İzmir Düğün Dans Kursları

İlk dansınızla konuklarınıza keyifli ve unutulmaz dakikalar yaşatmak şimdi çok kolay, çünkü tüm İzmir dans kursları Düğün.com'da! Hemen incele, beğendiklerinden ücretsiz fiyat teklifi ise. Tek bir tıkla!

%50 indirim
Pandans Akademi
6
6
Pandans Akademi

8 yorum

Konak

Pandans Akademi, profesyonel eğitmen ve dansçı kadrosuyla 15 yılı aşkındır İzmir düğün dansı kursları arasında yer alıyor. Düğününüzün en özel anları arasında yer alan ilk dansınızı benzersiz bir...

%25 indirim
Balerinanne
33
1
Balerinanne

1 yorum

İzmir

Hayatınızın en özel dakikalarından biri olan ilk dansınızı uyumla, aşkla ve misafirlerinizi adeta büyüleyerek yaptığınızı bir hayal edin. En sevdiğiniz şarkıda, tamamen size özel bir koreografide...

Diğer Firmalar

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Düğün Dansı Nedir?

Düğün dansı, davetlilere müstakbel eşiniz ile birbirinize olan sevginizi gösteren, sembolik anlamı olan bir danstır ve herhangi bir türde dans etmenize olanak tanır. Genellikle, düğünlerde, vals, rumba, tango, slow dans çeşitleri tercih edilmekle birlikte, kendine güvenen ve hareketli danslarda iyi olabileceğini düşünen çiftler, cha cha, twist, salsa gibi latin dansları olarak bilinen türleri de deneyebilir. İstenilirse zeybek, roman havası, Kafkas oyunları gibi yöresel danslar da tercih edilebilir. Dilediğiniz türde dans eğitimi veren bir kursa giderek, sınıf içi eğitimi alabileceğiniz gibi, düğün için özel dans dersi de talep edebilirsiniz. Her iki durumda da başarılı bir düğün dansı sergilemek, bol bol pratik yapmayla ve biraz da yetenekle ilgilidir.

Anlaştıkları bir firmadan ilk dans kursu alacak olan çiftler özellikle hareketsiz bir yaşamları varsa, önceliği ilk derslerde biraz kondisyona vermeliler. Çiftler, kursun ilerleyen derslerinde, koordinasyon, birlikte uyumlu hareket etme gibi becerilerinin geliştiğini de görebilirler. Eğer siz de dans kursuna gitmeyi planlıyorsanız, eğitmeninizden düğününüzde sergileyerek, konuklarınızı şaşırtabileceğiniz çeşitli dans şovlar hazırlamanıza yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. Mesela müstakbel eşinizle yavaş ritimli bir şarkıyla piste geldiğinizi, daha sonra müziğin birden hızlanarak, rock’n roll gibi hızlı bir ritme dönüştüğünü düşünsenize! Emin olun salondaki davetlileriniz, hem çok eğlenecek hem çok şaşıracak.

Düğün Dansı Kursuna Gideceklere Tavsiyeler

Eğer dans kursuna gidecekseniz, derslere en az 2-3 ay kala başlamalısınız. Çünkü bu işi son 1-2 haftaya sıkıştırırsanız, hem strese girebilir hem de hareketlerinizi yeteri kadar özümseyemeyebilirsiniz.

Dans kursu seçerken, gelinlik modelinize özellikle dikkat etmelisiniz. Mesela ayak hareketleriyle süslü bir dans olan tangoyu seçen gelin adayları, tango kursu kayıtlarını yaptırmadan önce, gelinlik modellerini gözden geçirmeli, uzun, prenses kesim gelinlik ile yapacakları figürlerin pek de anlaşılmayacağını bilmelidir. Bunun yanı sıra, tango sırasında ayaklar sürekli gelinliğe takılacağı için zor dakikalar geçirme ihtimali de oldukça yüksektir. Eğer tango yapacaksanız size tavsiyemiz, mini ya da midi gelinlik modelleri tercih etmeniz yönünde olacak.

Anlaşacağınız dans kursuna, düğünden önce mekanda DJ ile prova yapmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Bu sayede hem dans ettiğiniz piste alışmış olursunuz hem de müzikli prova yaparak, hata riskini azaltırsınız.

Şehrinizde dans kursu hizmeti veren firmaları listelediğimiz bulunduğunuz bu sayfayı detaylıca inceleyerek, dilediğiniz kurstan ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.

Tüm İlçeler Dans Kursları
Tüm Şehirler Dans Kursları