Alyans ve Takı

İzmir Alyans ve Takı Firmaları

Gelinlik ile Uyumlu Düğün Takıları Nasıl Seçilir?

Zarafetinizi ortaya çıkarmanıza katkı sağlayan düğün takılarını seçerken, gelinliğiniz ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin omuzların güzelliğini ortaya çıkaran straplez yaka sade bir gelinlik ile dilediğiniz gelin setini kullanabilirsiniz. İsterseniz tasma kolye takabilir, isterseniz de inci ya da elmas kolye-küpe setlerini değerlendirebilirsiniz.

Eğer askısı ince bir gelinlik tercihinde bulunacaksanız, ince parıltılı bir kolye takabileceğiniz gibi, boynu tamamen boş bırakıp, sallantılı göz alıcı küplerle de güzelliğinizi tamamlayabilirsiniz. Kalın askılı gelinliklerde ise kolye ya da küpe takmanızı önermiyoruz. Bunun yerine şık bir bilezik, zarif bir pırlanta yüzük tercih edebilirsiniz. Hakim yaka gelinlik giyecekseniz de görüntüyü dengelemek için gösterişli takılar yerine zarif inci ya da pırlanta küpelere yönelebilirsiniz.

Sadakatin ve Aşkın Simgesi: Alyans ve Tektaş

Evlilik yüzüğü olarak da bilinen ve nişan töreninde sağ ele takılan alyans, evlendikten sonra kalbin bulunduğu taraf olan sol tarafa alınır. Genellikle gelin adayları taşlı alyanslar takarken, damat adaylarının tercihlerini düz modellerden yana yaptığını görüyoruz. Beştaş ve tamtur yüzük gibi seçenekler de gelinler tarafından tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Alyans ve nişan yüzüğü içine düğün tarihinin yazılması eski bir gelenek olsa da bugün de sonsuzluk işareti, kalp, nazar boncuğu şeklinde çeşitlenerek devam ediyor.

Evlilik teklifi ederken takılan ve evlenilecek kişinin tek ve benzersiz olduğunu anlatan tektaş yüzüklerde karat, taşın büyüklüğünü gösterir ve yüzüğün fiyatında etkilidir. Yüzüğün modelini de montür adı verilen taşın yerleştirildiği çerçeve belirler. Evlilik teklifi için genellikle kristal kesimli, 4 tırnaklı, yuvarlak halkaya sahip klasik yüzük modelleri tercih edilir.

Evlenme kararı alan çiftler, birbirilerine olan bağlılıklarının simgesi olarak söz yüzükleri takmayı da tercih edebiliyorlar. Genelde yüzük takarken ailelerin katılımı olmadığı için gelin ve damat adayı gümüş yüzükleri tercih edebiliyor.

İzmir kuyumcularının bulunduğu bu sayfada firmaları ve satışa sundukları modelleri detaylı inceleyebilir, istediklerinizden tek tıkla ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.

Tüm İlçeler Alyans ve Takı Firmaları

Tüm Şehirler Alyans ve Takı Firmaları