Düğün Fotoğraflarında Fark Yarat: 10 Ankara Düğün Fotoğrafçısı Tavsiyesi

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:47 dakika

23.08.2019

Ankara'da düğün fotoğrafçısı arayan çiftler için birçok seçenek var. Ama bu firmalar arasında en iyilerini seçmeye çalışırken vakit kaybedebilirsiniz. Sizi bu zahmetten kurtarmak istedik ve bu yazımızda birbirinden başarılı 10 düğün fotoğrafçısı önerdik. Hem yazıyı okuduktan sonra Ankara düğün fotoğrafçısı fiyatları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz!

1- Sera Ankara

Ankara düğün fotoğrafçısı tavsiyelerine Sera Ankara ile başlayalım! Firma, 2006 yılından beri fotoğrafçılık sektöründe hizmet veriyor.

Firmanın Gölbaşı’nda büyük bahçeye sahip olan bir platosu var. İçinde çekimlerle ilgili bütün dekorlar bulunuyor. Düğün günü çiftleri dış mekanlarda çekim yaparak yormaktansa, açık hava stüdyolarına davet ediyorlar.

Ankara fotoğrafçılarından Sera’nın minimum paket fiyatları ise 1.500-2.000 TL arasında değişiyor.

Sera Ankara

2- Prime Mood Studio

2005 yılından beri fotoğrafçılık alanında hizmet veren bir ekipten oluşan Prime Mood Studio, Çankaya bölgesinde yer alıyor. Ancak dilerseniz şehir dışı ve yurt dışı çekimlerine de gelebiliyorlar.

Firma sayfasında çektikleri birbirinden güzel düğün fotoğrafları var. Çiftler için detay çalışmalarından drone ile manzara çekimlerine kadar hemen her çalışmayı yapıyorlar. Düğün fotoğraflarına verilen hafif bohem efektleri de çok sevdiğimi belirtmeden geçmeyeyim.

Düğün fotoğrafı çekimi için fiyatları 1.000-1.500 TL’den başlıyor.

Prime Mood Studio

Peki nerede fotoğraf çekimi yaptıracağına karar verdin mi? Bu yazıda sana Ankara'daki açık ve kapalı fotoğraf çekim alanlarını yazdık: Ankara’da Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

3- Harun Arslan Photography

6 kişilik bir ekipten oluşan Harun Arslan Photography, Türkiye’nin her noktasında fotoğraf çekimi yapıyor. Düğün belgeseli, düğün hikayesi, düğün klibi, konsept ve nişan çekimi gibi çiftlerin talep ettiği her alanda hizmet veriyorlar.

Ekibin Ankara dış çekimlerindeki başarısı, kapalı alanlardaki tarih kokan fotoğraflarında da ortaya çıkıyor. Benim en sevdiğim tarafı, çiftlerin doğal bir şekilde Harun Arslan’a poz verebilmesi oldu. Bu durum, fotoğraf ekibiyle çiftin arasındaki iletişimin dostane olduğunu ortaya koyuyor.

Harun Arslan Photography’nin fiyatları da Ankara düğün fotoğrafçılarının rakamlarıyla hemen hemen aynı: 1.000-1.500 TL arasında.

Harun Arslan Photography

Hala kına mekanını seçmediysen bu yazıyı incele: Ankara’nın Öne Çıkan Kına Gecesi Mekanlarını Listeledik!

4- Duygu Balıkçı

Ankara'nın stüdyo çekimi de yapan profesyonel fotoğrafçılarından biri olan Duygu Balıkçı, aynı zamanda Save The Date, Trashday gibi çekim türlerini de gerçekleştiriyor. Ortalama teslimat süresi 2 hafta olan fotoğrafçıyla çekim için düşündüğün tarihten 4 hafta öncesinde iletişime geçmen yeterli!

Duygu Balıkçı’nın sayfasına yapılan yorumlardan birini fikir vermesi açısından paylaşmak istiyorum:

Başak & Lieven: "Duygu Hanım çok profesyonel ve ekibiyle birlikte titizlikle çalışıyor. Aynı zamanda çok pozitif bir insan. Çekimler sırasında çok eğlendik, gerginlikten eser yoktu. Yanında getirdiği aksesuarlar gerçekten hoştu. Albümümüzle de çok ilgilendi ve harika bir çalışma ortaya çıktı. Hala kendisi ile irtibat halindeyiz. Kesinlikle tavsiye ediyoruz."

Duygu Balıkçı Photography

Düğün mekanında da bol bol fotoğraf çektirmeyi unutmamalısın! Hala mekan seçmediysen bu yazıda senin için öneriler var: Ankara'daki En Popüler Düğün Mekanları

5- Elfo Stüdyo

Ankara profesyonel fotoğraf çekimi yapan ekipler açısından oldukça zengin. Bunlardan bir diğeri de Elfo Stüdyo! Ekibin fotoğraf yarışmalarında jüri üyeliği, fotoğrafçılık kurslarında eğitmenlik gibi birçok tecrübesi var.

Elfo Fotoğraf Stüdyosu Ankara’daki fotoğraf çekim mekanlarına oldukça hakim. Hatta pek bilinmeyen ve çok güzel manzaralara sahip olan mekanları da çiftlere önerebiliyorlar.

Fiyatları da gayet uygun. Minimum paketleri 750-1.000 TL’den başlıyor.

Elfo Stüdyo

Düğün bütçeni planlarken, davetiye harcamalarını unutma: Ankara Düğün Davetiyesi Fiyatları

6- Ankara Fotoğraf Ekibi

Bu firma özellikle konsept yaratarak yaptıkları dış çekimlerde çok başarılı. Upuzun yollarda, çayırlarda ve göl kenarında çektikleri düğün fotoğraflarını mutlaka incelemeni öneriyorum.

Ankara Fotoğraf Ekibi, oldukça gelişmiş bir ekipmana sahip. Standart fotoğrafların dışında drone ile havadan çekimler ve özel kameralarla sualtı çekimleri de yapıyorlar. Çekim gününden 3 hafta sonra da size düğün albümünüzü ve fotoğraflarınızı teslim edebiliyorlar.

Fiyatlarına baktığımızda da minimum paketlerin 2.000-3.000 TL arasında değiştiğini görüyoruz.

Ankara Fotoğraf Ekibi

Ankara'daki organizasyon firmalarını ve fiyatlarını da incelemek istersen: Ankara Düğün Organizasyon Fiyatları

7- All Is In - Exclusive Wedding

Bu fotoğrafçı Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde yer alıyor. Firmanın iyi bir tecrübesi var. Çiftler talep ederse fotoğraf çekimi için şehir dışı ve hatta yurt dışına bile çıkabiliyorlar.

All Is In - Exclusive Wedding, Ankara düğün hikayesi çeken firmalardan biri de aynı zamanda. Onun dışında yaptıkları çekimlerdeki doğallık ve samimiyet de göze çarpıyor.

All Is In - Exclusive Wedding Düğün Fotoğrafçısı Ankara fiyatları ise 750-1.000 TL’den başlıyor.

All Is In Exclusive Wedding

Ankara'daki ortalama rakamları araştırdık: Ankara'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

8- Nevuna Film

Ankara’da fotoğrafçı arayan çiftler için bir diğer öneriye geldi sıra: Nevuna Film! Firma, fotoğraf çekimi için daha çok doğal anları yakalamaya çalışıyor. Bu da çiftlerin düğün albümünün birbirine benzemesini önleyen bir yöntem.

Nevuna Film’in özellikle yakın plandan çektiği fotoğraflar çok başarılı. Gelin çiçeği, ayakkabı, alyans gibi aksesuarları kullanarak yaptıkları detay çekimleri de ilgini çekebilir. Sen de düğün albümünde bu tarz aksesuarları ön plana koyan fotoğraflara yer vermeyi unutmamalısın.

Nevuna Film ile çalışmak istersen ödeyeceğin rakam ise minimum 1.000-1.500 TL civarında olacak.

Nevuna Film

Bu arada gelinlik modeline karar verdin mi? Hala seçmediysen bu yazıyı incelemende fayda var: Ankara'da Gelinlik Fiyatlarını Öğrenin!

9- Bek Medya

Ankara fotoğraf stüdyolarından biri olan Bek Medya, dış çekim ve kapalı alan çekimleri yapıyor. Fotoğraf ekibi; bugüne kadar 500'e yakın çiftle çalıştıklarını ve hemen hemen hepsinin "Fotoğraflar çok iyi. Ancak arkadaşlığınız bizim için daha önemli" dediğini söylüyor.

Ankara'daki alanlar dışında Kapadokya, Tuz Gölü, Altınköy, Bolu ve Safranbolu çekim için sık sık gittikleri yerler arasında. Sen de fotoğraflarına farklı manzaralar katmak istersen buralarda çekim yaptırabilirsin.

Ankara’daki fotoğrafçılar arasında adını duyuran Bek Medya’nın fiyatları da 1.000-1.500 TL’den başlıyor.

Bek Medya

Nişan organizasyonunu hala yapmadıysan: Ankara Nişan Organizasyonu Fiyatları ve Firma Önerileri

10- Loft Wedding

Ankara en iyi düğün fotoğrafçısına çiftler karar verecek elbette. O nedenle sana Loft Wedding için sadece en iyilerden biri olduğunu söyleyebilirim. Geniş kadrajlı çekimlerde de detay çekimlerinde de çok başarılılar.

İstersen Loft Wedding ile çalışan bir çiftin tecrübelerini okuyalım şimdi:

Petek & Deniz: "Acaba bizim düğün fotoğraflarımız da diğer çiftlerinki kadar güzel olur mu diye tereddüt ederek başladığımız bu hikayenin sonunda en güzelleri bizimkiler oldu. Yani ne kadar teşekkür etsem az size. Eşim de ben de her sorana ısrarla sizi tavsiye ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. İyi ki varsınız!"

Loft Wedding

Fotoğrafçıların çektiği kareler hoşuna gitti mi? Sen de müstakbel eşinle böyle keyifli düğün fotoğrafları çektirmek istersen firmalarla iletişime geçebilirsin. Ayrıca daha fazla firma incelemek istersen de Ankara'daki tüm düğün fotoğrafçılarını inceleyebilirsin.

Düğün Fotoğrafçıları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Düğün Fotoğrafçısı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum