Gelinlik

Üsküdar Gelinlik Firmaları

Üsküdar Şafak Moda

50.000 TL'den fazla

Üsküdar Özem Keskin

10.000-20.000 TL

Üsküdar Kristal Spoza

10.000-20.000 TL

Üsküdar Mea Sponsa

50.000 TL'den fazla

Üsküdar Vakko Wedding

30.000-40.000 TL

Üsküdar Yasmina Gelinlik & Moda Evi

10.000-20.000 TL

Üsküdar Raşit Bağzıbağlı

30.000-40.000 TL

Üsküdar Miry May Bridal

40.000-50.000 TL

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Üsküdar Gelinlikçileri ve Hizmetleri

İstanbul’un Üsküdar ilçesi, gelinlik alışverişi için gelin adayları tarafından en çok tercih edilen bölgelerden. Üsküdar gelinlikçilerinde her tarz ve kesimde gelinlik bulabileceğiniz gibi, kiralık ve satılık gelinliklere de ulaşabilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz bir modeli diktirebileceğiniz, özel dikim hizmeti veren firmaları da şehirdeki gelinlik modaevleri arasında bulabilirsiniz.

Üsküdar’da bir gelinlik firmasıyla anlaşmanız halinde gelinliğiniz özel dikim olacaksa ölçüleriniz üzerinden sıfırdan dikim yapılıyor. Gelinliğinizi düğün tarihinizden ne kadar süre önce teslim alacağınızı en baştan firmanızla konuşmanızda, prova tarihlerinizi buna göre ayarlamanızda da fayda var. Eğer düğün tarihine kadar gelinliğinizi muhafaza edebileceğiniz yeriniz yoksa bazı gelinlik firmalarının, gelinliğinizi istediğiniz tarihe kadar sizin için sakladığını da söyleyelim.

Bu firmalarda farklı gelinlik modellerini incelemenin yanı sıra duvak modelleri, saç aksesuarları, buket, ayakkabı, çanta gibi gelinliğin tamamlayıcısı aksesuarlara da ulaşabilirsiniz.

Üsküdar’daki gelinlikçiler; kişilere kiralık ve satılık gelinlik alma imkanı sunuyor. Beğendiğiniz bir modeli diktirebileceğiniz gibi hazır tasarımlardan birini de seçebiliyorsunuz. Hatay gelinlikçileri, nasıl gelinlik seçmeniz gerektiği konusunda da size yardımcı oluyorlar.

Üsküdar’da Gelinlik Nereden Alınır?

Gelinlik alışverişiniz için rotanızı belirlerken, İstanbul Üsküdar gelinlik mağazalarının yoğun olduğu bölgeleri tercih etmeniz size kolaylık sağlayacaktır. Hakimiyeti Milliye Caddesi ve Mimar Sinan Mahallesi gibi birçok markanın bir arada bulunduğu bölgeler, gelinlik alışverişindeki adresiniz olabilir. Hakimiyeti Milliye Caddesi üzerinde yer alan Üsküdar Gelinlikçiler Çarşısı’nın da gelin adaylarının en çok tercih ettiği lokasyonlardan.

Üsküdar Gelinlik Modaevlerinde Doğru Gelinlik Nasıl Seçilir?

Senin için en ideal gelinlik, tarzına ve vücut tipine en uygun olan gelinliktir. Gelinliğinizi alırken dikkat etmeniz gereken kriterlerden, vücut tipi ile başlayalım. Kum saati vücut tipi için balık, armut vücut tipi için robadan, dikdörtgen vücut tipi için bel illüzyonu yaratan, elma vücut tipi içinse; bel bölgeni kamufle eden gelinlikler uygundur.

Gelinlik seçimi yaparken önemli kriterlerden biri de bütçenizdir. Gelinliğiniz için ayırabileceğiniz bütçenin en üst sınırını belirleyip ve aramalarınızı bu yönde yapmanızda fayda var. Gelinlik firmaları ile iletişime geçerek gelinlik fiyatları hakkında bilgi alabilir ve beğendiğiniz gelinlikler için ortalama bir bütçe belirleyebilirsiniz.

Düğün mevsimine ve . mekanına göre de gelinlik seçimi yapabilirsiniz. Örneğin, yaz düğünlerinin vazgeçilmezi olan kır düğünleri için saten, şifon ya da tül gibi kumaşlarla tasarlanmış sade gelinlik modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Düğününüzde bahar yağmuruna yakalanma olasılığınızı göz önünde bulundurarak; gelinliğinizi hem açık hem kapalı mekanda kullanabileceğiniz bir tarzda seçmeye de özen göstermelisiniz.

Düğün temanıza da uyan bir gelinlik seçmelisiniz. Örneğin; bohem tarzda, Gypsy konseptli bir düğün için salaş, düz kesim gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Nostaljik bir düğün için ise vintage tarzda gelinlik modellerinden, konseptinize uygun döneme ait bir gelinlik giyebilirsiniz.

Seçtiğiniz gelinlikle rahat bir şekilde yürüyebilmeniz çok önemli. O nedenle mutlaka modeli seçmeden önce yürüme çalışmaları yapın. Kendinizi şık hissetmenizin yanı sıra rahat bir şekilde hareket edebilmeniz de çok önemli.

Üsküdar Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Gelinliğin kumaşı, işlemesi, özel dikim olup olmaması, gelinliğini aldığın yer gibi faktörler gelinlik fiyatlarını doğrudan etkiler. Şimdi kısaca bu faktörlere göz atalım:

Öncelikle gelinliğinizin dikim şekline karar vermelisiniz. Markaların hazır gelinlik modelleri ile özel dikim gelinlik seçeneklerinden seçim yapabilirsiniz. Bu seçimi yaparken belirleyici olan, gelinlik diktirme fiyatlarının, hazır modellere kıyasla daha maliyetli olduğunu bilmelisiniz.

Üsküdar’da ünlü tasarımcıların gelinliklerini de bulabilmeniz mümkün. Ancak bilmelisiniz ki; ünlü bir tasarımcının hazır gelinlikleri söz konusuysa hazır modellerin, özel dikim gelinliklere kıyasla daha uygun fiyatlı olduğunu söylemek doğru olmaz. Çünkü tasarımcı gelinlikleri, hem marka bilinirliği hem de işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi değiştiği için en pahalı gelinliklerdir.

Gelinlikte kullanılan kumaş ve kalitesi tasarımın fiyatını doğrudan etkiler. Gelinlikte kullanılan kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bir o kadar yükselir. Düşük bütçeli bir gelinlik arayışındaysanız, sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellere bakabilirsiniz. Gelinliğin işlemeleri de kumaşı gibi fiyatlara etki eder. Örneğin; Fransız danteliyle süslenen bir gelinlik, diğer dantel türlerinin kullanıldığı tasarımlardan daha pahalıdır.

İstanbul’da kiralık gelinlik hizmeti veren firmaların birçoğu Üsküdar’da yer alıyor. Eğer daha ekonomik bir biçimde gelinlik giymek istiyorsanız bu firmaların gelinlik kiralama seçeneğine yönelebilirsiniz. Gelinlikçilerin kiralık gelinlik modelleri, satılık gelinliklere kıyasla daha uygun fiyatlıdır.

Üsküdar’da gelinlik alışverişine çıkmadan önce bilmeniz gerekenlere değindik. Bulunduğunuz sayfadaki Üsküdar gelinlik firmalarını size uygun kriterlere göre filtreleyebileceğinizi ve ilginizi çeken firmalardan da tek tıkla randevu ve fiyat teklifi alabileceğinizi de unutmayın!

Tüm İlçeler Gelinlik Firmaları

Tüm Şehirler Gelinlik Firmaları