İstanbul Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Gelin saçınız ve makyajınız tüm fotoğraflarınızda en az gelinliğiniz kadar ön planda olacak. O gün saç ve makyajınıza çok özeneceğinizi biliyorum ama sizin bilmediğiniz bir şey daha biliyorum. O da İstanbul’daki gelin başı fiyatları ile makyaj fiyatları. Merak edenler ve bütçe planı yapanlar hemen göz atmalı!

gelin_sac_hazirligi1 - Düğün günü hazırlıklarda gelin saç ve makyajı yapılışı

Damatlar tarafından “Bu işi çok abartmıyor musun, alt tarafı saç ve makyaj!” denilen gelin saçı ve makyajı aslında sizin bundan sonra bakacağınız tüm düğün resimlerinizin bir parçası olacağı için oldukça önemli. O nedenle dilediğiniz kadar özenebilirsiniz. Gelinliğinize göre, düğün mekanınıza göre, damadın boyuna göre ve özellikle yüz hatlarınıza göre yaptıracağınız saç ve makyajınızın ayrı ayrı fiyatlandırılacağını unutmadan başlayalım.

İstanbul’daki kuaförler genellikle gelin paketleri hazırlıyorlar. Mesela sadece gelin başı da var, gelin başı ve gelin makyajı da… Çoğunlukla paket seçimlerinde daha avantajlı oluyorsunuz. Örneğin sadece saç tasarımı minimum 500 TL’den başlarken, hem makyaj hem de saç yaptırmak isterseniz 700 TL’den başlayarak 1500 – 2000 TL’ye kadar fiyatlandırılıyor.

Bir diğer seçeneğiniz ise saç tasarımcısı ve makyaj artisti tarafından hazırlanmak olabilir. Fakat bunun için kesenin ağzını biraz daha açmanız gerekiyor. Genel olarak bağımsız çalışan tasarımcılar ücretlerini popülaritelerine göre arttırıyorlar. Örneğin gelin saçı için minimum 1100 TL olan da var, minimum 2000 TL olan da… Gelin makyajı ise saça göre biraz daha ucuz olabilir ama yine de 800 TL’den aşağısını bulmak oldukça meşakkatli. Seçeneğinizi bu yönden kullanacaksanız birbirini tanımayan iki tasarımcıyı seçmek yerine ekip olmalarına dikkat etmelisiniz.

Gelin Saçı ve Makyajı İndirimleri

O gün kuaförünüzü veya anlaştığınız tasarımcıyı kendi salonları dışında düğün mekanına veya eve gelmelerini istiyorsanız baştan özellikle belirtmelisiniz. Çünkü genel olarak bu kalemi ekstraya koyuyorlar. Görüştüğümüz saç tasarımcılarından birkaçı düğün paket bedelinin 2 katını, bazısı ise bulunduğu mesafeye ve düğünün hafta içi veya hafta sonu olmasına göre ücretlendirdiklerini belirttiler.

İstanbul kuaförleri saç ve makyaj paketine ek olarak manikür-pedikür ve tüm vücut ağda paketlerini de ekleyebiliyorlar paketlerine. Bu paketin, seçtiğiniz paket ücretinden ortalama 100- 150 TL daha fazla olacağını bilmelisiniz. Fakat saç tasarımcısı veya makyaj artisti ile anlaşıyorsanız böyle bir şansınız olmayacak.

Gelin saçı ve makyajı bütçesini düşürmek ve avantajlı fiyatlar isterseniz; düğün tarihinden en az 3 ay önce anlaşma yapmanızı tavsiye ediyorum. Ayrıca gelin saçı ve makyajı indirim sayfamızı incelemeden karar vermeyin!

Tam 540 Gelin Saçı ve Makyajı Artisti Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (7)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

ST Sanem T.

Çok pahalı bir kaç saat için saça 2000 lira vermek çılgınlık

C Canan

Bencede,para kolay kazanılmıyor

İI İdil Işgüzar

sizin yazınızı okuduktan sonra kendi aldığım fiyatın pahalı olup olmadığını daha iyi değerlendirebiliyorum. Bu konuda yazınız ile beni aydınlattığınız için teşekkür ederim.

GA Gizem Abaci

BENCEDE PARA KOLAY KAZANILAMIYOR.........

ND Neslihan D

Aynı modeli aynı makyajı her şeyin ama her şeyin aynısını duvaksız gelip yaptırsam 250 liraya çıkabilecekken 2000 lira istemek gerçekten hırsızlıktır!

C Cigdem

kina gecesi ve gelin sacimi yaptırmak istiyorum fiyat arastiriyorum fiyat verebilen varmi

G Güzel

Yazikk vala resmen kapti kacti Yapiyor

HA Havva Aydos

Normal zaman da yaptırdığın saçı uyguna yaptırabilirken gelin saçı olunca fiyat bir hayli uçuyor. gündelik zaman da yapılan saça da önem verilmesi gerekiyor bu sadece gelin olduğu için olmamalı. Parası olana sıkıntı yok ama maddiyata rağmen yuva kurmak isteyenlere bu fiyatlar fazla