Bursa'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

6:51 dakika

05.10.2022

Bursa’da gelinlik fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsan, doğru yerdesin! Bu yazıda Bursa’daki modaevlerinden ve gelinlik fiyatlarına etki eden etmenlere kadar pek çok bilgi bulacaksın! İşte Bursa gelinlik modaevleri ve fiyatları!

bursa gelinlik

Bursa’da Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişir?

Bursa gelinlik modelleri ve fiyatları açısından birçok çeşit sunan modaevleri açısından oldukça zengin. Ancak gelinlik alışverişine çıktığında göreceksin ki mağazalar arasında ve aynı mağazadaki modeller arasında fiyatlar değişebiliyor. Peki gelinlik fiyatlarını neler etkiliyor? Sırasıyla bakalım!

Dikim Şekli

Hazır modeller ve özel dikim gelinlikler olmak üzere gelinliğin dikim şekline göre iki seçenek var. Alacağın gelinliği hazır modeller arasından seçmen ya da özel dikim yaptırmanın fiyatları etkileyeceğini bilmende fayda var.

Çünkü hazır modeller ya firmaların hazır kalıpları senin vücut tipine uyarlayarak dikmesi ya da dikilmiş gelinlikler üzerinde birkaç küçük tadilat yapmasıyla sana uygun hale getiriliyor. Ancak özel dikimde, beğendiğin bir tasarımın fotoğrafını gösteriyor ya da hayalindeki gelinliği firmaya anlatıyorsun onlar da senin için sıfırdan bir model oluşturuyor.

Hem daha fazla işçilik gerektirmesi hem de daha uzun vakit alması gibi sebepler, özel dikim gelinlikleri, hazır modellere kıyasla daha pahalı hale getiriyor.

bursa gelinlik modelleri

Eğer hangisinin daha avantajlı olacağı konusunda aklında sorular varsa şu yazımıza göz atmanda fayda var: Gelinliği Hazır Almak mı Diktirmek mi Daha Doğru?

Tasarımcı Gelinlikleri

Türkiye’de ya da dünyada ünlü olan markaların tasarımlarının, yerel modaevlerine kıyasla daha yüksek fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz. Hem marka bilinirliği hem de kullanılan malzemelerin daha kaliteli olması gibi nedenleri, ünlü markaların gelinliklerinin pahalı olmasında etkili olan sebepler arasında sayabiliriz.

gelinlik modelleri bursa

Gelinliğin Kumaşı ve İşlemeleri

Gelinliğin kumaşı ya da işlemelerinde kullanılan boncuk, dantel ya da taş gibi malzemeler gelinliğin fiyatını etkiliyor. Örneğin; Fransız dantel yerli dantele göre daha pahalı. Gelinlikte kullanımı çok yaygın olan tüllerde ise ithal tül yerine yerli tül tercih edebilirsin. Dantelin cinsi dışında uygulaması da fiyatı değiştiriyor. Dantel kaplama yöntemi, aplike etme yöntemine göre daha az işçilik gerektiriyor. Son olarak, sentetik karışımlı kumaşlar saf ipeğe göre daha uygun fiyatlı ürünler.

Eğer gelinlikte maliyeti azaltmak istersen, süslemelerin kaplama tekniğiyle işlenmesi yerine serpme tekniği kullanarak işlenmesini talep edebilirsin. Yoğunluk azaldıkça kullanılan malzemenin miktarının yanı sıra el işçiliği fiyatı da düşecektir.

Tüm uzmanların hemfikir olduğu nokta, iyi bir el işçiliğiyle en sıradan malzemenin dahi harika bir gelinliğe dönüşebileceği yönünde. Yani güzel bir gelinliğin anahtarı, işinde gerçekten uzman olan kişilerle çalışmak!

gelinlik bursa

Kiralama ya da Satın Alma

Beğendiğin gelinliği satın alman şart değil. Eğer daha ekonomik olsun diyorsan ya da düğünden sonra gelinliğini saklamak istemiyorsan gelinlik kiralama seçeneğini de düşünebilirsin. Bursa gelinlik kiralama hizmeti veren modaevleri konusunda birçok seçenek bulabileceğin bir şehir.

Gelinlik firmalarının kiralık gelinlik seçeneklerini inceleyerek, dilediğin modeli düğün günün için kiralayabilirsin. Peki Bursa kiralık gelinlik fiyatları ne kadar dersen satılık modellere kıyasla 500-600 TL civarında bir fark olduğunu da söyleyelim.

Gelinliğini Aldığın Yer

Bursa gelinlik fiyatları, gelinliğini aldığın yere göre de değişiyor. Gelinlik firmalarının yoğun olarak yer aldığı Gelinlikçiler Çarşısı, Altıparmak Caddesi gibi yerlerde hizmet veren firmaları ziyaret ettiğinde gelinlik modelleri ve fiyatları açısından çeşitli alternatifler bulabilirsin.

gelinlik bursa

Bursa Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

Bursa’da Yıldırım ve Osmangazi gelinlikçilerin yoğunlukla bulunduğu yerler arasında. Gelinlikçiler Çarşısı da gelinlik alışverişi için uğrayabileceğin yerler arasında. Bursa gelinlikçiler çarşısı nerede dersen Osmangazi’de yer aldığını da söyleyelim.

Osmangazi’de Gelinlikçiler Çarşısı’nın yanı sıra Altıparmak Caddesi’ndeki gelinlik mağazalarına da göz atmanı öneriyoruz. Bursa Altıparmak gelinlikçileri özellikle uygun fiyatlı gelinlik arayan gelin adaylarının adresi olabiliyor.

Gelelim Bursa gelinlik fiyatlarına… Şehirde birçok gelinlik firmasını incelediğimizde ortalama fiyatların 7.500 TL ile 10.000 TL civarında olduğunu görüyoruz.

Senin için Bursa gelinlik modelleri ve fiyatları hakkında fikir vermesi için şehirdeki gelinlik modaevlerinden bazılarını sıraladık. Dilersen birlikte bakalım!

1- Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Bursa gelinlik firmaları arasında uygun fiyata gelinlik bulabileceğin bir modaevinden bahsedeceğim: Mediha Cambaz Gelinlik! Burada minimum 10.000-15.000 TL’den başlayan fiyatlarla oldukça güzel gelinlikler bulman mümkün! Firmada en çok dikkat çeken modeller ise dantelli ve aplikeli gelinlikler.

Osmangazi’de bulunan firmanın özellikle özel dikim gelinlikleriyle öne çıktığını da belirtmek istiyorum. Eğer gelinlik diktirmek istersen Mediha Cambaz Gelinlik’e gitmeden karar vermemelisin. Firmanın profilini inceleyerek gelinlik modellerini de incelemeni öneriyorum.

mediha cambaz gelinlik bursa

Firma ile ilgili daha fazla detaya ulaşmak istesen şu yazımıza bakabilirsin: Gelinliğe Modern Yorum: Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

2- Merve Alkan Fashion Design

Romantik, bohem, Helenistik tasarımlarıyla dikkat çeken Merve Alkan Fashion Design, Nilüfer gelinlik mağazaları arasında yer alıyor. Duvak, gelin kesesi, gelin buketi, eldiven ve ayakkabı gibi aksesuarları bulabileceğin firmadan hafta sonlar da hizmet alabilirsin. Firmanın minimum gelinlik fiyatları 15.000-25.000 TL arasında.

merve alkan fashion design

3- Setr-i Nur Gelinlik Bursa

Bursa gelinlik mağazaları arasında yer alan ve Nilüfer'de hizmet veren Setr-i Nur Gelinlik'in modellerini incelediğimizde gösterişli tasarımlarıyla öne çıktığı söyleyebiliriz. Hazır modellerin yanı sıra özel dikim gelinlik kiralama imkanı da sunan firmada abiye modellerini de bulabilirsin. Setr-i Nur gelinlik fiyatları Bursa ortalamasına göre çok yüksek değil.

setrinur gelinlik

4- Kırçiçeği Gelinlik

Bursa Osmangazi gelinlik modaevleri arasında yer alan Kırçiçeği Gelinlik'te özellikle A ve balık kesim gelinliklerin öne çıktığını söyleyebiliriz. Ancak bu tasarımların senin için uygun olmadığını düşünüyorsan, Kırçiçeği ekibinin "Uzman ekibimizle her tarz gelinlik tasarımı ve dikimi mevcuttur" dediğini de ekleyelim. Hafta sonları da ziyaret edebileceğin firmada gelinlik fiyatları 7.500-10.000 TL'den başlıyor.

kırçiçeği gelinlik

5- Seda Ersan Tasarım

Gösterişli gelinlik modelleriyle öne çıkan Seda Ersan Tasarım, Bursa’da birbirinden şık tasarımları bulabileceğin mağazalar arasında yer alıyor. Özel dikim ve hazır gelinlikleri de bulunan modaevinde fiyatlar 15.000-25.000 TL!

Firmayı, Nilüfer'de Cumhuriyet Mahallesi’nde ziyaret edebilirsin.

Seda Ersan Tasarım

6- Hayal Modaevi

Hayal Modaevi, romantik tasarımlarıyla dikkat çeken Bursa gelinlik firmalarından. Özellikle kabarık gelinliklerin öne çıktığı firma, Osmangazi ilçesinde yer alıyor. Firmada minimum gelinlik fiyatlarının 10.000-15.000 TL arasında olduğunu da belirtelim.

hayal modaevi

7- 1001 Gecce Gelinlik Tasarım

Özellikle ilkbahar ve yaz gelinleri 1001 Gecce Gelinlik Tasarım'ın gelinliklerine bayılacak! Hafif kumaşlardan modern tasarımlara imza atan firma Osmangazi'de bulunan tecrübeli firmalardan. Minimum fiyatları ise 7.500-10.000 TL civarında.

1001 Gecce gelinlik

8- Nisse Moda

Nisse Moda, Bursa Altıparmak gelinlikçileri arasında özellikle düz kesim ve balık gelinlik modelleri ile öne çıkıyor. Farklı gelinlik tasarımlarıyla da değişiklik arayan gelin adaylarına da hitap eden modaevinde aradığını bulacağını biliyoruz.

Gelinlik seçimi konusunda küçük bir tüyo vermemi istersen de önerimize kulak ver! Dikdörtgen vücut tipine sahipsen, düz kesim; kum saati vücut tipine sahipsen de balık gelinlik modellerini tercih edebilirsin.

Hazır gelinlik, özel dikim ya da gelinlik kiralama seçeneğiyle mağazada gelinlik fiyatları minimum7.500-10.000 TL’den başlıyor. Teslim süresi ise 4 hafta gibi bir süre!

nisse moda

Nisse Moda

Nisse Moda

Firmayı İncele

9- Saraylı Moda

Bursa gelinlikçileri arasındaki bir diğer önerim Saraylı Moda! Eğer yarım balık ya da prenses gelinlik modeli giymek istiyorsan firmayı ziyaret etmeni öneriyorum. Bu arada prenses gelinlik modeli tüm vücut tipleri için uygun bir gelinlik olabilir. Yarım balık gelinlik modeli ise, kum saati ya da dikdörtgen vücut tipine uygundur.

Saraylı Moda’da gelinlik fiyatlarına değinecek olursak, minimum 10.000-15.000 TL’den başlıyor. Hazır model, özel dikim ve kiralama seçeneği sunan mağazanın, 25 yıllık tecrübesi eminim sana güven verecektir.

saraylı moda

Saraylı Moda

Saraylı Moda

Firmayı İncele

İsmira Gelinlik

Bursa Osmangazi'de yer alan İsmira Gelinlik, farklı tasarımlara sahip gelinlik arayan gelin adayları için ideal bir firma. 2011 yılından beri bu sektörde olan modaevii hazır modellerin yanı sıra özel dikim hizmeti de veriyor. Gelinlik fiyatları da 15.000-25.000 TL’den başlıyor

ismira gelinlik

Nesife Erdem Gelinlik Bursa

Bursa’da gelinlik dikimevi arıyorsan bu kez önerim Nesife Erdem Gelinlik Bursa! Firmanın profilini gezdiğinde oldukça hoş ve farklı gelinlikler ile karşılaşacağına emin olabilirsin. Özellikle A kesim gelinliklerini ayrıca beğendiğimi belirtmek isterim. Eğer armut vücut tipine sahipsen sen de gelinliğini A kesim diktirebilirsin.

Şimdi gelelim modaevinin gelinlik fiyatlarına! Minimum 5.000-7.500 TL’den başlayan fiyatlar elbette seçtiğin gelinlik kumaşına, modeline ve işlemesine göre farlılık gösterecektir. 3 provaya kadar teslim alabileceğin gelinlikle beraber duvağını da Nesife Erdem Gelinlik Bursa'dan temin edebilirsin.

feza gelinlik haute couture

Novias Moda

A kesim ya da kabarık gelinlik modeli arıyorsan adresin, Novias Moda! Bursa Altınparmak modaevleri arasındaki Novias’ta oldukça uygun fiyata gelinlik bulabilirsin. Zira mağazada minimum gelinlik fiyatları 7.500-10.000 TL arasında. Ayrıca Bursa’da gelinlik kiralama seçeneği de sunan mağazalardan olan Novias Moda, 2 hafta gibi kısa bir sürede gelinliğini teslim alabileceğin bir yer!

novias moda

Novias Moda

Novias Moda

Firmayı İncele

Bursa'daki yeni evlenecek çiftler için şöyle bir yazımız da var: Bursa'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Artık Bursa’da gelinlik mağazaları ve fiyatları hakkında bilgi sahibisin. Üstelik seninle gelinlikte fiyata etki eden etmenleri ve uygun fiyata gelinliği nasıl bulabileceğine dair tüyoları da paylaştım. Şimdi yapman gereken Bursa gelinlik mağazalarını inceleyerek, beğendiğin firmalardan randevu talep etmek.

Ayrıca şunlar da ilgini çekebilir:

Bursa Düğün Mekanı Fiyatları

Bursa Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Bursa'da Düğün Davetiyesi Fiyatları

Bursa Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları ve 10 Düğün Fotoğrafçısı Önerisi

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 yorum

Kadir Keten

Düğün Tarihi: 26.08.2016


Çok pahalı ve ticaretin sömürüsü bu olmalı.


Çiğdem Çokel

Düğün Tarihi: 14.10.2014


size katılmıyorum bi kere olan bişey için bu fiyat verilmeli bence

E

Ezgi
Tabiki bir kere oluyor ama sömürü düzenide yıkılması lâzım. Uygun olan alınır ama o ne öyle, sanki millyoner evleniyor, ayranı yok içmeye...Düğünden sonra koyacak yer bile bulunamıyor.Düğün için alınan,yapılan herşey normalden 5-10 misli kazık.


Mehmet Şen

Düğün Tarihi: 14.10.2014


gelinlik her genç kızın hayali fakat fiyatlarının bu kadar yüksek olmasını anlamlı bulmuyorum

MS

Murat Sever
Bende şöyle düşünüyorum bir kere giyilip kenara atılan şey bu kadar pahalı olmaması lazım maliyeti çok düşük olan şeyi pahalı satıyoruz bence