Çiçekçiler

Bursa Çiçekçiler

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Gelin Çiçeği: Canlı Çiçek Mı Yoksa Yapay Mı Olmalı?

Düğününüzün en hoş detayları arasında yer alan gelin buketi, o gün sizi tamamlayacak önemli aksesuarlarınız arasındadır. Peki düğünde gelin el çiçeğinizi canlı mı yoksa yapay olanlardan mı seçmelisiniz? Bu konuda kesin kural olmamakla birlikte, canlı gelin çiçeği seçmenin düğününüzün ruhuna daha uygun olacağına inanıyoruz. Özellikle, ilkbahar-yaz düğünlerinde, kır düğünlerinde, bahar temalı düğünlerde canlı çiçek kullanmak, daha uyumlu ve doğal bir görüntü sağlayacaktır. Özellikle mevsimine uygun düğün çiçeği seçmek size ekonomik olarak bir avantaj sağlayacaktır. Mesela sonbaharda evlenecekseniz orkideler, kasımpatılar veya hezarenlerden oluşan kesme çiçeklerden bir buket tercih edebilirsiniz. Hangi mevsimde hangi düğün çiçeği seçeceğinize ilişkin daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz, makalemize de göz atmanızı öneriyoruz.

Gelin Buketi ve Damat Yaka Çiçeği Arasındaki Uyum

Gelinlerin en önemli aksesuarlarından biri el buketleri ise damatlarınki de damat yaka çiçeğidir. Düğün mekanına, konsepte ve gelin el buketiyle uyumlu bir yaka çiçeği ile damat adayları da mükemmel uyumu yakalayabilir. Bunun için gelin çiçeğinde ve mekan süslemelerinde kullanılan detaylara, yaka çiçeğinde de yer vermek gerekiyor. Örneğin, ayçiçeği konseptli bir düğün yapılıyorsa, damat yaka çiçeğinde küçük ayçiçeği figürlerine yer vermek hoş olacaktır. Elbette aynı şekilde gelin buketinde de bu hoş detaya yer vermek gerekir.

İster yapay ya da canlı el çiçeği yaptırın ister düğün mekanınızı ya da gelin arabanızı süsletin, Bursa’da kriterlerinize uygun çiçekçi arayışındaysanız, bulunduğunuz sayfayı kullanabilirsiniz. Dilediklerinizden ücretsiz fiyat teklifleri almayı unutmayın.

Tüm İlçeler Çiçekçiler

Tüm Şehirler Çiçekçiler