Ankara'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

5:27 dakika

05.10.2022

Gelinlik model ve fiyatları arasındaki ilişkiyi anlamak, senin için iki bilinmeyenli bir denklem gibiyse, tam da olman gereken yerdesin. Çünkü Ankara’daki gelinlik fiyatlarına ilişkin fikir sahibi olabileceğin bu yazıda, uygun fiyatlı gelinlikler nasıl bulunur, gelinlik fiyatlarını etkileyen faktörler nelerdir gibi soruların yanıtlarını verdik!

ankara gelinlik

Ankara Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Birçok markanın tasarımlarını incelediğinde gelinlikler ve fiyatlarının farklılık gösterdiğini göreceksin. Peki gelinlik fiyatları Ankara’da neye göre değişiyor diyorsan tüm etmenlere kısaca bakalım:

Gelinliğin Dikim Şekli

Gelinliğin dikim şekillerine bakacak olursan bu konuda iki seçeneğin var: Birinci seçenek, markanın hazır model gelinlikleri. İkincisi ise gelinin tüm isteklerinin dikkate alındığı özel dikim tasarımlar.

İster modaevlerinde seni bekleyen hazır modelleri deneyebilir ya da beğendiğin bir modelin resmini alıp moda evine "bunu istiyorum" diyerek gidebilirsin. Her iki seçenekte de istediğin model, senin vücut ölçülerin alındıktan sonra 3-4 provayla sana özel olarak üretiliyor.

Ancak özel dikim gelinlik fiyatlarının daha uzun sürede hazırlanması, daha fazla işçilik gerektirmesi gibi nedenlerle hazır modellere kıyasla daha pahalı olduğunu da söyleyelim.

gelinlik ankara

Gelinliğini tamamlayacak gelin saçı ve makyajının ne kadara mal olacağını merak ediyorsan şu yazımıza göz atabilirsin: Ankara Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Tasarımcı

Yerli ve yabancı gelinlik tasarımcıları tarafından yapılan gelinlikler, semtindeki mütevazi bir modaevinden alacağın modellere göre çok daha yüksek fiyatlı olacaktır.

Çünkü tasarımcı gelinlikleri hem marka bilinirliği hem de işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi değiştiği için en pahalı gelinliklerdir. Ünlü bir tasarımcının elinden çıkmış bir gelinlik giymek istiyorsan bütçeni de ona göre ayarlamanı tavsiye ediyoruz.

Kumaş ve İşlemeler

Gelinliğin modeli ve malzemesi de gelinlik fiyatını belirleyen etkenlerden. Maliyeti azaltmak için süslemelere kaplama tekniği uygulamak yerine serpme tekniği kullanmak daha mantıklı.

Ayrıca bilmelisin ki Fransız danteli yerli dantele göre daha pahalı ve dantelin cinsi dışında uygulaması da fiyatı değiştiriyor. Dantel kaplama yöntemi, aplike etme yöntemine göre daha az işçilik gerektiriyor. Son olarak, sentetik karışımlı kumaşlar saf ipeğe göre daha uygun fiyatlı ürünler.

Etek uçlarına ya da duvağa dantel, ekstra çiçek ya da işleme gibi sonradan ortaya çıkan istekler el işçiliğini ve prova sayısını arttıracağı için maliyetin yükselmesine sebep olabilir. Kristal taşlı gelinlik modelleri, Fransız danteli ve ipekli kumaşlar prova sayısının artmasına neden olan ve maliyeti yükselten unsurlar.

ankara gelinlik mağazaları

Geleneklerinden kopmayan gelin adaylarına: Ankara’da Gelin Hamamı Yapılan Mekanlar ve Paketleri

Kiralamak ya da Satın Almak

Ankara gelinlik firmalarında beğendiğin tasarıma sahip olmak için birkaç seçeneği var. İlki satın almak. Bir diğer yol iste gelinliği kiralamak.

Beğendiğin gelinliği saklamak istersen satın alabilir saklamak istemiyorsan ya da bunun için yerin yoksa kiralık gelinlik seçeneğini düşünebilirsin.

Kiralık gelinlik Ankara’da birçok gelinlik modaevinde birbirinden şık seçenekleriyle yer alıyor. Ayrıca kiralama metodu hayalindeki gelinliği giymene engel değil. Hazır bir model kiralamak istemiyorsan beğendiğin tasarımı diktirip onu da kiralayabilirsin.

Ancak kiralık gelinlik fiyatları Ankara’da satılık fiyatlarına yakın. Ankara’daki gelinlik mağazalarının gelinlik kiralama fiyatlarına baktığımızda, satılık modellerin ücretinin yüzde 70-80’i oranında fiyatlara denk geldiğini söyleyebiliriz.

ankara kiralık gelinlik

Gelinliği Aldığın Yer

Ankara’da gelinlik fiyatları, gelinliğini nereden aldığına göre de değişiyor. Gelinliğini aldığın mağazanın bulunduğu semt, gelinlik fiyatlarına da doğrudan etki ediyor.

Ankara'da gelinlik firmalarını araştırırken, firmalardan daha önce hizmet alan gelinlerin yorumlarına da dikkat etmelisin. Biz senin için şu yazımızda gelin adaylarının memnun kaldığı firmaları derledik: Ankara’da Gelinlerin Favorisi Gelinlikçiler

Ankara’da Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

Ankara’da gelinlik firmalarının yoğun olarak bulunduğu semtlerde farklı tarz ve fiyat aralıklarında gelinlik modelleri bulabilirsin. Özellikle Tunalı Hilmi Caddesi üzerinde birçok gelinlik modaevinin bulunduğunu söyleyelim. Kızılay ve Gölbaşı ve Yenimahalle de gelinlik firmalarının bir arada bulunduğu semtlerden.

Yenimahalle’de gelinlik fiyatlarının Çankaya ve Gölbaşı gibi yerlerdeki fiyatlara kıyasla daha uygun olduğunu, minimum fiyatların 3.000-5.000 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz. Tunalı Hilmi Caddesi’nin yer aldığı Çankaya ise her bütçeye uygun seçenekler bulabileceğin yerlerden.

Minimum fiyatlar 3.000 TL ile 5.000 TL arasında. Gölbaşı’nda ise bu semtlere göre daha yüksek fiyatlı modelleri bulabileceğini söyleyebiliriz. Gölbaşı gelinlik firmalarında fiyatlar en az 5.000-7.000 TL civarında.

Biz Ankara’daki farklı semtlerden gelinlik firmalarından birkaçını senin için sıraladık! Dilersen birlikte inceleyelim!

1- Mehtap Modaevi Gelinlik Fiyatları

Kabarık ve gösterişli gelinliklerin mağazası Mehtap Modaevi’nde düğün mekanında kuğu gibi süzüleceğin o ışıltılı gelinliği bulabilirsin. Kızılay gelinlik mağazaları arasında yer alan firmanın minimum fiyatları 5.000-7.000 TL arasında.

mehtap modaevi

2- Neslihan Moda

Neslihan Moda, isteğe göre dikilen gelinliklerin yanında söz, nişan ve kına elbisesi gibi abiyeler de diken bir modaevi. Özel dikimin yanı sıra hazır modeller üzerinde çalışan firmadan kiralama yapmak da mümkün. Neslihan Moda'da minimum gelinlik fiyatının 3.000-5.000 TL olduğunu da belirtelim.

Neslihan Moda

Neslihan Moda

Neslihan Moda

Firmayı İncele

3- Aslı Kırdar Modaevi Gelinlik Fiyatları

Çankaya’da ziyaret edebileceğin Aslı Kırdar Modaevi, 3 haftada gelinlikleri teslim ediyor. Gelinlik ile birlikte, dilersen bolero, duvak, eldiven, gelin buketi gibi ihtiyacın olan pek çok aksesuarı da temin edebilirsin. Hafta sonu da hizmet veren firmada minimum gelinlik fiyatı 5.000-7.000 TL.

aslı kırdar modaevi

4- Yasemin Gelinlik & Modaevi Gelinlik Fiyatları

Tunalı Hilmi Caddesi’nde faaliyet gösteren gelinlik firmalarından biri de Yasemin Gelinlik ve Modaevi. Firma gelin adaylarına hem özel dikim hem de hazır model gelinlikler sunuyor. Minimum gelinlik fiyatları 5.000-7.000 TL arasında.

yasemin gelinlik modaevi

5- Ze Moda Gelinlik Fiyatları

A açılımlı ve balık gelinlik modelleri Ankara Yenimahalle'de faaliyet gösteren Ze Moda Gelinlik'te öne çıkıyor. Özellikle kiralık gelinlik Ankara’da nerede bulunur diye merak ediyorsan firmadan randevu almanı ve gelinlik modellerine göz atmanı öneriyoruz. Minimum satılık gelinlik fiyatları 1.000-3.000 TL.

ze moda

6- Çayyolu Jasmine

Çayyolu Jasmine, Çankaya gelinlik firmaları arasında yer alıyor. Modern tasarımlarıyla dikkat çeken firma, seçtiğin gelinliği maksimum 3 provada istediğin hale getirebiliyor. Gelinlik kiralama hizmeti de sunan firmada fiyatlar 3.000 TL-5.000 TL civarında.

çayyolu jasmine

7- Behiye Gelinlik ve Modaevi

Ankara Demetevler'de hizmet veren Behiye Gelinlik ve Modaevi, 1973'ten bu yana faaliyet gösteren, alanında oldukça deneyimli bir firma. Gelinliklerin yanında söz, nişan ve kına elbisesi gibi abiyeler de diken firmada minimum fiyatlar 3.000-5.000 TL arasında.

Behiye Gelinlik ve Modaevi

8- Best Bride Gelinlik

Gelinlik modasına yön veren firmalardan olan Best Bride Gelinlik, geniş yelpazesiyle de gelin adaylarına birbirinden farklı model sunuyor.

Kişiye özel dikim yapan firma, hazır gelinliklerin yanında abiye elbiseleri de yer veriyor. Gelinlikler ise 5.000-7.000 TL fiyat aralığına sahip.

Best Bride Gelinlik

9- Hanzade Altaylı

Sektörde deneyimli bir marka olan Hanzade Altaylı, Ankara Gaziosmanpaşa'da hizmet veriyor. Modern gelinliklerinin yanı sıra özel tasarım modeller de hazırlayan modaevi. şehirdeki gelinlikçilere kıyasla ortalama fiyatlara sahip. Gelinlik fiyatları minimum 10.000 TL'nin üzerinde.

Hanzade Altaylı

10- Gülendam Gelinlik

Çankaya gelinlik firmalarından Gülendam Gelinlik'te gelinliğini 1-3 provada teslim alabilirsin. Farklı ve modern gelinlik modelleriyle dikkat çeken ve minimum gelinlik fiyatlarının 3.000-5.000 TL civarında olduğu firma, hafta sonlarında da ziyaret edilebilir.

gülendam gelinlik

Ankara’daki gelinlik fiyatlarından kısaca bahsettik ve ilgini çekebileceğini düşündüğümüz firmalardan bazılarını senin için sıraladık. Sen Ankara gelinlik modelleri ve fiyatlarıyla ilgili daha detaylı bir araştırma yapmak istersen şehrindeki tüm gelinlik firmalarını inceleyebilir, beğendiğin modeller için firmalarla iletişime geçebilirsin.

ankara gelinlik firmaları

Şunlar da ilgini çekebilir:

Ankara'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Vintage Gelinlik Ankara’da Hangi Mağazalarda Bulunur?

Ankara Düğün Mekanları Fiyatları

Ankara’daki Uygun Düğün Davetiyeleri

Ankara'da Ucuz Gelinlik Hangi Modaevlerinde Bulunur?

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

4 yorum

SS

Sema Seckin

Düğün Tarihi: 29.05.2018


peki almanyadan gelen müsteriler icin daha kisa bir vakitde gelinlik yapma imkani yokmu ? yani 10 ile 14 gün arasinda...

Düğün.com

Düğün.com
Şehrinizdeki gelinlik firmalarından teslim süresi 2 hafta ve daha az olanları seçerek, firmaları listeleyebilirsiniz. Mutluluklar dileriz.


EH

Elif Hasret

Düğün Tarihi: 26.08.2015


Elif Kulpınar Sende haklısında gelinlik satın almaya imkanı olmayan insanlar napcak.?


Hüsniye Önsal

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Yararlı bir yazı oldu teşekkür ederiz dugun.com ailesine bize yardımlarından dolayı


EK

Elif kulpınar

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Gelinlk kiralamak kesinlikle yapılmamalı o fotoğraflara baktıkça değil sandığı açtığında gelinliğine baktıkça duygulanmalı insan..