Bursa'da Gelinlik Fiyatlarını Öğrenin!

Nazik Duygu Tutumoğlu tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 5:24 DK

08.02.2019

Bursa’da gelinlik fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsan, doğru yerdesin! Senin için hazırladığım bu yazıda gelinlik fiyatlarından Bursa’daki modaevlerine ve gelinlik fiyatlarına etki eden etmenlere kadar pek çok bilgi edineceksin. İşte Bursa’daki gelinlik mağazaları ve 2018 fiyatları…

Gelinlik fiyatlarını etkileyen faktörleri detaylıca incelemeden önce istersen, Bursa gelinlik firmalarına ve firmaların minimum gelinlik fiyatlarına göz atalım. Şehrindeki, beğendiğin firmaların sayfalarını incelemeni ve site üzerinden randevu almanı öneriyorum. Böylece aklındaki gelinlikleri deneme fırsatı bularak, senin için en doğru olana ulaşacaksın.

Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Bursa gelinlik firmaları arasında uygun fiyata gelinlik bulabileceğin bir modaevinden bahsedeceğim: Mediha Cambaz Gelinlik! Burada minimum 2000 TL’den başlayan fiyatlarla oldukça güzel gelinlikler bulman mümkün! Firmada en çok dikkat çeken modeller ise dantelli ve aplikeli gelinlikler.

Osmangazi’de bulunan firmanın özellikle özel dikim gelinlikleriyle öne çıktığını da belirtmek istiyorum. Eğer gelinlik diktirmek istersen Mediha Cambaz Gelinlik’e gitmeden karar vermemelisin. Firmanın profilini inceleyerek gelinlik modellerini de incelemeni öneriyorum.

hr6fdg41rg51v9jf - bursa'da gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Mağaza bulabileceğin aksesuarlar şöyle:

 • Duvak

 • Bolero

 • Eldiven

 • Gelin buketi

 • Gelin kesesi

 • Şapka

Ayşe Ceren House

Bursa’da gelinlik dikimevi arıyorsan bu kez önerim Ayşe Ceren House! Firmanın profilini gezdiğinde oldukça hoş ve farklı gelinlikler ile karşılaşacağına emin olabilirsin. Özellikle A kesim gelinliklerini ayrıca beğendiğimi belirtmek isterim. Eğer armut vücut tipine sahipsen sen de gelinliğini A kesim diktirebilirsin.

Şimdi gelelim modaevinin gelinlik fiyatlarına! Minimum 2000 TL’den başlayan fiyatlar elbette seçtiğin gelinlik kumaşına, modeline ve işlemesine göre farlılık gösterecektir. 3 provaya kadar teslim alabileceğin gelinlikle beraber duvağını da Ayşe Ceren House’dan temin edebilirsin.

tgkbhonaiyqsuwhj - bursa'da gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Berrak Bayramoğlu Haute Couture

Nilüfer, 19 Mayıs Mahallesi’nde bulunan gelinlik mağazasında ilk dikkat çeken gelinlik modelleri; işlemeli modeller! Işıl ışıl gösterişli bir gelinlik modeli arıyorsan Berrak Bayramoğlu Haute Couture’e mutlaka göz atmalısın.

Modaevi ile iletişime geçmen gereken süreyi iyi ayarlamaya özen göstermelisin. Zira prova sayısı 3 ile 5 arasında değişirken, teslim süresi ise 4 haftayı bulabiliyor. Mağazada gelinlik fiyatları ise minimum 3000 TL! Bu arada firmanın Düğün.com gelinlerine özel indirimi bulunduğunu da unutma!

o0ln8u9kf2mntr3u - bursa'da gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Gelinlik ile beraber mağazadan alabileceğin aksesuarlar da şöyle:

 • Bolero

 • Gelin Kesesi

Filiz Yıldırım Houte Couture

Prenses gelinlik modelleri ile öne çıkan Filiz Yıldırım Houte Couture, Bursa’da kiralık gelinlik bulabileceğin mağazalar arasında yer alıyor. Özel dikim ve hazır gelinlikler de bulunan modaevinde fiyatlar da oldukça uygun. Zira minimum fiyat 1000 TL!

Bu arada özellikle armut vücut tipine önereceğim prenses gelinlik modellerinin en çok, balo salonlarına uygun olduğunu da belirtmek istiyorum. Böyle bir gelinlik istiyorsan firmayı, Yıldırım’da Selçuk Bey Mahallesi’nde ziyaret edebilirsin.

ox7xucraw9vqho3s - bursa'da gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Mağaza bulabileceğin aksesuarların listesi ise şöyle:

 • Duvak

 • Bolero

 • Gelin kesesi

 • Gelin buketi

 • Kuşak

 • Şemsiye

 • Eldiven

 • Şapka

Nisse Moda

Nisse Moda, Bursa Altıparmak gelinlikçileri arasında özellikle düz kesim ve balık gelinlik modelleri ile öne çıkıyor. Farklı gelinlik tasarımlarıyla da değişiklik arayan gelin adaylarına da hitap eden modaevinde aradığını bulacağını biliyorum.

Gelinlik seçimi konusunda küçük bir tüyo vermemi istersen de önerime kulak ver! Dikdörtgen vücut tipine sahipsen, düz kesim; kum saati vücut tipine sahipsen de balık gelinlik modellerini tercih edebilirsin.

Hazır gelinlik, özel dikim ya da gelinlik kiralama seçeneğiyle mağazada gelinlik fiyatları minimum 2000 TL’den başlıyor. Teslim süresi ise 4 hafta gibi bir süre!

gmzj4axxdvn8e6ul - bursa'da gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Modaevindeki gelinlik haricindeki gelin aksesuarları şunlar:

 • Duvak

 • Bolero

 • Eldiven

 • Gelin buketi

 • Gelin kesesi

Saraylı Moda

Bursa gelinlikçileri arasındaki bir diğer önerim Saraylı Moda! Eğer yarım balık ya da prenses gelinlik modeli giymek istiyorsan firmayı ziyaret etmeni öneriyorum. Bu arada prenses gelinlik modeli tüm vücut tipleri için uygun bir gelinlik olabilir. Yarım balık gelinlik modeli ise, kum saati ya da dikdörtgen vücut tipine uygundur.

Saraylı Moda’da gelinlik fiyatlarına değinecek olursak, minimum 2000 TL’den başlıyor. Hazır model, özel dikim ve kiralama seçeneği sunan mağazanın, 25 yıllık tecrübesi eminim sana güven verecektir.

Mağazadaki diğer ürünler şöyle:

 • Duvak

 • Eldiven

 • Gelin kesesi

 • Gelin buketi

oysv6basvypuyypk - bursa'da gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Gelinliğinin güzelliğini fotoğraflara yansıtabilmek de önemli bir iş. Bu yazıyı okumadan düğün fotoğrafçını seçme: Bursa Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları ve 10 Düğün Fotoğrafçısı Önerisi

Akay Gelinlik

Bursa gelinlik modaevleri arasında önereceğim Akay Gelinlik, özellikle dantelli gelinlik modelleri ile öne çıkıyor. Osmangazi’de bulunan firmada gelinlik fiyatları ise minimum 4000 TL! Gelinlik kiralama ve hazır gelinlik modelleri bulabileceğin Akay Gelinlik, gelin adaylarına daha çok vakit ayırabilmek için randevu sistemiyle çalışıyor. Bu nedenle mağazaya gitmeden önce mutlaka randevu alman gerektiğini unutma!

Mağazada gelinlik provaları 1 ile 3 prova arasında değişiyor. Teslim süresi ise 3 hafta!

cul3oornc7dkudkd - bursa'da gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Mağazada gelinliğin yanı sıra bulabileceğin gelinlik aksesuarları şöyle:

 • Bolero

 • Duvak

 • Eldiven

 • Gelin kesesi

Novias Moda

A kesim ya da kabarık gelinlik modeli arıyorsan adresin, Novias Moda! Bursa Altınparmak modaevleri arasındaki Novias’da oldukça uygun fiyata gelinlik bulabilirsin. Zira mağazada minimum gelinlik fiyatları 1000 ile 2000 TL arasında. Ayrıca Bursa’da gelinlik kiralama seçeneği de sunan mağazalardan olan Novias Moda, 2 hafta gibi kısa bir sürede gelinliğini teslim alabileceğin bir yer!

Firmadan temin edebileceğin aksesuarlar hakkında bilgi almak istersen de hemen söyleyeyim:

 • Duvak

 • Gelin kesesi

 • Gelin buketi

 • Eldiven

iqud7sck6ev78xl8 - bursa'da gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Bursa'daki yeni evlenecek çiftler için şöyle bir yazımız da var: Bursa'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Gelinlikte Fiyatı Değiştiren Etkenler

İster hazır gelinlik modeli beğen istersen de modaevinin sıfırdan bir model tasarlanmasını iste; her iki durumda da gelinliğin vücut ölçülerin alındıktan sonra 1-2 provayla sana özel olarak üretilir. Bu şekilde astardan başlayarak sıfırdan dikilen gelinliklerin fiyatları Bursa’da 1.500-2.000 TL'den başlıyor.

Gelinliğinde kullanılan malzemenin kalitesi ve modelin gerektirdiği el işçiliği fiyatı belirliyor. Ürün kalitesi ve emek arttıkça doğal olarak fiyat da artarak 2.500-3.000 TL'ye kadar çıkıyor. Çok malzemenin kullanıldığı özel dikim gelinliklerde ise fiyatlar 10-15 bin TL'lere kadar uçabiliyor. Çoğu modaevi bu fiyata duvak ve gelin kesesini dahil ediyor.

ccjio3z1jslqiotw - bursa'da gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Eğer gelinliğini gerçekten çok uygun bir fiyata almak istiyorsan gelinlik seçimini modaevlerinin bir sene önceki kolaksiyonlarından yapabilirsin. İstanbul ve Ankara'da yaygın olan gelinlik kiralama uygulaması ne yazık ki Bursa'da çok yaygın değil.

Şimdi gelelim gelinlikte fiyatları değiştiren etkenlerin neler olduğuna ve daha uygun fiyata gelinlik alabilmek için dikkat etmen gerekenlere:

 • Gelinliğin kumaşı ve kalitesi: Fransız dantel yerli dantele göre daha pahalı. Gelinlikte kullanımı çok yaygın olan tüllerde ise ithal tül yerine yerli tül tercih edebilirsin. Dantelin cinsi dışında uygulaması da fiyatı değiştiriyor. Dantel kaplama yöntemi, aplike etme yöntemine göre daha az işçilik gerektiriyor. Son olarak, sentetik karışımlı kumaşlar saf ipeğe göre daha uygun fiyatlı ürünler.

mppn5dqk6rwmrka6 - bursa'da gelinlik fiyatlarını öğrenin!
 • İşlemeleri varsa kullanılan işlemelerin çeşidi (inci, boncuk, taş, pul vs.)

 • Kullanılan işlemelerin yoğunluğu: Eğer gelinlikte maliyeti azaltmak istersen, süslemelerin kaplama tekniğiyle işlenmesi yerine serpme tekniği kullanarak işlenmesini talep edebilirsin. Yoğunluk azaldıkça kullanılan malzemenin miktarının yanı sıra el işçiliği fiyatı da düşecektir.

 • El işçiliği: Tüm uzmanların hemfikir olduğu nokta, iyi bir el işçiliğiyle en sıradan malzemenin dahi harika bir gelinliğe dönüşebileceği yönünde. Yani güzel bir gelinliğin anahtarı, işinde gerçekten uzman olan kişilerle çalışmak!

sfqjopg8ggl0xw0a - bursa'da gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Bu arada gelinlik uzmanlarına göre gelinlikte en çok kullanılan malzemeler Fransız danteli, hayal tül, boncuk ve taş işlemeleri. Dantel uygulamasının da kaplama ve aplike etme (tülün ya da kumaşın belli bölgesine uygulama) şeklinde iki türü mevcut. Kumaşlarda ise genellikle sentetik karışımlı ipek kumaşlar kullanılıyor.

Artık Bursa’da gelinlik mağazaları ve fiyatları hakkında bilgi sahibisin. Üstelik seninle gelinlikte fiyata etki eden etmenleri ve uygun fiyata gelinliği nasıl bulabileceğine dair tüyoları da paylaştım. Şimdi yapman gereken Bursa gelinlik mağazalarını inceleyerek, beğendiğin firmalardan randevu talep etmek. Daha fazla seçenek görmek istersen de Bursa modaevleri listesini buraya bırakıyorum.

Şehrindeki En İyi Gelinlik Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

GELİNLİK FİRMALARI

Sıradaki Makaleler

Gelinlik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (3)

Mehmet Şen

14/10/2014

gelinlik her genç kızın hayali fakat fiyatlarının bu kadar yüksek olmasını anlamlı bulmuyorum

MS

Murat Sever
Bende şöyle düşünüyorum bir kere giyilip kenara atılan şey bu kadar pahalı olmaması lazım maliyeti çok düşük olan şeyi pahalı satıyoruz bence


ÇÇ

Çiğdem Çokel

14/10/2014

size katılmıyorum bi kere olan bişey için bu fiyat verilmeli bence

E

Ezgi
Tabiki bir kere oluyor ama sömürü düzenide yıkılması lâzım. Uygun olan alınır ama o ne öyle, sanki millyoner evleniyor, ayranı yok içmeye...Düğünden sonra koyacak yer bile bulunamıyor.Düğün için alınan,yapılan herşey normalden 5-10 misli kazık.


KK

Kadir Keten

26/08/2016

Çok pahalı ve ticaretin sömürüsü bu olmalı.