Konya'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

6:28 dakika

04.02.2022

Konya’da istediğin modeli bulabileceğin gelinlik firması arayışına girdiysen senin için detaylı bir yazı hazırladık. Gelinlik fiyatları neye göre değişir, Konya’da gelinlik nereden alınır gibi merak ettiğin tüm soruların yanıtları bu yazıda!

konya gelinlik fiyatları

Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişir?

Önce gelinlik fiyatları neye göre değişir sorunu yanıtlayarak başlayalım. Gelinliğin kumaşı, işlemesi, gelinliğini aldığın yer ve özel dikim olup olmaması gibi etmenler gelinlik fiyatlarını doğrudan etkiliyor. Kısaca bu faktörlere göz atalım:

Gelinliğin Dikim Şekli

Gelinliğin dikim şekli için iki seçeneğin var: Markaların hazır gelinlik modelleri ile özel dikim gelinlik seçenekleri. Peki bu seçenekler fiyatları nasıl etkiler dersen gelinlik diktirme fiyatları, model sıfırdan yapıldığı için hazır modellere göre daha yüksek oluyor.

Çünkü satın alınan hazır model gelinlikler, ufak birkaç tadilatla teslim alınabilirken, özel dikim gelinliklerde hem işçilik hem de süre gibi faktörler fiyatları etki ediyor.

Hangisi senin için daha uygun diye öğrenmek istersen şu yazımıza da bakabilirsin: Gelinliği Hazır Almak mı Diktirmek mi Daha Doğru?

Tasarımcısı

Yerel ya da uluslararası ünü olan tasarımcıların markalarının hazır gelinlikleri söz konusuysa hazır modellerin özel dikim gelinlik fiyatlarına kıyasla daha uygun olduğunu söylemek doğru olmaz.

Çünkü tasarımcı gelinliklerinin, hem marka bilinirliği hem de işçilikte kullanılan malzemelerin kalitesi daha yüksek olduğu için en pahalı gelinlikler olduğunu söyleyebiliriz.

gelinlik fiyatları konya

Gelinliğin Kumaşı ve İşlemeleri

Gelinlikte kullanılan malzemelerin kalitesi de modelin fiyatını etkiliyor. Gelinliklerde genellikle sentetik karışımlı ipek kumaşlar kullanılır.

Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bir o kadar yükselir. Uygun fiyatlı bir gelinlik arıyorsan sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellere bakabilirsin.

Gelinliğinin kumaşını seçerken düğün mekanını da dikkate almanı öneriyoruz. Düğün mekanına göre gelinlik nasıl seçilir diyorsan seni şöyle alalım: Düğün Mekanına Uygun Gelinlik Nasıl Seçilir?

Satılık ya da Kiralık Olması

En güzel gelinliği daha ekonomik bir biçimde giymek istiyorsan gelinlik kiralama fiyatlarının satılık modellere göre daha uygun olduğunu söyleyelim.

Ancak kiralık gelinlik fiyatları Konya'da satılık gelinlik fiyatlarına yakın. Gelinlik kiralama fiyatları Konya gelinlik modaevlerine baktığımızda satılık modellere kıyasla 500-600 TL fark ediyor.

Kiralık gelinlik Konya'da birçok gelinlik modaevinde birbirinden şık seçenekleriyle yer alıyor. Hazır bir model kiralamak istemiyorsan beğendiğin tasarımı diktirip onu da kiralayabilirsin.

konya gelinlik kiralama

Gelinlik alışverişinde, "Denediğim gelinliğin kalitesini nasıl anlarım" diyorsan şu yazımızı incelemende fayda var: Gelinliğinizin Kalitesini Nasıl Anlarsınız?

Gelinliğini Aldığın Yer

Konya’da gelinlik fiyatları, gelinliğini nereden aldığına göre de değişiyor. Gelinliğini aldığın mağazanın bulunduğu semt, gelinlik fiyatlarına da doğrudan etki ediyor.

Konya’da Gelinlik Nereden Alınır?

Her şehirde olduğu gibi Konya’da da gelinlik mağazalarının yoğunlukla bulunduğu bölgeler var. Meram, Ahırlı ve Karatay’da birçok gelinlik firması bulman mümkün. Sen de Konya’da gelinlik alışverişine çıkacaksan rotanı bu bölgelere çevirebilirsin.

konya gelinlik fiyatları

Konya Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

Peki gelinlik fiyatları Konya’nın bu bölgelerinde nasıl dersen Meram’da her bütçeye uygun seçeneklere ulaşmanın mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Öyle ki; Meram gelinlik mağazaları arasında minimum gelinlik fiyatlarının 5000 ila 10.000 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz. Ahırlı ve Karatay’da ise daha uygun fiyatlı gelinlik modellerini bulabilirsin. Buralardaki minimum gelinlik fiyatları da 5000-7500 TL civarında.

Şehirdeki gelinlik modelleri ve fiyatları açısından sana fikir vermesi için farklı ilçelerden gelinlik firmalarını sıraladık. Dilersen birlikte bakalım:

1- Kasr-ı Saadet Gelinlik Fiyatları

Konya Selçuklu'da faaliyet gösteren Kasr-ı Saadet, A, prenses ve balık kesim gibi gösterişli tasarımları bulabileceğin gelinlik firmalarından. Hazır modellerin yanı sıra özel dikim gelinlik seçeneği de sunuyor.

1-3 provada gelinliği teslim etme özelliğine sahip Kasr-ı Saadet Gelinlik'te minimum fiyatlar 5.000-7.500 TL civarında.

 • Firmanın Özellikleri: Özel gelinlik dikimi, hazır modeller, hafta sonu hizmet.

 • Firmanın Hazırladığı Aksesuarlar: Gelin buketi, şapka, duvak.

kasrı saadet gelinlik

2- Arçi Bride Collection

Konya gelinlik kiralama seçeneği sunan modaevleri açısından oldukça zengin. Selçuklu gelinlik firmalarından olan Arçi Bride Collection’da hazır gelinlik modellerinin yanı sıra özel dikim ve gelinlik kiralama imkanlarından yararlanman mümkün.

Konya gelinlik fiyatları ortalamasına kıyasla uygun fiyatlı olduğunu söyleyebileceğimiz modaevinde minimum fiyatlar 5.000-7.500 TL civarında.

 • Firmanın Özellikleri: Kiralama, hazır model, abiye ve nişanlık, hafta sonu hizmet

 • Firmanın Hazırladığı Aksesuarlar: Duvak

Arçi Bride Collection

3- Keçeciler Gelinlik

Konya gelinlik mağazaları arasında olan Keçeciler Gelinlik, Meram’da yer alıyor. Gelinlik modelleri incelendiğinde, daha çok dantel ve güpürler kullandığı görülüyor.

Hazır modellerin yanı sıra özel dikim ve kiralık gelinlik seçenekleri de sunan firmada fiyatlar minimum 1.000-3.000 TL civarında.

 • Firmanın Özellikleri: Özel gelinlik dikimi, kiralama, hazır model, abiye ve nişanlık, hafta sonu hizmet

 • Firmanın Hazırladığı Aksesuarlar: Bolero, duvak, gelin buketi, gelin kesesi

keçeciler gelinlik

4- Narin Gelinlik Fiyatları

Konya Narin Gelinlik, ağırlıklı olarak A kesim ve balık model gelinliklerle ön plana çıkan bir firma. Belini ince göstermek istiyorsan sen de A kesime yönelebilir, kum saati vücut tipine sahipsen ve bel kıvrımını ortaya çıkarmak istiyorsan da balık gelinlik modellerini seçebilirsin.

Özellikle A kesim modellerin her vücut tipine uygun olduğunu söylemeliyim. Narin Gelinlik Konya Ahırlı’da yer alıyor ve fiyatları da minimum 5.000-7.500 TL’den başlıyor.

 • Firmanın Özellikleri: Özel dikim, kiralama, hazır gelinlik, abiye ve nişanlık, hafta sonu hizmet

 • Firmanın Sağladığı Aksesuarlar: Duvak

narin gelinlik

5- Esila Gelinlik Konya

Konya gelinlik kiralama firmalarından biri olan Esila Gelinlik, ayrıca hazır model satışı ve özel dikim de yapıyor. Meram’da yer alan firma çoğunlukla prenses ve A kesim model gelinlikler üzerinde çalışıyor.

Danteller, kurdeleler ve taşlarla süslenen gelinlikler kapalı alan düğünleri için tercih edilebilir. Firmadaki fiyatlar ise minimum 5.000-7.500 TL’den başlıyor.

 • Firmanın Özellikleri: Özel dikim, kiralama, hazır model, abiye ve nişanlık, hafta sonu hizmet

 • Firmanın Sağladığı Aksesuarlar: Ayakkabı, bolero, duvak, eldiven, gelin buketi, gelin kesesi, kuşak, şemsiye

esila gelinlik

6- Sırlı Bridal House

Konya gelinlik modaevlerinden Sırlı Bridal House, Çumra’da yer alıyor. Firma koleksiyonunda daha çok kalp yaka straplez gelinliklere yer veriyor.

Straplez gelinlik modelinin kullanımının zor olacağını düşünüyorsan firmadaki gelinliklerde de illüzyon yakalı modeller de var. Fiyatlar ise minimum 1.000-3.000 TL’den başlıyor.

 • Firmanın Özellikleri: Özel dikim, kiralama, hazır model, abiye ve nişanlık, hafta sonu hizmet

 • Firmanın Sağladığı Aksesuarlar: Bolero, duvak

sırlı bridal

7- Alim Binar Özel Dikim Atölyesi

Konya Meram’da yer alan firmada farklı kesim ve modellerde çok farklı gelinlikler bulabilirsin. Kuyruklu gelinlik modelleri de bunlardan biri.

Dantel detayları çok olan gelinlik modellerinden hoşlanıyorsan firmanın tasarımlarına göz atmanı öneriyoruz. Firmadaki gelinlik fiyatları minimum 5.000-7.500 TL’den başlıyor.

 • Firmanın Özellikleri: Özel dikim, kiralama, hazır model, abiye ve nişanlık, hafta sonu hizmet

 • Firmanın Sağladığı Aksesuarlar: Bolero, duvak, eldiven, gelin buketi, gelin kesesi

alim binar gelinlik

8- Ayser Gelinlik

Konya’nın Selçuklu ilçesinde ziyaret edebileceğin gelinlik firmalarından biri olan Ayser Gelinlik’te gelinlik tasarımlarına göz attığımda daha çok prenses kesim modellere yer verildiğini görüyoruz.

Fiyatlar ise minimum 5.000-7.500 TL’den başlıyor. Ayrıca prenses kesim modellerin, armut vücut tipine sahip gelinlerde çok daha iyi durduğunu da bilmelisin. Basen bölgesindeki fazlalıkları kapatma konusunda bu modeller oldukça ideal.

 • Firmanın Özellikleri: Özel dikim, kiralama, hazır model, abiye ve nişanlık, hafta sonu çalışma

 • Firmanın Sağladığı Aksesuarlar: Bolero, duvak, eldiven, gelin buketi, gelin kesesi, kuşak, şapka

ayser gelinlik

9- Beyza Gelinlik

Düz gelinlik modellerinin aksine gösterişli modellerin tasarımını yapan firma Karatay’da bulunuyor. Firmanın ürün yelpazesi arasında prenses ve A kesim tasarımlar ön planda.

Gelinlik eteklerinde daha çok şifon kumaş kullanıyorlar. Yaz veya ilkbahar mevsiminde düğün yapmayı planlıyorsan şifon etekli gelinlikleri tercih edebilirsin. Firmanın gelinlik fiyatları, ortalama Konya gelinlik fiyatları ile benzer olarak 1.000-3.000 TL’den başlıyor.

 • Firmanın Özellikleri: Özel dikim, kiralama, hazır model, abiye ve nişanlık, hafta sonu çalışma

 • Firmanın Sağladığı Aksesuarlar: Ayakkabı, bolero, duvak, gelin buketi, gelin kesesi

beyza gelinlik

10- Asrın Gelinlik

Modaevinin prenses kesim gelinlikleri etek uçlarındaki dantel güpürlerle hareketlendirilmiş. Kalp yaka gelinlik modellerinin ise ön planda olduğunu görüyoruz.

Yer yer inci detaylarına rastladığımız modellerde kurdeleler de bolca kullanılmış. Ayrıca eteklere tüllerle yapılan dokunuşlar da dikkat çekiyor. Karatay’da bulunan Asrın Gelinlik’te fiyatlar ise minimum 1.000-3.000 TL’den başlıyor.

 • Firmanın Özellikleri: Özel dikim, kiralama, hazır model, abiye ve nişanlık, hafta sonu çalışma

 • Firmanın Sağladığı Aksesuarlar: Bolero, duvak, eldiven, gelin buketi, gelin kesesi, şemsiye

asrın gelinlikKonya gelinlik modelleri ve fiyatlarını inceleme fırsatı buldun. Konya gelinlik modelleri ve fiyatları için daha detaylı bir araştırma yapmak istersen şehrindeki diğer gelinlik firmalarının da tasarımlarına göz atabilir, beğendiğin tasarımlar için firmalarla iletişime geçebilirsin.

Şunlar da ilgini çekebilir:

Düğün Fotoğrafçını Seçmene Yardım Ediyoruz!

Merak Edenler İçin Save the Date Ne Demek | Ne Zaman Çekilir?

Düğün Fotoğrafında Son Trend: Trash The Dress

Yaratıcı Konya Düğün Fotoğrafçısı Önerileri

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum