Ankara'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 6:46 DK

15.05.2019

Gelinlik model ve fiyatları arasındaki ilişkiyi anlamak, senin için iki bilinmeyenli bir denklem gibiyse, tam da olman gereken yerdesin. Çünkü Ankara’daki gelinlik fiyatlarına ilişkin fikir sahibi olabileceğin bu yazıda, uygun fiyatlı gelinlikler nasıl bulunur, gelinlik fiyatlarını etkileyen faktörler nelerdir gibi konularda fikir sahibi olmana yardımcı olacak bir yazı hazırladık. Ayrıca şehrindeki işinin ehli gelinlik firmalarından da bahsetmeyi unutmadık!

ankara gelinlik

Ankara Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Birçok markanın tasarımlarını incelediğinde gelinlikler ve fiyatlarının farklılık gösterdiğini göreceksin. Peki gelinlik fiyatları Ankara’da neye göre değişiyor diyorsan tüm etmenlere kısaca bakalım:

Gelinliğin Dikim Şekli

Gelinliğin dikim şekillerine bakacak olursan bu konuda iki seçeneğin var: Birinci seçenek, markanın hazır model gelinlikleri. İkincisi ise gelinin tüm isteklerinin dikkate alındığı özel dikim tasarımlar. İster modaevlerinde seni bekleyen hazır modelleri deneyebilir ya da beğendiğin bir modelin resmini alıp moda evine "bunu istiyorum" diyerek gidebilirsin. Her iki seçenekte de istediğin model, senin vücut ölçülerin alındıktan sonra 3-4 provayla sana özel olarak üretiliyor.

Ancak özel dikim gelinlik fiyatlarının daha uzun sürede hazırlanması, daha fazla işçilik gerektirmesi gibi nedenlerle hazır modellere kıyasla daha pahalı olduğunu da söyleyelim.

gelinlik ankara

Gelinliğini tamamlayacak gelin saçı ve makyajının ne kadara mal olacağını merak ediyorsan şu yazımıza göz atabilirsin: Ankara Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Tasarımcı

Yerli ve yabancı gelinlik tasarımcıları tarafından yapılan gelinlikler, semtindeki mütevazi bir modaevinden alacağın modellere göre çok daha yüksek fiyatlı olacaktır. Çünkü tasarımcı gelinlikleri hem marka bilinirliği hem de işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi değiştiği için en pahalı gelinliklerdir. Ünlü bir tasarımcının elinden çıkmış bir gelinlik giymek istiyorsan bütçeni de ona göre ayarlamanı tavsiye ediyoruz.

Kumaş ve İşlemeler

Gelinliğin modeli ve malzemesi de gelinlik fiyatını belirleyen etkenlerden. Maliyeti azaltmak için süslemelere kaplama tekniği uygulamak yerine serpme tekniği kullanmak daha mantıklı. Ayrıca bilmelisin ki Fransız danteli yerli dantele göre daha pahalı ve dantelin cinsi dışında uygulaması da fiyatı değiştiriyor. Dantel kaplama yöntemi, aplike etme yöntemine göre daha az işçilik gerektiriyor. Son olarak, sentetik karışımlı kumaşlar saf ipeğe göre daha uygun fiyatlı ürünler.

Etek uçlarına ya da duvağa dantel, ekstra çiçek ya da işleme gibi sonradan ortaya çıkan istekler el işçiliğini ve prova sayısını arttıracağı için maliyetin yükselmesine sebep olabilir. Kristal taşlı gelinlik modelleri, Fransız danteli ve ipekli kumaşlar prova sayısının artmasına neden olan ve maliyeti yükselten unsurlar.

ankara gelinlik mağazaları

Kiralamak ya da Satın Almak

Ankara gelinlik firmalarında beğendiğin tasarıma sahip olmak için birkaç seçeneği var. İlki satın almak. Bir diğer yol iste gelinliği kiralamak. Beğendiğin gelinliği saklamak istersen satın alabilir saklamak istemiyorsan ya da bunun için yerin yoksa kiralık gelinlik seçeneğini düşünebilirsin.

Kiralık gelinlik Ankara’da birçok gelinlik modaevinde birbirinden şık seçenekleriyle yer alıyor. Ayrıca kiralama metodu hayalindeki gelinliği giymene engel değil. Hazır bir model kiralamak istemiyorsan beğendiğin tasarımı diktirip onu da kiralayabilirsin.

Ancak kiralık gelinlik fiyatları Ankara’da satılık fiyatlarına yakın. Ankara’daki gelinlik mağazalarının gelinlik kiralama fiyatlarına baktığımızda, satılık modellerin ücretinin yüzde 70-80’i oranında fiyatlara denk geldiğini söyleyebiliriz.

ankara kiralık gelinlik

Gelinliği Aldığın Yer

Ankara’da gelinlik fiyatları, gelinliğini nereden aldığına göre de değişiyor. Gelinliğini aldığın mağazanın bulunduğu semt, gelinlik fiyatlarına da doğrudan etki ediyor.

Ankara’da Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

Ankara’da gelinlik firmalarının yoğun olarak bulunduğu semtlerde farklı tarz ve fiyat aralıklarında gelinlik modelleri bulabilirsin. Özellikle Tunalı Hilmi Caddesi üzerinde birçok gelinlik modaevinin bulunduğunu söyleyelim. Kızılay ve Gölbaşı ve Yenimahalle de gelinlik firmalarının bir arada bulunduğu semtlerden.

Yenimahalle’de gelinlik fiyatlarının Çankaya ve Gölbaşı gibi yerlerdeki fiyatlara kıyasla daha uygun olduğunu, minimum fiyatların 1000-2000 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz. Tunalı Hilmi Caddesi’nin yer aldığı Çankaya ise her bütçeye uygun seçenekler bulabileceğin yerlerden. Minimum fiyatlar 2000 TL ile 4000 TL arasında. Gölbaşı’nda ise bu semtlere göre daha yüksek fiyatlı modelleri bulabileceğini söyleyebiliriz. Gölbaşı gelinlik firmalarında fiyatlar en az 4000-5000 TL civarında.

Biz Ankara’daki farklı semtlerden gelinlik firmalarından birkaçını senin için sıraladık! Dilersen birlikte inceleyelim!

Diva Moda Gelinlik Fiyatları

Sektörde deneyimli bir firma olan ve Tunalı Hilmi Caddesi’nde ziyaret edebileceğin Diva Moda, özel tasarım gelinlikler de hazırlayan bir modaevi. Sadece gelinliğini değil, yanı sıra duvak, dilersen eldiven, gelin buketi, gelin kesesi ya da gelinliğine uygun şapka gibi aksesuarlarını da burada temin edebilirsin. Tunalı gelinlikçilerine kıyasla ortalama fiyatlara sahip olan firmada, gelinlik fiyatları minimum 3000-4000 TL arasında.

ankara diva moda

Gelinlik fiyatlarının yanı sıra düğün hazırlıklarının sana ne kadara mal olacağı konusunda da fikir edinmek istersen şu yazımıza göz atmanı öneriyoruz: Ankara’da Düğün Yapmanın Maliyeti Nedir?

Mehtap Modaevi Gelinlik Fiyatları

Tüllerin ve dantellerin süslediği truvakar kollar, düşük omuzlardan sarkan ışıltılı boncuklar, 3D çiçek aplikeler ve ihtişamlı gelinlikler. Kabarık ve gösterişli gelinliklerin mağazası Mehtap Modaevi’nde düğün mekanında kuğu gibi süzüleceğin o ışıltılı gelinliği bulabilirsin. Kızılay gelinlik mağazaları arasında yer alan firmanın minimum fiyatları 2.000-3.000 TL arasında.

Gelinliklerini kendi tasarlayan tasarımcı ve stilist ekibi olan modaevi ile ilgili bir müşteri yorumunu paylaşmak istiyorum: “Farklı bir gelinlik için tasarımdan gerçekten anlayan modaevi bulmak kolay olmadı. Mükemmel gelinliğim için teşekkürler Mehtap Modaevi.”

mehtap modaevi

Gelinliğini ileride çocuklarına gösterebilmenin en kolay yolu düğün fotoğrafları! Güzel bir mekan ve iyi bir fotoğrafçı seçersen gelinliğinin hakkını verecek fotoğraflar ortaya çıkacaktır. Bu yazımıza göz atmalısın: Ankara’da Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

Zeynep Ekin Gelinlik Fiyatları

Çankaya gelinlik firmaları arasında yer alan Zeynep Ekin Gelinlik’te markanın kendi tasarımlarının yanı sıra ünlü gelinlik firmalarının tasarımlarının da satışı yapılıyor. Bu sayede dünyada trend olan modellere firmadan ulaşabilirsin. Hazır model ve özel dikim seçeneklerinin yanı sıra abiye ve nişanlık modellerini de bulabileceğin Zeynep Ekin Gelinlik’te minimum gelinlik fiyatları 5000 TL’nin üstünde.

zeynep ekin gelinlik

Peki düğün mekanına karar verdin mi? Ankara’daki düğün mekanları ve fiyatlarını şu yazımızdan inceleyebilirsin: Ankara Düğün Mekanları Fiyatları?

Güler Cer Gelinlik Fiyatları

Sektöre, kadın giyim alanında haute couture tasarımları ile giriş yapan Güler Cer Gelinlik, daha sonra gelinlik sektörüne girerek, gelinlere özel tasarımlar gerçekleştirmeye başlayan bir modaevi. Özel dikimin yanı sıra hazır modeller üzerinde çalışan firmadan kiralama yapmak da mümkün. Özellikle gelinliğini düğünden sonra saklayacak yer sıkıntısı çekeceksen, bu seçeneği değerlendirebilirsin.

Özellikle Avrupa’da gelinlik sektöründe yaşanan gelişmeleri takip eden ve her yıl çıkardığı koleksiyonu ve düzenlediği defilelerle dikkat çeken Güler Cer Gelinlik’te minimum gelinlik fiyatının 2000 TL olduğunu belirtelim.

güler cer gelinlik

Hala kına mekanını seçmediysen bu yazıyı incele: Ankara’nın Öne Çıkan Kına Gecesi Mekanlarını Listeledik!

Aslı Kırdar Modaevi Gelinlik Fiyatları

Çankaya’da ziyaret edebileceğin Aslı Kırdar Modaevi, 3 haftada gelinlikleri teslim ediyor. Gelinlik ile birlikte, dilersen bolero, duvak, eldiven, gelin buketi, gelin kesesi, iç çamaşır, kuşak, şemsiye, yelpaze gibi ihtiyacın olan pek çok aksesuarı da temin edebilirsin. Hafta sonu da hizmet veren firmada minimum gelinlik fiyatı 3000 TL.

aslı kırdar modaevi

Gelinliğinin detaylarını fotoğrafa dökecek olan firmayı seçtin mi? Sen en iyisi bu yazımıza göz at: 10 Ankara Düğün Fotoğrafçısı Tavsiyesi

Yasemin Gelinlik & Modaevi Gelinlik Fiyatları

Tunalı Hilmi Caddesi’nde faaliyet gösteren gelinlik firmalarından biri de Yasemin Gelinlik ve Modaevi. Firma gelin adaylarına hem özel dikim hem de hazır model gelinlikler sunuyor. Minimum gelinlik fiyatlarının 2000-3000 TL arasında olduğu firmanın profilinden modellerini inceleyebilir, firmadan gelinlik alan gelin adaylarının yorumlarını okuyabilirsin.

yasemin gelinlik modaevi

Düğün bütçeni planlarken, davetiye harcamalarını unutma: Ankara Düğün Davetiyesi Fiyatları

Umay Moda Dikimevi Gelinlik Fiyatları

Gölbaşı'nda hizmet veren Umay Moda Dikimevi'nin özellikle prenses kesim gelinlik modellerini incelemeni öneriyorum. Çok şık duran bu modellerin fiyatları minimum 2.000 TL'den başlıyor. Ayrıca 1 hafta gibi kısa bir teslim süresi var.

umay moda dikimevi

Ankara'da düğün fotoğrafçılarının ortalama fiyatlarını yazdık: Ankara'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Rüyam Gelinlik Modaevi Gelinlik Fiyatları

A açılımlı ve balık gelinlik modelleri Ankara Kızılay’da faaliyet gösteren Rüyam Gelinlik Modaevi’nde öne çıkıyor. Özellikle kiralık gelinlik Ankara’da nerede bulunur diye merak ediyorsan firmadan randevu almanı ve gelinlik modellerine göz atmanı öneriyoruz. Minimum satılık gelinlik fiyatlarının 2000-3000 TL’den başladığı modaevinde hazır modellerin yanı sıra özel dikim yapıldığını da söylemeden geçmeyelim.

rüyam gelinlik modaevi

Tarzını yansıtacak düğün organizasyonu için de fiyatlara göz atmak istersen şu yazımız tam senlik: Ankara Düğün Mekanları Fiyatları?

Faike Polat Gelinlik Fiyatları

Ankara kiralık gelinlik seçenekleri bulabileceğin bir firma da Faike Polat gelinlik modaevi. Hazır modellerin yanı sıra özel dikim gelinlik imkanları da sunan modaevinin minimum fiyatları 3000-4000 TL arasında. Modern ve klasik gelinlik modellerinin öne çıktığı firmanın modellerini inceleyebilir, son dönemin trendlerinden evden çıkış elbisesi modellerini de modaevinde bulabilirsin.

faike polat gelinlik

Best Bride Gelinlik Fiyatları

Çankaya gelinlik firmalarından Best Bride Gelinlik’te gelinliğinizi 3 provada teslim alabilirsiniz. Gösterişli gelinlik modelleriyle dikkat çeken firma Ankara kiralık gelinlik seçeneği sunan modaevleri arasında yer alıyor. Minimum gelinlik fiyatlarının 4000-5000 TL arasında olduğu Best Bride Gelinlik hafta sonlarında da ziyaret edilebilir.

best bride gelinlik

Ankara’daki gelinlik fiyatlarından kısaca bahsettik ve ilgini çekebileceğini düşündüğümüz firmalardan bazılarını senin için sıraladık. Sen Ankara gelinlik modelleri ve fiyatlarıyla ilgili daha detaylı bir araştırma yapmak istersen şehrindeki tüm gelinlik firmalarını inceleyebilir, beğendiğin modeller için firmalarla iletişime geçebilirsin.

ankara gelinlik firmaları

Şehrindeki En İyi Gelinlik Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

GELİNLİK FİRMALARI

Sıradaki Makaleler

Gelinlik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (4)

EK

Elif Kulpınar

15/10/2014

Gelinlk kiralamak kesinlikle yapılmamalı o fotoğraflara baktıkça değil sandığı açtığında gelinliğine baktıkça duygulanmalı insan..


Hüsniye Önsal

15/10/2014

Yararlı bir yazı oldu teşekkür ederiz dugun.com ailesine bize yardımlarından dolayı


EH

Elif Hasret

26/08/2015

Elif Kulpınar Sende haklısında gelinlik satın almaya imkanı olmayan insanlar napcak.?


SS

Sema Seckin

29/05/2018

peki almanyadan gelen müsteriler icin daha kisa bir vakitde gelinlik yapma imkani yokmu ? yani 10 ile 14 gün arasinda...

Düğün.com

Düğün.com
Şehrinizdeki gelinlik firmalarından teslim süresi 2 hafta ve daha az olanları seçerek, firmaları listeleyebilirsiniz. Mutluluklar dileriz.