Alyans ve Takı

Manisa Alyans ve Takı Firmaları

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Alyans Nasıl Seçilmeli?

Alyans seçimini uzun yıllar kullanabileceğiniz ve parmaklarınızın rahat edebileceği yüzük modelleri arasından yapmalısınız. Ergonomik yapıdaki alyanslar uzun yıllar ve günlük kullanıma uygun olması açısından önemlidir. Taşları batan ya da motifleri diğer parmakları rahatsız eden tasarımların uzun vadede parmaklarınızda travma etkisi yaratacağını unutmayın. Sonrasında istediğiniz rengi, materyali, müstakbel eşinizle beraber ortak zevkinizi gösterebileceğiniz, sade ya da gösterişli bir model seçebilirsiniz. Eğer altın alyans modelleri arıyorsanız, renk seçenekleri açısından beyaz, sarı ya da rose altını değerlendirebilirsiniz. Müstakbel eşinizle farklı zevklere sahipseniz, set şeklindeki alyanslara bakabilirsiniz. Bu setler özellikle gelin adaylarının seçeceği yüzüklerin çeşitlendirilmesiyle oluşturulmuştur. Yani damat adayları için sade, gelin adayları içinse desenli ya da taşlı alyans modelleri tercih edilebilir. Alyans seçimi hakkında daha detaylı bilgi için, “Alyans Seçmenin Püf Noktası Neler” isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Alyans Ne Zaman Takılır?

Alyans, çiftin aldığı evlilik kararını ailesiyle paylaşması ve ardından da nişan töreni yapılarak herkese duyurulmasıyla takılır. Alyanslar bu organizasyonun yarı resmi evlilik simgesidir ve çifte aile büyüklerinden biri tarafından takılır. Bu nedenle alyans için nişan döneminde nişan yüzüğü, evlilik döneminde ise evlilik yüzüğü deniliyor. Çiftler nişanlı kaldıkları süre boyunca alyanslarını sağ ellerinin dördüncü parmağında taşırlar. Evlendikleri zamansa bu yüzükler sol elin dördüncü parmağına geçirilir.

Alyans Fiyatları Neye Göre Değişir?

Alyans fiyatları, alyansın materyaline, gramına, varsa taşlarına, el işçiliğine ve özel tasarım olup olmamasına göre çeşitlenir. Taşlı bir model arıyorsanız altın alyanslarda genel olarak kullanılan taşlar swarovski’lerdir. Eğer bütçeniz elverişli ise taş seçeneğini pırlantadan yana da yapabilirsiniz. Manisa’da alyans ararken firmalardan ücretsiz fiyat teklifleri talep edebileceğinizi bulunabileceğiniz unutmayın!

Tüm İlçeler Alyans ve Takı Firmaları

Tüm Şehirler Alyans ve Takı Firmaları