İstanbul’da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

6:35 dakika

10.01.2023

Hayalindeki gelinlik için bütçende ne kadarlık bir pay ayırman gerektiğini bilmiyorsan işe gelinlik fiyatlarını öğrenerek başlamalısın. Sonrasında ise hayalindeki gelinlik modeline kavuşabilirsin. İstanbul'daki gelinlik fiyatlarını ve fiyatları etkileyen faktörleri inceledik!

istanbul gelinlik fiyatları

Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişir?

Her şeyden önce gelinlik fiyatları neye göre değişir sorusunu yanıtlayarak başlayalım. Gelinliğin kumaşı, işlemesi, özel dikim olup olmaması, gelinliğini aldığın yer gibi faktörler gelinlik fiyatlarını doğrudan etkiler. Şimdi kısaca bu faktörlere göz atalım:

Gelinliğin Dikim Şekli: Hazır Gelinlik / Özel Dikim Gelinlik Fiyatları

Gelinliğin dikim şekline göre iki seçeneğin var: Markaların hazır gelinlik modelleri ile özel dikim gelinlik seçenekleri. Gelinlik diktirme fiyatları, model sıfırdan yapıldığı için hazır modellere göre daha yüksek oluyor. Hazır model bir gelinlik ufak birkaç tadilatla teslim edilebilirken, özel dikim gelinliklerde hem işçilik hem süre fiyatları etkiliyor.

Tasarımcısı (Özel Tasarım Gelinlik Fiyatları)

Ünlü bir tasarımcının hazır gelinlikleri söz konusuysa hazır modellerin özel dikim gelinliklere kıyasla daha uygun fiyatlı olduğunu söylemek doğru olmaz. Semtindeki mütevazi bir modaevinden alacağın modellere göre çok daha yüksek fiyatlı olacaktır. Çünkü tasarımcı gelinlikleri, hem marka bilinirliği hem de işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi değiştiği için en pahalı gelinliklerdir.

tasarım gelinlik

Uygun fiyatlı gelinlikler için de şu yazımıza bakabilirsin: Ucuz Gelinlik Nereden Alınır?

Gelinliğin Kumaşı ve İşlemeleri

Gelinlikte kullanılan kumaş ve kalitesi tasarımın fiyatını doğrudan etkiler. Gelinliklerde genellikle sentetik karışımlı ipek kumaşlar kullanılır. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bir o kadar yükselir.

Düşük bütçeyle bir gelinlik arayışındaysan o zaman sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellere bakabilirsin. Gelinliğin işlemeleri de fiyatlara etki ediyor. Örneğin; dantelli bir gelinlik istiyorsan, Fransız dantelli gelinlik modellerinin, diğer dantel türlerine kıyasla daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Tabii kullanılan kumaşın ve işlemenin kalitesinin doğal olarak gelinliğin kalitesine de yansıdığını unutma. "Gelinliğin kalitesini nasıl anlarım" diyorsan seni şöyle alalım: Uzmanına Sorduk: Gelinliğin Kaliteli Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Gelinliğin Teslim Şekli (Satılık Gelinlik/ Kiralık Gelinlik Fiyatları)

En güzel gelinliği daha ekonomik bir biçimde giymek istiyorsan gelinlik kiralama seçeneğini düşünebilirsin. Gelinlikçilerin kiralık gelinlik modelleri sana, satılık gelinliklere kıyasla daha uygun fiyata gelinlik giyebilme imkanı sunuyor. Ancak kiralık gelinlik fiyatları İstanbul’da satılık gelinlik fiyatlarına yakın.

İstanbul gelinlik modaevlerinin kiralık gelinlik fiyatlarına baktığımızda satılık modellere kıyasla 500-600 TL fark ettiğini de söylemeden geçmeyelim. Kiralık gelinlik İstanbul’da oldukça fazla. Üstelik kiralama metodu hayalindeki gelinliği giymene engel değil. Hazır bir model istemiyorsan beğendiğin tasarımı diktirip onu da kiralayabilirsin.

istanbul gelinlik fiyat

Gelinliğini kiralama fikriyle de ilgileniyorsan şu yazımıza göz atabilirsin: İstanbul’da Kiralık Gelinlik Bulabileceğin Modaevleri

Gelinliğini Aldığın Yer

Özellikle İstanbul’da gelinlik fiyatları, gelinliğini nereden aldığına göre de değişiyor. Gelinliğini aldığın mağazanın bulunduğu semt, gelinlik fiyatlarına da doğrudan etki ediyor. İstanbul'da gelinlik firmalarını araştırırken, firmalardan daha önce hizmet alan gelinlerin yorumlarına da dikkat etmelisin.

Şu yazımızda gelin adaylarının memnun kaldığı firmaları derledik: İstanbul’da Gelinlerin Favorisi Gelinlikçiler

İstanbul’da Gelinlik Nereden Alınır? İstanbul Gelinlik Mağazaları

İstanbul gelinlik mağazaları Fatih, Bakırköy, Nişantaşı, Kadıköy gibi bölgelerde yoğun olarak bulunuyor. Ancak İstanbul Fatih gelinlik fiyatları ve modelleri açısından uygun fiyatlı seçenekler sunarken, Nişantaşı ve Kadıköy gibi bölgelerde daha yüksek fiyatlı modellerin öne çıktığını söyleyebiliriz.

i̇stanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

İstanbul Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

İstanbul’da gelinlik fiyatları ortalama 10.000 TL civarında... Minimum fiyatlar 7.500 TL civarından başlayıp 25.000 TL ve üzerine kadar çıkabiliyor. İstanbul'un ilçelerine göre gelinlik fiyatları nasıl farklılaşıyor tek tek inceleyelim:

Bakırköy Gelinlik Fiyatları

Bakırköy, Fatih ile birlikte, uygun fiyatlı gelinlik arayan gelin adayların tercih ettiği bir ilçe. Dantelli, işlemeli, A kesim ve prenses modellerin öne çıktığı bölgede, her bütçeye ve tarza uygun seçenekler bulunuyor. Minimum fiyatlar ise 7.500 TL civarında.

Kadıköy Gelinlik Fiyatları

Bölgedeki firmalarda, daha çok balık, düz ve A kesim gelinliklerin yanı sıra iki parçalı modellerin öne çıktığını söyleyebiliriz. Bölgedeki fiyatlar minimum 7.500 TL’den başlıyor.

Fatih Gelinlik Fiyatları

Fatih, gelinlik bakan gelin adaylarına, her tarz ve bütçeye uygun seçenekler sunuyor. Özellikle A kesim, prenses ve tesettürlü gelinlik modellerinin öne çıktığı ilçede fiyatlar 7.500 TL’den başlıyor.

Nişantaşı Gelinlik Fiyatları

Gelinlik firmalarının sıklıkla bulunduğu diğer bölgelere kıyasla Nişantaşı gelinlik modellerinin daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Tüllü, aplikeli ve işlemeli gelinlik modellerinin öne çıktığı semtte minimum fiyatlar, 10.000 TL'den başlıyor.

Biz de senin için ünlü gelinlik firmalarını ve fiyatlarını araştırdık:

1- Aysira Gelinlik Fiyatları

20 ilde şubesi bulunan Aysira gelinlik, balıktan prensese, bohemden romantiğe, her kesim ve tarzda tasarımlarını gelin adaylarının beğenisine sunuyor. Aysira gelinlik modelleri için 2023 fiyatları minimum 5.000-7.500 TL arasında. İstanbul’da 12 noktada bulunan Aysira gelinlik şubelerinden randevu alabilir, dilediğin gelinliği deneyebilirsin.

aysira gelinlik fiyatları

2- Oleg Cassini Gelinlik Fiyatları

7 ilde 15 farklı mağazası olan Oleg Cassini, İstanbul’da 8 şubesiyle faaliyet gösteriyor. Oleg Cassini gelinlik modellerine baktığımızda her tarza ve bütçeye uygun tasarımları görebiliyoruz. Prensesten düz kesim gelinliklere, balık modellerden A kesim gelinliklere kadar birçok tasarımı firmada bulabilirsin. Oleg Cassini 2023 gelinlik fiyatları minimum 5.000-7.500 TL arasında.

oleg cassini gelinlik

Oleg Cassini

Oleg Cassini

Firmayı İncele

3- Çağteks Gelinlik Fiyatları

Türkiye’nin en iyi gelinlik markaları arasında yer alan Çağteks Zeytinburnu’nda faaliyet gösteriyor. Gösterişli ve romantik tasarımlarının ağırlıkta olduğu Çağteks gelinlik modelleri arasında kabarık gelinliklerin yanı sıra, sade tasarımlı zarif modelleri de bulabilmen mümkün. Çağteks Gelinlik 2023 fiyatları minimum 25.000 TL'den başlıyor.

çağteks gelinlik

4- Vakko Gelinlik Fiyatları

İstanbul’daki en büyük gelinlik mağazalarından olan Vakko Wedding içerisinde, Vakko’nun kendi tasarımı olan gelinliklerden; Vera Wang, Berta, Marchesa, Oscar De La Renta gibi dünyaca ünlü yabancı tasarımcıların gelinliklerine kadar pek çok model bulunduruyor. Özellikle Jennifer Lopez’den Ivanka Trump’a, Lily Aldridge’den Avril Lavinge’e pek çok ünlünün düğünlerinde tasarımlarını giydiği Vera Wang’in, en çok ilgi gören markalar arasında.

Vakko Wedding 2023 gelinlik fiyatları 20.000 TL'den başlayarak 350.000 TL'ye kadar çıkabiliyor. Genel olarak dünyaca ünlü markaların gelinlik fiyatlarının bu fiyatlardan başladığını söyleyelim. Vakko Wedding imzası taşıyan gelinlikler dünyaca ünlü tasarımcılara göre daha uygun fiyatlı oluyor.

i̇stanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

Vakko Wedding

Vakko Wedding

Firmayı İncele

5- Pronovias Gelinlik Fiyatları

Dünyaca ünlü İspanyol gelinlik markası Pronovias Türkiye’de birçok şubesi bulunan bir marka. Ayrıca markanın, geniş bir gelinlik portföyüne sahip olduğunu da söyleyelim. A kesimden balık kesime, straplezden uzun kollu tasarımlara kadar pek çok modeli bulunan Pronovias 2023 gelinlik fiyatları minimum 10.000-15.000 TL civarında.

i̇stanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

Pronovias

Pronovias

Firmayı İncele

6- Emine Meral Moda Fiyatları

İstanbul Kadıköy gelinlik mağazaları arasında yer alan Emine Meral Moda, bohem ve vintage gelinlikleriyle, düğününde zarif bir silüet yaratmak isteyen gelin adaylarına birçok seçenek sunuyor. Emine Meral Modaevi gelinlik fiyatları ne kadar dersen 15.000-25.000 TL’den başladığını da söyleyebiliriz.

i̇stanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

7- Sara Modaevi Gelinlik Fiyatları

Kadıköy gelinlik firmaları arasında her bütçeye uygun tasarım seçenekleriyle dikkat çeken Sara Modaevi’nde ister hazır modelleri inceleyebilir istersen de özel dikim hizmetinden yararlanabilirsin. Firmada gelinlik fiyatlarının 7.500-10.000 TL’den başladığını da söyleyelim.

i̇stanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

Sara Moda Evi

Sara Moda Evi

Firmayı İncele

8- Nurcan Ege Wedding Dress Gelinlik Fiyatları

İstanbul Kadıköy gelinlik firmalarından Nurcan Ege Wedding Dress, Helenistik ve bohem gelinlikleriyle öne çıksa da A kesim, prenses kesim gibi gelinlik modellerini de bulabileceğin bir firma. Nurcan Ege Wedding Dress'te gelinlik fiyatları 10.000 TL-15.000 TL'den başlıyor.

i̇stanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

9- Gülay Şengün Modaevi Gelinlik Fiyatları

Her tarz ve kesimde gelinlik seçenekleri sunan Gülay Şengün Modaevi, Beylikdüzü ilçesinde faaliyet gösteriyor. Hazır model gelinlik seçeneklerinin yanı sıra özel dikim ve kiralama hizmetleri de sunan firma hafta sonları da ziyarete açık. Minimum fiyatları ise 10.000-15.000 TL arasında.

i̇stanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

10- Ajje Gelinlik Fiyatları

Ajje, İstanbul gelinlik firmaları arasında geniş marka ve ürün seçeneği ile öne çıkıyor.

Özellikle bohem tarzda gelinlik seçeneklerini bulabileceğiniz Ajje romantik ve uçuş uçuş gelinlik seçenekleri öne çıkıyor. Fiyatlar 7.500 TL-10.000 TL'den başlıyor.

i̇stanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

11- Madame Amour Gelinlik Fiyatları

Madame Amour da İstanbul Kadıköy’de faaliyet gösteren gelinlik firmalarından. Dantel ve güpürleri ustalıkla kullandığı romantik gelinlikleriyle dikkat çeken Madame Amour’da fiyatlar 7.500-10.000 TL’den başlıyor.

i̇stanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

Madame Amour

Madame Amour

Firmayı İncele

12- Sude Yağmur Modaevi Gelinlik Fiyatları

İddialı ve romantik gelinlik modellerine imza atan Sude Yağmur Modaevi, Kadıköy'de yer alıyor. 15 yılı aşkın süredir sektörde faaliyet gösteren tecrübeli gelinlik firmasının özel dikim ve kiralık gelinlik hizmetlerinden de yararlanabilirsin. Firmanın en düşük gelinlik fiyatları 5.000 TL-7.500 TL civarında.

i̇stanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

13- Nermin Saraylı Couture Gelinlik Fiyatları

İstanbul Avrupa yakasında faaliyet gösteren ve Şişli gelinlik mağazaları arasında yer alan Nermin Saraylı Couture, modern ve klasik tarzda gelinlikleriyle dikkat çekiyor. Firmanın gelinlik fiyatlarının 7.500-10.000 TL’den başladığını söyleyebiliriz.

i̇stanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

14- Mediha Cambaz Gelinlik Fiyatları

Bohem ve vintage tarzda tasarımlara imza atan Mediha Cambaz Gelinlik, bolero, duvak, gecelik/sabahlık, gelin buketi ve gelin kesesi gibi aksesuarları da temin ediyor. Beşiktaş’ta bulunan firma 10.000-15.000 TL’den başlayan uygun gelinlik fiyatlarıyla da dikkat çekiyor.

i̇stanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

Mediha Cambaz

Mediha Cambaz

Firmayı İncele

İstanbul’daki gelinlik fiyatları bu şekilde. Gelinliğini kiralayacak mısın yoksa satın mı alacaksın? Buna karar verdikten sonra İstanbul’daki gelinlik firmalarını inceleyerek fikir edinebilirsin.

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Yazıda Yer Alan Firmalar

Bu yazıda neler var?

Sıradaki Makaleler

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

8 yorum

Elif Sali

Düğün Tarihi: 26.11.2022


Merhaba ben İstanbul’da gelinliği almak istiyorum ya özel dikim ya hazır bana bir kaç adres yada güzel ve çok pahlı olmayan yerler önetenilirmiainiz teşk

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, İstanbul gelinlik firmalarını fiyat, teslim şekli gibi özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilir, firma sayfalarından modelleri ve markaya ilişkin detayları inceleyebilirsiniz. İyi günler dileriz...


Mamadov Sara

Düğün Tarihi: 15.08.2022


Selam gelinlik elbisesi istiyiorum iyisi olsun

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, vücut tipiniz, tarzınız ve bütçenize göre, arasından seçim yapabileceğiniz 10 binden fazla tasarımı gelinlik modelleri sayfamızda bulabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Ayşe

Düğün Tarihi: 13.02.2019


verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. fikir sahibi olmamıza yardımcı oldu. :)


Idil Şanlıtürk

Düğün Tarihi: 04.05.2018


Merhaba, ben İstanbul' da yaşıyorum. Gelinliğimi Bayrampaşa' da Beköz Gelinlik te yaptırdım. Özel dikimdi götürdüğüm fotoğrafdaki gelinliği birebir yaptılar ve çok memnun kaldım. Biraz fiyatı yüksekti ama gerçekten kaliteli olduğu her yerinden belliydi.


Ali Veli

Düğün Tarihi: 02.04.2018


Bu yazinin tarihi nedir? Icinde fiyatlandirma gecen bir yazi yazmissiniz fakat hangi yila dair oldugunu anlamak mumkun degil. Yorumlara bile tarih koymamissiniz, tahmin dahi yurutemiyoruz...


Esen Kırer

Düğün Tarihi: 03.05.2016


Ben istanbul da yasiyorum Gelinligimi bir moda evinde diktirdim kendi hayalimden daha iyi is cikardilar hatta 2 provada gelinligim tamda bana ozel tek oldu cansın moda evi ne tesekkur ederim

YA

yesim akin
Merhaba Esen hanim..bende moda evi ariyorum..bana nerde diktirdiginizi ve fiyat verirseniz cok sevinirim.

ŞK

Şeyda Koçak
Esen hanım nereye diktirdiniz gelindiğini zi acaba. Bana da kısa sürede yapılacak bir gelinlik bakıyorum.Diktirmek istiyorum. Bana dönerseniz sevinirim.


Neriman

Düğün Tarihi: 20.02.2016


Tasarım merkezleri var artık Ben izmirde yaşıyorum ve gelinliğimi de ordan yaptırdım Bol bol tavsiye aldım vücuduma uygun bi gelinlik seçtim Çok da görkemliydi herkes çok beğenmişti Onore Sposa yerin adı Belki işinize yarar


Halime Sevil

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Yabancı tasarımcılardansa türk tasarımcılara yaptırmak daha mantıklı o zaman