İstanbul Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

6:15 dakika

09.11.2021

Saç, bir gelinin en önemli aksesuarıdır zaten. E makyaj da işin ehli kişiler tarafından yapılması gereken bir işlem. Peki hangi firmayla çalışacağına karar verdin mi? İstanbul'da gelin saçı ve makyajı firmalarının hizmetleri ve fiyatları sana fikir verebilir!

istanbul gelin saç makyajı

Damatlar tarafından “Bu işi çok abartmıyor musun, alt tarafı saç ve makyaj!” denilen gelin saçı ve makyajı aslında senin bundan sonra bakacağın tüm düğün fotoğraflarının bir parçası olacağı için oldukça önemli. O nedenle dilediğin kadar özenebilirsin!

Saç ve makyajını; gelinliğine göre, düğün mekanına göre, müstakbel eşinin boyuna göre ve özellikle yüz hatlarına göre yaptırman gerektiğini belirterek başlayayım.

Gelin Saçı ve Makyajını Etkileyen Faktörler

Fiyatlara gelecek olursak İstanbul gelin saçı ve makyajı fiyatlarını anlatmadan önce fiyatlara etki eden faktörlere göz atalım. Gelin saçı ve makyajı için kuaförlerin sunduğu gelin paketi seçenekleri, provalar, uzmanın düğün mekanına gelmesi gibi etmenler fiyatları etkiliyor.

İstanbul Gelin Saçı ve Makyajı Paketleri

İstanbul kuaförleri genellikle farklı gelin paketi seçenekleri sunuyor. Mesela sadece gelin başı da var, gelin başı ve gelin makyajı seçeneği de. Gelin paketi tercih etmen bütçe açısından her zaman daha avantajlı.

Örneğin; hem makyaj hem de saçın olduğu paketlerin fiyatları ortalama 800 TL ile 1000 TL arasındayken, sadece makyaj fiyatları 600 TL’den başlıyor.

Gelin Paketi İstemeyenler İçin

İstanbul’daki saç tasarımcılarını ve makyözleri araştırdığımızda paket sunmayanların genelde bağımsız çalıştığını görüyoruz. Yani sen hazırlanacağın yere -bu bir otel olabilir, ev olabilir- saç ve makyaj uzmanlarını çağırıyorsun, onlar seni istediğin mekanda düğüne hazırlıyorlar.

Genel olarak bağımsız çalışan kuaförler ücretlerini popülaritelerine göre artırıyorlar. İsmi olan bir saç tasarımcısını kendi istediğin yere çağıracaksan, minimum 1100 TL’yi gözden çıkarmalısın.

2000 TL’nin üzerinde fiyat veren tasarımcılar da oldukça fazla… Serbest çalışan makyözler ise daha uygn fiyatlı ancak 800 TL’den aşağısını bulmak oldukça zor.

gelin başı kuaför fiyatları

Saç Makyaj Uzmanları Mekana Gelsin Dersen

Eğer saç makyaj ekibini eve veya düğün mekanına çağıracaksan üzerine belirli bir fiyat farkı koyuyorlar. Bazı firmalar 2 katını, bazısı ise bulunduğu mesafeye ve düğünün hafta içi veya hafta sonu olmasına göre ücretlendirme yapıyor.

Ayrıca çoğu kuaför düğün gününden önce ücretsiz prova imkanı da sunuyor. Eğer provayı, söz, nişan ya da kına gibi bir başka özel gününe denk getirirsen, bu işten oldukça karlı da çıkabilirsin.

istanbul gelin başı fiyatları

İstanbul kuaförleri saç ve makyaja ek olarak manikür-pedikür ve tüm vücut ağda işlemlerini de ekleyebiliyorlar paketlerine. Bu işlemlerin dahil olduğu paketler, sadece saç ve makyaj ücretinden ortalama 100-150 TL daha fazla oluyor.

istanbul gelin saçı fiyatları

Peki bir düğün kuaföründen mekanına her şeyiyle ne kadara mal olur, biliyor musun? İşte cevabı: A’dan Z’ye Düğün Masrafları

Marka

Gelin saçı makyajı için ünlü markaları tercih etmek istiyorsan maliyetin artacağını bilmende fayda var. Gelin saçı ve makyajında kullanılan ürünlerin kalitesi, marka bilinirliği gibi nedenler bu fiyat farkına neden oluyor.

Prova

Düğün günü herhangi bir sürprizle karşılaşmak istemeyen gelin adayları prova yaptırmayı tercih ediyor. İstanbul'da gelin saçı ve makyajı için bazı kuaförler prova için ek ücret talep etmeyebiliyor ama istisnaların da söz konusu olduğunu hatırlatalım.

Erken Randevu

Gelin saçı ve makyajı bütçesini düşürmek ve avantajlı fiyatlardan faydalanmak istersen; düğün tarihinden en az 3 ay önce anlaşma yapmanı tavsiye ediyoruz. Özellikle yaz aylarında düğünlerin sayısı fazla olduğu için, kuaförler diğer aylarda gelin adaylarına kampanyalı fiyatlar sunuyor.

i̇stanbul gelin saçı ve makyajı fiyatları

İstanbul’un İlçelerinde Fiyatlar Nasıl?

  • Kadıköy gelin saçı ve makyajı fiyatları: Kadıköy kuaförlerinde gelin saçı ve makyajı paket fiyatları ortalama 600-800 TL’den başlıyor. Saç ve makyajı aynı yere yaptırabileceğin firmalar olduğu gibi, freelance çalışan tasarımcılar da Kadıköy’de çokça mevcut.

  • Beşiktaş gelin saçı ve makyajı fiyatları: Beşiktaş’ta ortalama fiyatlar 1.000-2.000 TL’den başlıyor. Tabii bu fiyat kuaför salonunda işlem yaptıracaksan geçerli. Eğer saç ve makyaj uzmanlarını eve veya mekana çağıracaksan fiyatlar 2.000-3.000 TL arasında değişiyor.

  • Ataşehir gelin saçı ve makyajı fiyatları: Ataşehir kuaförleri gelin saç ve makyaj paketlerinin ortalama 800-1.000 TL civarında. Bu firmaların birçoğu şehir dışına da hizmet verebiliyor.

  • Bakırköy gelin saçı ve makyajı fiyatları: Bakırköy’de fiyatlar ortalama 1.000-2.000 TL’den başlıyor. Ayrıca Bakırköy kuaförlerinin bir kısmında Düğün.com gelinlerine özel indirimler var.

  • Beylikdüzü gelin saçı ve makyajı fiyatları: Beylikdüzü’nde gelin saçı ve makyajını kapsayan paketlerin fiyatı 1.000 TL’ye kadar çıkıyor. Ancak minimum 500 TL gibi bir bütçeye uygun firma bulmak da mümkün.

  • Şişli gelin saçı ve makyajı fiyatları: İlçede seçenek fazla olduğu için fiyatlar da değişiklik gösteriyor. Bazı Şişli kuaförleri ortalama 800-1.000 TL arasında fiyat verirken, bazılarının fiyatları 2.000-3.000 TL aralığında olabiliyor. Şunu da belirteyim; Nişantaşı taraflarındaki salonlarda fiyatlar biraz daha yüksekken, Mecidiyeköy’de daha düşük fiyatlar verilebiliyor.

  • Ümraniye gelin saçı ve makyajı fiyatları:Ümraniye’deki saç ve makyaj firmalarında paket fiyatları ortalama 600-800 TL civarında. Saç tasarımcısını düğün mekanına veya eve çağıracaksan fiyatlar artıyor. Ayrıca Ümraniye’deki kuaförlerin Düğün.com’a özel sunduğu kampanyalarda oldukça avantajlı fiyatlar var.

İstanbul Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Sana fikir vermesi için İstanbul kuaförleri arasında öne çıkan firmaları ve bu firmaların özellikleriyle fiyatlarından da bahsettik.

Yer verdiğimiz fiyatlar firmaların standart paketlerine ait. Ekstra hizmetlerden yararlanmak istediğinde fiyatların artacağını da göz önünde bulundurmanda fayda var.

1- M.R.S. London

İstanbul Sancaktepe gelin saçı ve makyajı firmaları arasında yer alan M.R.S London'da gelin saçı ve makyajı için standart paket fiyatı 600-800 TL arasında. Prova ise ücretsiz. Ayrıca M.R.S London'ın profesyonel saç makyaj uzmanları dilersen şehir dışında yapılacak organizasyonlara da gelebiliyor.

mrs london

M.R.S London

M.R.S London

Firmayı İncele

2- Ali Gür Nautilus

Kadıköy'de hizmet veren Ali Gür Nautilus'un profilini incelediğinde, zarif ve şık gelin saçı modellerinin öne çıktığını göreceksin. Gelin paketi için minimum fiyatların 600-800 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Gelin paketi haricinde ağda, manikür-pedikür ve takma kirpik gibi hizmetleri de ekstra olarak alabilirsin.

Ali Gür Nautilus

3- San Coiffure Acıbadem

San Coiffure, İstanbul ünlü kuaförleri arasında. Acıbadem'de hizmet veren ve ücretsiz prova imkanı sunan firmanın minimum gelin paketi fiyatları 1.000-2.000 TL arasında. Talep edilmesi halinde firmanın saç-makyaj uzmanı eve ya da düğün mekanına da gelebiliyor.

San Coiffure Acıbadem

4- Saçkaran Saç Tasarım

Fatih'te gelin saçı ve makyajı için firma arıyorsan sana Saçkaran Saç Tasarım'ı önerebiliriz. Firma genel olarak zarif ve şık gelin saçı ve makyajı modelleriyle dikkat çekiyor. 800-1.000 TL civarında olan minimum gelin paketleri için Fatih gelin saçı fiyatları ortalamasına göre uygun diyebiliriz.

Saçkaran Saç Tasarım

5- Nova Kuaför

Nova Kuaför, özellikle modern görünümlü gelin saçı ve makyajı isteyen gelin adaylarına önerdiğimiz ekipler arasında. Başakşehir'de hizmet veren firmada fiyatların ilçe ortalamasına yakın olduğunu söyleyebiliriz.

Salonda minimum fiyatlar 600-800 TL civarında.

Nova Kuaför

Nova Kuaför

Nova Kuaför

Firmayı İncele

6- Özgür Vural Hair Designer

Alanında uzman saç tasarımcıları ve profesyonel makyaj artistleriyle çalışmak isteyen gelinlerin İstanbul’da tercih ettiği firmalar arasında Özgür Vural Hair Designer, Bakırköy'de faaliyet gösteriyor. Doğal tasarımlarıyla dikkat çeken firmayla düğün tarihinden en geç 2 hafta önce iletişime geçmen gerektiğini de belirtelim. Firmada fiyatlar 1.000-2.000 TL'den başlıyor.

Özgür Vural Hair Designer

7- Reha Kaya

Şişli'de faaliyet gösteren, alanında uzman gelin saçı ve makyajı firmalarından biri de Reha Kaya. Romantik ve ihtişamlı tarzda saç ve makyaj modelleriyle öne çıkan firmada minimum standart gelin paketi fiyatları 2.000-3.000 TL arasında.

Reha Kaya

Reha Kaya

Reha Kaya

Firmayı İncele

8- Lux Hair Bahçeşehir

Bahçeşehir'de yer alan Lux Hair, birbirinden zarif gelin saçı ve makyajı modelleriyle öne çıkıyor. 1.000-2.000 TL civarında uygun fiyatlı paketleri bulunan firma ile düğün tarihinden en geç 2 hafta önce iletişime geçmelisin.

Niko Coiffeur

9- Hair Gökhan Polat

Hair Gökhan Polat'ta minimum gelin paketi fiyatları 600 TL'nin altında. Vintage, romantik, klasik... Her tarzda gelin saçı ve makyajı modellerinin uygulamasını yapan firmanın Kadıköy'de faaliyet gösterdiğini de söyleyelim.

Hair Gökhan Polat

10- The Art Hilton Kozyatağı

Zarif ve modern gelin saçı makyajı modelleriyle öne çıkan The Art Hilton Kozyatağı, Kadıköy kuaförleri arasında yer alıyor. Firmanın gelin paketi fiyatları ise 600-800 TL'den başlıyor.

The Art Hilton Kozyatağı

İstanbul’da gelin saçı ve makyaj fiyatları ve fiyatları etkileyen faktörler bu şekilde. Seçeneklerinin sıraladığımız firmalarla sınırlı olduğunu da düşünme. Birçok İstanbul gelin saçı makyajı firmalarının profillerini inceleyebilir, beğendiğin firmalarla iletişime geçebilirsin!

Şunlar da ilgini çekebilir:

İstanbul’da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

İstanbul’da Düğün Mekanı Fiyatları

İstanbul'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Sıradaki Makaleler

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

8 yorum

AE

Asya Erbil

02/06/2019

Otele gelmesi nekadar olur

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Gelin saçı-makyajı uzmanlarının hazırlık için eve ya da düğün mekanına gelmesi durumunda ücretler genellikle düğün paketi bedelinin iki katı civarında oluyor. Bazı firmalar ise mekanın bulunduğu mesafeye ve düğünün hafta içi veya hafta sonu olmasına göre ücretlendirme yapabiliyor. Bu nedenle ilgilendiğiniz firmalardan fiyat teklifi almanız daha doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...


HA

Havva Aydos

04/05/2017

Normal zaman da yaptırdığın saçı uyguna yaptırabilirken gelin saçı olunca fiyat bir hayli uçuyor. gündelik zaman da yapılan saça da önem verilmesi gerekiyor bu sadece gelin olduğu için olmamalı. Parası olana sıkıntı yok ama maddiyata rağmen yuva kurmak isteyenlere bu fiyatlar fazla


G

Güzel

01/05/2016

Yazikk vala resmen kapti kacti Yapiyor


C

cigdem

03/09/2015

kina gecesi ve gelin sacimi yaptırmak istiyorum fiyat arastiriyorum fiyat verebilen varmi


ND

Neslihan D

02/09/2015

Aynı modeli aynı makyajı her şeyin ama her şeyin aynısını duvaksız gelip yaptırsam 250 liraya çıkabilecekken 2000 lira istemek gerçekten hırsızlıktır!


İİ

İdil işgüzar

26/05/2015

sizin yazınızı okuduktan sonra kendi aldığım fiyatın pahalı olup olmadığını daha iyi değerlendirebiliyorum. Bu konuda yazınız ile beni aydınlattığınız için teşekkür ederim.

GA

GİZEM ABACI
BENCEDE PARA KOLAY KAZANILAMIYOR.........


C

Canan

11/05/2015

Bencede,para kolay kazanılmıyor


ST

Sanem t.

14/10/2014

Çok pahalı bir kaç saat için saça 2000 lira vermek çılgınlık