İstanbul’da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 4:46 DK

19.02.2019

Düğün hazırlıkları sırasında hayalindeki gelinlik için bütçende ne kadarlık bir pay ayırman gerektiğini bilmiyorsan işe gelinlik fiyatlarını öğrenerek başlamalısın. Sonrasında ise hayalindeki model için gelinlik firmaları ile görüşebilirsin. Sana yardımcı olması içim İstanbul'daki gelinlik fiyatlarını ve fiyatları etkileyen faktörleri inceledik!

m9qydvb7bddmhmqh - istanbul gelinlik fiyatları

Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişir?

Her şeyden önce gelinlik fiyatları neye göre değişir sorusunu yanıtlayarak başlayalım. Gelinliğin kumaşı, işlemesi, özel dikim olup olmaması, gelinliğini aldığın yer gibi faktörler gelinlik fiyatlarını doğrudan etkiler. Şimdi kısaca bu faktörlere göz atalım:

Gelinliğin Dikim Şekli

Gelinliğin dikim şekline göre iki seçeneğin var: Markaların hazır gelinlik modelleri ile özel dikim gelinlik seçenekleri. Gelinlik diktirme fiyatları, model kişinin zevkine göre sıfırdan yapıldığı için hazır modellere göre daha yüksek oluyor. Çünkü hazır model bir gelinlik satın alındığında, ufak birkaç tadilatla gelinlik teslim alınabilirken, özel dikim gelinliklerde hem işçilik hem süre hem de kullanılan kumaş gibi faktörler fiyatları etkiliyor.

Tasarımcısı

Ünlü bir tasarımcının hazır gelinlikleri söz konusuysa hazır modellerin özel dikim gelinliklere kıyasla daha uygun fiyatlı olduğunu söylemek doğru olmaz. Çünkü tasarımcı gelinlikleri hem marka bilinirliği hem de işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi değiştiği için en pahalı gelinliklerdir.

Yerli ve yabancı gelinlik tasarımcıları tarafından yapılan gelinlikler, semtindeki mütevazi bir modaevinden alacağın modellere göre çok daha yüksek fiyatlı olacaktır. Ünlü bir tasarımcının elinden çıkmış bir gelinlik giymek istiyorsan bütçeni de ona göre ayarlamanı tavsiye ediyoruz.

hjz90h7oitpghmku - tasarım gelinlik

Gelinliğin Kumaşı ve İşlemeleri

Gelinlikte kullanılan kumaş ve işlemelerin kalitesi tasarımın fiyatını doğrudan etkiler. Gelinliklerde genellikle sentetik karışımlı ipek kumaşlar kullanılır. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bir o kadar yükselir. Düşük bütçeyle bir gelinlik arayışındaysan o zaman sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellere bakabilirsin.

Satılık ya da Kiralık Olması

En güzel gelinliği daha ekonomik bir biçimde giymek istiyorsan gelinlik kiralama seçeneğini düşünebilirsin. Gelinlikçilerin kiralık gelinlik modellerine bakarak birbirinden güzel modelleri satılık gelinliklere kıyasla daha uygun fiyata alabilirsin.

Ancak kiralık gelinlik fiyatları İstanbul’da satılık gelinlik fiyatlarına yakın. İstanbul gelinlik modaevlerinin kiralık gelinlik fiyatlarına baktığımızda satılık modellere kıyasla 500-600 TL fark ettiğini de söylemeden geçmeyelim.

Kiralık gelinlik İstanbul’da birçok gelinlik modaevinde birbirinden şık seçenekleriyle yer alıyor. Ayrıca kiralama metodu hayalindeki gelinliği giymene engel değil. Hazır bir model kiralamak istemiyorsan beğendiğin tasarımı diktirip onu da kiralayabilirsin.

isrba54jzryjykk2 - istanbul gelinlik fiyat

Tabii kullanılan kumaşın ve işlemenin kalitesinin doğal olarak gelinliğin kalitesine de yansıdığını unutma. Gelinliğin kalitesini nasıl anlarım diyorsan Gelinliğinizin Kalitesini Nasıl Anlarsınız?

Gelinliğini Aldığın Yer

Özellikle İstanbul’da gelinlik fiyatları, gelinliğini nereden aldığına göre de değişiyor. Gelinliğini aldığın mağazanın bulunduğu semt, gelinlik fiyatlarına da doğrudan etki ediyor.

İstanbul’da Gelinlik Nereden Alınır?

İstanbul gelinlik mağazaları Fatih, Bakırköy, Nişantaşı, Kadıköy gibi bölgelerde yoğun olarak bulunuyor. Ancak İstanbul Fatih gelinlik fiyatları ve modelleri açısından uygun fiyatlı seçenekler sunarken, Nişantaşı ve Kadıköy gibi bölgelerde daha yüksek fiyatlı modellerin öne çıktığını söyleyebiliriz.

kfpr7dm3erqknacr - istanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

İstanbul Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

İstanbul’da gelinlik fiyatları genel olarak 2.000 TL civarından başlayıp 10.000 TL ve üzerine kadar çıkabiliyor.

  • Bakırköy gelinlik firmaları : Bakırköy, Fatih ile birlikte, uygun fiyatlı gelinlik arayan gelin adayların tercih ettiği bir ilçe. Dantelli, işlemeli, A kesim ve prenses modellerin öne çıktığı bölgede, her bütçeye ve tarza uygun seçenekler bulunuyor. Minimum fiyatlar ise 2000 TL civarında.

  • Kadıköy gelinlik firmaları: Bölgedeki firmalarda, daha çok balık, düz ve A kesim gelinliklerin yanı sıra iki parçalı modellerin öne çıktığını söyleyebiliriz. Bölgedeki fiyatlar 3000 TL’den başlıyor.

  • Fatih gelinlik firmaları : Fatih, gelinlik bakan gelin adaylarına, her tarz ve bütçeye uygun seçenekler sunuyor. Özellikle A kesim, prenses ve tesettürlü gelinlik modellerinin öne çıktığı ilçede fiyatlar 2000 TL’den başlıyor.

  • Nişantaşı gelinlik firmaları: Gelinlik firmalarının sıklıkla bulunduğu diğer bölgelere kıyasla Nişantaşı gelinlik modellerinin daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Tüllü, aplikeli ve işlemeli gelinlik modellerinin öne çıktığı semtte A kesim, düz kesim ve balık gelinlik modellerine de sıkça denk gelmen mümkün.

Biz senin için İstanbul gelinlik firmaları arasından, farklı ilçelerden birkaç seçenek sıraladık:

Vakko Gelinlik Fiyatları

İstanbul’daki en büyük gelinlik mağazalarından olan Vakko Wedding içerisinde, Vakko’nun kendi tasarımı olan gelinliklerden; Vera Wang, Berta, Marchesa, Oscar De La Renta gibi dünyaca ünlü yabancı tasarımcıların gelinliklerine kadar pek çok model bulunduruyor. Özellikle Jennifer Lopez’den Ivanka Trump’a, Lily Aldridge’den Avril Lavinge’e pek çok ünlünün düğünlerinde tasarımlarını giydiği Vera Wang’in, gelin adaylarının en çok ilgi gösterdiği markalar arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Vakko Wedding’de genel olarak dünyaca ünlü markaların gelinlik fiyatlarının 5.000 TL’nin üzerinde olduğunu söyleyelim. Vakko Wedding imzası taşıyan gelinlikler dünyaca ünlü tasarımcılara göre daha uygun fiyatlı oluyor.

9mtugzeutvwp94vo - istanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

Pronovias Gelinlik Fiyatları

Dünyaca ünlü İspanyol gelinlik markası Pronovias Türkiye’de birçok şubesi bulunan bir marka. Ayrıca markanın, geniş bir gelinlik portföyüne sahip olduğunu da söyleyelim. A kesimden balık kesime, straplezden uzun kollu tasarımlara kadar pek çok modeli bulunan Pronovias gelinlik fiyatları 5.000 TL’den başlıyor.

a0jzlj0iakoh51sk - istanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

Pınar Bent Gelinlik Fiyatları

İstanbul Nişantaşı gelinlik mağazaları arasında yer alan Pınar Bent Gelinlik, iddialı modellerden hoşlanan - gelin adayları için uygun seçenekler sunuyor. Modaevinde prenses ve A kesim gelinlik modelleri ağırlıkta olsa da her tarz ve kesimde tasarımlar bulmak mümkün. Pınar Bent gelinlik fiyatları 1000 TL’den başlıyor ve 6000 TL’ye kadar çıkıyor.

oswlkn9y8dja0id3 - istanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

Pınar Bent Gelinlik ile ilgili tüm detaylara göz atmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: İddialı Gelinlerin Adresi: Pınar Bent Gelinlik

New Moda Gelinlik Fiyatları

İstanbul Fatih gelinlik mağazaları arasında yer alan New Moda, ihtişamlı gelinlikleriyle, düğününde iddialı bir silüet yaratmak isteyen gelin adaylarına birçok seçenek sunuyor. New Moda gelinlik fiyatları ne kadar dersen 2000-3000 TL’den başladığını da söyleyebiliriz.

q40fwhqlebozecbt - istanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

Egenur Modaevi Gelinlik Fiyatları

İstanbul Kadıköy gelinlik firmaları arasında yer alan Egenur Modaevi helenistik ve bohem gelinlikleriyle öne çıksa da A kesim, prenses kesim gibi gelinlik modellerini de bulabileceğin bir firma. Egenur Modaevi'nde gelinlik fiyatları 2000 TL’den başlıyor.

94ge47p2wkalksfq - istanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

Firma ile ilgili daha fazla detaya ulaşmak istersen şu yazımızı inceleyebilirsin: Tecrübeli Ellerden Çıkan Modern Gelinlikler İçin: Egenur Modaevi!

Esra Özcan Gelinlik Fiyatları

İstanbul Anadolu yakasında faaliyet gösteren ve Kadıköy gelinlik mağazaları arasında yer alan Esra Özcan, modern, klasik ve vintage tarzda gelinlikleriyle dikkat çekiyor. Firmanın gelinlik fiyatlarını incelediğimizde ise gelinlik fiyatlarının 3000-4000 TL’den başladığını söyleyebiliriz.

bsgfxtrvbmvpnqko - istanbul’da gelinlik fiyatlarını araştırdık!

İstanbul’daki gelinlik fiyatları bu şekilde. Gelinliğini kiralayacak mısın yoksa satın mı alacaksın? Buna karar verdikten sonra İstanbul’daki gelinlik firmalarını inceleyerek fikir edinebilirsin. Sana uygun gelinlik modeline karar veremediysen şu testimizi çözebilirsin:

Şehrindeki En İyi Gelinlik Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

GELİNLİK FİRMALARI

Sıradaki Makaleler

Gelinlik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (6)

HS

Halime Sevil

14/10/2014

Yabancı tasarımcılardansa türk tasarımcılara yaptırmak daha mantıklı o zaman


N

Neriman

20/02/2016

Tasarım merkezleri var artık Ben izmirde yaşıyorum ve gelinliğimi de ordan yaptırdım Bol bol tavsiye aldım vücuduma uygun bi gelinlik seçtim Çok da görkemliydi herkes çok beğenmişti Onore Sposa yerin adı Belki işinize yarar


EK

Esen Kırer

03/05/2016

Ben istanbul da yasiyorum Gelinligimi bir moda evinde diktirdim kendi hayalimden daha iyi is cikardilar hatta 2 provada gelinligim tamda bana ozel tek oldu cansın moda evi ne tesekkur ederim

YA

Yesim Akin
Merhaba Esen hanim..bende moda evi ariyorum..bana nerde diktirdiginizi ve fiyat verirseniz cok sevinirim.

ŞK

Şeyda Koçak
Esen hanım nereye diktirdiniz gelindiğini zi acaba. Bana da kısa sürede yapılacak bir gelinlik bakıyorum.Diktirmek istiyorum. Bana dönerseniz sevinirim.


AV

Ali Veli

02/04/2018

Bu yazinin tarihi nedir? Icinde fiyatlandirma gecen bir yazi yazmissiniz fakat hangi yila dair oldugunu anlamak mumkun degil. Yorumlara bile tarih koymamissiniz, tahmin dahi yurutemiyoruz...


Idil Şanlıtürk

04/05/2018

Merhaba, ben İstanbul' da yaşıyorum. Gelinliğimi Bayrampaşa' da Beköz Gelinlik te yaptırdım. Özel dikimdi götürdüğüm fotoğrafdaki gelinliği birebir yaptılar ve çok memnun kaldım. Biraz fiyatı yüksekti ama gerçekten kaliteli olduğu her yerinden belliydi.


A

Ayşe

13/02/2019

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. fikir sahibi olmamıza yardımcı oldu. :)