Sade Gelinlikler

Son yılların star parçaları sade gelinlik modelleriyle minimalist ve elegant tarzını yansıt!

Modern Romantik Cesur Sade Straplez
CSS 2
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture

Model: CSS 2

3.000 TL - 7.000 TL

Sade Düşük omuz
MDC 4
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: MDC 4

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Düşük omuz
NSC  3
Nermin Saraylı Couture

Model: NSC 3

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Romantik Modern V yaka
UGB181S21
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: UGB181S21

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Vintage Romantik Straplez
YS-106
Yasemin Gelinlik & Modaevi

Model: YS-106

4.000 TL - 7.000 TL

Modern Sade Straplez
UGB166S21
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: UGB166S21

5.000 TL - 7.000 TL

Sade V yaka
UGB161S21
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: UGB161S21

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Sade V yaka
UGB160S21
İğne İplik Moda İzmir

Model: UGB160S21

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Sade V yaka
UGB158S21
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: UGB158S21

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Kare yaka
Celene
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Celene

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Sade V yaka
Viola
Hülya Kılıçoğlu Wedding

Model: Viola

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Bohem Tarlatansız Uzun gösteren V yaka
BRM 15
Bridelymade

Model: BRM 15

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Romantik V yaka
EVA 7
Evlilik Atölyesi

Model: EVA 7

5.000 TL - 7.000 TL

Sade V yaka
UGB161S21
İğne İplik Moda İzmir

Model: UGB161S21

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Düşük omuz
Albedo
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: Albedo

10.000 TL - 20.000 TL

Sade Vintage Düşük omuz
MEC 27
Mediha Cambaz

Model: MEC 27

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Romantik Düşük omuz
MDC 32
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: MDC 32

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Kayık yaka
Chalicce
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Chalicce

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Modern V yaka
MAF 4
Merve Alkan Bridal

Model: MAF 4

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Sade İllüzyon yaka
Balık
Pınar Bent

Model: Balık

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Halter yaka
Ciclamen
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Ciclamen

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Romantik Vintage Straplez
MEC 16
Mediha Cambaz

Model: MEC 16

7.000 TL - 10.000 TL

Sade Bohem Spor Tarlatansız V yaka
VNW 10
Vianna Wedding Dress

Model: VNW 10

3.000 TL - 5.000 TL

Modern Sade Straplez
UGB166S21
İğne İplik Moda İzmir

Model: UGB166S21

5.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Sade Gelinlik Nedir?

”Sade gelinlik” ifadesi işlemesiz, düz kumaşların kullanıldığı tasarımlar için kullanılıyor. Kabarık ya da düz olması fark etmeksizin, üzerinde aplike, dantel, güpür, taş gibi işlemelerin az kullanıldığı ya da hiç yer almadığı modeller sade gelinlik olarak adlandırılıyor. Ayrıca kabarık olmayan gelinlikler de sade düz gelinlik modelleri arasında yer alıyor.

Son Yılların Trend Gelinlik Modelleri: Sade Tasarımlar

Sade gelinlik modellerinin popülaritesi gün geçtikçe artıyor. Özellikle son birkaç yılda dünyaca ünlü tasarımcıların neredeyse tümü, en yeni gelinlik koleksiyonlarında sade modellere ağırlıklı olarak yer veriyor. En trend modeller arasında hem işlemesiz hem de kabarık olmayan, çok sade gelinlik modellerinden slip dress de denilen akışkan kumaştan tasarımlar yer alıyor.

Saten, ipek gibi kumaşlardan yapılan bu modeller elegant bir görünüm sağlıyor. Sade saten gelinlik modelleri de her düğün mekanına uyum sağlayan popüler seçeneklerden. Ayrıca kabarık balon kollu gelinlikler de en moda tasarımlar arasında. Hem zarif hem de ihtişamlı bir görünüm yaratmak isteyen gelinler için en güzel sade gelinlikler ise bu modellerin pelerinli seçenekleri oluyor.

Sade ve Düz Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Düz sade gelinlik modellerinin her vücut tipine uygun seçenekleri bulunuyor. Farklı vücut tiplerine uygun sade gelinlik modellerine hızlıca bakalım: Armut vücut tipine sahip gelin adayları saten ya da tüllerin ağırlıkta olduğu sade a kesim gelinlik modeller ile geniş kalçalarını kamufle edebilir. Bu etek kesimleri ile derin V, straplez ya da kayık yaka tiplerini seçmek mümkün.

Elma vücut tipine sahip gelinler için ise kare ya da küçük yakalı, belden aşağısı ince, akışkan kumaşlardan, belden aşağısı ince, akışkan kumaştan, düz sade gelinlik modelleri uygun seçim olacaktır. Dikkatleri vücudun ince kısmı olan alt bölgesine çekmek için yırtmaç detayı bulunan tasarımlar arasından da seçim yapılabilir; bacak dekoltesiyle hoş bir görünüm yaratabilir.

Orantılı vücut hatlarıyla dikkat çeken kum saati vücut tipindeki gelin adayları ise sade balık gelinlik modelleriyle hoş bir görünüm yakalayabilir. Özellikle son yılların trend modelleri arasında olan işlemesiz kumaştan balık gelinlikler, sırt dekolteleri sade gelinlikler bu vücut tipine sahip gelin adayların hatlarını öne çıkaracak en ideal seçenekler arasında.

Ters üçgen vücut tipinde ise amaç vücudun üst ve alt kısmı arasında dengeli bir görünüm yaratmaktır. Bunun için kalın askılı ya da V yakalı gibi omuzları olduğundan daha dar gösterecek gelinliklerde prenses ve A kesim gibi etek kesimlerini seçmek uygun olacaktır. Sade kabarık gelinlikler ince alt vücudu olduğundan daha hacimli gösterir.

Dikdörtgen vücut tipindeki gelin adayları ise bel bölgesinin kıvrımsız yapısını kamufle edebilecek ve vücudu olduğundan daha kıvrımlı gösterecek modellere yönelmeliler. A kesim sade gelinlikler gibi belden oturan ve kabarık etekli gelinlikler bel bölgesini kıvrımlı gösterir. Sade düz kesim gelinlikler de kıvrımsız bel bölgesini kamufle ederek orantılı bir görünüm yaratabilir.

Sade gelinlikler büyük beden gelinler için de ideal tasarımlardan. Çünkü gelinliklerde yer alan işlemeler, kullanıldığı bölgeyi olduğundan daha hacimli gösterir. Bu nedenle büyük beden gelinlerin, vücut tipine göre ince göstermek istediği bölgelerinde işlemesiz kumaşların kullanıldığı gelinliklere yönelmeleri daha doğru olacaktır. A kesim gibi sade kabarık olmayan gelinlik modelleri daha ideal bir seçim olacaktır.

Sade ve Şık Gelinlik Modelleri Hangi Düğün Mekanlarına Yakışır?

Gelinlik seçiminde düğününü yapacağın düğün mekanını ve mevsimi de göz önünde bulundurmak gerekir. Sade gelinlikler özellikle kır, sahil, tekne, havuz başı gibi açık hava düğün mekanları ile restoran, kulüpler ve davet alanları gibi samimi ve elegant mekanlara da çok yakışıyor. Minimalist gelinlik modellerini farklı etek kesimleri ile dilediğiniz düğün mekanına göre kombinleyebilirsiniz.

İlkbaharda ya da yazın; kır, havuz başı ve sahil gibi açık alanları tercih edecek gelin adaylarına tül, şifon gibi uçuş uçuş kumaşların kullanıldığı sade gelinlikleri öneriyoruz. Restoran, kulüp gibi kapalı alanlarda ise az kabarık sade gelinlik modellerinden düz veya A kesim sade gelinlikler uygun olacaktır. Bu mekanlar için beyaz sade gelinlik modelleri arasından seçim yapılabilir.

Tarihi mekan ve otel gibi gösterişli alanlarda düğün yapacak gelin adaylarının da tercih edebileceği sade gelinlikler bulunuyor. Bu mekanlarda evlenecek gelin adayları, ipek, mikado, saten gibi göz alıcı kumaşların kullanıldığı, işlemesiz, sade kabarık gelinlik modelleriyle tarzından ödün vermeden mekanların ihtişamına uyum sağlayabilir. Kuyruklu sade gelinlik modelleri de bu mekanlar için uygun seçeneklerden olacaktır.

Örneğin; sonbahar aylarında tarihi bir mekanda evlenecek gelinlere önerdiğimiz modeller arasında tamamı işlemesiz, A kesim uzun kollu sade gelinlik modelleri yer alıyor. Farklı kumaş seçenekleri ile seçeceğiniz sade gelinlik modellerini dilediğiniz düğün mekanına uygun hale getirebilirsiniz. Daha da ihtişamlı bir model isteyenler ise prenses kesim gelinlikler uygun olacaktır.

En Sade Gelinlik Modelleri: Sade Gelinlik Elbiseler

Sade gelinlikler, abartısız organizasyonlar olmalarından dolayı özellikle nikah merasimlerinde sıklıkla tercih ediliyor. elbise formunda gelinlik modelleri düz sade seçenekleriyle bu merasimlerin samimi havasına uyum sağlıyor. Hatta bu elbiseler sade nikah gelinlikleri olarak da adlandırılıyor. Kısa ve düz kesim gelinlik modelleri sade ve şık olmalarından dolayı nikah elbisesi olarak önerdiğimiz modeller arasında.

Nikah için sade gelinlik modellerinin sıklıkla tercih ediliyor olması kabarık bir model giymeye engel değil. Gösterişli bir gelinlik arayışında olan gelin adaylarına ise kabarık ancak işlemesiz tasarımları öneriyoruz. Fazla kabarık olmayan A kesim gelinlikler işlemesiz kumaşlardan tasarlanan seçenekleriyle zarif bir görünüm için tercih edilebilecek sade şık gelinlikler modellerinden.

Nikah için sade gelinlik modelleri arasından trendlere uygun bir model seçmek isteyenlere çok slip dress de denilen akışkan tasarımları öneriyoruz. Sade zarif gelinlik modellerinin trend olduğu bu dönemde, ipek, saten gibi akışkan kumaşların kullanıldığı zarif elbiselerle trendy bir görünüm yakalamak mümkün. Sade gelinlik modellerine en çok yakışan kumaşlar arasında akışkan kumaşlar yer alıyor.

Sade Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Sade gelinlik modelleri ve fiyatlarını araştırırken birçok farklı model ve ücretle karşılaşabilirsiniz. Geniş fiyat aralığına neden olan kriterlere de hızlıca bakalım: Sade gelinlik modelleri arasından seçim yaparken gelinliğinizi markaların hazır model tasarımları arasından bulabileceğiniz gibi firmaların özel dikim hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Bu noktada bilmeniz gereken, özel dikim gelinliklerin hazır modellere kıyasla daha pahalı olduğudur.

Sade gelinliklerde kullanılan kumaşlar ve süsleme malzemeleri de fiyatlara etki eder. Farklı kumaşların kullanıldığı sade gelinliklerde farklı fiyatlar görebilmek mümkün. Çünkü gelinlikte, genellikle sentetik karışımlı ipek kumaşlar kullanılır. Kumaşın ipek oranı arttıkça fiyatı da yükselir. Gelinliğin işlemeleri de fiyatları etkiler. Örneğin; dantelli bir sade gelinlik istiyorsanız, Fransız dantelinin daha pahalı olduğunu bilmelisiniz.

Gelinliğin marka olup olmaması da fiyatları etkileyen faktörlerden. Özellikle son yıllarda birçok ünlü tasarımcı sade gelinlik modellerinde en yeni koleksiyonları arasında yer veriyor. Bu tasarımcıların gelinlik koleksiyonları arasından seçim yapmanız halinde, yerel markalara kıyasla daha yüksek bütçe ayırmanız gerektiğini de söyleyelim. Tasarımcılara ait koleksiyonlarda bulunan gelinliklerin benzerlerini yerel markalarda da bulabileceğinizi söylemekte fayda var.

Sade kesim gelinlik nereden alınır ya da kiralanır diye düşünüyorsanız bulunduğunuz sayfadaki birbirinden şık tasarımları incelemenizde fayda var. Size sade gelinlik hakkında tarz, etek kesimi, kumaş çeşitleri gibi detayları aktardık. Firmaların gelinlik modellerini size uygun kriterlere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçerek detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.