Altındağ
Erimtan
1.000 - 1.500 TL
100 - 250 Kişi
500 - 750 TL
50 - 250 Kişi
250 TL'den az
Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Nostaljik Bir Düğün İçin Ankara’daki Tarihi Düğün Mekanları

Düğününüzü hayal ettiğinizde kendinizi eski bir filmin içerisinde görüyorsanız o zaman nostaljik tarzda bir düğün tam size göre. Böyle bir düğün gerçekleştirmek için tarihi mekanları tercih etmelisiniz. Türkiye tarihi mekan konusunda çiftlere pek çok alternatif sunuyor. Ankara’da yaşayan bir çiftseniz bu sayfadaki Ankara tarihi düğün mekanları listesi, düğün mekanınızı kararlaştırırken size yardımcı olacaktır.

Tarihi düğün mekanları genellikle köşk, yalı ve palas gibi bütünüyle nostalji ve yaşanmışlık olan yerlerdir. Eski konaklar, nostaljik bir düğün yapmayı planlayan çiftlerin tercih edebileceği tarihi mekanlar arasında yer alıyor. Düğün yerinize karar verirken mekanın kapasitesinin sizin için yeterli olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bir konak ya da köşkte düğününüzü yapacaksanız size uygun bir balo salonunu kolaylıkla bulabilirsiniz.

Tarihi mekanlarda düğün yapmayı planlıyorsanız tema olarak tarihi bir dönem seçebilirsiniz. Dekorasyon detayları için dönem filmlerinden yararlanabilirsiniz. Nostaljik bir düğün yapacak olan gelin adaylarının vintage gelinlik, damat adaylarının ise düğünün temasının belirlendiği döneme ait detayları olan bir damatlık tercih etmesi konseptin yansıtılması açısından çok hoş olabilir.

İlk dansınız içinse vals ya da eski filmlerdeki resmi balo danslarından birini deneyebilirsiniz. Birkaç dans dersi alarak ve pratik yaparak düğün günü güzel bir dans şovu sergileyebileceğinize emin olabilirsiniz.

Nişan için Ankara’daki İdeal Tarihi Mekanlar

Nişanınızı tarihi bir mekanda yapmak istiyorsanız görkemli konaklar seçenekleriniz arasında yer alabilir. Buradaki firmalardan nişan töreniniz için Ankara’da bulunan, geçmişin izlerini taşıyan bir konak bulabilirsiniz.

Tarihi mekanlarda yapılan kutlamalar geçmişten izler barındırırsa akıllarda daha çok yer eder. Bunun için nişan davetiyelerinizi nostaljik bir tarzda yaptırabilirsiniz. Eski parşömen kağıtları, hasır ipler ve mum mühür bulunan bir davetiye tasarımı bu tarz nişan törenleri için çok şık olacaktır.

Ankara’da geçmişin büyüsünü taşıyan nostaljik bir düğün için ideal tarihi mekanlara bu sayfa üzerinden ulaşabilir, ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.

Tüm İlçeler Tarihi Düğün Mekanları

Tüm Şehirler Tarihi Düğün Mekanları

  • Ankara Tarihi Mekanlar Fiyatları

    İlçe Kapasite Kişi Başı Fiyat Düğün Fiyatı
    Altındağ 150 150 TL 22.500 TL
    Akay 0 0 TL 0 TL
    Beypazarı 200 650 TL 130.000 TL