Çiçekçiler

Manisa Çiçekçiler

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Gelin Çiçeği: Canlı Çiçek Mi Yoksa Yapay Mı?

Gelin çiçeği seçimi için önceliğiniz canlı mı yoksa yapay mı olmasına karar vermektir. Bu nedenle öncelikle bu iki seçeneğin avantajlarını ve dezavantajlarını bilmeniz gerekiyor. Eğer yalnızca düğün gününüzde muhteşem görünecek ve mis gibi kokacak bir gelin buketi istiyorsanız canlı çiçek tercih edebilirsiniz. Tabii bu durumda canlı gelin çiçeğinin bir ömrü olduğu gerçeğini de kabullenmelisiniz. Özellikle kır düğünü mekanlarında tercih etmenizi önereceğimiz bu çiçekler için tavsiyemiz: Orkide, zambak, ayçiçeği, şakayık, zambak, nergis, gerbera, kasımpatı, dalya, aslanağzı, krizantem, frezya, ortanca, manolya ve kala zambağı! Canlı çiçeklerin kokusuyla daha enerji dolu hissetmenizi bile sağlayacağını belirtmek isteriz. Yapay çiçekler ise, uzun yıllar saklayacağınız bir düğün hatırası olabilirler. Özellikle sonbahar ve salon düğünlerinde tercih edebileceğiniz bu gelin çiçeklerinde canlı çiçeklere nazaran çok daha fazla seçim şansınız bulunuyor. Özellikle farklı tasarım gelin çiçeği arayan gelin adayları için yapay çiçekler oldukça ideal olabilir.

Gelin Buketi ve Damat Yaka Çiçeği Arasındaki Uyum

Gelin çiçeğinize karar verdikten sonra damat yaka çiçeğini de rahatlıkla seçebilirsiniz. Bunun için gelin buketinizin bir minyatür halini yaptırabileceğiniz gibi benzer renkleri olan farklı çiçek türlerini de tercih edebilirsiniz. Gelin el çiçeği ile damat yaka çiçeğinin uyumlu olması gelin ve damat adaylarının birbirlerini görünüm olarak tamamlamaları için önemlidir. Tercih edeceğiniz çiçeklerin düğün mekanı süslemesinde kullanılacak çiçeklerle uyumlu olmasına da dikkat edebilirsiniz.

Manisa’da gelin çiçeği yaptırabileceğiniz profesyonel çiçekçiler ararken, profillerini inceleyerek beğendiğiniz firmalardan ücretsiz fiyat teklifleri talep edebilirsiniz.

Tüm İlçeler Çiçekçiler

Tüm Şehirler Çiçekçiler