İzmir Düğün Davetiyesi ve Kaligrafi

Konuklarınızı düğününüze en güzel davetiyelerle çağır! Tüm İzmir davetiye firmaları Düğün.com'da! Tek tıkla İzmir davetiyecilerini gör, firmaları incele, beğendiklerinden ücretsiz fiyat teklifi iste!

Peri Davetiye İzmir / Gülperi Uğur
33
3

Mutlu günlerin imzası sayılan Kemeraltı davetiye firmalarından biriyiz. Peri Davetiye İzmir Gülperi Uğur’da çiftlerimize bu özel günü farklı, şık, zarif ve en önemlisi de trendleri takip eden...

Min. Fiyat
2-5 TL
Özellikler
Şehir Dışı Gönderim

Diğer Firmalar

Sayfa 1 / 2
Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

İzmir Düğün Davetiyesi Firmalarının Verdiği Hizmetler

İzmir, düğün davetiyesi baskısı ve tasarımı yapan firmalar açısından oldukça zengin. Üstelik bu firmalarda düğün davetiyesinin yanı sıra nişan, kına ve bekarlığa veda gibi organizasyonlarınız için de tasarım yaptırabilirsiniz.

Birçok düğün firmasında olduğu gibi İzmir’deki düğün davetiyesi firmalarında da hazır davetiye modelleri ve bu modellerin yanı sıra özel tasarım hizmeti de bulunuyor. Davetiyecilerdeki hazır modeller de çiftlerin işini kolaylaştırıyor. Birçok çift kararsız kaldığı için firmaya gidip oradaki hazır modellerden birini seçme taraftarı olabiliyor. Ancak sizin hayalinizde bir düğün davetiyesi modeli varsa, bunu özel tasarım hizmeti veren firmalara anlatmanız, davetiyenizin gerçeğe dönüşmesi için yeterli.

İzmir davetiye firmalarından davetiyenin yanı sıra düğününüzde ihtiyaç duyacağınız masa ve menü kartları ile kaligrafi hizmetlerini de alabilirsiniz. Eğer basılı davetiyeleri ulaştıramayacağınız konuklarınız varsa onlar için de İzmir düğün davetiyesi firmalarının “online davetiye” hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Düğün davetiyesi siparişi verirken dikkat etmeniz gereken iki nokta var: Minimum sipariş adedi ve teslim süresi. İzmir’deki çoğu davetiye firması, siparişinizi 2-4 hafta arasında teslim ediyor. Davetiyelerinizi düğün tarihinizden 1 ay önce dağıtmaya başlamanız gerektiğini göz önünde bulundurarak davetiyeleri ne zaman almanız gerektiğine karar verebilirsiniz.

Bazı davetiye firmaları, çiftlere minimum sipariş adedi kotası koyabiliyor. Örneğin; 250 adetten az baskı yapılamıyor. Bu rakam firmadan firmaya değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle firmalarla görüşürken minimum baskı kotalarının olup olmadığını da sormanızda fayda var.

İzmir’de birçok ilçede düğün davetiyesi firmalarını bulmanız mümkün. Ancak bu firmaların daha çok Karşıyaka, Bayraklı ve Konak gibi ilçelerde sıklıkla bulunduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Konak’ta Kemeraltı Çarşısı gibi alanlarda düğün davetiyesi firmalarını bir arada bulabilirsiniz.

İzmir’de Düğün Davetiyesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Davetiye siparişi vermeden önce ilk olarak davetli sayınızı belirlemelisiniz. Davetli listenizi hazırlarken ortaya çıkan rakamdan daha fazla sayıda davetiye bastırmayı da ihmal etmeyin. Çünkü bazı isimleri unutabilirsiniz, ekstra olarak birilerini davet etmek isteyebilirsiniz ya da davetiyelerinizin bir kısmı kaybolabilir. Bu durumlara hazırlıklı olmak için her aileye bir davetiye verecek şekilde davetiye sayınızı çıkarmalı ve bu sayının yüzde 10 daha fazlasını bastırmalısınız.

Davetiye seçimi yaparken tasarımınızda yalnızca davetiyenin tasarımına odaklanmamalısınız. Düğün davetiyenizin üzerinde isimleriniz, düğün mekanının adresi ve tarih gibi bilgilerin yanı sıra kısaca adres tarifine de yer verebilirsiniz. Bu bilgilerin okunaklı olması da şart. Artistik kaligrafi çalışmaları çok şık görünebilir ama okunaklı olmadığı sürece davetiyeniz işlevini kaybeder. Yazılar için, kolay okunabilir bir font ve punto seçmenizde fayda var.

Eğer konsept bir düğün yapacaksanız düğün davetiyesi seçerken temanızla uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Lüks bir otelin balo salonunda düğün yapacaksanız kaligrafi kullanılarak hazırlanan lüks düğün davetiyeleri kullanabilirsiniz. Bu tarz davetiyeler daha gösterişli ve ağır düğünler için güzel bir seçim olabilir. Konsept bir düğün planlıyorsanız özel tasarım davetiyelerle düğününüzün konseptini yansıtabilirsiniz. İzmir’de deniz kıyısında bir mekanda düğün yapacaksanız davetiyenizde çapa, gemi ve deniz kabukları gibi marin detaylar kullanabilirsiniz. Özel tasarım bir davetiye yaptıracaksanız boyutlarının fazla büyük olmamasına dikkat etmenizi öneriyoruz. Çünkü uzaktaki sevdiklerinize davetiyelerini gönderirken büyük boyutlardaki modeller için ekstra kargo ücreti ödemeniz gerekebilir.

Eğer kına gecesi ya da bekarlığa veda partisi gibi, düğüne çağırdığınız herkesin katılmayacağı ek bir organizasyon da yapacaksanız, bunun için ayrıca bir kart yaptırabilirsiniz. Bu kartları, sadece istediğiniz kişilere düğün davetiyeleriyle birlikte verebilirsiniz.

İzmir Davetiye Firmalarının Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

İzmir’de düğün davetiyesi firmaları, çiftlere fiyat verirken birçok etkeni göz önünde bulunduruyor. Fiyatları etkileyen faktörlerin başında kullanılan malzemenin kalitesi geliyor. Davetiye kartının gramajı, zarfın kalınlığı gibi konular fiyatları etkiliyor.

Hazır modeller ile özel tasarımlar arasında ciddi fiyat farkları oluyor. Davetiye modelleri İzmir’deki özel tasarım hizmeti veren firmalarda, sıfırdan tasarlanması halinde katalog modellerine göre daha yüksek fiyatlı oluyor.

Bastıracağınız davetiye sayısı da fiyatları etkiliyor. Davetiye yükseldikçe birim fiyat düşüyor. Örneğin; 250 davetiye için 2 TL olan birim fiyat, davetiye sayısının 350’ye çıkması halinde 1,5 TL’ye düşebiliyor.

Davetiye fiyatlarına etki eden bir diğer kriter de davetiye kağıdının kalitesi ve gramajı. Standart davetiye kartlarından daha yüksek gramaja sahip kartları seçmeniz halinde, ödemeniz gereken ücretin artacağını bilmelisiniz. Bu durum, davetiyelerle birlikte kullanacağınız zarflar için de geçerli.

Düğün davetiyenizde ne kadar çok aksesuar kullanılmasını istiyorsanız, fiyatın aynı oranda artacağını bilmelisiniz. İnce kurdele gibi aksesuarlar için ekstra ücret alınmazken; kozalak, kurumuş çiçek gibi aksesuarlar için ekstra ödeme yapmanız gerekebiliyor.

İzmir’deki davetiye firmalarını bulunduğunuz sayfa üzerinde, size uygun özelliklere göre filtreleyebilir, kriterlerinize uygun firmaların profillerini inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken firmalarla iletişime geçip İzmir düğün davetiyesi fiyatları hakkında bilgi alabileceğinizi de unutmayın!

Tüm İlçeler Davetiye Firmaları

Tüm Şehirler Davetiye Firmaları