Bursa'da Gelinlik Fiyatlarını Öğrenin!

Bursa gelinlik moda evlerini tek tek aradım. Gelinlik model ve fiyatları ile ilgili sorulabilecek tüm soruları senin yerine sordum.Bursa gelinlik fiyatları, fiyatı değiştiren faktörler ve gelinlik fırsatları hakkındaki her şey burada.

bursada_gelinlik_firmalari_1 - Bursa moda evlerinde 2014 modası gelinlik modelleri

Bursa'da gelinlik alabileceğin birbirinden güzel moda evleri mevcut. Kimilerinde her sene yenilenen birbirinden güzel kreasyonlar, kimilerindeyse tadilatla üzerine göre ayarlanan ithal gelinlikler seni bekliyor. Elbette gelinlik firmalarının çoğu, gelin adayının kendi istediği bir modeli de sıfırdan tasarlayıp baştan dikebiliyor.

İster hazır modeli beğen istersen sıfırdan bir model tasarlanmasını iste; her iki durumda da gelinliğin senin vücut ölçülerin alındıktan sonra 1-2 provayla sana özel olarak üretiliyor. Bu şekilde astardan başlayarak sıfırdan dikilen gelinliklerin fiyatları 1.200-1.500 TL'den başlıyor. Gelinliğinde kullanılan malzemenin kalitesi ve modelin gerektirdiği el işçiliği fiyatı belirliyor. Ürün kalitesi ve emek arttıkça doğal olarak fiyat da artarak 2.500-3.000 TL'ye kadar çıkıyor. Çok malzemenin kullanıldığı özel dikim gelinliklerde ise fiyatlar 10-15 bin TL'lere kadar uçabiliyor. Çoğu moda evi bu fiyata duvak ve gelin kesesini dahil ediyor.

bursa_gelinlik_indirimleri_1 - Bursa moda evlerinde gelinlik indirim fırsatları

Gelinlik İndirimleri

Eğer denediğin gelinlik bedenine tam olarak oturursa hemen alabilir ya da ufak tadilatlarla gelinliğini bedenine uygun hale getirebilirsin. Bu durumda mevcut gelinliğin etiket fiyatını ödemen gerekli. Fakat gelinliğin sıfırdan dikilecekse malzeme ve model detaylarını baştan belirlemekte fayda var. İstediğin model, gerekli malzeme ve prova sayısı belli olduktan sonra gelinlik fiyatın netleşiyor. Etek uçlarına ya da duvağa dantel, ekstra çiçek ya da taş ekleme gibi sonradan ortaya çıkan istekler el işçiliğini ve prova sayısını arttıracağı için maliyetin yükselmesine sebep olabilir.

Eğer gelinliğini gerçekten çok uygun bir fiyata almak istiyorsan gelinlik seçimini moda evlerinin bir sene önceki kolaksiyonlarından yapabilirsin. İstanbul ve Ankara'da yaygın olan gelinlik kiralama uygulaması ne yazık ki Bursa'da çok yaygın değil.

Malzeme ve El Emeği

Gelinlik uzmanlarından aldığım bilgilere göre gelinlikte en çok kullanılan malzemeler fransız danteli, hayal tül, boncuk ve taş işlemeleri. Dantel uygulamasının kaplama ve aplike etme (tülün ya da kumaşın belli bölgesine uygulama) şeklinde iki türü mevcut. Kumaşlarda ise genellikle sentetik karışımlı ipek kumaşlar kullanılıyor.

Gelinliğin modeli ve malzemesi gelinlik fiyatını belirleyen etkenler. Örneğin fransız danteli yerli dantele göre daha pahalı. Gelinlikte kullanımı çok yaygın olan tüllerde ise ithal tülün muadili olan hayal tülün fiyatı daha uygun. Yine maliyeti azaltmak için süslemeleri kaplama tekniğiyle kullanmak yerine serpme tekniği kullanmak daha mantıklı. Dantelin cinsi dışında uygulaması da fiyatı değiştiriyor. Dantel kaplama yöntemi, aplike etme yöntemine göre daha az işçilik gerektiriyor. Son olarak, sentetik karışımlı kumaşlar saf ipeğe göre daha uygun fiyatlı ürünler. Ancak tüm uzmanların hemfikir olduğu nokta, iyi bir el işçiliğiyle en sıradan malzemenin dahi harika bir gelinliğe dönüşebileceği yönünde. Yani güzel bir gelinliğin anahtarı, işinde gerçekten uzman olan kişilerle çalışmakta.

Tam 467 Gelinlik Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Düğün.com tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (3)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Mehmet Şen

gelinlik her genç kızın hayali fakat fiyatlarının bu kadar yüksek olmasını anlamlı bulmuyorum

MS Murat Sever

Bende şöyle düşünüyorum bir kere giyilip kenara atılan şey bu kadar pahalı olmaması lazım maliyeti çok düşük olan şeyi pahalı satıyoruz bence

ÇÇ Çiğdem Çokel

size katılmıyorum bi kere olan bişey için bu fiyat verilmeli bence

KK Kadir Keten

Çok pahalı ve ticaretin sömürüsü bu olmalı.