Bolu Düğün Fotoğrafçıları

Bolu'nun en profesyonel fotoğrafçılarını senin için bir araya getirdik. Düğün günü ve düğün hikayesi çekimi, albümler ve fiyatlar gibi düğün fotoğrafına dair aklına gelen tüm soruların cevabı burada! Hemen tıkla, düğün fotoğrafçını kolayca bul!

Stüdyo Mert

Merkez

Stüdyo Mert

Stüdyo Mert olarak 1996 yılından itibaren Bolu’da düğün fotoğrafçılığı alanında faaliyet gösteriyoruz. Fotoğrafçılık üzerine almış olduğumuz pek çok eğitim bulunmakta. Aldığımız eğitimler ile...

1.000-1.500 TL

Min. Paket Fiyatı

29
İncele
Esnek sözleşme Yağmur Fotoğrafçılık

Merkez

Yağmur Fotoğrafçılık

1994 yılından beri Yağmur Fotoğrafçılık Bolu’da hizmet veriyor, çiftlerimizin mutlu günlerinde yanlarında olarak en özel anlarını ölümsüzleştiriyoruz. Nasıl mı? Hemen anlatalım; Dış mekan fotoğraf...

1.000 TL'den az

Min. Paket Fiyatı

50 10
İncele
Esnek sözleşme MDS Hikaye Fotoğrafçılık

Merkez

MDS Hikaye Fotoğrafçılık

6 kişilik bir ekiple Bolu’da hizmet veriyoruz. İlk olarak hobi olarak başlayan bu süreci eğitimle harmanlayarak profesyonelliğe taşıdık. Bolu Fotoğraf Derneği’nin kurucularından sayılırız. Bu sebeple.

1.000-1.500 TL

Min. Paket Fiyatı

Hediye 45
İncele
Esnek sözleşme Nev Fotoğraf

Merkez

Nev Fotoğraf

Sanatın en önemli dallarından biri olan fotoğrafçılığa olan merakımız küçük yaşlarda başladı. Herkes, fotoğraflara sadece bir bakış atıp geçerken biz o fotoğrafları saatlerce inceledik. Arka planına,.

1.000-1.500 TL

Min. Paket Fiyatı

%50 indirim 50 7 10
İncele
By Kadraj Harun

Merkez

By Kadraj Harun

Hayatınızda bazı anların tekrarı yoktur. Düğün gününüz ise, tekrarı olmayan bugünlerin belki de en önemlisidir. Bu yüzden ömrünüzün sonuna kadar bu anları en iyi şekilde hatırlamak için fotoğraflara..

1.000-1.500 TL

Min. Paket Fiyatı

33
İncele

Diğer Firmalar

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor, siz de hemen firmanızı ekleyin, çiftlere firmanızı tanıtın!

Firmanı Ekle
Tüm Şehirler Düğün Fotoğrafçıları

Bolu Düğün Fotoğrafçıları

Bolu, düğün fotoğrafı çekimleri için sıklıkla kullanılan bir şehir. Yemyeşil doğası, gölleri ve çok daha fazlasıyla çiftlere fotoğraf çekmek için birçok alan sunuyor. Özellikle Abant Gölü ve çevresine sadece Bolu’dan değil; çevre illerden de sürekli olarak çiftler geliyor. Dış çekim popüler olduğundan beri Bolu’nun ziyaretçi sayısının arttığını bile söyleyebiliriz.

Bolu düğün fotoğrafları için bu kadar keyifli alanlar sununca ve çiftlerden yoğun ilgi görünce, doğal olarak şehirde çok sayıda fotoğrafçı da bulunuyor. Bolu’daki fotoğraf firmaları, genelde ekipler halinde hareket ediyor. Yani fotoğraf makinesi, video, ışık derken herkes uzmanlık alanında hizmet veriyor. Bu sayede de işi güvenilir ellere bırakmış oluyorsunuz.

Bolu düğün fotoğrafçıları, çiftlere özel paketler hazırlıyor. Bu paketlerin içerikleri çekim saatlerine, çekim türlerine, aksesuar kullanımlarına, kişi sayılarına göre değişiyor. Ayrıca paketlerin içeriği albüm ve poster sayılarına göre de farklılaşıyor. Firmaların hepsi çiftlere çektikleri tüm fotoğrafların orijinal kopyalarını dijital olarak teslim ediyorlar. Albümleri hazırlamaları, fotoğrafları düzenlemeleri ve diğer detaylar için de ortalama 4 hafta gibi bir süre istiyorlar. Bu süre firmaya ve yoğunluğa göre artıp azalabiliyor.

Dış çekim yapan firmaların dışında iç mekan çekim imkanı sunan Bolu fotoğraf stüdyoları da bulabiliyorsunuz. Ancak stüdyo çekimlerinin günümüzde çok da tercih edilmediğini belirtmemizde fayda var.

Bolu Düğün Fotoğrafçısı Seçerken Dikkat Edilecekler

Hangi Bolu düğün fotoğrafçısıyla anlaşacağınıza karar vermekte zorlanıyor olabilirsiniz. Bunun için ilk olarak fotoğrafçıların önceki çalışmalarını incelemenizi öneriyoruz. Çektikleri karelerin düğün fotoğrafçınızı seçmeye yardımcı olacak en önemli etken olduğunu söyleyebiliriz.

İncelediğiniz fotoğrafçıların nerelerde çekim yaptığına göz atın. Sayfalarında belirtmemişlerse bile mutlaka fotoğraflarından anlayabilirsiniz. Unutmayın ki düğün pozlarınızın güzel çıkmasında fondaki manzaranın büyük payı var. O nedenle sizin çekim yapılmasını istediğiniz bir yer varsa firmanın bunu kabul edip etmeyeceğini ve mekan konusunda nasıl alternatifler sunduklarını öğrenmelisiniz.

Bolu düğün fotoğrafçılarının kullandıkları öğrenmenizde de fayda var. Özellikle son dönemlerde popüler hale gelen drone gibi cihazların çekimlerinize büyük renk katacağını söyleyebiliriz. Jimmy-jeep, drone gibi talepleriniz varsa bunların karşılanması durumunda fiyata nasıl yansıyacağını da sormanızı tavsiye ediyoruz.

Çalışacağınız ekibin çekim türlerinin size uygun olmasında fayda var. Bazı fotoğrafçılar sadece 2-3 saatlik dış çekim yapıyor olabilirler. Ama siz sabah saatlerinden başlayan bir düğün hikayesi çekimi istiyorsanız bu ekiple çalışmanız mümkün olmayacaktır. O nedenle firmaların sayfalarında yer alan çekim türleri alanını mutlaka incelemelisiniz.

Bolu’da doğru firmayı seçmenize yardımcı olacak düğün fotoğrafçınıza sormanız gereken 10 soru yazımızı da okumayı ihmal etmeyin.

Bolu Düğün Fotoğrafçıları Çekim Türleri

Dış Çekim: Bolu’daki neredeyse tüm fotoğrafçılar dış çekim hizmeti veriyor. 2-3 saat süren standart çekimlerin yanı sıra çok daha uzun süren dış çekimler yapılabiliyor. Dış çekimler için fotoğrafçıların belirlediği veya sizin özel olarak talep ettiğiniz mekanlar kullanılıyor. Süreye ve düğün saatinize göre tek bir mekana da gidilebiliyor, birden fazla dış mekan da tercih edilebiliyor. Gündüz fotoğraflarının yanı sıra günbatımı kareleri de çiftler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Düğün Hikayesi: Bolu fotoğrafçıları, çiftlerin talepleri doğrultusunda düğün günü sabahtan akşama kadar çekim yapabiliyorlar. Çekimler; saç ve makyaj hazırlıklarınızın başından, düğününüzdeki ilk dansınıza kadar sürüyor. Bu süre zarfında çektikleri kayıtları montajlayarak size keyifli bir düğün hikayesi videosu hazırlıyorlar.

Trash The Dress: Gelinliğinizin veya damatlığınızın kirlenip kirlenmemesiyle ilgilenmeyeceğiniz bir çekim hoşunuza gider miydi? Düğün tarihinden farklı bir gün içerisinde yapılan trash the dress çekimlerinde elbiselerinizi dilediğiniz gibi kirletiyor; çimenlere uzanıyor ve dilerseniz sulara giriyorsunuz. Bolu’daki fotoğrafçıların birçoğu da bu çekimi gerçekleştiriyor.

Save The Date: Düğün tarihinizi sosyal medyada duyurmanıza yardımcı olacak save the date fotoğraflarını, Bolu’daki ekiplere çektirebilirsiniz. Mekan, aksesuar, kıyafet gibi konularda özgürsünüz. Dileyen çiftler kendilerine özel bir hikaye oluşturup, o doğrultuda çekimler yapılmasını da talep edebilir.

Sosyal Medya Videosu: Son zamanlarda çiftlerin paylaştığı 1 dakikalık düğün videolarını görüyorsunuzdur. Özellikle Instagram’ın video süresi sınırlamasından dolayı fotoğrafçılar tarafından 1 dakikayı geçmeyecek videolar çekilmeye başlandı.

Bolu’da çalışacağınız ekiple terimler konusunda daha iyi anlaşabilmek için düğün fotoğrafçıları jargonu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bolu Düğün Fotoğrafçıları Fiyatları

Bolu düğün fotoğrafçılarının fiyatlarını belirleyen konuların başında çekim süresi geliyor. 2 saat süren standart çekimler ile 4-5 saat veya tüm gün süren çekimler arasında bariz bir fiyat farkı bulunuyor. Firmaların sunduğu en uygun fiyatlı paketlere genelde 2 saatlik çekimler dahil ediliyor.

İstediğiniz çekim türü de fiyatların belirlenmesinde büyük rol oynuyor. Mesela düğün hikayesi, save the date gibi talepleriniz olursa bunlar için ayrı bir fiyat alıyorsunuz. Ayrıca fotoğrafçılar bazı dönemlerde kampanya dahilinde çiftlere sosyal medya videosu gibi hizmetleri hediye edebiliyor. Bu tarz kampanyalar için firma sayfalarını takip etmenizde fayda var.

Bolu düğün fotoğrafçılarından net bir rakam almak isterseniz firma sayfalarına girerek form doldurabilirsiniz. İstediğiniz hizmeti ve tarihi yazarak Fiyat Teklifi Al butonuna tıklamanız yeterli. Fotoğrafçılardan kısa süre içerisinde dönüş alabilirsiniz. Şimdiden firmaların çalışmalarını incelemeye başlayın!