İstanbul’da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

6:23 dakika

06.01.2020

Düğün hazırlıkları sırasında hayalindeki gelinlik için bütçende ne kadarlık bir pay ayırman gerektiğini bilmiyorsan işe gelinlik fiyatlarını öğrenerek başlamalısın. Sonrasında ise hayalindeki model için gelinlik firmaları ile görüşebilirsin. Sana yardımcı olması için İstanbul'daki gelinlik fiyatlarını ve fiyatları etkileyen faktörleri inceledik!

istanbul gelinlik fiyatları

Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişir?

Her şeyden önce gelinlik fiyatları neye göre değişir sorusunu yanıtlayarak başlayalım. Gelinliğin kumaşı, işlemesi, özel dikim olup olmaması, gelinliğini aldığın yer gibi faktörler gelinlik fiyatlarını doğrudan etkiler. Şimdi kısaca bu faktörlere göz atalım:

Gelinliğin Dikim Şekli (Hazır Gelinlik/Özel Dikim Gelinlik Fiyatları)

Gelinliğin dikim şekline göre iki seçeneğin var: Markaların hazır gelinlik modelleri ile özel dikim gelinlik seçenekleri. Gelinlik diktirme fiyatları, model kişinin zevkine göre sıfırdan yapıldığı için hazır modellere göre daha yüksek oluyor. Çünkü hazır model bir gelinlik satın alındığında, ufak birkaç tadilatla gelinlik teslim alınabilirken, özel dikim gelinliklerde hem işçilik hem süre hem de kullanılan kumaş gibi faktörler fiyatları etkiliyor.

Tasarımcısı (Özel Tasarım Gelinlik Fiyatları)

Ünlü bir tasarımcının hazır gelinlikleri söz konusuysa hazır modellerin özel dikim gelinliklere kıyasla daha uygun fiyatlı olduğunu söylemek doğru olmaz. Çünkü tasarımcı gelinlikleri, hem marka bilinirliği hem de işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi değiştiği için en pahalı gelinliklerdir.

Yerli ve yabancı gelinlik tasarımcıları tarafından yapılan gelinlikler, semtindeki mütevazi bir modaevinden alacağın modellere göre çok daha yüksek fiyatlı olacaktır. Ünlü bir tasarımcının elinden çıkmış bir gelinlik giymek istiyorsan, bütçeni de ona göre ayarlamanı tavsiye ediyoruz.

tasarım gelinlik

Uygun fiyatlı gelinlikler için de şu yazımıza bakabilirsin: Ucuz Gelinlik Nereden Alınır?

Gelinliğin Kumaşı ve İşlemeleri

Gelinlikte kullanılan kumaş ve kalitesi tasarımın fiyatını doğrudan etkiler. Gelinliklerde genellikle sentetik karışımlı ipek kumaşlar kullanılır. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bir o kadar yükselir. Düşük bütçeyle bir gelinlik arayışındaysan o zaman sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellere bakabilirsin.

Gelinliğin işlemeleri de fiyatlara etki ediyor. Örneğin; dantelli bir gelinlik istiyorsan, Fransız dantelli gelinlik modellerinin, diğer dantel türlerine kıyasla daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Tabii kullanılan kumaşın ve işlemenin kalitesinin doğal olarak gelinliğin kalitesine de yansıdığını unutma. Gelinliğin kalitesini nasıl anlarım diyorsan seni şöyle alalım: Gelinliğinizin Kalitesini Nasıl Anlarsınız?

Gelinliğin Teslim Şekli (Satılık Gelinlik/ Kiralık Gelinlik Fiyatları)

En güzel gelinliği daha ekonomik bir biçimde giymek istiyorsan gelinlik kiralama seçeneğini düşünebilirsin. Gelinlikçilerin kiralık gelinlik modelleri sana, satılık gelinliklere kıyasla daha uygun fiyata gelinlik giyebilme imkanı sunuyor.

Ancak kiralık gelinlik fiyatları İstanbul’da satılık gelinlik fiyatlarına yakın. İstanbul gelinlik modaevlerinin kiralık gelinlik fiyatlarına baktığımızda satılık modellere kıyasla 500-600 TL fark ettiğini de söylemeden geçmeyelim.

Kiralık gelinlik İstanbul’da birçok gelinlik modaevinde birbirinden şık seçenekleriyle yer alıyor. Ayrıca kiralama metodu hayalindeki gelinliği giymene engel değil. Hazır bir model kiralamak istemiyorsan beğendiğin tasarımı diktirip onu da kiralayabilirsin.

istanbul gelinlik fiyat

Gelinliğini kiralama fikriyle de ilgileniyorsan şu yazımıza göz atabilirsin: İstanbul’da Kiralık Gelinlik Bulabileceğin Modaevleri

Gelinliğini Aldığın Yer

Özellikle İstanbul’da gelinlik fiyatları, gelinliğini nereden aldığına göre de değişiyor. Gelinliğini aldığın mağazanın bulunduğu semt, gelinlik fiyatlarına da doğrudan etki ediyor.

İstanbul'da gelinlik firmalarını araştırırken, firmalardan daha önce hizmet alan gelinlerin yorumlarına da dikkat etmelisin. Biz senin için şu yazımızda gelin adaylarının memnun kaldığı firmaları derledik: İstanbul’da Gelinlerin Favorisi Gelinlikçiler

İstanbul’da Gelinlik Nereden Alınır? İstanbul Gelinlik Mağazaları

İstanbul gelinlik mağazaları Fatih, Bakırköy, Nişantaşı, Kadıköy gibi bölgelerde yoğun olarak bulunuyor. Ancak İstanbul Fatih gelinlik fiyatları ve modelleri açısından uygun fiyatlı seçenekler sunarken, Nişantaşı ve Kadıköy gibi bölgelerde daha yüksek fiyatlı modellerin öne çıktığını söyleyebiliriz.

istanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

İstanbul Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

İstanbul’da gelinlik fiyatları genel olarak 2.000 TL civarından başlayıp 10.000 TL ve üzerine kadar çıkabiliyor. İstanbul'un ilçelerine göre gelinlik fiyatları nasıl farklılaşıyor tek tek inceleyelim:

Bakırköy Gelinlik Fiyatları

Bakırköy, Fatih ile birlikte, uygun fiyatlı gelinlik arayan gelin adayların tercih ettiği bir ilçe. Dantelli, işlemeli, A kesim ve prenses modellerin öne çıktığı bölgede, her bütçeye ve tarza uygun seçenekler bulunuyor. Minimum fiyatlar ise 2.000 TL civarında.

Kadıköy Gelinlik Fiyatları

Bölgedeki firmalarda, daha çok balık, düz ve A kesim gelinliklerin yanı sıra iki parçalı modellerin öne çıktığını söyleyebiliriz. Bölgedeki fiyatlar 3.000 TL’den başlıyor.

Fatih Gelinlik Fiyatları

Fatih, gelinlik bakan gelin adaylarına, her tarz ve bütçeye uygun seçenekler sunuyor. Özellikle A kesim, prenses ve tesettürlü gelinlik modellerinin öne çıktığı ilçede fiyatlar 2.000 TL’den başlıyor.

Nişantaşı Gelinlik Fiyatları

Gelinlik firmalarının sıklıkla bulunduğu diğer bölgelere kıyasla Nişantaşı gelinlik modellerinin daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Tüllü, aplikeli ve işlemeli gelinlik modellerinin öne çıktığı semtte A kesim, düz kesim ve balık gelinlik modellerine de sıkça denk gelmen mümkün.

Biz de senin için ünlü gelinlik firmalarını ve fiyatlarını araştırdık:

Aysira Gelinlik Fiyatları

20 ilde şubesi bulunan Aysira gelinlik, balıktan prensese, bohemden romantiğe, her kesim ve tarzda tasarımlarını gelin adaylarının beğenisine sunuyor. Aysira gelinlik modelleri için 2019 fiyatları 3.900-10.500 TL arasında. İstanbul’da 12 noktada bulunan Aysira gelinlik şubelerinden randevu alabilir, dilediğin gelinliği deneyebilirsin.

aysira gelinlik fiyatları

Oleg Cassini Gelinlik Fiyatları

7 ilde 15 farklı mağazası olan Oleg Cassini, İstanbul’da 8 şubesiyle faaliyet gösteriyor. Oleg Cassini gelinlik modellerine baktığımızda her tarza ve bütçeye uygun tasarımları görebiliyoruz. Prenses kesim gelinliklerden düz kesim tasarımlara, balık modellerden A kesim gelinliklere kadar birçok tasarımı firmada bulabilirsin. Oleg Cassini nikah elbisesi modelleriyle de sadece düğün değil, nikah için gelinlik arayan gelin adaylarına da farklı tasarımlar sunuyor. Firmada 2019 gelinlik fiyatları 1.500-9.000 TL arasında.

oleg cassini gelinlik

Trendyol Gelinlik Fiyatları

Online alışveriş sitesi Trendyol gelinlik modelleriyle gelin adaylarına uygun fiyatlı ve şık tasarımlar sunuyor. Firmanın gelinlik koleksiyonu olan Trendyolmilla gelinliklerinin yanı sıra, site üzerinden satışı yapılan tasarımlar arasında Tuvanam ve Oleg Cassini gelinlikleri de bulunuyor. Özellikle nikah için gelinlik bakan gelin adaylarının, sade tasarımlı Trendyol nikah elbisesi modellerine göz atmasını öneriyoruz. Trendyolmilla Wedding kategorisinde bulunan sade, düz, dantelli tasarımları 40-250 TL arasında değişen fiyatlarla satın alabilirsin.

trendyol gelinlik fiyatları

Çağteks Gelinlik Fiyatları

Türkiye’nin en iyi gelinlik markaları arasında yer alan Çağteks Zeytinburnu’nda faaliyet gösteriyor. Gösterişli ve romantik tasarımlarının ağırlıkta olduğu Çağteks gelinlik modelleri arasında kabarık gelinliklerin yanı sıra, sade tasarımlı zarif modelleri de bulabilmen mümkün. Firmada minimum gelinlik fiyatları 3.000-4.000 TL arasında değişiyor.

çağteks gelinlik

Vakko Gelinlik Fiyatları

İstanbul’daki en büyük gelinlik mağazalarından olan Vakko Wedding içerisinde, Vakko’nun kendi tasarımı olan gelinliklerden; Vera Wang, Berta, Marchesa, Oscar De La Renta gibi dünyaca ünlü yabancı tasarımcıların gelinliklerine kadar pek çok model bulunduruyor. Özellikle Jennifer Lopez’den Ivanka Trump’a, Lily Aldridge’den Avril Lavinge’e pek çok ünlünün düğünlerinde tasarımlarını giydiği Vera Wang’in, gelin adaylarının en çok ilgi gösterdiği markalar arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Vakko Wedding’de genel olarak dünyaca ünlü markaların gelinlik fiyatlarının 5.000 TL’nin üzerinde olduğunu söyleyelim. Vakko Wedding imzası taşıyan gelinlikler dünyaca ünlü tasarımcılara göre daha uygun fiyatlı oluyor.

istanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

Pronovias Gelinlik Fiyatları

Dünyaca ünlü İspanyol gelinlik markası Pronovias Türkiye’de birçok şubesi bulunan bir marka. Ayrıca markanın, geniş bir gelinlik portföyüne sahip olduğunu da söyleyelim. A kesimden balık kesime, straplezden uzun kollu tasarımlara kadar pek çok modeli bulunan Pronovias gelinlik fiyatları 5.000 TL’den başlıyor.

istanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

Pınar Bent Gelinlik Fiyatları

İstanbul Nişantaşı gelinlik mağazaları arasında yer alan Pınar Bent Gelinlik, iddialı modellerden hoşlanan gelin adayları için uygun seçenekler sunuyor. Modaevinde prenses ve A kesim gelinlik modelleri ağırlıkta olsa da her tarz ve kesimde tasarımlar bulmak mümkün. Pınar Bent gelinlik fiyatları 1.000 TL’den başlıyor ve 6.000 TL’ye kadar çıkıyor.

istanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

Pınar Bent Gelinlik ile ilgili tüm detaylara göz atmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: İddialı Gelinlerin Adresi: Pınar Bent Gelinlik

New Moda Gelinlik Fiyatları

İstanbul Fatih gelinlik mağazaları arasında yer alan New Moda, ihtişamlı gelinlikleriyle, düğününde iddialı bir silüet yaratmak isteyen gelin adaylarına birçok seçenek sunuyor. New Moda gelinlik fiyatları ne kadar dersen 2000-3000 TL’den başladığını da söyleyebiliriz.

istanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

Egenur Modaevi Gelinlik Fiyatları

İstanbul Kadıköy gelinlik firmaları arasında yer alan Egenur Modaevi helenistik ve bohem gelinlikleriyle öne çıksa da A kesim, prenses kesim gibi gelinlik modellerini de bulabileceğin bir firma. Egenur Modaevi'nde gelinlik fiyatları 2000 TL’den başlıyor.

istanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

Firma ile ilgili daha fazla detaya ulaşmak istersen şu yazımızı inceleyebilirsin: Tecrübeli Ellerden Çıkan Modern Gelinlikler İçin: Egenur Modaevi!

Esra Özcan Gelinlik Fiyatları

İstanbul Anadolu yakasında faaliyet gösteren ve Kadıköy gelinlik mağazaları arasında yer alan Esra Özcan, modern, klasik ve vintage tarzda gelinlikleriyle dikkat çekiyor. Firmanın gelinlik fiyatlarını incelediğimizde ise gelinlik fiyatlarının 3000-4000 TL’den başladığını söyleyebiliriz.

istanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

İstanbul’daki gelinlik fiyatları bu şekilde. Gelinliğini kiralayacak mısın yoksa satın mı alacaksın? Buna karar verdikten sonra İstanbul’daki gelinlik firmalarını inceleyerek fikir edinebilirsin.

Gelinlik Firmaları

Şehrindeki en iyi Gelinlik firmaları burada!

Her 2 çiftten biri aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik Firmaları

Sıradaki Makaleler

Gelinlik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

6 yorum

HS

Halime Sevil

14/10/2014

Yabancı tasarımcılardansa türk tasarımcılara yaptırmak daha mantıklı o zaman


N

Neriman

20/02/2016

Tasarım merkezleri var artık Ben izmirde yaşıyorum ve gelinliğimi de ordan yaptırdım Bol bol tavsiye aldım vücuduma uygun bi gelinlik seçtim Çok da görkemliydi herkes çok beğenmişti Onore Sposa yerin adı Belki işinize yarar


EK

Esen Kırer

02/05/2016

Ben istanbul da yasiyorum Gelinligimi bir moda evinde diktirdim kendi hayalimden daha iyi is cikardilar hatta 2 provada gelinligim tamda bana ozel tek oldu cansın moda evi ne tesekkur ederim

YA

Yesim Akin
Merhaba Esen hanim..bende moda evi ariyorum..bana nerde diktirdiginizi ve fiyat verirseniz cok sevinirim.

ŞK

Şeyda Koçak
Esen hanım nereye diktirdiniz gelindiğini zi acaba. Bana da kısa sürede yapılacak bir gelinlik bakıyorum.Diktirmek istiyorum. Bana dönerseniz sevinirim.


AV

Ali Veli

02/04/2018

Bu yazinin tarihi nedir? Icinde fiyatlandirma gecen bir yazi yazmissiniz fakat hangi yila dair oldugunu anlamak mumkun degil. Yorumlara bile tarih koymamissiniz, tahmin dahi yurutemiyoruz...


Idil Şanlıtürk

04/05/2018

Merhaba, ben İstanbul' da yaşıyorum. Gelinliğimi Bayrampaşa' da Beköz Gelinlik te yaptırdım. Özel dikimdi götürdüğüm fotoğrafdaki gelinliği birebir yaptılar ve çok memnun kaldım. Biraz fiyatı yüksekti ama gerçekten kaliteli olduğu her yerinden belliydi.


A

Ayşe

13/02/2019

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. fikir sahibi olmamıza yardımcı oldu. :)