Işık, Ses ve Düzenleme

Düğün Işık, Ses ve Düzenleme Firmaları

Düğün Konseptinize Göre, Düğün Aydınlatması ve Ses Sistemi

Düğünlerde dikkat edilmesi gereken en önemli husus ışık, ses ve aydınlatma sistemlerinin doğru ve kaliteli kullanılmasıdır. Düğün konseptinize ve düğün mekanınıza uygun bir aydınlatma ve ses sistemi istiyorsanız profesyonel bir firmayla çalışmanız çok önemli. Örneğin, kır düğünü konsepti için ya da balo salonu için farklı ışık sistemleri kullanılmalıdır. Kır düğününde daha soft aydınlatmalar, balo salonunda ise daha güçlü aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Unutmayın ki aydınlatması ve ses sistemi mükemmel olan düğün sahneleri ile konuklarınız düğünden ayrılmak istemeyeceklerdir. Peki, balo salonu ve kır düğünü konseptlerinde aydınlatma ve ses sistemi nasıl olmalı?

Balo Salonunda Aydınlatma ve Ses Sistemi

Düğün sonunda kırmızı gözler ve karanlık fotoğraflar istemiyorsanız bu konuya ayrıca önem vermeniz gerekli. Gece boyunca misafirlerinizi rahatsız edecek bir aydınlatma sistemi de, onların düğünden erken ayrılmasına sebep olarak düğünüze gölge düşürebilir. Balo salonu aydınlatmalarında genel olarak güçlü ışıklar kullanılır. Mesela, yemekli ve ağır düğünde tavandan sarkıtılan büyük avizeler oldukça hoş bir atmosfer oluşturacaktır. Bu tarz kapalı mekan düğün organizasyonunda ses sisteminin mükemmel olması da ayrıca önem arz eder. Bas ve tiz sesleri rahatsız etmeyecek şekilde veren kaliteli hoparlör seçimi, konuklarınızı ve sizi mutlu edecektir. Gecenin ilerleyen saatlerinde konuklarınızı eğlendirmek için sahne aydınlatmasında ışık efektleri kullanabilirsiniz. Bir lazer gösterisi ve pist tavanında dönen bir disko topu misafirlerinizi eğlendirebilir.

Ses sistemi de tıpkı aydınlatma sistemlerinde olduğu gibi düğünde drama etki yaratır. İster bant kaydı bir müzik sistemi hazırlayın ister Dj performansı yada canlı müzik şöleni sunun, önemli olan ilk şey ses sisteminin kaliteli olup olmadığıdır. Ayrıca hoparlör konuklarınızın oturduğu yere konulmamalı ve sahne etrafında konumlandırılmalıdır.

Kır Düğünlerinde Aydınlatma ve Ses Sistemi

Kır düğünleri daha romantik bir etki yarattığı için, beyaz yerine yumuşak tonlarda renkli ışıklar kullanırsanız daha samimi bir ortam yaratırsınız. Masa aydınlatmaları ve mekan aydınlatmaları için de renkli düğün ışıklandırması kullanabilirsiniz. Kır düğünleri için profesyonel bir ekiple çalışmanızı özellikle öneriyoruz. Çünkü lazerler, flaşör ışıklar, sahne aydınlatmaları, aksesuar ışıklar gibi çeşitli ışık sistemleri ile düğününüz bir şova dönüşebilir. Işıkları temanıza uygun olarak seçmeniz uyumluluk açısından bir bütünlük sağlayacaktır.

Kır düğünlerinde ses sistemi oldukça önemlidir. Açık alan bir düğün mekanında sesi kontrol etmek güçleşir ve profesyonel bir ekip olmadan bu dengeyi sağlamak çok zor olabilir. Kır düğünlerinde her alana eşit şekilde ses dağılımı sağlayacak, kaliteli hoparlörler kullanılmalıdır.

Konseptiniz ne olursa olsun profesyonel bir ekiple çalışmak, sizin atladığınız birçok detayın mükemmel şekilde hallolmasına, stressiz ve eğlenceli bir düğün organizasyonu elde etmenize olanak sağlar. Gözleri kör eden ışık oyunları, kulakları sağır eden ses sistemleri istemiyorsanız, mutlaka uzman bir ekiple anlaşmalısınız. İzmir’deki Işık, Ses ve Düzenleme Firmalarını tek tek inceleyerek, ücretsiz fiyat teklifleri isteyebileceğinizi unutmayın.

Tüm İlçeler Işık ve Ses Firmaları

Tüm Şehirler Işık ve Ses Firmaları