İstanbul Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 6:29 DK

20.05.2019

Gelin saçın ve makyajın tüm fotoğraflarda en az gelinliğin kadar ön planda olacak. Saç, bir gelinin en önemli aksesuarıdır zaten. E makyaj da işin ehli kişiler tarafından yapılması gereken bir işlem. O nedenle firmaları araştırmayı ve randevu almayı son anlara bırakmamalısın. İstanbul'da gelin saçı ve makyajı yaptıracaksan senin için fiyatları araştırdık!

istanbul gelin saç makyajı

Damatlar tarafından “Bu işi çok abartmıyor musun, alt tarafı saç ve makyaj!” denilen gelin saçı ve makyajı aslında senin bundan sonra bakacağın tüm düğün fotoğraflarının bir parçası olacağı için oldukça önemli. O nedenle dilediğin kadar özenebilirsin!

Saç ve makyajını; gelinliğine göre, düğün mekanına göre, müstakbel eşinin boyuna göre ve özellikle yüz hatlarına göre yaptırman gerektiğini belirterek başlayayım.

Gelin Saçı ve Makyajını Etkileyen Faktörler

Fiyatlara gelecek olursak İstanbul gelin saçı ve makyajı fiyatlarını anlatmadan önce fiyatlara etki eden faktörlere göz atalım. Gelin saçı ve makyajı için kuaförlerin sunduğu gelin paketi seçenekleri, provalar, uzmanın düğün mekanına gelmesi gibi etmenler fiyatları etkiliyor.

İstanbul Gelin Saçı ve Makyajı Paketleri

İstanbul kuaförleri genellikle farklı gelin paketi seçenekleri sunuyor. Mesela sadece gelin başı da var, gelin başı ve gelin makyajı seçeneği de. Gelin paketi tercih etmen bütçe açısından her zaman daha avantajlı. Örneğin; hem makyaj hem de saçın olduğu paketlerin fiyatları ortalama 800 TL ile 1000 TL arasındayken, sadece makyaj fiyatları 600 TL’den başlıyor.

Gelin Paketi İstemeyenler İçin

Namını duyduğun bir saç tasarımcısına gelin saçını yaptırmak istiyor olabilirsin ve bu tasarımcı gelin adaylarına paket sunmuyor olabilir. O zaman saçını ve makyajını ayrı kişilere yaptırman gerekir.

İstanbul’daki saç tasarımcılarını ve makyözleri araştırdığımda paket sunmayanların genelde bağımsız çalıştığını görüyoruz. Yani sen hazırlanacağın yere -bu bir otel olabilir, ev olabilir- saç ve makyaj uzmanlarını çağırıyorsun, onlar seni istediğin mekanda düğüne hazırlıyorlar.

Fakat bunun için kesenin ağzını biraz daha açmak gerekiyor. Genel olarak bağımsız çalışan kuaförler ücretlerini popülaritelerine göre arttırıyorlar. İsmi olan bir saç tasarımcısını kendi istediğin yere çağıracaksan, minimum 1100 TL’yi gözden çıkarmalısın. 2000 TL’nin üzerinde fiyat veren tasarımcılar da oldukça fazla… Serbest çalışan makyözler ise böyle bir durumda saça göre biraz daha uygun fiyatlı olabiliyor ama yine de 800 TL’den aşağısını bulmak oldukça zor.

gelin başı kuaför fiyatları

Saç Makyaj Uzmanları Mekana Gelsin Dersen

Eğer saç makyaj ekibini eve veya düğün mekanına çağıracaksan üzerine belirli bir fiyat farkı koyuyorlar. Görüştüğümüz saç tasarımcılarından birkaçı düğün paket bedelinin 2 katını, bazısı ise bulunduğu mesafeye ve düğünün hafta içi veya hafta sonu olmasına göre ücretlendirme yaptıklarını belirttiler.

Ayrıca çoğu kuaför düğün gününden önce ücretsiz prova imkanı da sunuyor. Böylelikle saçının ve makyajının istediğin gibi olup olamayacağını görebiliyorsun. Hatta sana ufak bir tüyo verelim mi? Eğer provayı, söz, nişan ya da kına gibi bir başka özel gününe denk getirirsen, bu işten oldukça karlı da çıkabilirsin.

istanbul gelin başı fiyatları

İstanbul kuaförleri saç ve makyaja ek olarak manikür-pedikür ve tüm vücut ağda işlemlerini de ekleyebiliyorlar paketlerine. Bu işlemlerin dahil olduğu paketler, sadece saç ve makyaj ücretinden ortalama 100-150 TL daha fazla oluyor.

istanbul gelin saçı fiyatları

Peki bir düğün kuaföründen mekanına her şeyiyle ne kadara mal olur, biliyor musun? İşte cevabı: A’dan Z’ye Düğün Masrafları

Marka

Gelin saçı makyajı için ünlü markaları tercih etmek istiyorsan maliyetin artacağını bilmende fayda var. Gelin saçı ve makyajında kullanılan ürünlerin kalitesi, marka bilinirliği gibi nedenler bu fiyat farkına neden oluyor.

Prova

Düğün günü herhangi bir sürprizle karşılaşmak istemeyen gelin adayları prova yaptırmayı tercih ediyor. İstanbul'da gelin saçı ve makyajı için bazı kuaförler prova için ek ücret talep etmeyebiliyor ama istisnaların da söz konusu olduğunu hatırlatalım. Bu yüzden görüştüğün firmaya provanın ücretli olup olmadığını da sormanda fayda var.

Erken Randevu

Gelin saçı ve makyajı bütçesini düşürmek ve avantajlı fiyatlardan faydalanmak istersen; düğün tarihinden en az 3 ay önce anlaşma yapmanı tavsiye ediyorum. Özellikle yaz aylarında düğünlerin sayısı fazla olduğu için, kuaförler diğer aylarda gelin adaylarına kampanyalı fiyatlar sunuyor.

istanbul gelin saçı ve makyajı fiyatları

İstanbul’un İlçelerinde Fiyatlar Nasıl?

  • Kadıköy gelin saçı ve makyajı fiyatları: Kadıköy kuaförlerinde gelin saçı ve makyajı paket fiyatları ortalama 600-800 TL’den başlıyor. Saç ve makyajı aynı yere yaptırabileceğin firmalar olduğu gibi, freelance çalışan tasarımcılar da Kadıköy’de çokça mevcut.

  • Beşiktaş gelin saçı ve makyajı fiyatları: Beşiktaş’ta ortalama fiyatlar 1.000-2.000 TL’den başlıyor. Tabii bu fiyat kuaför salonunda işlem yaptıracaksan geçerli. Eğer saç ve makyaj uzmanlarını eve yahut düğün mekanına çağıracaksan fiyatlar 2.000-3.000 TL arasında değişiyor.

  • Ataşehir gelin saçı ve makyajı fiyatları:Ataşehir kuaförlerini araştırdığımda gelin saç ve makyaj paketlerinin ortalama 800-1.000 TL civarında olduğunu görüyorum. Bu firmaların birçoğu talep edildiğinde şehir dışına da hizmet verebiliyor.

  • Bakırköy gelin saçı ve makyajı fiyatları: Avrupa yakasının kalabalık ilçelerinden Bakırköy’de fiyatlar ortalama 1.000-2.000 TL’den başlıyor. Ayrıca Bakırköy kuaförlerinin bir kısmında Düğün.com gelinlerine özel indirimler var.

  • Beylikdüzü gelin saçı ve makyajı fiyatları: Beylikdüzü’nde gelin saçı ve makyajını kapsayan paketlerin fiyatı değişkenlik gösterebiliyor. Bazı Beylikdüzü kuaförlerinde fiyatların 1.000 TL’ye kadar çıktığı görülüyor. Ancak minimum 500 TL gibi bir bütçeye uygun firma bulmak da mümkün.

  • Şişli gelin saçı ve makyajı fiyatları: İstanbul Avrupa yakasının merkezi noktalarından biri olan Şişli’de çok sayıda kuaför var. Seçenek fazla olduğu için fiyatlar da değişiklik gösteriyor. Bazı Şişli kuaförleri ortalama 800-1.000 TL arasında fiyat verirken, bazılarının fiyatları 2.000-3.000 TL aralığında olabiliyor. Şunu da belirteyim; Nişantaşı taraflarındaki salonlarda fiyatlar biraz daha yüksekken, Mecidiyeköy’de daha düşük fiyatlar verilebiliyor.

  • Ümraniye gelin saçı ve makyajı fiyatları:Ümraniye’deki saç ve makyaj firmalarında paket fiyatları ortalama 600-800 TL civarında. Tabii bu fiyatlar kendi yerlerinde işlem yapan kuaförler için geçerli. Saç tasarımcısını düğün mekanına veya eve çağıracaksan fiyatlar artıyor. Ayrıca Ümraniye’deki kuaförlerin Düğün.com’a özel sunduğu kampanyalarda oldukça avantajlı fiyatlar var.

İstanbul Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Sana fikir vermesi için İstanbul kuaförleri arasında öne çıkan firmaları ve bu fitmaların özellikleriyle fiyatlarından da bahsettik. Yer verdiğimiz fiyatlar firmaların standart paketlerine ait. Ekstra hizmetlerden yararlanmak istediğinde fiyatların artacağını da göz önünde bulundurmanda fayda var.

1-Ahmet Gümüşsoy Kuaför ve Güzellik Salonu

İstanbul Maltepe gelin saçı ve makyajı firmaları arasında yer alan Ahmet Gümüşsoy'da gelin saçı ve mayajı için standart paket fiyatı 800-1000 TL arasında. Saç ve makyaj haricinde cilt bakımı, manikür-pedikür, ağda, el-ayak masajı ve takma kirpik, takma kirpik gibi hizmetlerden de yararlanmak istersen fiyatların artacağını söyleyebiliriz. Prova ise ücretsiz. Ayrıca Ahmet Gümüşsoy'un profesyonel saç makyaj uzmanları dilersen şehir dışında yapılacak organizasyonlara da gelebiliyor.

ahmet gümüşsoy

İstanbul'daki gelinlik fiyatlarını da incelemek istersen şu yazımıza göz atabilirsin: İstanbul’da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

2-Faruk Eldem

Arnavutköy'de hizmet veren Faruk Eldem'in profilini incelediğinde, zarif ve şık gelin saçı modellerinin öne çıktığını göreceksin. Düğün öncesi şart olan gelin saçı ve makyajının ücretsiz sunulduğu gelin paketi için minimum fiyatların 1000-2000 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Gelin paketi haricinde cilt bakımı, el-ayak masajı, epilasyon, manikür-pedikür ve takma kirpik gibi hizmetleri de ekstra olarak alabilirsin. Gelin saçı ve makyajı uzmanlarının düğün günü eve ya da düğün mekanına gelmesini istersen, Faruk Eldem ekibinin bu hizmeti verdiğini de söylemeden geçmeyelim.

Faruk eldem

Düğün mekanına henüz karar vermediysen şu yazımızı incelemende fayda var: İstanbul’da Düğün Mekanı Fiyatları

3-Makas Cihangir

Makas Cihangir, İstanbul ünlü kuaförleri arasında. Salonun, ünlüler tarafından tercih edilmesi de popülaritesini artırıyor. Buna rağmen firmada gelin saçı-makyajı fiyatlarının uygun olduğunu da söyleyebiliriz. Makas Cihangir'in minimum gelin paketi fiyatları 1000-2000 TL arasında. Gelin saçı ve makyajı provası ise ücretsiz. Talep edilmesi halinde firmanın saç-makyaj uzmanı eve ya da düğün mekanına da gelebiliyor.

istanbul gelin saçı ve makyajı fiyatları

Düğün gününün hatırası fotoğrafları çekecek firma arayışındaysan şu yazımız sana yardımcı olabilir: İstanbul'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

4-Ekip Plus

Kadıköy'de gelin saçı ve makyajı için firma arıyorsan sana Ekip Plus'ı önerebiliriz. Firmanın zarif ve şık gelin saçı ve makyajıyla öne çıktığını da söyleyebiliriz. Ekip Plus'ın 1000-2000 TL civarında olan minimum gelin paketleri için Kadıköy gelin saçı fiyatları ortalamasına göre uygun diyebiliriz. Yoğunluğundan dolayı firma ile düşününden en az 6 hafta önce iletişime geçmelisin.

ekip plus

5-Make Up By Zeynep Cinislioğlu

Şişli Nişantaşı kuaför önerisi arıyorsan Make Up By Zeynep Cinislioğlu'nun profilini mutlaka incelemelisin! Özellikle doğal görünümlü gelin saçı ve makyajı isteyen gelin adaylarına önerdiğimiz firmada fiyatların Nişantaşı ortalamasına göre uygun olduğunu söyleyebiliriz. Salonda minimum fiyatlar 800-1000 TL civarında. Üstelik firma ile düğün tarihinden en geç bir hafta önce iletişime geçmen de yeterli!

Zeynep Cinislioğlu

İstanbul’da gelin saçı ve makyaj fiyatları ve fiyatları etkileyen faktörler bu şekilde. Sen de düğün tarihin belirlenir belirlenmez sana en uygun kuaförden randevu almayı ihmal etme. Seçeneklerinin sıraladığımız firmalarla sınırlı olduğunu da düşünme. Birçok İstanbul gelin saçı makyajı firmalarının profillerini inceleyebilir, beğendiğin firmalarla iletişime geçebilirsin!

Şehrindeki En İyi Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

KUAFÖR VE GÜZELLİK SALONLARI

Sıradaki Makaleler

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

8 yorum

ST

Sanem T.

14/10/2014

Çok pahalı bir kaç saat için saça 2000 lira vermek çılgınlık


C

Canan

11/05/2015

Bencede,para kolay kazanılmıyor


İI

İdil Işgüzar

26/05/2015

sizin yazınızı okuduktan sonra kendi aldığım fiyatın pahalı olup olmadığını daha iyi değerlendirebiliyorum. Bu konuda yazınız ile beni aydınlattığınız için teşekkür ederim.

GA

Gizem Abaci
BENCEDE PARA KOLAY KAZANILAMIYOR.........


ND

Neslihan D

02/09/2015

Aynı modeli aynı makyajı her şeyin ama her şeyin aynısını duvaksız gelip yaptırsam 250 liraya çıkabilecekken 2000 lira istemek gerçekten hırsızlıktır!


C

Cigdem

03/09/2015

kina gecesi ve gelin sacimi yaptırmak istiyorum fiyat arastiriyorum fiyat verebilen varmi


G

Güzel

01/05/2016

Yazikk vala resmen kapti kacti Yapiyor


HA

Havva Aydos

04/05/2017

Normal zaman da yaptırdığın saçı uyguna yaptırabilirken gelin saçı olunca fiyat bir hayli uçuyor. gündelik zaman da yapılan saça da önem verilmesi gerekiyor bu sadece gelin olduğu için olmamalı. Parası olana sıkıntı yok ama maddiyata rağmen yuva kurmak isteyenlere bu fiyatlar fazla


AE

Asya Erbil

02/06/2019

Otele gelmesi nekadar olur

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Gelin saçı-makyajı uzmanlarının hazırlık için eve ya da düğün mekanına gelmesi durumunda ücretler genellikle düğün paketi bedelinin iki katı civarında oluyor. Bazı firmalar ise mekanın bulunduğu mesafeye ve düğünün hafta içi veya hafta sonu olmasına göre ücretlendirme yapabiliyor. Bu nedenle ilgilendiğiniz firmalardan fiyat teklifi almanız daha doğru olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...