Ankara'da Gelinlik Fiyatlarını Öğrenin!

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 4:39 DK

03.08.2018

Gelinlik model ve fiyatları arasındaki ilişkiyi anlamak, senin için iki bilinmeyenli bir denklem gibiyse, tam da olman gereken yerdesin. Çünkü Ankara’daki gelinlikçilere tek tek ulaştım ve bir gelin adayı neleri sorarsa hepsini sordum. 2018 gelinlik fiyatlarına ilişkin fikir sahibi olabileceğin bu yazıda, uygun fiyatlı gelinlikler nasıl bulunur, gelinlik fiyatlarını etkileyen faktörler nelerdir gibi konularda fikir sahibi olmanı istiyorum. Ama önce şehrindeki işinin ehli gelinlik mağazaları konusunda önerilerim olacak.

Diva Moda

Sektörde deneyimli bir firma olan ve Tunalı Hilmi Caddesi’nde ziyaret edebileceğin Diva Moda, özel tasarım gelinlikler de hazırlayan bir modaevi. Sadece gelinliğini değil, yanı sıra duvak, dilersen eldiven, gelin buketi, gelin kesesi ya da gelinliğine uygun şapka gibi aksesuarlarını da burada temin edebilirsin.

Ancak bir uyarıda bulunmalıyım: Firmanın gelinlikleri teslim süresi 4 haftayı bulabiliyor. Düğüne fazla zaman kalmadıysa, bir an önce modaevinden randevunu almanı öneririm.

fpbfdb3pbsgzamwf - ankara'da gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Mehtap Modaevi

Tüllerin ve dantellerin süslediği truvakar kollar, düşük omuzlardan sarkan ışıltılı boncuklar, 3D çiçek aplikeler ve ihtişamlı gelinlikler. Kabarık ve gösterişli gelinliklerin mağazası Mehtap Modaevi’nde düğün mekanında kuğu gibi süzüleceğin o ışıltılı gelinliği bulabilirsin.

Gelinliklerini kendi tasarlayan tasarımcı ve stilist ekibi olan modaevi ile ilgili bir müşteri yorumunu paylaşmak istiyorum: “Farklı bir gelinlik için tasarımdan gerçekten anlayan modaevi bulmak kolay olmadı. Mükemmel gelinliğim için teşekkürler Mehtap Modaevi.”

elqcnyndbiz4xzkb - ankara'da gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Dai Wedding

Dai Gelinlik Ankara Tunalı Hilmi Caddesi’nde hizmet veren ve adını dünyaya duyurmayı hedefleyen bir diğer önemli gelinlik markalarından. Modaevi, her yıl 50’nin üzerinde hazır gelinlik ve pek çok kişiye özel tasarım hazırlıyor.

Dantelin zarif dokusundan yararlanıp, ortaya çok şık modeller çıkaran Dai Wedding, üst kısmı 3D çiçek aplikeler ile süslü, yakası hayal tülü ile kaplı, altı tüllerle dengelenen şık gelinlikler, değerli taş ve boncuklarla süslü modelleri ile dikkat çekiyor.

Modaevinden pek çok aksesuarın yanı sıra gelinliğinin altına giyebileceğin iç çamaşırlarını da temin edebilirsin.

9yojggn90y6z8kvq - ankara'da gelinlik fiyatlarını öğrenin!

HRB Elegant Gelinlik

Çankaya gelinlik firmaları arasından 35 yıllık sektör deneyimi ile öne çıkan HRB Elegant Gelinlik’te fiyatlar, 3000 TL’den başlıyor ve firma yaklaşık 2 haftada gelinliği teslim ediyor. Bünyesinde özel dikim atölyesi de bulunan modaevi, gelinliklerinde hazır kalıp kullanmadıklarını özellikle belirtiyor.

Peki ne yapıyorlar? Özel dikim gelinliklerde, kalıplar kendi modacıları tarafından kesilip hazırlanıyor, hazır gelinliklerde ise önceden hazırladıkları kalıplar kullanılıyor.

jeff8th0yidjjhpr - ankara'da gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Hilal Turhal - La Bianca Butik

Hakkında yapılan müşteri yorumlarını okuduğumda, uzman bir modaevi ile karşı karşıya olduğumu anlamalıydım ancak, gelinliklerine tek tek bakınca, bunu gözlerimle görmüş oldum.

Eğer sen de La Bianca Butik’in tarz sahibi, cool ve zarif gelinlerinden biri olmak istersen, Çankaya’daki showroom’unu ziyaret etmeni öneririm. Fikir vermesi açısından, firmanın müşteri yorumlarından birini de paylaşıyorum:

“Modellerini çok beğendim. Dikiş kalitesi ve kalıpları fark yaratıyor. Ülkemizde böyle tasarımcıların var olması gerçekten çok gurur verici.”

gmmlhnopbs5ypbgy - ankara'da gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Güler Cer Gelinlik

Sektöre, kadın giyim alanında haute couture tasarımları ile giriş yapan Güler Cer Gelinlik, daha sonra gelinlik sektörüne girerek, gelinlere özel tasarımlar gerçekleştirmeye başlayan bir modaevi.

Özel dikimin yanı sıra hazır modeller üzerinde çalışan firmadan kiralama yapmak da mümkün. Özellikle gelinliğini düğünden sonra saklayacak yer sıkıntısı çekeceksen, bu seçeneği değerlendirebilirsin.

Özellikle Avrupa’da gelinlik sektöründe yaşanan gelişmeleri takip eden ve her yıl çıkardığı koleksiyonu ve düzenlediği defilelerle dikkat çeken Güler Cer Gelinlik’te minimum gelinlik fiyatının 2000 TL olduğunu belirtmeliyim.

kx3hbqnw0h9wg2cf - ankara'da gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Aslı Kırdar Moda Evi

Çankaya’da ziyaret edebileceğin Aslı Kırdar Modaevi, 3 haftada gelinlikleri teslim ediyor. Gelinlik ile birlikte, dilersen bolero, duvak, eldiven, gelin buketi, gelin kesesi, iç çamaşır, kuşak, şemsiye, yelpaze gibi ihtiyacın olan pek çok aksesuarı da temin edebilirsin. Hafta sonu da hizmet veren firmada minimum gelinlik fiyatı 3000 TL.

4zvcpwd8knojji2l - ankara'da gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Sheda Modaevi

Çankaya'daki bir diğer gelinlik firması da Sheda Modaevi. A kesim ve düz kesim gelinlik modellerinin yanında after parti elbiseleri de tasarlayan bir firma. Gelin adayları tarafından da oldukça olumlu yorumlar alan firmada gelinlik fiyatları ise minimum 3.000 TL'den başlıyor.

sqqpxrc0oc8xff0h - ankara'da gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Yasemin Gelinlik & Modaevi

Yasemin Gelinlik, gelin adaylarına hem özel dikim hem de hazır model gelinlikler sunuyor. Firma sayfasından modellerini inceleyebilir, firmadan gelinlik alan gelin adaylarının yorumlarını okuyabilirsin. Ayrıca Düğün.com kullanıcılarına özel %50'ye varan indirimler de sunuluyor.

eh1b3ptaq9jvvu1t - ankara'da gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Umay Moda Dikimevi

Gölbaşı'nda hizmet veren Umay Moda Dikimevi'nin özellikle prenses kesim gelinlik modellerini incelemeni öneriyorum. Çok şık duran bu modellerin fiyatları minimum 2.000 TL'den başlıyor. Ayrıca 1 hafta gibi kısa bir teslim süresi var.

ftn7eses8ku9kglw - ankara'da gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Şehrinde ileri gelen gelinlik firmalarını inceledik. Peki gelinlik fiyatları Ankara’da neye göre değişiyor? Genel olarak Ankara'da gelinlik alabileceğin yerleri üç ayrı grupta toplayabiliriz.

Birinci seçenek, gelinin tüm isteklerinin yerine getirildiği, hazır modeller arasından seçim yapabilmenin yanı sıra kişiye özel dikim de yapan moda evleri. İkincisi, Türk insanının beğenisiyle dünya trendlerini buluşturan Türk gelinlik tasarımcıları.

Üçüncü seçenek ise Vera Wang, Pronovias, Elie Saab gibi dünyaca ünlü gelinlik markaları ve tasarımcıların ürünlerini bulabileceğin mağazalar.

Moda evlerinde seni bekleyen hazır modelleri deneyebilir ya da beğendiğin bir modelin resmini alıp moda evine "bunu istiyorum" diyerek gidebilirsin. Her iki seçenekte de istediğin model, senin vücut ölçülerin alındıktan sonra 3-4 provayla sana özel olarak üretilir.

Gelinlikle ilgili her türlü detayı en baştan belirlemekte fayda var. İstediğin model, gerekli malzeme ve prova sayısı konusunda anlaştıktan sonra gelinlik fiyatın netleşiyor.

Etek uçlarına ya da duvağa dantel, ekstra çiçek ya da işleme gibi sonradan ortaya çıkan istekler el işçiliğini ve prova sayısını arttıracağı için maliyetin yükselmesine sebep olabilir. Kristal taşlı gelinlik modelleri, Fransız danteli ve ipekli kumaşlar prova sayısının artmasına neden olan ve maliyeti yükselten unsurlar.

9kqasueqmtgmlqht - ankara'da gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Gelinliğin modeli ve malzemesi de gelinlik fiyatını belirleyen etkenlerden. Maliyeti azaltmak için süslemelere kaplama tekniği uygulamak yerine serpme tekniği kullanmak daha mantıklı. Ayrıca bilmelisin ki Fransız danteli yerli dantele göre daha pahalı ve dantelin cinsi dışında uygulaması da fiyatı değiştiriyor. Dantel kaplama yöntemi, aplike etme yöntemine göre daha az işçilik gerektiriyor. Son olarak, sentetik karışımlı kumaşlar saf ipeğe göre daha uygun fiyatlı ürünler.

Modaevlerinin bir önceki sezona ait gelinliklerine uygun fiyat ile sahip olabilirsin. Modaevlerinin bazılarının uyguladığı bir diğer yöntem ise beğendiğin modelin sıfırdan sana özel dikilmesi ve ücretinin yüzde sekseni fiyatı karşılığında kiralanması. Bu yöntemi daha çok gelinliğini düğünden sonra saklamak istemeyen gelinler uyguluyor.

ss1orm8nmuf1mdfg - ankara'da gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Yazının yavaş yavaş sonuna geldik. Gelinliğini seçerken, verdiğim püf noktalarını dikkate alacağını umuyorum. Ayrıca başlangıçta sıraladığım firmalar arasından beğendiklerinden de fiyat teklifleri almayı unutma. Bir de seni bekleyen bonus var: Şehrindeki gelinlikçilerin sunduğu indirimler, kampanyalar ve fırsatlara da buraya bıraktığım linkten ulaşabilirsin.

Şehrindeki En İyi Gelinlik Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

GELİNLİK FİRMALARI

Sıradaki Makaleler

Gelinlik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (4)

EK

Elif Kulpınar

15/10/2014

Gelinlk kiralamak kesinlikle yapılmamalı o fotoğraflara baktıkça değil sandığı açtığında gelinliğine baktıkça duygulanmalı insan..


Hüsniye Önsal

15/10/2014

Yararlı bir yazı oldu teşekkür ederiz dugun.com ailesine bize yardımlarından dolayı


EH

Elif Hasret

26/08/2015

Elif Kulpınar Sende haklısında gelinlik satın almaya imkanı olmayan insanlar napcak.?


SS

Sema Seckin

29/05/2018

peki almanyadan gelen müsteriler icin daha kisa bir vakitde gelinlik yapma imkani yokmu ? yani 10 ile 14 gün arasinda...

Düğün.com
Şehrinizdeki gelinlik firmalarından teslim süresi 2 hafta ve daha az olanları seçerek, firmaları listeleyebilirsiniz. Mutluluklar dileriz.