İstanbul Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 3:57 DK

14.02.2019

Gelin saçın ve makyajın tüm fotoğraflarda en az gelinliğin kadar ön planda olacak. Saç, bir gelinin en önemli aksesuarıdır zaten. E makyaj da işin ehli kişiler tarafından yapılması gereken bir işlem. O nedenle firmaları araştırmayı ve randevu almayı son anlara bırakmamalısın. İstanbul'da gelin saçı ve makyajı yaptıracaksan senin için 2018 fiyatlarıyla ilgili bir araştırma yaptım.

Damatlar tarafından “Bu işi çok abartmıyor musun, alt tarafı saç ve makyaj!” denilen gelin saçı ve makyajı aslında senin bundan sonra bakacağın tüm düğün fotoğraflarının bir parçası olacağı için oldukça önemli. O nedenle dilediğin kadar özenebilirsin.

Saç ve makyajını; gelinliğine göre, düğün mekanına göre, müstakbel eşinin boyuna göre ve özellikle yüz hatlarına göre yaptırman gerektiğini belirterek başlayayım.

Bu arada gelin saçı modeline hala karar veremediysen “Gelinlik Modeline Uygun Gelin Saçı Önerileri” yazımıza göz atmanı öneriyorum.

tei2twmngmj5gwgn - istanbul gelin saçı ve makyajı fiyatları

İstanbul’daki Kuaförlerin Gelin Paketi Fiyatları Nasıl?

İstanbul kuaförleri genellikle gelin paketleri hazırlıyorlar. Mesela sadece gelin başı da var, gelin başı ve gelin makyajı seçeneği de. Gelin paketi tercih etmen bütçe açısından her zaman daha avantajlı. Örneğin hem makyaj hem de saçın olduğu paketlerin fiyatları ortalama 800 TL ile 1.000 TL arasındayken, sadece makyaj fiyatları 600 TL’den başlıyor.

Tabii bunlar markaların kendi yerlerine gidip yaptıracağın gelin saçı ve makyajı fiyatları. Eğer saç makyaj ekibini eve veya düğün mekanına çağıracaksan üzerine belirli bir fiyat farkı koyuyorlar. Görüştüğüm saç tasarımcılarından birkaçı düğün paket bedelinin 2 katını, bazısı ise bulunduğu mesafeye ve düğünün hafta içi veya hafta sonu olmasına göre ücretlendirme yaptıklarını belirttiler.

Ayrıca çoğu kuaför düğün gününden önce ücretsiz prova imkanı da sunuyor. Böylelikle saçının ve makyajının istediğin gibi olup olamayacağını görebiliyorsun. Hatta sana ufak bir tüyo vereyim mi? Eğer provayı, söz, nişan ya da kına gibi bir başka özel gününe denk getirirsen, bu işten oldukça karlı da çıkabilirsin.

zxb1tpxhsehglilh - istanbul gelin saçı ve makyajı fiyatları

İstanbul kuaförleri saç ve makyaja ek olarak manikür-pedikür ve tüm vücut ağda işlemlerini de ekleyebiliyorlar paketlerine. Bu işlemlerin dahil olduğu paketler, sadece saç ve makyaj ücretinden ortalama 100- 150 TL daha fazla oluyor.

hcmpwrofzgpfvqei - istanbul gelin saçı ve makyajı fiyatları

Peki bir düğün kuaföründen mekanına her şeyiyle ne kadara mal olur, biliyor musun? İşte cevabı: A’dan Z’ye Düğün Masrafları

İlla Gelin Paketlerini Tercih Etmek Zorunda Değilsin!

Namını duyduğun bir saç tasarımcısına gelin saçını yaptırmak istiyor olabilirsin ve bu tasarımcı gelin adaylarına paket sunmuyor olabilir. O zaman saçını ve makyajını ayrı kişilere yaptırman gerekir.

İstanbul’daki saç tasarımcılarını ve makyözleri araştırdığımda paket sunmayanların genelde bağımsız çalıştığını görüyorum. Yani sen hazırlanacağın yere -bu bir otel olabilir, ev olabilir- saç ve makyaj uzmanlarını çağırıyorsun, onlar seni istediğin mekanda düğüne hazırlıyorlar.

Fakat bunun için kesenin ağzını biraz daha açmak gerekiyor. Genel olarak bağımsız çalışan kuaförler ücretlerini popülaritelerine göre arttırıyorlar. İsmi olan bir saç tasarımcısını kendi istediğin yere çağıracaksan, minimum 1100 TL’yi gözden çıkarmalısın.2000 TL’nin üzerinde fiyat veren tasarımcılar da oldukça fazla… Serbest çalışan makyözler ise böyle bir durumda saça göre biraz daha uygun fiyatlı olabiliyor ama yine de 800 TL’den aşağısını bulmak oldukça zor.

jty2pqam99p0yvff - istanbul gelin saçı ve makyajı fiyatları

Erken Randevu Her Zaman Daha Avantajlı!

Gelin saçı ve makyajı bütçesini düşürmek ve avantajlı fiyatlardan faydalanmak istersen; düğün tarihinden en az 3 ay önce anlaşma yapmanı tavsiye ediyorum. Özellikle yaz aylarında düğünlerin sayısı fazla olduğu için, kuaförler diğer aylarda gelin adaylarına kampanyalı fiyatlar sunuyor.

Erken randevu ile avantajlı fiyat yakalayabileceğin gibi, firmaların Düğün.com’a özel sunduğu kampanyaları da incelemeni öneriyorum.

u2ynqg69oz6npwpn - istanbul gelin saçı ve makyajı fiyatları

Testi çöz, sana en çok yakışacak gelin makyajını öğren:

İstanbul’un İlçelerinde Fiyatlar Nasıl?

Kadıköy

Kadıköy kuaförlerinde gelin saçı ve makyajı paket fiyatları ortalama 600-800 TL’den başlıyor. Saç ve makyajı aynı yere yaptırabileceğin firmalar olduğu gibi, freelance çalışan tasarımcılar da Kadıköy’de çokça mevcut.

m5cddii23dnjh9ur - istanbul gelin saçı ve makyajı fiyatları

Beşiktaş

Beşiktaş’ta ortalama fiyatlar 1.000-2.000 TL’den başlıyor. Tabii bu fiyat kuaför salonunda işlem yaptıracaksan geçerli. Eğer saç ve makyaj uzmanlarını eve yahut düğün mekanına çağıracaksan fiyatlar 2.000-3.000 TL arasında değişiyor.

bc88h5kir6m06twq - istanbul gelin saçı ve makyajı fiyatları

Ataşehir

Ataşehir kuaförlerini araştırdığımda gelin saç ve makyaj paketlerinin ortalama 800-1.000 TL civarında olduğunu görüyorum. Bu firmaların bir çoğu talep edildiğinde şehir dışına da hizmet verebiliyor.

lk8favstv96d3znz - istanbul gelin saçı ve makyajı fiyatları

Bakırköy

Avrupa yakasının kalabalık ilçelerinden Bakırköy’de fiyatlar ortalama 1.000-2.000 TL’den başlıyor. Ayrıca Bakırköy kuaförlerinin bir kısmında Düğün.com gelinlerine özel indirimler var.

l0bjdrnykxincrkw - istanbul gelin saçı ve makyajı fiyatları

Beylikdüzü

Beylikdüzü’nde gelin saçı ve makyajını kapsayan paketlerin fiyatı değişkenlik gösterebiliyor. Bazı Beylikdüzü kuaförlerinde fiyatların 1.000 TL’ye kadar çıktığı görülüyor. Ancak minimum 500 TL gibi bir bütçeye uygun firma bulmak da mümkün.

acex2waqmhfrglmr - istanbul gelin saçı ve makyajı fiyatları

Şişli

İstanbul Avrupa yakasının merkezi noktalarından biri olan Şişli’de çok sayıda kuaför var. Seçenek fazla olduğu için fiyatlar da değişiklik gösteriyor. Bazı Şişli kuaförleri ortalama 800-1.000 TL arasında fiyat verirken, bazılarının fiyatları 2.000-3.000 TL aralığında olabiliyor. Şunu da belirteyim; Nişantaşı taraflarındaki salonlarda fiyatlar biraz daha yüksekken, Mecidiyeköy’de daha düşük fiyatlar verilebiliyor.

lci9rgysk3ickfg8 - istanbul gelin saçı ve makyajı fiyatları

Ümraniye

Ümraniye’deki saç ve makyaj firmalarında paket fiyatları ortalama 600-800 TL civarında. Tabii bu fiyatlar kendi yerlerinde işlem yapan kuaförler için geçerli. Saç tasarımcısını düğün mekanına veya eve çağıracaksan fiyatlar artıyor. Ayrıca Ümraniye’deki kuaförlerin Düğün.com’a özel sunduğu kampanyalarda oldukça avantajlı fiyatlar var.

8we15czu3vxvgs12 - istanbul gelin saçı ve makyajı fiyatları

İstanbul’da gelin saçı ve makyaj fiyatları bu şekilde. Sen de düğün tarihin belirlenir belirlenmez sana en uygun kuaförden randevu almayı ihmal etme. Aynı zamanda randevu alırken kafana takılan her şeyi sormanı öneririm. Böylece bütün soru işaretlerini yok etmiş olursun. Diğer gelin adaylarına saç ve makyaj konusunda tavsiyelerin varsa, onları da yorum olarak yazabilirsin.

Şehrindeki En İyi Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

KUAFÖR VE GÜZELLİK SALONLARI

Sıradaki Makaleler

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (7)

ST

Sanem T.

14/10/2014

Çok pahalı bir kaç saat için saça 2000 lira vermek çılgınlık


C

Canan

11/05/2015

Bencede,para kolay kazanılmıyor


İI

İdil Işgüzar

26/05/2015

sizin yazınızı okuduktan sonra kendi aldığım fiyatın pahalı olup olmadığını daha iyi değerlendirebiliyorum. Bu konuda yazınız ile beni aydınlattığınız için teşekkür ederim.

GA

Gizem Abaci
BENCEDE PARA KOLAY KAZANILAMIYOR.........


ND

Neslihan D

02/09/2015

Aynı modeli aynı makyajı her şeyin ama her şeyin aynısını duvaksız gelip yaptırsam 250 liraya çıkabilecekken 2000 lira istemek gerçekten hırsızlıktır!


C

Cigdem

03/09/2015

kina gecesi ve gelin sacimi yaptırmak istiyorum fiyat arastiriyorum fiyat verebilen varmi


G

Güzel

01/05/2016

Yazikk vala resmen kapti kacti Yapiyor


HA

Havva Aydos

04/05/2017

Normal zaman da yaptırdığın saçı uyguna yaptırabilirken gelin saçı olunca fiyat bir hayli uçuyor. gündelik zaman da yapılan saça da önem verilmesi gerekiyor bu sadece gelin olduğu için olmamalı. Parası olana sıkıntı yok ama maddiyata rağmen yuva kurmak isteyenlere bu fiyatlar fazla