranında daha uygun fiyatlı oluyor. A kesim gelinlik nereden alınır ya da kiralanır diye düşünüyorsanız bulunduğunuz sayfadaki birbirinden şık tasarımları incelemenizde fayda var. Firmaların gelinlik modellerini size uygun kriterlere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçerek detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.